Desmond Hume

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Desmond Hume
Lost karakteri
Desmond rolünde Henry Ian Cusick.
İlk görünüm"Man of Science, Man of Faith"
CanlandıranHenry Ian Cusick
Merkezî
bölümleri
"Live Together, Die Alone"
"Flashes Before Your Eyes"
"Catch-22"
"The Constant"
Bilgileri
CinsiyetErkek
MeslekYelkenli sürücüsü ve eski rahip adayı
DurumuYaşıyor.

Desmond David Hume, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir. Canlandıran oyuncu Henry Ian Cusick'dir.

Dizideki diğer kazazedelerden farklı olarak 815 sefer sayılı uçağın yolcusu değildir. Uçak kazası olduğunda adada 3 yıldır bulunmakta olan Desmond, teknesiyle kaza geçirerek adaya gelmiştir.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk bulunan sığınaktaki düğmeye basma işlemini yapan kişidir. 4. sezonun son bölümünde penelope ile tekrar karşılaşmıştır 5. sezonun ana karakterlerinden biri olacaktır.

Tekne Kazasından Önce[değiştir | kaynağı değiştir]

Desmond, Charles Widmore'a anlattığına göre, babasının ölümünden sonra 3 kardeşine bakmak zorunda olduğu için üniversiteden mezun olamamıştır. Royal Shakespeare Company isimli şirkette set tasarımcısı olarak çalışmıştır. Charles Widmore'la olan görüşmesinden 2 yıl önce Widmore'un kızı Penny (Penelope Widmore) ile babasından habersiz olarak çıkmaya başlamıştır. Sonunda Desmond Penny'nin kendisi için fazla iyi olduğunu düşünerek ondan ayrılır.

Muhtemelen Bay Widmore'a kendisini ispatlamak için orduya katılır fakat emirlere itaat etmemesi sebebiyle ordudan uzaklaştırılır ve hapse girer.

Desmond dünya etrafındaki bir yarışa katılmak üzere Amerika'ya gider. Yarışmayı düzenleyen Bay Widmore'un gözünde kaybettiği onurunu geri kazanmak istemektedir.Yarışma için antrenman yaparken jack'le karşılaşmış ve özlü sözünü söylemiştir. Yarışma için bir tekneye ihtiyacı vardır ve Amerika'ya gelişinden kısa bir süre sonra karşılaşıp tanıştığı Libby ona teknesini verir. Libby, kocası David ölünce teknenin sahibi olmuştur ve onun sahibinin Desmond olması gerektiğine inanmıştır. Libby'nin cenazesinin defnedildiği sırada tekrar bulduğu teknesi ile kıyıya gelir ve Jack ile Sayid tarafından adaya getirilir. Libby ile karşılaşmaz.

Daha sonra yarış esnasında, Desmond'ın teknesi Elizabeth bir fırtınaya yakalanır ve darbe alarak bilincini kaybeder. Desmond uyandığında artık adadadır. 3 yıl boyunca ambarda bilgisayar başında 108 dakikada bir kez düğmeye basar. Locke ambarı açtığında Desmond'da kurtulur. Libby'nin cenazesinin defnedildiği sırada tekrar bulduğu teknesi ile kıyıya gelir ve Jack ile Sayid tarafından adaya getirilir. Libby ile karşılaşmaz. 4.Sezon final bölümünde adadan kurtulanların arasındadır.Because You Left bölümünde Daniel Faraday ona annesini bulması gerektiğini söyler. Ben, Sun ve Jack; Faraday'ın annesi Elonie'nin evine gireceği sırada Desmond'da onlara katılır.

En sevilen sözü: See you in another life brother! (Başka bir hayatta görüşürüz birader!)