Boone Carlyle

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Boone Carlyle
Lost karakteri
Boone rolünde Ian Somerhalder.
İlk görünüm "Pilot, Part 1"
Son görünüm "The End"
Canlandıran Ian Somerhalder
Merkezî
bölümleri
"Hearts and Minds"
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Meslek Bir evlendirme şirketinde müdür
Yaşı 22
Durumu Öldü.

Boone Carlyle, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir. Canlandıran oyuncu Ian Somerhalder'dır.

Boone ve Shannon kardeştirler, üvey oldukları dizinin ilerleyen bölümlerinde çeşitli şekilde aktarılmaktadır. Boone kişilik olarak yardım etmeye çalışan ama henüz tam anlamıyla kendi kişiliğini oturtamamış genç bir Amerikalıyı canlandırır. Boone için adaya düştükleri andan itibaren en önemli şey Shannon'ı korumaktır. Bu ilgisinin ve sorumluluğunun abisi olduğunu düşündüğümüz için geliştiğini sanırken aslında Boone'un Shannon'a çocukluğundan beri âşık olduğunu görüyoruz. Bu saplantısından kurtulmasında John'la yaptığı keşif gezileri etkili olmuştur. Bu noktadan sonra Shannon saplantısını yenebilmeyi öğrenmiş ve Shannon'dan uzaklaşmıştır. Bu da Shannon'ın Sayid'e yaklaşması için bir sebep olacaktır.

Dizinin 1. sezonunda John'la birlikte buldukları uçak enkazının uçurumdan düşmesiyle ölmüştür. Lost'un Final sezonunda uçakta yaşıyor olarak görülmektedir.