Something Nice Back Home

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Something Nice Back Home"
Lost bölümü
Lostlogo.png
Bölüm no. 4. sezon
10. bölüm
Yönetmen Stephen Williams
Senarist Edward Kitsis
Adam Horowitz
Merkezî karakter Jack
Yayın tarihi 1 Mayıs 2008
Konuk oyuncular

Jeff Fahey
Sam Anderson
L. Scott Caldwell
Kevin Durand
John Terry
William Blanchette
Bill Fiddler
April Parker Jones
Traci Toguchi
Carla Von

Bölüm kronolojisi
Sonraki →
"Cabin Fever"
Lost (4. sezon)
Lost bölümleri

Something Nice Back Home, Amerikan televizyon dizisi Lost'un dördüncü sezonunda yayınlanan onuncu, toplamda ise yetmiş dokuzuncu bölümüdür. 1 Mayıs 2008 tarihinde Amerika ve Kanada'da yayınlanmıştır. 10,73 milyon Amerikalı tarafından izlenmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Jack'in hastalanmış olmasıyla ve Juliet'in onu uyandırmaya çalışmasıyla başlar. Jack bunun bir gıda zehirlenmesi olduğunu düşünür. Ancak Juliet bunun bir apandisit sorunu olduğunu anlamıştır. Sahilde ameliyat için hazırlıklara başlanır.

Bu arada Jack'in geleceğine gidilir. Jack, Kate ve Aaron ile birlikte yaşamaktadır. Jack, Aaron'a Alice Harikalar Diyarında adlı masaldan parça okur.

Geri dönüldüğünde ise Sawyer, Claire ve Miles sahile geri dönmektedirler. Miles, yolda fısıltılar duyar. Fısıltılar Karl ve Rousseau'yu işaret etmektedir. Miles, bulunduğu yeri kazdığında bu iki kişinin cesedi ortaya çıkar.

Sahilde ise Juliet, Jack'in hastalığına teşhis koyar ve ameliyat hazırlıkları başlar. Juliet Sun'dan DHARMA'nın tıbbi tesisine gidip oradan birkaç eşya almasını söyler. Ancak Sun bu aletlerin ne olduğunu bilmemektedir. Bunun üzerine Daniel, farelerine otopsi yapmasından dolayı bu aletleri bildiğini söyler. Bunun üzerine Sun, Jin, Daniel ve Charlotte tesise giderler.

Flashforwardda hastaneden bir hastasını uğurlarken Jack lobide babasını görür. Bu arada Jack, Hurley'in hastanesinden çağırılmaktadır. Hurley, Jack'e tüm Oceanic Altılısı olarak öldüklerini ve o anda mükemmel bir hayat yaşadıklarından dolayı cennette olduklarını söyler. Ayrıca Hurley Charlie'yi gördüğünü ve onun kendisinden Jack'e bir mesaj iletmesini istediğini söyler. Mesajda Charlie, "Onu sen yetiştirmemelisin, Jack" demektedir.

Adaya geri dönüldüğünde tıbbi tesisin kapısının önünde Sun ve Jin Korece birbirleriyle konuşurlar. Konuşmada Charlotte ve Daniel'in aralarında geçen sevgiden bahsederler. Aynı süre zarfında Sawyer, Claire ve Miles yollarına devam eder. Karşılarına helikopterin pilotu Frank Lapidus çıkar ve gemideki silahlı ekibin kendilerine geldiğini söylerler. Bunun üzerine Frank haricinde herkes saklanır. Ardından sağ salim kurtulurlar.

Jack'in geleceğinde ise Jack, Kate'e evlenme teklif eder. Kate bu teklifi kabul eder.

Sahilde Jin, Charlotte ile konuşur. Jin, Charlotte'in Korece konuşabildiğini iddia eder. Bu iddiasında da haklıdır. Charlotte'ye Sun'u bu adadan götürmesini ister. O da kabul eder. Bu arada Jack'in ameliyatı başlar.

Bu arada Jack, geleceğinde tekrar babasını görür. Eve geldiğinde ise Kate'in telefonda biriyle görüştüğünü görür. Kate onun parkta tanıştığı biri olduğunu söyler.

Adaya dönüldüğünde ise ameliyat iyi geçmiştir. Kate ameliyatın yapıldığı çadırın içine girerek Juliet ile konuşur. Juliet, Kate'e Jack ile bir ara öpüştüğünü itiraf eder. Jack bu arada baygın gibi gözükür ancak değildir. Bu arada uyuyan Claire, elinin altında olan Aaron'un yokluğunu fark eder. Etrafa baktığında babasını (Christian Shephard) görür. Elinde de bebeği vardır. Claire, babasını takip eder.

Gelecekte ise, Jack ilaca başlamış ve iyice alkolik olmuştur. Hurley ile görüşmesinden sonra Kate ile tartışma yaşar.

Adada ise Claire kaybolmuştur. Sawyer onu aramaya koyulur.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]