Recon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Recon"
Lost bölümü
Bölüm no.6. sezon
8. bölüm
YönetmenJack Bender
SenaristElizabeth Sarnoff & Jim Galasso
Prodüksiyon no.608
Yayın tarihi16 Mart 2010
Konuk oyuncular
Rebecca Mader
Neil Hopkins
Jodi Lyn O'Keefe
Allen Cole
Kiersten Havelock
Michael Green
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Dr. Linus"
Sonraki →
"Ab Aeterno"
Lost (6. sezon)
Lost bölümleri

"Recon", American Broadcasting Company'de gösterilen drama televizyon dizisi Lost'un altıncı sezonunun sekizinci, toplamda ise 111. bölümüdür. Bölüm, ABD'de 16 Mart 2010 tarihinde yayınlandı.[1]

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

2004[değiştir | kaynağı değiştir]

James "Sawyer" Ford (Josh Holloway), ortağı Miles Straume (Ken Leung) ile birlikte Los Angeles Polis Teşkilatı'nda görevli bir polistir. Babasının, annesini ve kendisini öldürmesine neden olan Anthony Cooper'ı aramaktadır ("Outlaws" bölümünde görülmektedir). Araştırma için Avustralya'ya gitmiş olan Sawyer, Miles'a Palm Springs'te olduğunu söyler. Miles, Sawyer'a Charlotte Lewis (Rebecca Mader) ile bir tanışma randevusu ayarlar. Buluşurlar ve o gece birlikte olurlar. Sonrasında Sawyer, Cooper ile ilgili bilgiler içeren dosyayı bulması sonucunda Charlotte'ı evden kovar. Sonraki gün Miles, Sawyer'ın yalan söylediğini anlar ve onunla ortaklığını sonlandırır. Ne kadar yalnız olduğunu fark eden Sawyer, Charlotte'ın evine gider; ancak Charlotte onu reddeder. Sawyer, Miles'a geçmişinden bahseder; o sırada kaçak Kate Austen (Evangeline Lilly) tarafından kullanılan araç, onların içinde bulunduğu otomobile çarpar. Peşine düşerler ve yakalarlar; Sawyer Kate'i havaalanındaki karşılaşmalarından hatırlar.

2007[değiştir | kaynağı değiştir]

"Sundown" bölümündeki olayların ardından, Man in Black (Siyahlı Adam) (Terry O'Quinn), topladığı Diğerleri ile Sayid Jarrah (Naveen Andrews), Claire Littleton (Emilie de Ravin) ve Kate'i, Sawyer'ın yaralı haldeki Jin Kwon'a (Daniel Dae Kim) baktığı yere getirir. Siyahlı Adam, Sawyer'ı Ajira Airways 316 sefer sayılı uçuş yolcuları hakkında bilgi toplaması için Hidra adasına gönderir. Kampta Claire, Kate'e saldırır. Sayid izlemekle yetinirken, o sırada Siyahlı Adam gelir ve Kate'i kurtarır. Daha sonra Siyahlı Adam, Claire'e Aaron'ı Diğerleri'nin kaçırdığını söylediğini, çünkü Claire'in onu "hayatta tutacak" bir şeye ihtiyacı olduğunu Kate'e açıklar. Ayrıca kendini Aaron ile karşılaştıran Siyahlı Adam, kendi annesinin de deli olduğunu söyler. Daha sonra Claire Kate'ten özür diler ve ona sarılır.

Hidra adasında Sawyer, 316 sefer sayılı uçuştan tek sağ kalanın kendisi olduğunu iddia eden Zoe (Sheila Kelley) adında bir kadınla karşılaşır. Sawyer onun yalan söylediğini anlar ve Zoe'ye silah çeker. O sırada bir grup silahlı adam gelir ve Sawyer'ı, içinde liderleri Charles Widmore'un (Alan Dale) bulunduğu denizaltıya götürürler. Sawyer, Widmore ile bir anlaşma yapar. Buna göre Sawyer Siyahlı Adam'ı tuzağa çekecek, bunun karşılığında Widmore da Sawyer ve arkadaşlarının adadan güvenli bir şekilde gitmelerini sağlayacak. Sawyer ana adaya döner, Siyahlı Adam'a yaptığı anlaşmadan söz ederek sadakatini koruduğunu gösterir. Sawyer daha sonra Kate'e asıl planını anlatır: İki tarafı birbirine düşürecek ve dikkatlerinin dağılmasından faydalanarak denizaltıyla kaçacaklar.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Fordis, Jeff (10 Mart 2010). "On Next Week's Lost (3/16)". ABC Medianet. 11 Aralık 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mart 2010. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]