İçeriğe atla

Whatever the Case May Be

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Whatever The Case May Be"
Lost bölümü
Bölüm no.1. sezon
12. bölüm
YönetmenJack Bender
SenaristDamon Lindelof
Jennifer Johnson
Merkezî karakterKate
Yayın tarihi5 Ocak 2005
Bölüm kronolojisi
Sonraki →
"Hearts and Minds"
Lost (1. sezon)
Lost bölümleri

Whatever The Case May Be, Lost dizisi 1. sezonunun 12. bölümüdür. 5 Ocak 2005'te yayınlanan bölümün yazarları Damon Lindelof ve Jennifer Johnson, yönetmeni Jack Bender'dir. Kate merkezli bir bölümdür.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu bölümde Boone ve Locke keşfettikleri metali herkesten gizli bir şekilde aramaya devam ederler. Hala Claire ve Charlie aranmaktadır. Jack ve Kate, Charlie'yi ölmek üzereyken bulurlar. Ancak Claire hala kayıptır. Bu sırada Charlie şoktadır ve kimseyle konuşmamaktadır.

Kate meyve toplamak için ormana gider. Birisi tarafından izlendiğinin farkına varır. Ve gelen sese bir taş fırlatır. Bu kişi Sawyer'dır. İkisi yürürler ve bir şelaleye rastlarlar. Suya girerler ve iki ceset görürler.Sawyer cüzdanı alır Kate ise çantayı fark eder ve Sawyer'den çantayı almasına yardım etmesini ister. Kate çantanın kime ait olduğunu ve içinde ne olduğunu bilmektedir fakat Sawyer'a söylemez ve ardından Sawyer de çantayı alıp sahile geri döner.

Sayid de bu sırada Fransız kadından aldığı notları tercüme için Shannon'a gider ancak Shannon istemez, daha sonra gelip yardım eder ve aslında notların bir şarkı sözü olduğu ortaya çıkar.

Bu sırada Kate'i bir bankada görürüz ve bankada silahlı soygun olur, Kate de bu soygunun içindedir ve soygunculara yardım etmektedir.

Kate çantayı Sawyer'dan geri alması için Jack'e gider ve yardım ister. Daha sonra ikisi anahtar için ölen şerifin mezarını kazar.kate elçabukluğuyla cüzdandan anahtarı alırjack'i kandırmaya çalışır vejack farkına varır ve kate'den anahtarı ister.jack sawyer dan antibiyotiklerin karşılığında çantayı geri alır ve Kate ile birlikte çantayı açarlar.

Çantanın içinde bir miktar para, birkaç silah ve bir zarf bulurlar ve bu çantanın Kate'e ait olduğu ortaya çıkar. Çünkü soygundan içi dolu bir çanta almıştır. Ardından zarfı açarlar içinden Kate'in sevdiği ve öldürdüğü adama ait olan bir şey çıkar, bu ufak bir uçaktır.

Ayrıca çantanın bulunduğu kasa numarası, düşen uçağın sefer sayısı ile aynıdır, yani 815 numara.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]