Meet Kevin Johnson

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Meet Kevin Johnson, American Broadcasting Company'nin televizyon dizisi Lost'un dördüncü sezonunun sekizinci, toplamda sekseninci bölümüdür. Bölümü Ekim ve Kasım 2007'de dizinin denetleyici yapımcısı Elizabeth Sarnoff ve ortak yapımcısı Brian K. Vaughan yazdı ve Kasım'da uygulayıcı yapımcı Stephen Williams yönetti.[1] "Meet Kevin Johnson" bölümünün ilk yayını 20 Mart 2008'de ABD'nin ABC ve Kanada'nın CTV televizyonlarında gerçekleştirildi.[2]

İkinci sezonun final bölümünde, gizemli ve mistik bir adaya düşen Oceanic Airlines 815 uçağı yolcusu Michael Dawson (Harold Perrineau), adada geçirdiği atmış yedi günden sonra, bir botla adadan kaçabilmek için, kazazedelerin Diğerleri olarak andığı adanın yerlileri ile başarılı bir pazarlık yapar. "Meet Kevin Johnson"'dan bir önceki bölümde, Michael adanın açıklarında demirleyen yük gemisinin mürettebatlarından biri olarak "Kevin Johnson" adıyla tekrar görünür. "Meet Kevin Johnson"'ın hikâyesinin büyük bölümü devam eden geri dönüşler içerir. Bu geriye dönüşlerde Michael'ın New York'ta ve Diğerlerinin casusu olarak yer aldığı Kahana adlı yük gemisinde geçirdiği bir ayı gösterilir.

Yazarlar sipariş edilen on altı senaryonun sekizincisi olan "Meet Kevin Johnson"'ı 2007–2008 Amerika Yazarlar Sendikası grevinin başladığı gün bitirdiler. Bölümün yapım sonrası işlemi haftalar sonra yazarlar olmadan yapıldı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ ABC Medianet, (February 29, 2008) "Sayid Confronts Ben's Spy on the Freighter, and Ben Pleads with Daughter Alex to Flee Locke's Camp to Survive and Impending Attack 10 Şubat 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.". Retrieved February 29, 2008.
  2. ^ ABC Medianet, (7 Mart 2008) "Weekly Primetime Program Schedule Grids 15 Nisan 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.". 17 Mart 2008 tarihinde erişilmiştir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]