Everybody Loves Hugo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Everybody Loves Hugo"
Lost bölümü
Michaelghost.jpg
Hurley, Michael'ın hayaletini görür.
Bölüm no. 6. sezon
12. bölüm
Yönetmen Dan Attias
Senarist Edward Kitsis & Adam Horowitz
Prodüksiyon no. 612
Yayın tarihi 13 Nisan 2010
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Happily Ever After"
Sonraki →
"The Last Recruit"
Lost (6. sezon)
Lost bölümleri

"Everybody Loves Hugo", American Broadcasting Company'de gösterilen drama televizyon dizisi Lost'un altıncı sezonunun on ikinci, toplamda ise 115. bölümüdür. Bölüm, ABD'de 13 Nisan 2010 tarihinde yayınlandı.[1] Yönetici yapımcılar Edward Kitsis ve Adam Horowitz tarafından kaleme alınan bölümü, daha önce de "Numbers" bölümünün yönetmenliğini üstlenen Dan Attias yönetti. Bölümün adı ikinci sezon bölümlerinden "Everybody Hates Hugo"yu andırmaktadır.

2007'de Hugo "Hurley" Reyes, Ajira uçağını patlatmanın kötü bir fikir olduğunu düşünmeye başlar. Desmond Hume, Siyahlı Adam'ın kampına gelir. Alternatif zaman çizgisinde Desmond, Hurley'yi Libby Smith'in anılarına inandırmaya çalışır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

2004[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo "Hurley" Reyes (Jorge Garcia), başarılı bir iş adamı ve hayırseverdir. Annesi ona bir tanışma randevusu ayarlar, ancak mekanda Libby Smith (Cynthia Watros) ile karşılaşır. Libby, birbirlerini daha önceden tanıdıklarını anlatırken; doktor (Bruce Davison) gelir ve Libby'yi uzaklaştırır. Hurley, dışarıda Libby'nin akıl hastanesinin minibüsüne bindirilerek götürüldüğünü görür. Daha sonra Hurley, Desmond Hume (Henry Ian Cusick) ile tanışır ve Desmond ona Libby'ye inanması ve neden kendisini tanıdığını söylediğini öğrenmesi gerektiğini söyler. Hurley, Santa Rosa Akıl Sağlığı Enstitüsü'ne gider ve Libby'yi ziyaret eder. Libby, onu bir uçak kazasından sonra kaldıkları adadan hatırladığını ifade eder. Hurley onu hatırlayamaz, ancak buluşmayı teklif eder. Sahilde pikniğe giderler, Libby onu öper ve Hurley hatırlamaya başlar. O sırada, Desmond uzaktan otomobili içinde onları izlemektedir. Daha sonra Ben Linus (Michael Emerson) ve John Locke'ın (Terry O'Quinn) çalıştıkları okula gider. Locke'ı tekerlekli sandalyede gören Desmond, Ben ile kısa bir konuşmadan sonra otomobili Locke'ın üzerine sürer ve ona çarparak kaçar.

2007[değiştir | kaynağı değiştir]

Libby'nin mezarı başında olduğu sırada Hurley, Michael Dawson'ı (Harold Perrineau) görür. Eğer onun planlarına uyup uçağı patlatmak üzere Hidra adasına giderlerse, birçok insanın öleceğini ve bunun onun hatası olacağını Hurley'e anlatır. Ilana, Black Rock'tan dört dinamit getirir. Hurley, bu fikirle ilgili endişelerini anlatırken; Ilana dinamit dolu çantasını düşürür. Dinamitler patlar ve Ilana hayatını kaybeder. Richard Alpert (Nestor Carbonell), daha fazla dinamit almak üzere Black Rock'a giden gruba önderlik eder. Ortadan kaybolan Hurley, Black Rock enkazını havaya uçurur. Daha sonra, Jacob'ın kendisine Siyahlı Adam'a gitmeleri gerektiğini söylediğini iddia eder. Richard buna inanmaz ve uçağı patlatma fikrinde ısrar eder. Jack (Matthew Fox), Frank (Jeff Fahey) ve Sun (Yunjin Kim), Hurley ile kalırken; Richard, Ben ve Miles (Ken Leung) dinamit almak üzere Diğerleri'nin barakalarına doğru yola çıkarlar. Hurley, aslında Jacob'ı görmediğini Jack'e itiraf eder. Jack bunu bildiğini ve onu yine de takip edeceğini söyler. Grup, ormanda fısıltılar duyar. Michael, Hurley'ye yeniden görünür ve fısıltıların, adada ölen ve adada sıkışıp kalan kimselerden geldiğini anlatır. Ayrıca, Libby'yi öldürdüğü için de Hurley'den özür diler.

Sayid (Naveen Andrews), Desmond'ı Siyahlı Adam'a getirir ve Siyahlı Adam da onu eski kuyuya götürür. Siyahlı Adam, buradaki insanların pusulalarının ibresinin neden döndüğünü bulmak için bu kuyuyu kazdıklarını açıklar. Daha sonra da Desmond'ı kuyuya atar. Hurley ve ardındaki grubu Siyahlı Adam ile konuşmak üzere kampa gelirler.

Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

"Everybody Loves Hugo", eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı. Metacritic, "Evrensel Başarı" olarak nitelediği bölüme 100 üzerinden 83 puan verdi. Dizinin puanlarında, 93 puan alan önceki bölüme göre düşüş yaşandı.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Fordis, Jeff (7 Nisan 2010). "On Next Week's Lost on ABC". ABC Medianet. 21 Nisan 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Nisan 2010. 
  2. ^ Dietz, Jason (2010-07-14), ": Last Night's Lost, Season 6, Ep. 12: 'Everybody Loves Hugo' 17 Nisan 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.", Metacritic.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]