İçeriğe atla

The Shape of Things to Come

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"The Shape of Things to Come"
Lost bölümü
Bölüm no.4. sezon
9. bölüm
YönetmenJack Bender
SenaristBrian K. Vaughan
Drew Goddard
Merkezî karakterBen
Yayın tarihi24 Nisan 2008
Konuk oyuncular

Sam Anderson
Tania Raymonde
Alan Dale
Marc Vann
Kevin Durand
Yetide Badaki
Kaveh Kardan
Faran Tahir
Sean Douglas Hoban

Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Meet Kevin Johnson"
Lost (4. sezon)
Lost bölümleri

The Shape of Things to Come Amerikan ABC televizyonunun yayınladığı Lost dizisinin 4. sezonundaki 9. bölümü ve toplamda yetmiş sekizinci bölümüdür. Amerika'da 24 Nisan 2008 tarihinde yayına girmiştir. Bölüm, Benjamin Linus'un geleceğinden bahseder. Ayrıca bu bölüm Amerika Yazarlar Grevi'nden sonraki ilk bölümdür. Amerika'da 12.075 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

Bölüm, Jack'in kendine antibiyotik alması ve Kate ile konuşmasıyla başlar. Ardından bazı bağrışmalar sonunda sahile bir adamın vurduğu fark edilir. O adam Kahana adlı gemide çalışan doktordur. Ardından kulübelere dönülür. Ben'in kızı Alex kaçırılmıştır ve kendisinde kulübeleri koruyan sistemi kapatması aksi takdirde öldürüleceği söylenmiştir. Bu sırada kulübede telefon çalar ve Locke'ın telefonu açmasıyla telefondan Kod 14-J sesi duyulur. Ardından Locke ve Sawyer, Ben'in evine giderler ve kodu sorarlar. Alex sistemi kapatırken panik düğmesine basmıştır ve kod bu anlama gelmektedir.

Bu olayın ardından Ben'in geleceğine gidilir. Kendisi, kalın bir kutup montu ile sahra çölünün ortasındadır. Buradan Tunus'a hareket eder.

Tekrar adaya dönüldüğünde kulübe halkı savunma için hazırlık yapmaya başlar. Ardından saldırıya uğrarlar. Claire'in evine roket atılır ancak kendisi sağ çıkar ve savunma için hazırlanan eve Sawyer ile birlikte giderler.

Ben'in geleceğinde ise Tunus'ta bir otele gidilmektedir. Ben, otele Dean Moriarty adına kayıtlı sahte pasaportu göstererek otele girer. O sırada tarih 24 Ekim 2005'tir ve Sayid adadan kurtulduktan sonra evlendiği ve ardından öldürüldüğü eşinin cenazesini taşımaktadır.

Adada, kulübelerde savaş devam etmektedir ve Alex'i kaçıran kişiler Miles'a bir telsiz vererek bunu eve sokturur. Ben, Alex ve ada arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Ancak Alex öldürülür. Ardından Ben Siyah Duman'ı çağırır ve saldırganlar ağır bir darbe alır. Hurley, Ben ve Locke ile birlikte Jacob'a giderler. Kalanları sahile geri dönerler.

Bu olaylar olurken Ben'in geleceğinde Tikrit, Irak'a gittiği görülür. Sayid'in eşinin cenazesinin taşınması esnasında bir adam vardır ve Ben, bu adamın fotğraflarını çekmektedir. Bu adam Charles Widmore'un adamıdır ve Sayid'in eşini öldüren de odur. Sayid bu adamın kim olduğunu öğrendikten sonra, adamı öldürür ve artık Ben için çalışmaya başlar.

Bu arada sahildekiler gemiye doktor hakkında bir mesaj iletmeye çalışırlar. Mors alfabesini kullanarak bunu başarırlar ve ardından cevap gelir. Daniel Faraday, cevapta doktor hakkında bir şey söylenmediği fakat Sayid ile Desmond'ın helikopter ile çıktığının söylendiğini iletir. Ancak, Bernard bunun bir yalan olduğunu söyler ve mesajda doktorun iyi olduğunun söylendiğini iletir.

Bölümün en sonunda iste Ben Londra'ya gider ve Charles Widmore'a kendi kızını öldürdüğü için, onun kızı olan Penelope'yi öldüreceğini söyler.

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]