Man in Black (Lost)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Man in Black
Lost karakteri
Man in Black, Titus Welliver (üstte) ile Terry O'Quinn (altta) tarafından canlandırıldı ve "smoke monster" hali (ortada)
İlk görünüm"Pilot"
CanlandıranTitus Welliver
Terry O'Quinn
(John Locke olarak)
John Terry
(Christian Shephard olarak)
Bilgileri

Man in Black ("The Smoke Monster", "The Monster" gibi isimler ile de bilinir), ABC'de yayınlanan televizyon dizisi Lost'ta yer alan kurgusal bir karakterdir. Şovun fiilî antagonistidir. Sık sık siyah bir duman bulutu olarak görülürken 5. sezonun finalinde siyahlar içinde orta yaşta bir adam olarak göründü. 6. sezonda, John Locke'ın fiziksel görünümünde ortaya çıktı.

Çok uzun süreden beridir ana Lost adasının sakini olan Man in Black'in gerçek doğası gizemini korumaktadır. Lost'un yapımcılarından Damon Lindelof, karakteri, şovun mitolojisindeki "en büyük sırlardan biri" olarak tanımladı.[1] Yapımcılar çoğunlukla siyah duman bulutunun, geleneksel histeki gibi bir canavar (ya da hayran spekülasyonlarında belirtildiği gibi bir nanobot) olmadığını ima ettiler.[2][3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Lost TV, "It's Not About the Dinosaur: the Official Damon Lindelof Interview". 18 Ağustos 2004. 
  2. ^ Wharton, David Michael (17 Temmuz 2005). "Comicon 2005 news". Cinescape.com. [ölü/kırık bağlantı]
  3. ^ Grillo-Marxuach, Javier (22 Temmuz 2005). "Burning Questions". TheFuselage.com. 26 Eylül 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi.