LaFleur (Lost)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"LaFleur"
Lost bölümü
Lostlogo.png
Bölüm no. 5. sezon
8. bölüm
Yönetmen Mark Goldman
Senarist Elizabeth Sarnoff &
Kyle Pennington
Merkezî karakter Sawyer
Yayın tarihi 4 Mart 2009
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
Sonraki →
"Namaste"
Lost (5. sezon)
Lost bölümleri

LaFleur Lost isimli dizinin beşinci sezonunun 8. bölümüdür. Elizabeth Sarnoff ve Kyle Pennington'ın yazdığı, Mark Goldman'ın yönettiği bölüm Sawyer merkezli bir bölümdür. Bölüm John Locke'ın adadan ayrılarak parlamaları sona erdirmesiyle başlar. Son bir sarsıcı parlama olur ve ondan sonra Sawyer, Juliet, Jin ve Miles kendilerini adanın 1974 yılındaki halinde bulurlar. Yolda Daniel'i bulduklarında, Daniel'den Charlotte'ın öldüğünü ve son parlamadan sonra ortadan kaybolduğunu öğrenirler. Miles ile Sawyer nereye gidileceği konusunda tartıştıktan sonra Juliet'in yatıştırmasıyla sahile dönmeye karar verirler. Sahile doğru ilerlerken duydukları silah sesi üzerine olay yerine giderler ve diğerlerinin, Dharma Girişim çalışanını öldürdüklerini ve o kişinin karısını(Amy) da öldürmek üzere olduklarını görürler. Olaya müdahele edip diğerleri grubundan 2 kişiyi öldürürler. Amy onlara teşekkür eder ve diğerleri ile olan anlaşmaları gereği öldürdükleri adamları gömüp kocasını da kampa getirmelerini ister. Sonic duvarın önüne geldiklerinde Juliet, Amy'dan şifreyi girmesini ve sonic duvardan önce kendisinin geçmesini ister. Amy sonic duvardan geçer ancak kahramanlarımız geçtiğinde sonic duvar onları etkiler çünkü Amy kulak tıkacı takıp kahramanlarımızı kandırmıştır.

Daha sonra Sawyer, Horace tarafından uyandırılır ve Sawyer'a kim olduklarını nereden geldiklerini sorar. Sawyer kendisini LaFleur olarak tanıtır ve Black Rock'ı kurtarmak için gönderilen gemisinin kaptanı olarak tanıtır. Horace onlara teşekkür eder ve ilk denizaltıyla Tahiti'ye göndermek ister. Sawyer "mürettebatlarını" bulmaları gerektiğini söyleyip buna karşı çıksa da o anki konumundan dolayı bir şey diyemez.

Dışarıya çıkıp Juliet, Jin ve Miles'la konuşurken alarmlar çalınır ve bir eve girerler. Richard gelmiştir ve iki adamını öldürdükleri için anlaşmanın bozulduğunu söyler. Sawyer dışarı çıkarak adamları kendisinin öldürdüğünü ve dolayısıyla anlaşmanın bozulmadığını söyler. Richard, o zaman kimsin diye sorduğunda Sawyer, Jughead isimli Hidrojen bombasını gömüp gömmediklerini sorar ve 20 yıl önce kel topal bir adamın(John Locke) kamplarına gelip liderleri olduğunu söyleyip ortadan kaybolmasını bildiğini söyler. Diğerlerinin öldürdüğü Dharma Girişim elemanını onlara teslim edip barışı korudukları için, Horace onlara "mürettebat"larını bulmaları için 2 hafta verir.

Bundan 3 yıl sonrasının gösterildiği bölümlerde ise Horace'ı zilzurna sarhoş biçimde ağaçları patlatırken görürüz ve nöbetçiler bu durum üzerine savunma sorumlusu olarak Sawyerı uyandırır. Sawyer, Miles'ı da yanına alarak Horace'ı evine götürür. Horace'ın Amy ile evli görürüz. Amy hamiledir ve Sawyer evdeyken sancıları çoğalır. Hemen adadaki doktora götürdüklerinde bebeğin erken ve ters geldiğini, ancak çocuğu doğurtamayacağını söyler. Sawyer Juliet'in yanına gidip ondan Amy'i doğurtmasını ister ve Juliet, Amy'i doğurtur. Daha sonra Sawyer, Horace'ın evine girerek onu uyandırır ve bir erkek çocuğunun olduğunu söyler.

Bu sırada geçen üç yılda Sawyer ile Juliet birlikte yaşamaya başlamışlardır ve bir sabah Jin'den telefon gelir. 316 bölümünün sonundan tahmin edebileceğimiz üzere konu Jack, Hurley ve Kate'in adaya dönmesidir. Jin'den onları kuzey vadisine götürmesini ister ve kendisi de hemen oraya gider. Jin'in kullandığı minibüsten Jack, Hurley ve Kate çıktıktan sonra bölüm sona erer.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]