Kennedy (Buffy the Vampire Slayer)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kennedy
Buffy the Vampire Slayer karakteri
İlk görünüm "Bring on the Night", (Buffy)
Yaratan Joss Whedon, Marti Noxon, Douglas Petrie
Canlandıran Iyari Limon
Bilgileri
Tür Vampir avcısı

Kennedy, Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin bir kurgusal karakterdir. Dizide Iyari Limon tarafından canlandırılan bu karakter ortaya ilk defa dizinin son sezonunda çıkmıştır ve daha sonra da dizinin devamı olan Buffy the Vampire Slayer Sezon Sekiz çizgi romanlarında da bulunmaya devam etmiştir.

Kennedy bir "potansiyel Avcı" olarak tanıtılmıştır, potansiyeller bir gün Buffy Summers gibi iblisler ve vampirlerle savaşacak avcılara dönüşebilme gücüne sahip kızlardır. Belirgin bir şekilde, Kennedy ayrıca Willow Rosenberg için romantik hisler beslemektedir; Kennedy iddialı bir kişiliğe sahip bir eşcinseldir, Willow'un kız arkadaşı Tara'yı kaybetmesinden sonra onun yolun sonundaki ışığı olmaya çalışmıştır. Buffy dizisinin final bölümünde Willow, Kennedy gibi olan bütün potansiyelleri Buffy gibi normal birer vampir avcılarına dönüştürecek bir büyü yapar. Entertainment Weekly bu karakteri "Tüm Zamanların 21 En Can Sıkıcı TV Karakterleri" listesine eklemiştir.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "21 Most Annoying TV Characters Ever". Entertainment Weekly. 1 Nisan 2013. 15 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Nisan 2013.