Entertainment Weekly

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Entertainment Weekly
EditörJess Cagle
KategorilerEğlence
SıklıkHaftalık
YayımcıTime Warner
İlk sayı16 Şubat 1990
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
Dilİngilizce
Websitehttp://www.ew.com/ew/
ISSN1049-0434

Entertainment Weekly (EW olarak da kısaltılır), Time Warner tarafından haftalık olarak yayınlanan Amerika Birleşik Devletleri dergisidir. Film, televizyon, müzik, Broadway tiyatrosu, kitap ve popüler kültür konularını içermektedir. US Weekly, People ve In Touch Weekly dergilerinin aksine, EW dergisinin birincil yoğunlaştığı alanlar eğlence medyası ve eleştirilerdir. Sanayinin içindeki insanları hedefleyen Variety ve Hollywood Reporter dergilerinin aksine, EW dergisi daha genel bir kitleyi hedef almaktadır.

Poppy Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Daha önce EWwy Ödülleri olarak adlandırılan Poppy Ödülleri, Entertainment Weekly tarafından Primetime Emmy Ödülleri'ne aday gösterilmeyen dizileri ve oyuncuları ödüllendirmek için oluşturuldu.[1] Poppy Ödülleri, 10 kategoride ödüllendirilir ve hiçbir ödüle Primetime Emmy adaylığını alan kişi aday olamaz. Oylar ve adaylıklar, katılmayı seçen herkes tarafından çevrimiçi olarak verilir. Kategoriler: En İyi Drama Dizisi, En İyi Komedi Dizisi, Bir Drama Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu, Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu, Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu, Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu, Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Oyuncu Bir Komedi Dizisinde Erkek Oyuncu, Bir Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve Bir Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "'Mad Men,' 'John Adams,' Win Big at Creative Arts Emmys". Entertainment Weekly. 14 Eylül 2008. 21 Ekim 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]