Vampir avcısı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Vampir avcısı (Buffy evreni), her nesilde bir genç kızın, vampir, iblis ve bilimum uğursuz yaratığı avlamak, dünyayı her türlü kötülükten korumak, ve Buffy için söylenecek olursa iki kez ölmek için aldığı ünvandır.Dizi'nin kurgusunu inceleyecek olursak avcı her nesilde ki potansiyel avcı olan genç kızlar arasından bir kişi olarak seçilir ve doğa üstü bir güçle donatılır bu güç Buffy erkek arkadaşı Rıley'e söylüyor;On erkeğe denk bir güç. Ayrıca çeviklik, refleksler, hız, dövüş sanatlarına olan üstün yatkınlık, güçlü metabolizma ve dünyanın sonu gibi durumlarda, kehanetli rüyalarda görmekte dahil.Avcı ilkel zamanlarda büyücüler tarafından yaratılmış gücünü ise aslında karanlık yaratıklardan alıyor bu bilgi ilk defa buffy'nin Draculaile karşılaştığı bölümde veriliyor. Fakat dizinin 7. sezonunda buffy Willow Rosenberg in yaptığı bir büyü ile bütün potansiyel avcıların gerçek avcıya dönüşmesini sağlıyor yani günümüzde her nesilde bir seçilmiş kişi değil binlercesi var.

Avcıların soyu[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk Avcı, Seneya idi. Avcı terimi, "Gölge Adamlar" adlı topluluk sayesinde başladı. Gölge Adamlar, bir büyülü sözü okurken, bir kızın kalbini çıkardılar ve onun yerine bir iblisin kalbini koydular ve Avcı nesli böyle başladı. Ancak ondan sonra gelecek her Avcı, Gerçek Avcı değildi. Gölge Adamlar, bir de potansiyel avcıları yarattı. Çünkü bir Avcı'nın ömrü çok uzun değildir, her an bir vampir öldürebilir onu. Ki Buffy tam iki kez öldü örneğin. İşte o yüzden Avcı öldüğünde hemen onun yerini doldurabilecek Potansiyel Avcılar'ı da yarattılar Gölge Adamlar. Potansiyel Avcılar her ne kadar Avcı gücünde olmasalar da, yine de güçlüler.

Buffy "Prophecy Girl"'da ilk öldüğünde onun yerini Kendra doldurmuştu. Buffy Anne'de Avcılığı bırakınca onun yerini Faith doldurmuştu. Buffy, "The Gift"te ikinci kez ölünce, onun yerini Scooby'ler doldurmuştu.