Big Show

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Big Show (güreşçi) sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Big Show
Big Show (2014)
Big Show (2014)
Doğum Paul Donald Wight
8 Şubat 1972 (1972-02-08) (44 yaşında)
Amerika Birleşik Devletleri Aiken, Güney Karolina
İkâmet Tampa, Florida
Diğer adı The Giant
The Big Nasty Bastard
Paul Wight
Etkin yıllar 1995–günümüz
Meslek Profesyonel güreşçi
Boy 2,13 m (6 ft 12 in)
Kilo 193 kg (430 lb)
Evlilik(ler) Melissa Piavis (1997-2002)
Bess Katramados (2002-günümüz)
Çocuk(lar) 3
Dönemi Ekim 1995 (debut)

Paul Donald Wight (d. 8 Şubat, 1972), Amerikan profesyonel güreşçi. Daha çok bilinen adıyla Big Show, WWE ile sözleşmesi bulunmaktadır.

Wight, 7 kez Dünya Şampiyonu olmuştur. 2 kez Dünya Ağırsıklet Şampiyonu, WCW Dünya Ağırsıklet Şampiyonu, WWF/E Şampiyonu ve ECW Dünya Şampiyonu olmuştur. Kendisi bu 4 farklı şampiyonluğa sahip olan tek güreşçidir. Wight ayrıca, bir kez WWE Kıtalararası Şampiyonluğu, bir kez WWE Birleşik Devletler Şampiyonluğu ve iki kez WWE Hardcore Şampiyonluk kemerlerini kazanmıştır. Wight, 11-kez Dünya takım şampiyonu olmuştur, WWE'de Dünya Takım Şampiyonluğunu 5 kez, (2 kez The Undertaker, ve bir kez Kane, Chris Jericho ve The Miz ile.) WWE Takım Şampiyonluğunu üç kez (Jericho, Miz ve Kane ile bir kez), ve WCW Dünya Takım Şampiyonluğunu üç kez (Lex Luger, Sting ve Scott Hall ile bir kez.) kazanmıştır

Şimdilerde Team Cena vs Team Authority maçında Team Cena takımında bulunup ancak Survivor Series'deki maçta Ryback ve Erick Rowan elenir geriye Dolph Ziggler, Big Show ve John Cena kalır. Dolph Ziggler yerde herkes Big Show ve John Cena'nın Team Authority takımına saldıracağını zanneder ama Big Show, John Cena'ya KO Punch çeker ve gidip Triple H'nin elini sıkar ve heel olup The Authority üyesi olur.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]