Kullanıcı mesaj:Esc2003

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı:Esc2003 sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara


26 Nisan 2017 Çarşamba

Nuvola apps error.svg Silinmeye aday sayfalara görüşlerinizi bildirerek oy verin (84).
Nuvola apps korganizer.svg Kategori tartışmaları sayfasındaki tartışmalara katılın (1).
Cscr-featured1.png Haftanın seçkin maddesi için lütfen fikir belirtin.
Question book-3.png Biliyor muydunuz bölümündeki önerileri değerlendirin veya yeni cümle önerisinde bulunun.
Logo of Grafik Laboratuvarı.png Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz.


Good Article collaboration.svg İş birliği projesine katılın!


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları: Aziz Georgios Kilisesi (Staro Nagoričane) · Beyaz Rusya arması · Buffy the Vampire Slayer · Sabahattin Ali

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları: UEFA kulüp turnuvası kazanan teknik direktörler listesi · Nüfuslarına göre Amerika Birleşik Devletleri şehirleri listesi · UEFA Kupa Galipleri Kupası kazanan teknik direktörler listesi · UEFA Avrupa Ligi kazanan teknik direktörler listesi · Millî takımların OFC Uluslar Kupası'na katılımları · Lady Gaga canlı performansları listesi · Buffy the Vampire Slayer (1. sezon) · Kiraz Mevsimi (1. sezon) · Samsunspor yabancı futbolcuları listesi · 1. Akademi Ödülleri · Samsunspor başkanları listesi · Türkiye'deki saat kuleleri listesi · Grand Theft Auto: Vice City karakterleri listesi · Harry Potter'daki büyülü nesneler listesi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları: Montmajour'da Günbatımı · Auvers'deki Kilise · Cizre çatışmaları, 2 Mart 2016.jpg · DNA molekülünün bilgisayar modellemesi · Marianne von Werefkin otoportresi · Vladimir Lenin Kremlin'deki ofisinde, 1918. · Kaya kartalı · Carol Greider · Ada Lovelace · Akılsız yaratıklar · Sultan VI. Mehmed · Martı · Orakkanat · Gertrude Stein · Horatio Nelson · Kızıl sırtlı örümcek kuşu · Silindir şapka · Terazi · Yağızlar · Karataş Limanı

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin portal adayları: Portal:Sosyalizm · Portal:Fransa · Portal:Orta Doğu

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları: Dyrrhachium Muharebesi (1081) · Sovyet Savaş Anıtı (Treptower Parkı) · Kiraz Mevsimi · Divine (oyuncu) · Anavatan Çağırıyor · Sagopa Kajmer · Glee (dizi) · Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri · Exo · 2012 Sultangazi saldırısı · Usame bin Ladin · Çin-Sovyet ayrılığı · Ray of Light · The Pilot (Friends)

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin maddelikten ihraç adayları: Rubik Küpü · Antalya · SM UB-3

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemeleri: Demokrasi · Mustafa Kemal Atatürk

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli maddelikten ihraç adayları: Hemşinliler · SMS Yorck

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resimlikten ihraç adayları: Walt Whitman · Elektrogitarist · Ella Fitzgerald · Benjamin Franklin'in deniz hortumu · Sokak müzisyeni · Çatal, kaşık ve bıçaklar · Zeplin ve piramitler

Portal-puzzle.svg Portal adayları: Portal:Meksika · Portal:Liberalizm · Portal:Terörizm · Portal:Irak · Portal:Korku · Portal:Güncel olaylar


+++

Selamlar, bu "yakaladım" tepkisinin geleceğini tahmin ediyorum ancak değişikliği yapmadan önce Rum Kırımı, Süryani Katliamı gibi sayfalara baktım ve bunun üzerine değişikliği yaptım. Tarafsızlık açısından etnik temizlik olmalı diyorsanız o da taraflı oluyor ne yazık ki. Sanırım şu an için en iyisi sayfa adına uymak gibi duruyor. Sevgiler. -MHIRM. 21:01, 23 Ocak 2017 (UTC)

Aynı şekilde burada da etnik temizlik yerine katliam desek daha iyi duracak gibi. Eğer tek bir sözcük kullanacaksak. "Etnik temizlik, bir etnik gruba mensup insanların zorla yerinden edilmesini amaçlayan değişik siyasal politikaları ifade eder." denmiş ki bu aslında etnik temizlik ifadesini Çerkes Sürgünü, Kırım Tatar Sürgünü sayfalarında kullansak daha iyi olacağını gösteriyor bence. -MHIRM. 21:08, 23 Ocak 2017 (UTC)

Siz Türkçe Vikipedi'de eksik yapılan etnik temizlik tanımlaması üzerinden tarafsızlıkla bağdaştırmışsınız. Etnik temizlik yerinden etmenin yanı sıra toplu öldürmeler ve tecavüzleri de içinde barındırabilir. Sayfa adına uymak demişsiniz ama olay soykırım olduğu için değil en çok böyle denildiği için bu adı vermeliyiz diyordunuz halbuki. --esc2003 (mesaj) 21:11, 23 Ocak 2017 (UTC)
Daha iyi bir etnik temizlik tanımı yapmalıyız öyleyse. Laf dalaşına/değişiklik savaşına girişecek enerjim yok ne yazık ki ancak bu ikililik yaratıyor, ermeni kırımı sayfası vikipedimizdeki en büyük politika ihlallerinden biri. elleyince de vakit çalmaktan başka bir şeye yaramıyor. Dediğim gibi, tarafsızlık olacak derken yine taraf olunuyor. Benim de içinden çıkamadığım bir paradoks. Her neyse, kolay gelsin. -MHIRM. 21:23, 23 Ocak 2017 (UTC)
Kırım kelimesinin önüne soy kelimesini getirmekle çözülebileceğini düşündüğünüze göre buna en büyük politika ihlali diyemeyiz. Size de kolay gelsin. --esc2003 (mesaj) 21:35, 23 Ocak 2017 (UTC)

Aşırı kategorilendirme

Selam. Kalabalık olmayan kategorilerde alt kategorilendirme yoluna gidilmesi yanlış ve aşırı kategorilendirmeye sebep oluyor. Bu nedenle -şu an geri almış olduğunuz- sil etiketlerini eklemiştim. --esc2003 (mesaj) 20:08, 24 Şubat 2017 (UTC)

Farklı viki sürümleri incelendiğinde, ilgili ulamların gelişme potansiyeline sahip olduğu görülüyor. Eksiklerimizi kısa zamanda gidermek dileğiyle Face-smile.svg --Superyetkinileti 20:14, 24 Şubat 2017 (UTC)