Kullanıcı mesaj:Birazdangelicem

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Sayfa[kaynağı değiştir]

Merhaba hocam sayfa neden siliniyor ? Sayfamızın bir yanlış nedeni var mıdır Codermertx (mesaj) 12.26, 15 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Codermertx, sayfanın silinmesi ile ilgili daha fazla bilgi için VK:KD sayfasını inceleyebilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 12.33, 15 Ocak 2021 (UTC)
Peki hocam kendi sayfamızı nasıl oluşturacağız. Artist profiline çok ihtiyacım var Codermertx (mesaj) 13.14, 15 Ocak 2021 (UTC)
Merhaba Codermertx kayda değer bir kişi için madde oluşturabilirsiniz. Wikipedia bir profil oluşturma platformu değildir. --BirazdangelicemMsj 13.44, 15 Ocak 2021 (UTC)

Hızlı silme talebi[kaynağı değiştir]

Sağlıklı günler Birazdangelicem, Wikipedia çok büyük bir platform ve yeni sayılırım, tüm kurallara hakim olmak uzun zamanımı alacak gibi. İlgili metin oyunun hikayesi olduğu için değişiklik yapmanın yanlış olduğunu, kaynak göstererek direkt olarak alabileceğimi sanıyordum fakat bu telif hakkı doğuruyor sanırım, bu kısmı kaldırmam halinde nasıl bir yol izliyorsunuz. Yardımların için teşekkür ederim. Ariusalixe (mesaj) 02.45, 16 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Ariusalixe, Wikipedia' da başka sitelerden direkt olarak kopyala yapıştır yapamıyorsunuz. Daha fazla bilgi için VP:THSSS sayfasına bakabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 07.29, 18 Ocak 2021 (UTC)
Tekrar merhabalar Birazdangelicem, ilgili kısımları kaldırarak taslağı tekrar oluşturdum göz atabilmen mümkün mü? Ariusalixe (mesaj) 12.24, 1 Şubat 2021 (UTC)

Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu[kaynağı değiştir]

Merhaba BirazdangelicemM daha güzel şeyler olması için doğru bilgilerle geleceğe adım atmak gerekiyor. Sizden tekrardan bir inceleme yapmanızı ve ismi konu olan kişinin çok tanınan bir ekonomist ve siyasi bir kişiliğe sahip olduğunu göreceksiniz. Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu Örnek olarak : https://www.haberturk.com/aziz-murat-hatipagaoglu-kimdir

Serhatdemirkan (mesaj) 14.57, 18 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Serhatdemirkan, sayfanın silinme nedeni ile ilgili daha fazla bilgi için VK:KD sayfasını inceleyebilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 15.02, 18 Ocak 2021 (UTC)

Gezginler Keşifte Sayfamın Silinmesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

Sayfamın "Reklam" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretlendi. Sayfamın düzeltmemde yardımcı olarak Vikipedia da çıkmasına yardımcı olur musunuz ?

Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Bu imzasız yazı Gezginlerkesifte (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 19.26, 18 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Gezginlerkesifte, oluşturduğunuz maddenin silinmesiyle alakalı daha fazla bilgiye VK:KD bağlantısından ulaşabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 19.29, 18 Ocak 2021 (UTC)

Gezginler Keşifte Sayfamın Silinmesi[kaynağı değiştir]

Tekrardan Merhabalar,

Metin düzeltimi yapıldı. Tekrardan kontrollerin sağlanıp sayfamın onaylanmasını talep ediyoruz. Gerekli yardımlarınızı da şimdiden bekliyorum.

Teşekkür ederim. Bu imzasız yazı Gezginlerkesifte (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 19.30, 18 Ocak 2021 (UTC)

Kullanıcı engelleme botunda hata olmuş. Baksana -23 gün diyor. Dr. Coal kullanıcının bazı maddelerde değişiklik yapmasını engellemişti. O engel hala devam ettiği için bot kullanıcıyı engellendi olarak algılıyor sanırım. Cedreon (mesaj) 19.34, 18 Ocak 2021 (UTC)

evet fark ettim. Cedreon teknisyenler çözer heralde --BirazdangelicemMsj 19.36, 18 Ocak 2021 (UTC)
Gereken işlemi ayrıca tesis ettim. Bot konusuyla ilgili olarak Evrifaessa'ya buradan sesleneyim. In a nutshell; kısmi engeli, sonradan oluşturulan engel talebine cevap olarak görüyor. Teknik bilgim sıfır olduğu için bir çözümü vardır diye tahmin yürütebiliyorum ancak. Bu çözüm nedir, nasıl uygulanır, Evrifaessa'ya sevk... :) İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 20.30, 18 Ocak 2021 (UTC)
task açtım, hallederim vakit bulunca. sevgiler--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 19.47, 19 Ocak 2021 (UTC)

Sayfa Silme[kaynağı değiştir]

Merhaba, biraz önce eklemiş olduğum sayfaya, KD olmayan etiketiyle yaklaşmışsınız. Fakat oluşturduğum sayfa o günden bugüne değer kazanmıştır. DJsTR (mesaj) 13.27, 19 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba DJsTR, oluşturmuş olduğunuz madde son 3 gün içerisinde 2 kez kayda değer olmadığı gerekçesiyle silinmiş. Silinmiş maddenin yeniden oluşturulduğu şuanki durumu da kişinin kayda değer bir müzisyen olduğunu bağımsız kaynaklarla doğrulayacak şekilde değildir. Maddenin silinip silinmeyeceği Hizmetlilerin kontrolünden sonra netlik kazanacaktır. --BirazdangelicemMsj 13.36, 19 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, 2020 ve 2021 tarihleri arasındaki fark gözünüzden kaçmış olmalı. DJsTR (mesaj) 13.38, 19 Ocak 2021 (UTC) Değerli Kullanıcı:Birazdangelicem, Ayrıca size kaynakçaları iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.DJsTR (mesaj) 14.11, 19 Ocak 2021 (UTC)

Haklısınız tarihler gözümden kaçmış. Ancak madde yine de kontroller sonrası silinmiştir. İyi Vikiler. --BirazdangelicemMsj 14.40, 19 Ocak 2021 (UTC

Sayfa Silme[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Son eklediğim maddeyi, "Kayda değer olmayan konulu madde' kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim" gerekçeniz ile işaretlemişsiniz. Eklediğim maddenin Vikipedi kayda değer olmayan madde kriterine girmediğini düşünmekteyim, oluşturmadan önce de kriterleri iyice inceledim. Kaldı ki bu kriterlerin "inanmak", "inanmamak" şeklinde bir yazarın subjektif değerlendirmesine bağlı olamayacağını düşünmekteyim. İşaretlemenin spesifik olarak nesnel gerekçesini bildirirseniz sevinirim. İyi günler. Burak Saygılı (mesaj) 14.55, 19 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, Burak Saygılı, oluşturduğunuz maddenin VP:KİŞİ yönergesine uymadığını düşünerek silinmesi için bildirdim. Hizmetliler maddeyi inceleyerek eğer kayda değer olduğunu ya da tartışma ile silinebileceği yönünde karar verirlerse madde Vikipedi'de kalır ya da Silinmeye Aday gösterilir ve üzerinde tartışılma sonrası silinip silinmeyeceğine karar verilir. İyi Vikiler --BirazdangelicemMsj 15.04, 19 Ocak 2021 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhaba, Erdem Eryılmaz isimli sayfayı neden kayda değer olmadığını düşünüyorsunuz ? 13 yıldır bir çok ünlü ve tanınmış kişilerin projelerini yönetmiş ve imza atmış bir sanatçıyı neden kayda değer görmezssiniz ??? --ErdemEryılmaz7 (mesaj) 12.35, 20 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba ErdemEryılmaz7, maddedeki kaynaklara baktığımda kişinin VP:KİŞİ yöndergesindeki kriterlere uymadığını düşünerek hızlı silinmesi için raporladım. Vikipedi Hizmetlileri maddenin kayda değerlik ölçülerini taşıyıp taşımadığını kontrol edip silinmesi yönünde aksiyon aldılar. Buradaki Kayda Değerlik kişisel bir görüş değil Vikipedi Politika ve Yönergeleriyle belirlenen görüşlerdir. Daha fazla bilgi için Vikipedi:Politika ve yönergeler sayfasına bakabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 12.51, 20 Ocak 2021 (UTC)

Merhabalar[kaynağı değiştir]

Başlığımda yaptığınız uyarı için teşekkürler, sizlere bir şey danışmak için iletişim bilginizi paylaşabilir misiniz ? Bu imzasız yazı Berkeyyilmaz (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.26, 20 Ocak 2021 (UTC)

Ender Demir Silinmesi H.K[kaynağı değiştir]

Merhabalar ender demir ünlü bir profile sahiptir ve gerek sinema filmleri gerek ise dizilerde yer alarak adını tanıtmıştır bundan dolayı bilinmemesi gerekir Ugurduvarci (mesaj) 12.00, 21 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Ugurduvarci, oluşturmuş olduğunuz maddenin Vikipedi VP:MÜZİK yönergesinde belirtilen kriterlere uymadığını düşünerek Hızlı Silinmesi için raporladım. Vikipedi Hizmetlileri maddeyi inceleyerek gerekli aksiyonu alacaklardır. İyi Vikiler --BirazdangelicemMsj 12.05, 21 Ocak 2021 (UTC)

Müzik değil oyuncu olarak ekledim Ugurduvarci (mesaj) 12.07, 21 Ocak 2021 (UTC)

Madde içerisinde aktif olarak DJ ve müzisyen olduğunu belirmişsiniz. Oyunculuk yönünden baktığımda ise VP:KİŞİ kriterlerini karşılamadığını görüyorum. Eğer maddenin silinmemesini istiyorsanız gerekçeleriyle birlikte düşüncelerinizi maddenin tartışma bölümüne yazabilirsiniz. Hizmerlilerimiz göz önünde bulunduracaklardır. --BirazdangelicemMsj


VEYasin Sayfası Hakkında[kaynağı değiştir]

Sayfayı Bildiğim Kadarıyla Doldurdum ve Bütün Bilgiler Doğru Lütfen Hızlı Silinmeye Aday Göstermek Yerine Düzenleme Yapın Ayberk Moğulkoç (mesaj) 15.31, 23 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Ayberk Moğulkoç, maddeyi oluşturan kullanıcı olarak kişinin VP:MÜZİK kriterlerini karşılayacak kaynakları olmasını siz sağlamalısınız. Eğer maddenin silinmemesi gerekitiğini düşünüyorsanız Maddenin tartışma sayfasında kişinin kayda değer olduğunu kanıtlayacak kaynaklar göstererek yorumda bulunabilirsiniz. İyi vikiler --BirazdangelicemMsj 15.36, 23 Ocak 2021 (UTC)

İstediğinizi Yaptım şimdi Bakın lütfen Ayberk Moğulkoç (mesaj) 15.51, 23 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Ayberk Moğulkoç, maddenin silinip silinmemesine ben karar vermiyorum. Benim görevim maddedeki kişinin kayda değer olmadığını Hizmetlilere rapor etmektir. Silinme ya da kalma işlemi Hizmetlilerin kontrolü sonrası yapılacaktır. İyi Vikiler --BirazdangelicemMsj 15.54, 23 Ocak 2021 (UTC)

Panthay İsyanı[kaynağı değiştir]

Panthay İsyanı sayfasını düzenledim hızlı silmeyi kaldırabilirmisin Bu imzasız yazı FurkG (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12.55, 25 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba FurkG, HS kaldırdım ancak maddenin uslubunun ve taraflı yazılma şeklinin değiştirilmesi gerekiyor. Bununla ilgili olarak VP:TBA yönergesine bakabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 13.05, 25 Ocak 2021 (UTC)

Yazdıklarıöı tarafsız ve bilimsel olarak yazdım yazdıklarım başka kaynaklarda da mevcut eğer itiraz ettiğin yerleri söylersen yardımcı olabilirim. FurkG (mesaj) 13.07, 25 Ocak 2021 (UTC)

Öncelikle yazdığınız maddeyi kaynaklandırmayı unutmamanızı hatırlatırım FurkG. Örnek olarak: "grupların zalim Mançu yöneticilerine karşı bir isyanıydı" cümlesi tarafsız bakış açısına aykırı. Mançu yönetimi size ya da isyan eden etnik gruplara göre zalim olabilir ancak evrensel olarak bakıldığında "Mançu yönetimine karşı başlatılan bir isyan" demek daha uygundur. "Bu isyanda 1 milyon Hui vahşice katldedilmiştir." cümlesi tarafsız bakış açısına aykırıdır ve aynı zamanda kaynaklandırılmalıdır. "Bu isyanda 1 milyon Hui ölmüştür" cümlesi ansiklopedik dile daha uygundur. Maddedeki tüm yanlışları tek tek size yazamayacağım. Genel olarak ne yapmanız gerektiğini anladığınızı düşünüyorum. Yönergeler size bu konuda yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 13.25, 25 Ocak 2021 (UTC)

hızlı silinme[kaynağı değiştir]

Merhaba İsmim Tuğrul Bektaş, bugün oluşturmuş olduğumuz sanatçı profili “hızlı silinmeye adaydır” uyarısı aldı. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Tam olarak ne yapmamız gerekiyor? Tugrulbektas (mesaj) 17.56, 25 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Tugrulbektas, maddesini oluşturmaya çalıştığınız kişinin Vikipedi yönergelerinden VP:MÜZİK kriterlerini sağlaması gerekiyor. Vikipedi’de kayda değer olmayan kişi, film, kitap, dizi vb. içerikli madde oluşturamazsınız. Ayrıca, Vikipedi’de kişilerin kendi otobiyografilerini oluşturmaları hoş karşılanmaz. Eğer kayda değer bir kişi olduğunuzu düşünüyorsanız bir başkası zaten sizin maddenizi oluşturacaktır. İyi Vikiler. --BirazdangelicemMsj 18.08, 25 Ocak 2021 (UTC)

Rota Koleji[kaynağı değiştir]

Soru Merhaba Ben Rota Koleji Maddesini oluşturan Deniz KARAYALI,Rota Koleji Bornova Kampsünde Bilgi Sistemleri Uzmanı olarak çalışıyorum. Oluşturduğum maddeyi telif hakları ihlali içerdiği için sislinecek olarak işaretlemişsiniz fakat dediğim gibi ben kurum çalışanıyım ve maddeyi kurumumdan gelen metne göre oluşturdum. Yani sayfa kurumumuza aittir ve telif hakkı içermesi mümkün değildir. Telif hakkı içerdiği belirtilen linkteki belge kurumumuzun kayıt ve tanıtım broşürüdür yani o da kuruma ait? benim bu durumda ne yapmam gerekiyor acaba? Bu imzasız yazı Denizkarayali (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.34, 25 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Denizkarayali, kurum çalışanı dahi olsanız başka web sitesi ya da basılı bir yayından Vikipedi’ye direkt olarak içerik ekleyemezsiniz.

Telif sorununun çözümü için hangi prosedürler uygulanıyor sormak için Dr. Coal sesleneyim. Maddedeki telif ihlali giderilse bile KD’den silinmesi söz konusu. Onu da inceleyebilirseniz kullanıcıyı boşuna bürokrasiye sokmayalım. Teşekkürler şimdiden. --BirazdangelicemMsj 18.40, 25 Ocak 2021 (UTC)

İlgili kayda değerlik ölçütlerine öncelik vermek daha doğru olur gibi görünüyor. Diğer bir deyişle, telif hakkı ihlali söz konusu olmasa dahi maddeyi bu gerekçeyle (kayda değerlik) silmek gerekir. Dolayısıyla telif konusunun çözümüne ayrıca eğilmek gerektiğini pek zannetmiyorum, doğrusunu söylemek gerekirse. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 19.08, 25 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba Denizkarayali, benim de bahsetmiş olduğum gibi; Hizmetlimiz de maddede telif ihlali olmasa bile maddenin İlgili kayda değerlik ölçütlerini karşılamadığını ve yine de silinecek olduğunun bilgisini verdi. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 19.57, 25 Ocak 2021 (UTC)

Ek olarak kayda değer olsa ve metinde telif olmasa dahi Vikipedi'de reklamın yasak oluşu var... Dr. Coalmesaj 20.10, 25 Ocak 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Special Barnstar Hires.png Özel Yıldız
Mükemmel bir isme sahipsiniz. :) Katkılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim. Victor Trevor (mesaj) 15.51, 28 Ocak 2021 (UTC)

CDDDREONN ÖLMEZ ![kaynağı değiştir]

CDRREEOONN ÖLMEZ ULAN ! Umargu97 (mesaj) 08.52, 1 Şubat 2021 (UTC)

tamam. --BirazdangelicemMsj 08.54, 1 Şubat 2021 (UTC)

Kskdksmdkejdodkdkskdkwmkd Umargu97 (mesaj) 08.55, 1 Şubat 2021 (UTC)

Hesabın silinmesi ile alakalı.[kaynağı değiştir]

Oluşturduğumuz”Musa SALIK” sayfamıza gerekli kaynak ve haberler eklenmiştir. Googel aramaların “Musa SALIK” olarak arattığımızda da gerekli kaynakları göreceksiniz. Gereğinin yapılmasını arz ederiz. Musa SALIK (mesaj) 12.52, 1 Şubat 2021 (UTC)

Merbaha Musa SALIK, oluşturmaya çalıştığınız madde Vikpedi yönergelerinden Kayda değerlik kriterlerini karşılamadığından daha önce iki sefer silinmiş. Siz ısrarla oluşturmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca Vikipedi yönergelerinden Otobiyografi oluşturma yönergesini incelenemenizi tavsiye ederim. --BirazdangelicemMsj 13.00, 1 Şubat 2021 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Daha önce ben Aynalı Tahir, Zeynep Günay Tan, Elif Doğan, Cüneyt Mete ve Arkın Gelenbe gibi kişilere düzenleme yaptım. Düzenlememi kontrol eder misiniz?176.234.224.70 13.33, 1 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.234.224.70, değişiklikleriniz kontrol edildi. gerekli düzenlemeler yapıldı. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 13.43, 1 Şubat 2021 (UTC)

Birazdangelicem bir de bana şu konuda yardımcı olur musun? Bir süredir jamiryo isimli devriye ile bir tartışma vardı aramızda. Aslında kendisinin bir açığını buldum sonra tartışma çıktı ve chansey isimli hizmetli Adalet ve Kalkınma Partisi tartışma sayfası kurdu ve sorun çözülmesi için bu sayfada yazısın dedi. Fakat ben kaç defa savunma metnini gönderiyorum mesaj gitmiyor. Büyük harf sorunu diyor. İlgili savunma metnini alt kısımda paylaşsam sizde onu chansey hizmetlisi ne gönderseniz olur mu? Ya da anonim mesaj yazmada kod mu gerekiyor? Saygılarımla.176.234.228.205 15.24, 1 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.234.228.205, öncelikle bir kullanıcı adınız olmadığından ve sürekli değişik IP adreslerinden mesaj attığınız için kiminle hangi konuda konuştuğumu karıştırıyorum. Bu sorunu çözmek adına bir kullanıcı hesabı açarak size daha kolay yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca kullanici chansey'in kullanıcı sayfasına girdiğinizde, sayfanın solunda bulunan menüde "araçlar" başlığı altında "Bu kullanıcıya e-posta gönder" seçeneğini göreceksiniz. Buradan kendisiyle iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 16.37, 1 Şubat 2021 (UTC)


Birazdangelicem, Gizem Karaca sayfası için düzenlemelerini kontrol eder misiniz? İyi geceler. Teşekkür ederim önceki değişiklikler için.176.234.229.203 00.26, 2 Şubat 2021 (UTC)

Contra (rapçi)[kaynağı değiştir]

Merhaba. Sayfa ikinci kez oluşturulurken söz konusu silme adaylığında belirtilen kayda değerlik sorunları giderilmiş. Bilginize, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 17.20, 1 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Superyetkin, madde şu anki haliyle de kayda değer değil diye düşünüyorum ve SAS'a taşıyamıyorum zaten hakkında alınmış bir karar olduğundan. SAS etiketlediğimde hata alıyoorum ve eski tartışma sayfası SAS' a düşüyor.
Ayrıca tartışmada internette KD olmasını sağlayacak kaynaklar bulunmadığı fikir birliğine varılmışken, maddeyi oluşturan kullanıcı dahil. İki ay sonra ne gibi bir kayda değerlik sağlayacak iş çıkarmış sanatçı onu da anlamadım @Superyetkin. Çünkü şimdi yaptığım internet araştırmasında da hala KD olmadığı sonucunu çıkarıyorum.

--BirazdangelicemMsj 17.23, 1 Şubat 2021 (UTC)

Hızlı Silme İptaki[kaynağı değiştir]

Merhaba, Atilla Öner adlı oyuncu biyografimi ekledim tüm geçerli kaynakları da belittim. Fakat hızlı silinmeye alınmış. Bu konuda ne yapmam gerekiyor. IMDb dahil tüm yerlerde hakkımda haber var. Atillaoner (mesaj) 21.34, 1 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Atillaoner, maddesini oluşturmaya çalıştığınız kişi Oyuncular için kayda değerlik kriterlerini taşımıyor. Ayrıca Vikipedi' de kendi hakkınızda yazmanız hoş karşılanmaz. Mesaj sayfanıza yazdığım Otobiyografi yönergesini okuyabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 21.40, 1 Şubat 2021 (UTC)

Teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler için. İyi geceler dilerim Atillaoner (mesaj) 21.41, 1 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Müzik ve kişisel Gelişim Derneği, siz bildirim yaptıktan 2:37:49 saat sonra ToprakM tarafından engellendi. Engel açıklaması :{{Ku-hafifengel}} . Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 11.52, 2 Şubat 2021 (UTC)

Acil cevap verebilir misiniz lütfen?[kaynağı değiştir]

Kız arkadaş(sevgili) nasıl daha kolay olur ARDA RECEP ÖNER (mesaj) 10.46, 3 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba ARDA RECEP ÖNER, konu hakkında şuraya bakmanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 10.55, 3 Şubat 2021 (UTC)

kişisel biyografi[kaynağı değiştir]

kişisel biyografi açmak istiyorum. tanınmamış kişi adına. kaynağı facebooktan göstersem olurmu. birde tanınmamış kişi için kişisel biyografi açabilirmiyim. yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen ARDA RECEP ÖNER (mesaj) 10.51, 3 Şubat 2021 (UTC)ARDA RECEP ÖNER

Merhaba ARDA RECEP ÖNER, Vikipedi' de biyografi oluşturmadan önce yönergelerden VP:KİŞİ ve VP:OB'yi okumanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 10.55, 3 Şubat 2021 (UTC)

Tiyatrocu[kaynağı değiştir]

Merhaba tiyatrocu diye meslek yok ama çoğu yerde kullanılmış hızlı bir şekilde düzeltme imkanımız varmıdır Mopalo (mesaj) 11.00, 3 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba gezerken gördüm ama yerine ne koyulabilir? Sanatçı felan mı olur yoksa tiyatrocu mu kalsın? BuReMiR kişisi 👉ha?👈 11.02, 3 Şubat 2021 (UTC)

Tiyatrocu diye meslek yok. Kaldırılmalı değiştirilmeli Mopalo (mesaj) 11.03, 3 Şubat 2021 (UTC)

Çoğu yerde kullanılmış Mopalo (mesaj) 11.03, 3 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Mopalo, tiyatrocu bir meslek değildir. tiyatro oyunculuğu bir meslek alt grubudur. Genel olarak meslek kısmına Oyuncu yazabilirsiniz. Toplu değişiklikler için Bot istekleri sayfasından başvuru yapabilirsiniz. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 11.04, 3 Şubat 2021 (UTC)

Evet tiyatrocu meslek değildir. Hızlı şekilde nasıl düzeltebiliriz diye yazmıştım teşekkürler. Mopalo (mesaj) 11.05, 3 Şubat 2021 (UTC)

Talep[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem Birazdan gelicem merhabalar. Ben geçenlerde Arkın Gelenbe hesabını kuran kişiyim. Emine Ün hesabı oluşturdum. Bir devriye telif ihlali diyip siliyor. Düzeltme yardımcı olur musun? Çok emek verdim.176.234.224.198 22.19, 3 Şubat 2021 (UTC)

Birazdangelicem Sitenin linki https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Emine_%C3%9Cn#176.234.224.198 22.21, 3 Şubat 2021 (UTC)

merhaba 176.234.224.198, şuan telif ihlali görünmüyor maddede. Telif ihlalinden silinemez. siz gerekli değişiklikleri yapıp HS şablonunu çıkartmışsınız zaten. İyi çalışmalar --BirazdangelicemMsj 04.29, 4 Şubat 2021 (UTC)

Madde silinmesi hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, oluşturduğum kaynak hakkında kayda değersiz gerekçesi sunulmuş fakat kendisi ilçe Kızılay başkanıdır ve bu zamana kadar bir çok stk ve partide görev almıştır. Kendisi hakkında geniş ve doğru bilgiler bulunmadığı için böyle hızlıca bilgilere ulaşabileceğimiz sayfaya bu kişiyi eklemek istedim. Hatalarımı söylerseniz düzeltmek için bekliyor olacağım. Viki'li günler dilerim. Sarii120 (mesaj) 16.03, 4 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Sarii120, maddeyi oluşturmak konusunda bir yanlışınız yok. Vikipedi herkesin değişiklik yapabildiği özgür bir Ansiklopedidir. Bir kişi hakkında madde oluşturmak isterseniz, bu kişinin Vikipedi Kayda değerlik yönergesindeki kriterleri sağlaması gerekiyor. Eğer sağlayamazsa madde kayda değer görülmeyip silinebiliyor. Kendi adıma yaptığı görevlerden ötürü kendisine teşekkür ederim ancak kayda değerlik bakımından şuan Vikipedi’de maddesi oluşturulabilecek bir kişi olmadığı görülüyor. Tabiki silinip silinmeyeceğine maddeyi kontrol edecek Hizmetli karar verecek. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 16.32, 4 Şubat 2021 (UTC)

Pornografi[kaynağı değiştir]

Maddede daha önce bulunan ve aylarca da kalan bir içerik, maddeden bayaa bir içerik silinirken çıkarılmış. O içeriği tekrar maddeye eklediğimizde neden siliniyor? --151.135.116.140 18.09, 4 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, madde baştan aşağı yenilenmiş ve sizin şuan yeniden eklemeye çalıştığınız bölüm ansiklopedik olmadığından çıkarılmış görünüyor. Benim kanaatim ise eklediğiniz içeriğin pornografi ile alakalı olmadığı, varsayımlara, fetvalara dayandığı ve genel görüşü temsil etmediği gibi yanlı bir bakış açısı ortaya koyduğudur. Eğer eklediğiniz içeriğin kalmasından yana düşünceniz varsa bunu maddenin tartışma bölümünde belirterek topluluktan görüş alabilirsiniz. İyi çalışmalar --BirazdangelicemMsj 18.29, 4 Şubat 2021 (UTC)

Tanınmış kişi ekleme[kaynağı değiştir]

Merhaba ben oyuncu olan kız kardeşim için biyografi eklemek istiyorum kayda değer olarak görünüyor ve gooogleda oynadığı filmler görünüyor Yardımcı olursanız çok sevinirim adı : gizem tan İlkşans (mesaj) 21.25, 4 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba İlkşans, ismini yazmış olduğunuz oyuncuyu araştırdım ancak bana kayda değer gibi gelmedi. Ancak benim görmediğim sizin bildiğiniz bağımsız ve güvenilir kaynaklarda sıklıkla yapılmış haber, inceleme, röportaj vb varsa ya da oyuncunun kayda değer bir festival, kurum veya otorite tarafından aldığı bir ödül varsa maddesini oluşturabilirsiniz. Maddenin onaylanıp onaylanmayacağı incelemeden geçtikten sonra belli olacaktır. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 22.02, 4 Şubat 2021 (UTC)

Düzenleme incelemesi[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Yakın bir zamanda bazı sayfalara detaylı bilgiler eklemiştim. Şu sayfalara bakar mısınız? Başak Şengül, Tevfik Gelenbe,Gizem Karaca, Zuhal Topal ve İbrahim Kendirci hesaplarını gözden geçirir misiniz? İyi günler. Saygılarımla.176.234.230.241 09.36, 5 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.234.230.241, maddeler incelendi, gerekli düzenlemeler yapıldı. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 11.22, 5 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı adı[kaynağı değiştir]

Kullanıcı adı değikliği için form doldurdum onun için mesaj atmışsınız, Sistemi yeni yeni çözüyorum kusura bakmayın şimdi fark ettim öyle olduğunu İvk120710 (mesaj) 22.12, 5 Şubat 2021 (UTC)ivk120710İvk120710 (mesaj) 22.12, 5 Şubat 2021 (UTC)

İvk120710 (mesaj) 21.47, 5 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı şikayeti[kaynağı değiştir]

Kürt devletleri ve hanedanlıkları listesi sayfasında 4 Ocak tarihinde değişiklik yapmış. Kullanıcı adı: (Corduene7221) Firatlal (mesaj) 20.39, 6 Şubat 2021 (UTC)

Kusura bakmayın "4 Şubat" olacak yanlış yazmışım. Firatlal (mesaj) 20.40, 6 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Firatlal, siz gerekli değişiklikleri yapıp tartışma sayfasında belirtmişsiniz. Konu hakkında uzmanlığım olmadığından daha bilgili bir devriye ya da hizmetli değişikliklerinizi kontrol edecektir. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 20.45, 6 Şubat 2021 (UTC)

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim size de iyi çalışmalar. Firatlal (mesaj) 22.34, 6 Şubat 2021 (UTC)

Açıklamalarla ilgili[kaynağı değiştir]

Lütfen açıklamalrın sonuna "-dır -dir" ekleme. İlk açıklamadan sonra ekleyebilirsin. Biçem el kitabına uygun olmuyor. Türkoğlu1927 (mesaj) 21.12, 6 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Türkoğlu1927, öncelikle sizden Vikipedi:Nezaket politikasını incelemenizi tavsiye ederim. Konu ile ilgili olarak; Biçem el kitabı "ilk cümle" bölümünde açıkça belirtildiği gibi "İlk cümlede yüklem -DIr biçimbirimini taşımalı (örn: Alman futbolcudur); yalın (örn: Alman futbolcu) veya geçmiş zaman (örn: Alman futbolcuydu) kullanımından kaçınılmalıdır." tanımın ilk cümlesi "dır" "dir" "dur" ile bitirilmelidir. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 21.21, 6 Şubat 2021 (UTC)


Yapılan Red kararı[kaynağı değiştir]

Merhabalar, yazılan yanlışları düzeltmek adına yardımcı olmaya çalıştım ancak red vermişsiniz. İnsanları yanlış yönlendirecekseniz sayfayı silin okuyup yanlış bilgiler edinmesin. Bir uzman olarak uzmanlık alanımla ilgili yazıyı düzelttim, kalkıp bana tanıtım amaçlı diyorsunuz. Referans ne zamandan beri tanıtım olmuş ? İyi çalışmalar dilerim. Bu imzasız yazı Mcemyigit (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.42, 7 Şubat 2021 (UTC) "Bilgi simgesi Merhaba, Psikoterapi sayfasında kısa süre önce yapmış olduğunuz değişiklikler tanıtım amaçlı göründüğü için geri alınmıştır. Vikipedi'deki maddeler güvenilir kaynaklar kullanılarak ve tarafsız bakış açısı gözetilerek yazılır. Dolayısıyla tanıtım ve reklam amaçlı değişiklikler uygunsuz olarak kabul edilmektedir. Vikipedi hakkında daha fazla bilgi için karşılama sayfasını inceleyebilirsiniz. Teşekkürler.----BirazdangelicemMsj 20.18, 5 Şubat 2021 (UTC)"

Mcemyigit kendi kişisel web sitenizden bağlantı verirseniz, tabiidir ki bu reklam veya backlink alma teşebbüsü olarak değerlendirilebilir. Katkılarınızı bağımsız ve güvenilir kaynaklar kullanarak yaparsanız herhangi bir sorun olmayacaktır. İyi çalışmalar. chansey mesaj? 18.44, 7 Şubat 2021 (UTC)


Yanlış Anlaşılma ve Özür Dileme[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Dün akşam ki olusturdugum Alayça Öztürk için siz hızlı silmeye göndermişsiniz bende sizin gönderdiğinizi görmemiştim. Yeni görüyorum. Özür dilerim. Benim amacım bu kişi tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olduğu için sayfa oluşturmaktı. Fakat birkaç kere silindi. Bende artık kaynak için dipnotu öğrendiğim için eski ısrarlı sayfa oluşturmamda kaynak istenildi gibi olmadığı için her halde silinmistir diye düşündüm. Bu sebeple kaynakları belirtirsem bu sefer onaylanır bu sayfa zannettim. Olay bundan ibaret. Ayrıca Zeynep Günay Tan sayfasında ödül bölümünü da kaynaklandırayım dedim. Bu sayfa çok detaylı. Her bölüm için kaynak var eksikliği tamamlayım dedim. Saygılarımla.176.234.226.45 09.56, 6 Şubat 2021 (UTC)

Birazdangelicem bir devriye Alayca Öztürk sayfasını SAS a göndermiş. Hatta baktım ki sayfada çok eksik var. Bende silinsin dedim. Dün sizin hızlı silinsin güncellemenizde değişikliği geri alırken sizin olduğunuzu görmedim.176.234.227.250 11.33, 6 Şubat 2021 (UTC)

Melih Görgün sayfası inceleme[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem Melih Görgün maddesini inceler misiniz? Bu kişi tiyaro, sinema, dizi oyuncu ve muzisyen, gitarist ve endüstri mühendislisidir. Kaynakça başlık dışında gözüküyor. Düzenleyebilir misiniz?. Saygılarımla.176.234.225.147 17.10, 7 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, kaynakçayı olması gereken yere aldım. --BirazdangelicemMsj 17.52, 7 Şubat 2021 (UTC)

Sayfa Kontrolü[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Sizden bir şey istesem yapabilir misiniz? Ahu Yağtu[1] hesabını kontrol edip düzenlemeleri inceleseniz ve Gizem Karaca [2] Cüneyt Mete [3], Arkın Gelenbe[4], Emine Ün[5]Melih Görgün [6] ve İbrahim Kendirci[7] sayfalarına resim koysanız olur mu? Ben kullanıcı olmadığım için resim koyamıyorum. Hatta başka şeylerde gerekiyor galiba Saygılarımla. Teşkkir ederim önceki incelemeleri detaylı yaptığınız için.176.234.225.220 08.41, 8 Şubat 2021 (UTC)

Hesap Koruması[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Cedreon kukla hesaplarından mopala Melih Görgün sayfasını sürekli hızlı silmeye alıyor. Ne olur bu sayfaya koruma uygulayın. Emekler gitmesin. İlgili hesap aşağıdadır. [8] saygılarımla.176.234.230.60 10.55, 9 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.234.230.60, öncelikle maddedeki "Hızlı Silme" şablonunu siz çıkaramazsınız. HS şablonu durmalı ve Hizmetli kontrolünden geçmelidir. Eğer Hizmetli kayda değer olduğunu düşünürse zaten silinmez. Eğer kayda değerliği tartışmalı bulunursa "Silinmeye aday" gösterilir. Maddeyi korumakla ilgili bir aksiyon alamıyorum. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 11.10, 9 Şubat 2021 (UTC)

Skala Yapım Sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba, Skala Yapım sayfasında, site adresini yanlış girmişim. Bunu farkedip düzelttim. Lütfen değişikliği kontrol edip onaylar mısınız? Teşekkürler.--Ademgelimcik (mesaj) 08.08, 10 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Ademgelimcik, oluşturmuş olduğunuz maddenin Kayda değerlik (organizasyonlar ve şirketler) yönergesindeki kriterleri taşımadığını düşündüğümden silinmesi için işaretliyorum. Maddenin kayda değer olduğunu düşünüyorsanız maddenin tartışma sayfasında nedenleri ile açıklama yaparsanız kontrol edecek olan Hizmerli bunları gözönünde bulunduracaktır. İyi çalışmalar --BirazdangelicemMsj 08.22, 10 Şubat 2021 (UTC)
Bir medya yapım şirketi ile ilgili madde oluşturdum. Kaynakların tamamını kirlilik olmaması açısından eklemedim. Google'dan kontrol edildiğinde sayfalarca kaynak çıkacaktır. Kaynaklar hem bağımsız, hem de bilgiler teyit edilebilir niteliktedir. Ulusal medyada yer alan projeleri hâlen devam etmektedir. Tekrar incelerseniz sevinirim.--Ademgelimcik (mesaj) 08.31, 10 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. İroni yapım, siz bildirim yaptıktan 2:29:54 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 15.17, 10 Şubat 2021 (UTC)

Sayfa Düzenlemesi Kontrolü[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. İbrahim Erkal[9],Ahu Yağtu[10], Elif Doğan[11], Gizem Karaca[12] ve İbrahim Kendirci[13] sayfası düzenlemelerini kontrol eder misiniz? Özellikle İbrahim Erkal sayfası kaynakça eklendi her bölüm için. Ayrıca diskografi detaylandırıldı.Film tablosu eklendi sadece film tablosu ödüller kısmında çıkıyor onun düzeltilmesi gerekiyor. Dış bağlantılar eklendi. Hızlı silme şablonunu bundan sonra etkisiz yapmayacagım. Saldırı zannettim ikazda bulundum. bu sebeple oldu. Bu düzenlemelerin onanması daha detaylı bilgiler okurlara sağlanacaktır. Çok teşekkür ederim bu düzenleme konusunda çok yardımcı oldunuz. Beni anladınız ve yardımcı olmak istediniz. Mutluyum. Saygılarımla.176.234.225.196 19.37, 11 Şubat 2021 (UTC)

Ybot arşiv hatası[kaynağı değiştir]

Düzeltildi. Bildirim için teşekkürler. --Superyetkinileti 19.02, 11 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 151.135.66.109, siz bildirim yaptıktan 0:35:04 saat sonra Uncitoyen tarafından engellendi. Engel açıklaması :#5-Vandalizm. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 11.52, 12 Şubat 2021 (UTC)

Sayfa Düzenlemesi[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Ahu Yağtu, Gizem Karaca, Elif Doğan ve İbrahim Kendirci sayfalarını incelermisiniz? Saygılar. İyi geceler.176.234.227.86 19.31, 14 Şubat 2021 (UTC)

Değişiklik[kaynağı değiştir]

Merhaba Mopalo, değişikler kontrol edildi. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 11.53, 15 Şubat 2021 (UTC)

hızlı silme (kanove)[kaynağı değiştir]

Merhabalar, ben Emir, Wikipedia'da yeni olduğum için yanlışımın tam olarak ne olduğunu anlamadım, eğer nasıl düzelteceğimi öğretirseniz ortadaki sorunu kaldırmak isterim. Teşekkürle Emirbit (mesaj) 17.19, 15 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Emirbit, oluşturduğunuz madde kayda değer olmadığı için silinmiş görünüyor. Daha fazla bilgi için Kayda değerlik sayfasını inceleyebilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 17.26, 15 Şubat 2021 (UTC)


Mopalo doğru bilgileri siliyor[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Nihan Özcan sayfasını kurdum. Bu kişi gecmişte birçok dizide başrol oyunculuğu yapmıştır. Mopalo filmografi de başrol yazdığım ve kaynakça belirtme me rağmen sürekli yardımcı oyuncu yazıyor ve silinmesi için her yolu deniyor. Yani yanlış bilgiler olsa bile. Hem suçlu hem güçlü. İlgili Nihan Özcan "kader ayirsa bile" diye bir dizide başrol oynadı link veriyorum. Mopalo ise YouTube kaynak sayılmaz diyor ve beni suçluyor. [14] [15] Ben videolu kaynak belirtiyorum. Dizinin tüm rollerinde ikinci kişi olarak oynadı. Nihan Özcan sayfası[16] kaynakça [17] ne olur bu haksızlığa karşı bana yardımcı olun. saygılarımla.176.234.231.229 17.59, 15 Şubat 2021 (UTC)

  • İlk önce ortada bir haksızlık yoktur (iletişim yasağım olduğu için) ip ile yazıyorum. Verilen link YouTube linki dizinin ilk bölümü. Ve bu başrol olarak göstermez. Ayrıca hiçbir kaynakta başrol olarak geçmemektedir herhangi bir haksızlık yapmadım. 85.102.97.184 17.45, 15 Şubat 2021 (UTC)
  • Ben kimseye haksızlık yapmam. Ben kaynaklara göre düzenliyorum. Verilen kaynak link YouTube linki ve dizinin bir bölümü sadece. İnternette aratıncada başrol olarak geçmiyor. 85.102.97.184 17.48, 15 Şubat 2021 (UTC)
  • Silinmesi için her yolu deniyor mu? Şaka mı yapıyorsunuz? 85.102.97.184 18.02, 15 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben yeni katıldım ne yapabilirim burada Gokhnkayaaa (mesaj) 16.53, 16 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Gokhnkayaaa, mesaj sayfanızdaki "hoş geldin" mesajındaki bilgileri okuyarak güne başlayabilirsiniz. İyi Vikiler. --BirazdangelicemMsj 16.55, 16 Şubat 2021 (UTC)

Biyografi sayfası oluşturmak[kaynağı değiştir]

Merhaba, konuyla ilgili bir biyografi hazırlamıştım. Bir biyografi oluşturmak için istediğiniz kriterleri bana söyler misiniz? Kriterlerde yer alan maddeleri karşılamak için yardımcı olucam. Brkaktsc (mesaj) 20.37, 16 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Brkaktsc, Vikipedi'de bir biyografi maddesi oluşturmak isterseniz öncelikle kişinin Kayda değerlik (kişiler) yönergesindeki kriterleri karşılaması gerekmektedir. Ayrıca bunu ayrı bir madde olarak açmanız lazım, başka bir sayfanın tartışma sayfasında oluşturmamalısınız. İyi Vikiler --BirazdangelicemMsj 20.44, 16 Şubat 2021 (UTC)
Bana yardımcı olur musunuz, biyografi sayfası oluşturmak için söz konusu link hangisidir? Brkaktsc (mesaj) 20.45, 16 Şubat 2021 (UTC)
Öncelikle biyografiyi kendi deneme tahtasında oluşturup düzenleyin. Brkaktsc , bu linkten ulaşabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 20.49, 16 Şubat 2021 (UTC)

Biyografi sayfasının görüm taslağının örneğini nereden alabilirim? İlk deneyimim olacak o yüzden soruyorum hocam. Brkaktsc (mesaj) 20.55, 16 Şubat 2021 (UTC)

Vikipedi'nin standart bir taslağı yok, açılacak madde siyasetçi, müzisyen, yazar, yönetmen vb değişik meslekler olabiliyor. Bunlar için ayrı bilgi kutusu şablonları var. Bilgi kutularına şu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca şu link size yeni bir madde oluşturmak için bilgi verecektir. --BirazdangelicemMsj 21.09, 16 Şubat 2021 (UTC)

Teşekkür ederim hocam Brkaktsc (mesaj) 21.14, 16 Şubat 2021 (UTC)

Son cellat sinema filmi oyuncu kadrosu[kaynağı değiştir]

Selamlar sevgiler. Son cellat sinema filmi oyuncu kadrosunu düzenlemişsiniz lakin, Aktör, Fatih Gülümser (Emre’nin arkadaşı) rolünü üstlenmiştir. Bu bilgiyi de eklemenizi istirham edeceğim. Teşekkür ederim. Rauf fa (mesaj) 17.09, 17 Şubat 2021 (UTC)

Güzel akşamlar diliyorum, sevgili üstadım,bir önceki mesajımda da belirttim ama, Son Cellat sinema filmi oyuncu kadrosu için rica etsek,Aktör Fatih Gülümser’i de eklermisiniz. Sanırım bir tek benim mesajıma cevap vermemişsiniz 😊 Rauf fa (mesaj) 18.13, 19 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Rauf fa, bu değişikliği siz de yapabilirsiniz. Vikipedi herkesin değişiklik yapabildiği bir ansiklopedidir. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 18.16, 19 Şubat 2021 (UTC)

Çok teşekkür ederim Allah’a emanet olunuz.. Rauf fa (mesaj) 18.20, 19 Şubat 2021 (UTC)

hızlı silme[kaynağı değiştir]

Merhabalar nasılsınız? Ben Vikipediye yeni girdim ve severek takip etmiş olduğum Riot E-Spor takımının bilgilerini girmek istedim yeni girdiğim için tüm kurallara hakim değilim lütfen isteği geri çekin:)Ersinonder (mesaj) 19.20, 17 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Ersinonder, hızlı silme etiketini kaldıramam. Vikipedi'de politika ve yönergelerde belirtilen kriterleri karşılayan maddeler açılabilir. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 20.02, 17 Şubat 2021 (UTC)

GAPPAY[kaynağı değiştir]

Merhaba gerekli araştırmaları yapmadan bir sil kodu kullanmanızı anlamadım bu firmayı tekrar kaynakları ile ekleyeceğim lütfen detaylı araştırma yapmadan sil kodu kullanmayınız ! Saygılarımla Aslı Kırar (mesaj) Bu imzasız yazı Aslı Kırar (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12.44, 18 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Aslı Kırar, gerekli araştırmaları yapmadığım kanısına nasıl vardınız bilemiyorum. Size Kayda değerlik (organizasyonlar ve şirketler), Vikipedi:REKLAM ve Vikipedi:Nezaket yönergelerini okumanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 13.01, 18 Şubat 2021 (UTC)
Nezaketsizlik yapmak istemiyorum yanlış anlatıysam özür dilerim ama bu marka çok büyük arama kurtarma bomba imha ve narkotik ekiplerin kullandığı ekipmanlardır reklama ihtiyacımız yok bu konuda o yazı tekrar güncellenecektir sürekli olarak geri bildiriminiz için teşekkürler Saygılarımla Aslı Kırar (mesaj) Aslı Kırar (mesaj) 21.38, 18 Şubat 2021 (UTC)

Reklam amaçlı link ekleme[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Lisanslı bir rehber olarak Wikipedia sayfalarına yaptığım katkıların değerli olduğunu düşünüyorum. Linklerin ticari bir amacı yoktur. Tüm linkleri kaldırmanız biraz acımasızca olmamış mı? Tekrar gözden geçirmenizi rica etsem? Çok teşekkür ederim.--Ysipahi-wiki (mesaj) 19.47, 17 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Ysipahi-wiki, sizin yapmış olduğunuz herhangi bir katkı göremiyorum. Sanırım başka bir kullanıcı hesabından yaptığınız değişikliklerden bahsediyorsunuz. Diğer hesabınızın adını verirseniz daha açıklayıcı bilgi verebilirim. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 21.46, 18 Şubat 2021 (UTC)

Selamlar, resmi soyadı değişikliği yaptığım için rofilimde isim değişikliği yapmıştım, bir de Yusuf Kırbaç olarak bakabilir misiniz? Teşekkürler, iyi çalışmalar..Yusuf Sipahi --Ysipahi-wiki (mesaj) 13.45, 19 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Ysipahi-wiki, yapmış olduğunuz olumlu katkıların yanı sıra, size ait yada dolaylı bağlantınızın olduğu güvenilir ve bağımsız olmayan bir internet sitesini değişik maddelere dış bağlantı ve kaynak olarak göstermeniz reklam,backlink amacı taşıdığı izlemini verdiğinden kaldırıldı. Lütfen bu davranışı devam ettirmeyin ve Vikipedi'ye olumlu katkı sağlamaya devam edin. İyi çalşmalar. --BirazdangelicemMsj 14.05, 19 Şubat 2021 (UTC)

Tekrardan selamlar, (kullanıcı Yusuf Kırbaç olarak) çok teşekkürler, açıklama ve uyarılarınızı ve çalışma prensiplerinizi gayet iyi anlıyorum ve bundan sonra daha dikkatli alacağımı belirtmek isterim. Şöyle bir durum var, Marmara Adası'nda kurulmuş olan Marmara Adası Dostları grubu olarak "çevre sorunları, ihtiyaçlı öğrencilere destek, sokak hayvanları ile ilgili çalışmalar, adanın kültürel varlıklarını koruma" gibi konularda çalışan bir gönüllüler grubuyuz. Projelerimizden birisi adamızdaki çevre sorunlarını çözmek ve sonrasında adamızı uluslararası turizme tanıtmaktır. Bu her iki proje de benim sorumluluğumda bulunuyor. Travelingturks.com web sitemiz çok dilli bir sitedir ve bu web sitesi üzerinden Marmara Takımadaları'nın (Marmara, Avşa, Ekinlik ve Paşalimanı) farklı dillerde tanıtımını yapmayı planlıyoruz. Bu açıdan Wikipedia'daki mevcut linkler bize çok destek oluyordu. Sizden ricam, en azından Türkçe Girona sayfasındaki linkimizi geri alabilsek bize çok yardımcı olacaksınız, çünkü bu link uzun yillardır duruyordu ve kaldırılması bize olumsuz yansıyacak. Tekrardan teşekkürler ve iyi çalışmalar. --Ysipahi-wiki (mesaj) 16.40, 20 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Ysipahi-wiki, Vikipedi’de yaptığınız geçmiş değişiklikler Vikipedi’de reklam yasaktır yönergesinde belirtilen “Reklamı yapılmak istenen yazar/kuruluş veya referans verilen çalışmayı tanıtmak amacıyla kaynakça eklemek” maddesini karşıladığından geri alındı ve tekrar eklenmesi söz konusu değil. Vikipedi’de gözden kaçmış buna benzer değişiklikler fark edildiğinde geri alınır/düzeltilir. Değişikliğin ne kadar uzun süredir durduğunun bir önemi yok maalesef. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 18.14, 20 Şubat 2021 (UTC)

Onay[kaynağı değiştir]

Merhaba ben bazı değişiklikler yapmıştım. Onları onaylarmısınız? Saygılarımla. Özgür1762 (mesaj) 14.06, 19 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Özgür1762, müsait olduğumda ilgileneceğim. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 14.22, 19 Şubat 2021 (UTC)
kontrol edildi Özgür1762. Tekrar olumlu katkılar yaptığını görmek güzel. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 14.33, 19 Şubat 2021 (UTC)

Onay[kaynağı değiştir]

Birazdangelicem merhabalar. Ahu Yağtu[18], Cansel Elçin[19], Gizem Karaca[20] ve İbrahim Kendirci[21] maddelerinin güncellemeleri onaylar mısınız? Rahatsız ettiğim için özür dilerim. Saygılarımla.176.54.23.119 14.15, 19 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.54.23.119, kontrol edildi. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 14.33, 19 Şubat 2021 (UTC)

Otomatik onay[kaynağı değiştir]

Merhaba bazı kişilerin değişiklikleri otomatik onaylanıyor benimde onaylanabilir mi nasıl oluyor Özgür1762 (mesaj) 14.59, 19 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Özgür1762, değişikliklerinizin otomatik onaylanması için en az beyaz listede yer almalısnız. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 15.03, 19 Şubat 2021 (UTC)

Samsun 19 Mayıs mahallesi hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba. İçerikleri aktardıktan sonra geçmiş birleştirme işlemi yapabiliriz. Dikkatiniz için teşekkürler. --Superyetkinileti 13.26, 20 Şubat 2021 (UTC)

Khodemhuck[kaynağı değiştir]

Khodemhuck Ahmet Turhan bence git denetçi isteği aç Birazdangelmiyecem:dd Vito Senovese (mesaj) 04.53, 22 Şubat 2021 (UTC)

Vito Senoveseyim ben Vito Genovese değilim ama hsjsjsnkakss Vito Senovese (mesaj) 04.53, 22 Şubat 2021 (UTC)

teşekkürler. siz de denetçi isteği açabilirsiniz ortak yönler gördüyseniz. sizden daha iyi bu işleri bilen yok. --BirazdangelicemMsj 04.56, 22 Şubat 2021 (UTC)

Birde Sovyetler birliği projesi olması bunu Ahmet turhanın çıkarması ve Khodemhuck un ismi Valery Khodemchukdan gelmesi iyice şüpheyi arttrıyor. Vito Senovese (mesaj) 04.56, 22 Şubat 2021 (UTC)

yok ben Vito Senoveseyim kanka Vito Senovese (mesaj) 04.57, 22 Şubat 2021 (UTC)

Ben Cedareonum. Vito Senovese (mesaj) 04.57, 22 Şubat 2021 (UTC)

bunu biliyorum. o yüzden siz daha iyi bilirsiniz dedim. benim görmediğim ortak yönler görmüş olabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 05.01, 22 Şubat 2021 (UTC)

K*klayım yani akksjhsydu ama bence Khodemhuck Ahmet Turhan olabilir. Vito Senovese (mesaj) 04.58, 22 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı engelleme taleplerine Raporlayabilirsiniz, iyi günler. Vito Senovese (mesaj) 05.00, 22 Şubat 2021 (UTC)

Ha tamam ozaman. Bencede aynı kişi olabilirler ama başka birinin kkkl*sıda olabilir. Çünkü 1 haftada kimse bu kadar şeyi bilemez. Vito Senovese (mesaj) 05.03, 22 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Veselov350 Lütfen okumadan geri almayın şüphe hakkında konuşuyordum. Vito Senovese (mesaj) 05.05, 22 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı:Veselov350 Durumu açıklayayım: 8 gün önce Khodemhuck adında bir kullanıcı kayıt oldu HotCat Twinkle Ne varsa kullanmayı biliyor. Gerekçe: yazıp değişiklikler reddediyor. En son devriyelik başvurusu yaptı. Sonra geri çekti başvuruyu. Vito Senovese (mesaj) 05.09, 22 Şubat 2021 (UTC)

Sağ ol, anlatmasan bilmeyecektim :d @Vito Senovese. --Veselov350💬 05.10, 22 Şubat 2021 (UTC)
  • Veselov350 Biliyorum, bildiğinizi. Genede anlatayım dedim. Kimin hesabı olduğu hakkında pek fikrim yok. Ama Ahmet Turhan olabilir belki. Vito Senovese (mesaj) 05.11, 22 Şubat 2021 (UTC)

İmzalarıda benziyor. Biri denetçi isteği açabilir. Veselov350 Vito Senovese (mesaj) 05.17, 22 Şubat 2021 (UTC)

Herşeyleri benziyor. Ahmet Turhanın hesabı olabilir. Vito Senovese (mesaj) 05.19, 22 Şubat 2021 (UTC)

Veselov350 Siz açarmısınız denetçi isteği Vito Senovese (mesaj) 05.21, 22 Şubat 2021 (UTC)

Sebep? O hesap sizin tarafınızdan da açılmış olabilir, günde en az on hesap açıp duran sizsiniz sonuçta. Artık taciz edip durmayı bıraksanız mı? --Veselov350💬 05.24, 22 Şubat 2021 (UTC)

Benim mi? Şaka mı yapıyorsunuz? Ben denetçi isteği açamıyorum diye dedim. Açmasanız da olur zaten sıkıntı yok. Veselov350 Vito Senovese (mesaj) 05.25, 22 Şubat 2021 (UTC)

Benim hesabım nasıl oluyor? Hiçbir davranışşal benzerlik olmadan beni böyle suçlayamazsınız. Vito Senovese (mesaj) 05.26, 22 Şubat 2021 (UTC)

Veselov350. Vito Senovese (mesaj) 05.27, 22 Şubat 2021 (UTC)

Yeter artık, hem ben hem de topluluk yaptığınız trollüklerden bıktık. İlgi çekmeye çalışacağım diye hem kendi değerli vaktinizi hem de bizim vaktimizi öldürüyor üstelik günde birden fazla hesap açıp sayfaları vandallamıyormuş gibi burada bana akıl vermeye çalışıyorsunuz. Bundan sonra yazdığınız hiçbir şeyi ciddiye almayacak ve hiçbirine cevap vermeyeceğim. Siz de yaptığınız bu saçmalıkları bıraksanız iyi olur. --Veselov350💬 05.32, 22 Şubat 2021 (UTC)

İlgi çekmeye çalışmıyorum. Size göre öyle olabilir. Kafama göre dolanıyorum buralarda.Veselov350 Vito Senovese (mesaj) 05.34, 22 Şubat 2021 (UTC)

Deniz Erayvaz[kaynağı değiştir]

Merhaba, Deniz Erayvaz sayfasını geliştirmeme yardım edermisiniz? Eksik birşey varsa eklermisniz Wesakluaus (mesaj) 18.35, 22 Şubat 2021 (UTC)

  • İki tane ana rolü vardır. Wesakluaus (mesaj) 18.37, 22 Şubat 2021 (UTC)~
Merhaba Wesakluaus, oynadığı başroller için güvenilir ve bağımsız yerlerden kaynak vereblirsin, gazete dergi vb. Biliyorsan eğitimini yazabilirsin. Varsa aldığı ödül yada ödül adaylıklarını yazabilirsin. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 18.39, 22 Şubat 2021 (UTC)

İlk önce teşekkürler, birde bir Sayfaya kategori nasıl ekleniyor ben eklemeyi bilmiyorum. Wesakluaus (mesaj) 18.40, 22 Şubat 2021 (UTC)

Wesakluaus kullanıcı sayfanızın sağ üstünde bulunan "Tercihler" de "Küçük Araçlar" sekmesinin altında "Kategoriler" başlığındaki "HotCat"'in işaretli olduğundan emin olun. Sonrasında kategori eklemek istediğiniz maddeyi açtığınızda sayfanın en altında Kategori (-/+) ibarelerini göreceksiniz. (+) ya tıklayarak yeni kategori ekleyebilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 18.48, 22 Şubat 2021 (UTC)
  • Teşekkürler başka bir şekilde de oluyormuş başına [[ bunu koyuyormuşuz sonra kategori ismini yazıyoruz ve tekrar ‘’[[‘’ bununla kapatıyormuşuz. Yardım:Kategori sayfasında buldum Wesakluaus (mesaj) 06.52, 23 Şubat 2021 (UTC)

Onay[kaynağı değiştir]

Şili maddesinde yaptığım değişiklikleri onaylayabilir misiniz? Giriş bu haliyle yarım duruyor da. Teşekkürler.Trololoadam (mesaj) 20.57, 22 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Trololoadam, kontrol edildi. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 20.59, 22 Şubat 2021 (UTC)

Sevda Ferdağ sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sevda Ferdağ sayfasındaki Türk Asıllı Almanlar kategorisini çıkartmıştım. Ama önceden bekleyen değişiklikler olduğu için onaylanmadı onaylarmısınız? Wesakluaus (mesaj) 09.31, 23 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Wesakluaus, kontrol edildi. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 09.34, 23 Şubat 2021 (UTC)

Deniz Bolışık sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba ben başrol oyuncusu yardımcı karakter vs yazmıştım onları kaldırmışsınız onların kaldırılması mı gerekiyor Wesakluaus (mesaj) 11.31, 23 Şubat 2021 (UTC)

  • Maddede yaptığınız düzenlemeler için teşekkür ederim Wesakluaus (mesaj) 11.34, 23 Şubat 2021 (UTC)
Merhaba Wesakluaus, filmografiyi standart tablolara taşıdım. İsterseniz rol kısımlarının yanına () içinde rolünün özelliğini tekrar yazabilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 11.35, 23 Şubat 2021 (UTC)

Mesaj Arşiv 2015

Talep[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Sevtap Özaltun[22] ve Nedim Şener[23] sayfadaki değişikliği onaylar mısınız? Saygılarımla.176.234.228.174 19.09, 23 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.234.228.174, değişiklikler başka bir devriye tarafından kontrol edilmiş. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 08.20, 24 Şubat 2021 (UTC)

Şablon ekleme hatası[kaynağı değiştir]

Bir sayfaya şablon ekliyeceğim. Bilgiler için, yazıyorum yapıyorum ama sadece başlık ve 1 yazı görünüyor devamı yok. Neden böyle oluyor? Nerde yanlış yapıyor olabilirim.. TheFraxdeS (mesaj) 13.40, 24 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba TheFraxdeS, parametreler hatalı gibi görünüyor. şuradaki Kişi bilgi kutusu parametrelerle tekrar deneyebilir misiniz? --BirazdangelicemMsj 15.08, 24 Şubat 2021 (UTC)

Bundada denedim fakat yin olmadı. Resim ve mesleği gözüktü diğerleri yok. Sadece fotoğraf ve başlık yazdığımda sorun yok ama devamı asla gözükmüyor. Nerde hata yapıyorum bilemedim. TheFraxdeS (mesaj) 17.40, 24 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Venzdeimusic, siz bildirim yaptıktan 0:08:31 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 14.50, 25 Şubat 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. CarrefourSA, siz bildirim yaptıktan 0:32:29 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 23.04, 25 Şubat 2021 (UTC)

Friedrich Engels Maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, Friedrich Engels maddesindeki değişikliklerimi en son siz kontrol etmişsiniz, teşekkür ederim. Ancak sonrasında çoğunluğu İngilizce maddeden çeviri olan uzun bir değişiklik daha yaptım, şu anda da maddenin tamamını İngilizceden çeviriyorum. Müsaitseniz bir kontrol edebilir misiniz? Bir de bu değişikliklerin kendiliğinden kontrol edilmiş sayılması için nasıl bir süreç işliyor tam anlamadım, o konuda da nereden bilgi alabileceğimi çok kısa açıklayabilirseniz çok mutlu olurum, şimdiden teşekkürler. Carolmex (mesaj) 18.11, 26 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Carolmex, değişiklikler kontrol edildi. Değişikliklerin otomatik kontrol edilmesi için kullanıcının en azından beyaz liste grubuna dahil olması gereklidir. Beyaz liste grubu yetkisi olumlu katkılarınızın bir Hizmetli tarafından görülmesi üzerine verilebilir ya da olumlu katkı örgüsünden sonra herhangi bir Hizmetliye mesaj yoluyla başvurarak alınabilir. İyi çalışmalar --BirazdangelicemMsj 19.35, 26 Şubat 2021 (UTC)

Onay[kaynağı değiştir]

Mali maddesindeki değişikliğimi onaylayabilir misiniz? Teşekkürler.Trololoadam (mesaj) 10.00, 27 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Trololoadam, değişiklikler kontrol edildi. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 11.13, 27 Şubat 2021 (UTC)

Düzenleme[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Elif Doğan, Deniz Evin, Cüneyt Mete ve Almila Ada sayfası bekleyen düzenlemeleri onaylar mısınız? Saygılarımla.176.234.228.191 16.17, 27 Şubat 2021 (UTC)

Hızlı Silme[kaynağı değiştir]

Merhaba birazdan gelicem şirketimizin sayfasını eklemeye çalışırken birkaç yeri atlamış bulunuyoruz galiba kategori seçimimde veya kaynakça koymadığım için mi silindi. Matebilisim (mesaj) 23.57, 27 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Matebilisim, madde Vikipedi Kayda değerlik (organizasyonlar ve şirketler) yönergesindeki kriterleri karşılamadığından hızlı silinmeye aday gösterilmiştir. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 00.01, 28 Şubat 2021 (UTC)

Onay[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Cansel Elçin[24], Elçin Sangu[25], Elif Doğan[26], Deniz Evin[27] ve Cüneyt Mete[28] sayfalarındaki düzenlemeleri onaylar mısınız? Saygılarımla.176.234.228.191 23.42, 28 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba 176.234.228.191, öncelikle mesajınızı yukarıdaki (+) basarak yada kaynağı değiştir dedikten sonra sayfasnın en alt kısmına eklemeniz gerektiğini hatırlatırım. Değişiklikler kontrol edildi. Değişiklik özetlerine yazdığım notları dikkate alın lütfen. İyi çalışmalar. --BirazdangelicemMsj 08.43, 1 Mart 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Palandöken Belediyesi, siz bildirim yaptıktan 2:39:40 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 20.57, 1 Mart 2021 (UTC)