Kullanıcı mesaj:Victor Trevor

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Arşiv

VT Bot[kaynağı değiştir]

  • merhaba Victor Trevor, şu VT Bot değişikliğinin neden yapıldığını ben anlamadım. İki yerde referansların sıralaması değiştirilmiş, referans sırasına uydurmak için mi? Bir de "break" komutundaki "/" yeri değişmiş, ilk hâli yanlış mı? Bot bu değişikliği yaparken tüm paragrafı çıkarıp sonra olduğu gibi aynı paragrafı ekliyor, dolayısıyla aynı metin olsa bile sanki eski metin silinmiş yerine yeni metin bot tarafından eklenmiş gibi görünüyor. --Mskyrider ileti 11.30, 4 Eylül 2021 (UTC)
    Merhaba, @Mskyrider. Bu düzenleme, AWB'deki genel düzenlemeler kutucuğunun aktifleşmesiyle meydana gelmiştir ve özellik; pek çok farklı değişkenin düzeltilmesini içermektedir. Bunlar arasında söz dizimleri ve kaynakları düzeltme yer almaktadır. --Victor Trevor (mesaj) 15.41, 4 Eylül 2021 (UTC)
  • Teşekkür ederim ama ben sadece bu değişikliği soruyorum. Break komutunda bir yanlışlık mı vardı da bu değişiklik oldu? Eğer yanlışlık varsa bir daha o şekli kullanmayayım, yanlışlık yoksa gereksiz bir değişiklik değil mi? Aynı referansın yerinin değiştirilmesi gerekli bir değişikli mi? Bu değişikliğe dikkat edeyim. Anlamak için soruyorum. --Mskyrider ileti 15.49, 4 Eylül 2021 (UTC)
    Ön izlemede denedim, hata yoktu --genel düzenlemelerden tetiklenmediğine bakacağım ve elverişli bir durumdaysa kapatacağım. Referans bağlantıları hakkında bir bilgim yok, görünüşe göre bağlantıya "name" tanımlanmış ise ilgili kaynak; diğer bağlantıların önüne yerleşiyor. Dediğin gibi, @Mskyrider, genel olarak gereksiz bir düzenlemeye benziyor. --Victor Trevor (mesaj) 17.43, 4 Eylül 2021 (UTC)

Kaynakça şablonu olmayan sayfalar[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şu sorgu işe yarayacaktır. --Superyetkinileti 14.45, 11 Eylül 2021 (UTC)

bot için tavsiye[kaynağı değiştir]

Merhaba, bir kullanıcının çeviriyle açtığı maddelerde bu vikide var olmayan dosyalara işaret eden dosya isimlerini de bıraktığını fark ettim. Galiba bunu düzelten bir bot yok, bir botun bunları düzeltmesi daha pratik olur. Maddelerdeki var olan bir dosyaya işaret etmeyen dosya eklemelerini tarayıp silen bir bot faydalı olabilir. Tehonk (mesaj) 20.52, 11 Eylül 2021 (UTC)

Merhaba, @Tehonk. Öneri için teşekkürler. Konu, bot istekleri sayfasında paylaşılırsa, daha fazla operatörün ilgisini çekebilir. Yardımcı olamadığım için üzgünüm. --Victor Trevor (mesaj) 14.33, 12 Eylül 2021 (UTC)
Haberim yoktu öyle bir sayfanın varlığından, oraya yazarım bir ara, teşekkürler :) Tehonk (mesaj) 14.03, 13 Eylül 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Patrol Barnstar.png
Devriye Yıldızı
Sevgili @Victor Trevor Vikipedi'de süre gelen devriyelik sürecinizde yaptığınız katkılar ve vandalizm ile mücadeleniz için teşekkürler!
𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿  20.57, 11 Eylül 2021 (UTC)