Google Sandbox

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Google SandBox, Google tarafından yeni web sitelerine uygulandığı düşünülen bir çeşit filtreleme sistemidir. Bu filtrelemenin bir sonucu olarak söz konusu site, içeriğindeki en önemli anahtar kelimeler için yapılan aramalarda dahi, sonuçlarda gerilerde kalır. Bir site çok iyi bir içeriğe, iyi bir PageRank’a ve siteye diğer sitelerden yönlendirilmiş birçok bağlantıya sahip olsa bile SandBox etkisinde kalabilir, çünkü PageRank'ın Sandbox'a etkisi bulunmamaktadır.

Amacı[değiştir | kaynağı değiştir]

SandBox yeni sitelere uygulanan bir filtreleme sistemidir ve bu filtre yeni kurulan ve çöplük siteler olarak tabir edilen sitelerin arama sonuçlarına girmesini engellemeyi amaçlamaktadır.

Yönetici araçları Sandbox ilişkisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Google, sandbox ile ilgili son senelerde kararlı adımlar atmıştır. Site sahipleriyle direkt olarak diyalog kurma yoluna geçen Google, yönetici araçlarını kullanan kullanıcılara mesaj gönderip yaptıkları yanlışlar hakkında bilgilendirme mesajları göndermiştir.

Google yönetici araçlarını ziyaret ederek Google ile sitenizin ilişkisini kurabilir, yaptığınız hatalar varsa bunları bu panelden giderebilirsiniz.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]