Kullanıcı mesaj:Bluefin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı mesaj:Benvewikilerim sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Güvenilir kaynak[kaynağı değiştir]

Selam, Said Nursi maddesine eklediğim eleştiriler için "ısrarla" ve "güvenilir olmayan kaynaklar" gibi ifadelerinizi anlamak istiyorum. İlgili maddenin yazılmış olan eleştiriler bölümünü okursanız bunun bir eleştiri olmadığını anlayabilirsiniz. Benim eklediğim bölümler ilgili alanda akademik ünvan sahibi olan kişilerin yaptıkları eleştirileri içeriyor. Bu durumda güvenilir olamayan kaynak ifadenizle neyi anlatmak istediğinizi açıklarsanız sevinirim. kolay gelsinZohak (mesaj) 09:45, 3 Temmuz 2012 (UTC)

IŞİD[kaynağı değiştir]

Işid maddesindeki Çok Uluslu Güç - Irak'ı kaldırırsanız memnun olurum. Zira Çok Uluslu Güç görevini 2011 yılında bitirdi.

Özgün Yıldız[kaynağı değiştir]

Original Barnstar.png Özgün Yıldız
Vikipedi'de yeni olmasına rağmen yaptığı olumlu katkılardan dolayı bu ödül, Benvewikilerim adlı kullanıcıya takdim edilmiştir. Katkılarınızın devamını dilerim. :) İyi çalışmalar. Muratsahinileti 07:47, 10 Ağustos 2010 (UTC)

Everybody Draw Mohammed Day[kaynağı değiştir]

 • Maddenin başlığını neden Türkçeye çevirdiniz? Maddenin, Türkçeye çevrilmiş resmî bir adı yok, orijinali kalmalıdır bu durumda. Kolay gelsin--Hedda Gabler 14:04, 17 Ağustos 2010 (UTC)

- Merhaba. Türkçe olarak kalması daha uygun değil mi sizce? Maddeyi Türkçeye çeviren resmi makam hangisi? Öyle bir makam olsa bile bunun Vikipedi olması daha iyi olmaz mı? Bir de ben taşıma isteğinin adminlerin onayına gideceğini sanıyordum. Selamlar. Kolay gelsin. (Benvewikilerim 14:13, 17 Ağustos 2010 (UTC))

 • Tekrardan merhaba, maddeyi ben çevirdim herhangi bir resmî kurum çevirmedi tabi :) Sadece maddenin Türkçe adı olmadığı için orijinali kalması daha uygun. Yoksa tercüme ile isim bulmamız doğru değil :) maddenin resmî bir ismi olsaydı ya da kullanılan bir adı onu kullanabilirdik. Bu arada değiştirdiğiniz madde isimleri, onaydan geçmiyor, slogan da dediği gibi burası "özgür ansiklopedi". --Hedda Gabler 14:25, 17 Ağustos 2010 (UTC)

- Tamam. Teşekkürler uyarınız için. Henüz çok yeni olduğum için yavaş yavaş öğreniyorum :) (Benvewikilerim 14:29, 17 Ağustos 2010 (UTC))

George W. Bush[kaynağı değiştir]

Merhaba. http://tr.wikipedia.org/wiki/George_W._Bush sayfasinda

"maymun,insan melezi olduğu tahmi edilmektedir.babası bir orangutana tecavüz etmiştir.kondom kullanmaması nedeniyle bush böylelikle doğmuştur."

gibi ifadeler var. Geri alayim dedim ama hangi versiyona geri almam gerektigini kestiremedim. Bir bakar misiniz? Tesekkurler.Benvewikilerim 11:06, 23 Ağustos 2010 (UTC)

 • Merhaba, vandalizm düzgün bir sürümden geri alındı. Teşekkürler, hoşcakalın...Vikiçizer 11:21, 23 Ağustos 2010 (UTC)

Şablon[kaynağı değiştir]

Merhaba. Tam "bu şablon bizde yok galiba" diye düşünüyordum ki, şunu gördüm :) Gerisini biliyorsunuzdur herhalde, ama bir sorun olursa tekrar yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin. --yabancım 10:18, 25 Ağustos 2010 (UTC)

Rica ederim. Bu arada maddede gerekli yerlerde iç bağlantı verilirse iyi olur. Şu hali düzenlenmeye ihtiyaç duyuyor. Şablon koymaktansa, maddeyi siz yazdığınızdan size hatırlatmak istedim. --yabancım 10:44, 25 Ağustos 2010 (UTC)

interwiki[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şuradan da görebileceğin gibi girdiğin maddeye interwiki bağlantıları koymayı unutmuşsun. Vikipedi standartlarına uygunluk için unutmaman gerekiyor. İyi çalışmalar...--вяí¢αи76ileti 16:32, 29 Ağustos 2010 (UTC)

- Teşekkürler uyarın için. Bundan sonra dikkat ederim. Yalnız o maddenin başka hangi dillerde bulunduğunu nasıl tespit ediyoruz? Benvewikilerim 16:35, 29 Ağustos 2010 (UTC)

Osmanli ve 7nci ordunun yenilgisi[kaynağı değiştir]

Selam Takabeg. Suradaki http://tr.wikipedia.org/wiki/Megiddo_Muharebesi_%281918%29 maddenin ingilizce metninde http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Megiddo_%281918%29#Destruction_of_the_Turkish_Seventh_Army kismi var.(Destruction_of_the_Turkish_Seventh_Army)

Bu kismi da bir alt baslik halinde Vikipedi'de Megiddo Muharebesi (1918) maddesine ekleyebilir miyiz? Benvewikilerim 01:52, 2 Eylül 2010 (UTC)

Ve aleyküm selam. Tabi aktarabilirsiniz. Ancak bildiğim kadarıyla Salmond'un hava kuvvetleri büyütmek için reklam yapma ihtiyacı vardı. Şahsen, RAF kısımına fazla ağırlıklı verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. İyi çalışmalar. Takabeg ileti 11:45, 2 Eylül 2010 (UTC)

Taslak[kaynağı değiştir]

 • Mrb. Az önce oluşturduğunuz Gili Adaları maddesi taslak kriterlerini karşılamadığından silinmeli. 2-3 cümle daha ekleyebilirseniz sorun çıkmayacaktır. Teşekkürler, iyi çalışmalar...--Rapsar 10:08, 3 Eylül 2010 (UTC)

- Merhaba. Maddenin üzerinde çalışıyorum halen. Geliştirmeye devam edecem. Teşekkürler uyarınız için. Benvewikilerim 10:21, 3 Eylül 2010 (UTC)

Üzerinde çalıştığınız maddelere {{çalışma}} şablonunu eklemeniz, bu gibi mesajlar almanızı engelleyecektir :) Teşekkürler...--Rapsar 10:26, 3 Eylül 2010 (UTC)

Şablon yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba Takabeg. Şurada http://tr.wikipedia.org/wiki/Brian_Griffin şablon kısmına resim adresini ekledim ama gözükmüyor. Yardımcı olabilir misin? Teşekkürler. Benvewikilerim 12:56, 8 Eylül 2010 (UTC)

Bu resim İngilizce Vikiye Non-Free dosyası olarak yüklendi. Yani Public domain değil. Türkçe Vikiye de eklenmeniz lazım. Takabeg ileti 14:07, 8 Eylül 2010 (UTC)

Slm[kaynağı değiştir]

Akbük’ün Kürt ninesi okumuş muydunuz ? İngilizce Vikideki Zilan massacre maddesi bayağı gelişti. Aslında İhsan Nuri'nin anılarından da aktaracaktım ama burda İhsan Nuri'nin anıları kullandığımız zaman Kürt milliyetçiliğidir filan diyen var da ondan dolayı eklemedim. Anılarında İhsan Nuri'nin kendisinin Kör Hüseyin Paşa'nın ve Emin Paşa'nın oğullarına emir verdiği yazılıyor. Zilan Deresinde olup bitenlerden de bahsediyor ama kendisi katliamın yaşandığını sonradan öğrenmiştir. Takabeg ileti 12:15, 9 Eylül 2010 (UTC)

Selam. Verdiğiniz linkteki yazıyı okudum. Ben Zilan Katliamı maddesini daha da geliştirecem. Şu an farklı kaynaklar bakıyorum. Bu verdiğiniz kaynak çok iyi oldu. Varsa elinizde başka değişik kaynaklar verirseniz çok sevinirim. İyi bayramlar. Kolay gelsin. Benvewikilerim 02:09, 10 Eylül 2010 (UTC)

Slm[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:Takabeg/Zilan Katliamı açtım. Şimdilik orada geliştirelim. O sayfaya kullanıcının kendisi dışında hiçkimse dokunamaz. Ama siz buyurun :) Sizinde mübarek bayramınız kutlu olsun. Takabeg ileti 15:57, 10 Eylül 2010 (UTC)

Tamam. Ama ben şimdi baktım Zilan Katliamı maddesi Ağrı Olayları'na taşınmış. Geri alacak mısınız yoksa orada mı kalacak? Ben bu katliam maddesiyle ilgilenmek istiyorum çünkü o bölgede yaşadım ve katliamdan kurtulanların torunlarının anlattıklarına şahit oldum. Ayrıca maddeniz ingilizcesi çok güzel olmuş. İstersen direk oradan çevirebiliriz Türkçeye. Esenlikler. Benvewikilerim 16:35, 10 Eylül 2010 (UTC)
Anladığım kadarıyla siyasi (gerçek dünyadaki) sebepten dolayı şu an açılması istenmiyor. İngilizceniz iyi mi ? Takabeg ileti 16:47, 10 Eylül 2010 (UTC)
Evet iyi. Bu ortamda yeni olduğum için şimdilik Vikipedi'de daha aktifim ama ara sıra Wikipedia'da da çalışıyorum. Burada. Benvewikilerim 16:58, 10 Eylül 2010 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba Rapsar. Dove World Outreach Center maddesindeki International Burn a Koran Day altbaşlığını Uluslararası Kuran Yakma günü olarak değiştirdiğini gördüm. Ben de aynı şeyi Everybody Draw Mohammed Day için yapmıştım. Fakat ingilizcesinin kalması istendi. O konudaki tartışmayı şuradan görebilirsin. Yeni kullanıcı olduğum için şimdi bu iki farklı durum karşısında kafam karıştı. Birinde Türkçe çevirisi değil orijinali kalmalı deniyor. Öbüründe Türkçesi. Bu konuda bir standart var mıdır? Bilgilendirirsen çok sevinirim. Çok teşekkürler. Kolay gelsin. Benvewikilerim 13:42, 12 Eylül 2010 (UTC)

 • Mrb. Türkçe'de yaygın kullanım nasılsa o şekilde olmasından yanayım. Olayın haberini sık sık haberlerde gördüm, Uluslararası Kuran Yakma günü olarak geçiyordu. Diğeri için de aynı şey söz konusu. Bir yaygınlık varsa, haberlerde ya da güvenilir int. sitelerinde, "yaygın" bir biçimde Türkçe'si kullanılmışsa bir sorun yoktur. Bu arada yeni bir kullanıcı olmana rağmen çalışmalarını da takdir edemeden geçemeyeceğim :) Kolay gelsin...--Rapsar 13:56, 12 Eylül 2010 (UTC)

Vandalizm[kaynağı değiştir]

Merhaba. 1 haftalığına yarı korumaya alındı. Haber verdiğiniz için teşekkürler. --yabancım 22:06, 18 Eylül 2010 (UTC)

Taslak[kaynağı değiştir]

 • Mrb. Research In Motion maddesi şu anki haliyle taslak kriterlerini karşılamamakta. Bekletmeli sil şablonu koyuyorum şimdilik. 2-3 cümle ekledikten sonra şablonu çıkarabilirsiniz. İyi çalışmalar...--Rapsar 06:46, 21 Eylül 2010 (UTC)
 • Aynı şekilde BlackBerry OS ve Death Has a Shadow de öyle...--Rapsar 06:47, 21 Eylül 2010 (UTC)
 • Tamam düzeltecem o maddeleri. Çok teşekkürler uyardığın için. Benvewikilerim 09:59, 21 Eylül 2010 (UTC)

Neden?[kaynağı değiştir]

Neden, "benvevikilerim" sebep göster lütfen. Eklediğim aşkadaş neden hoşuna gitmedi.

Ya aslında hoşuma gitti de Vikipedi standartlarına uygun değil. Benvewikilerim 10:48, 21 Eylül 2010 (UTC)

Nasıl ?[kaynağı değiştir]

Eee. nasıl uydururuz bu standart'a.? yok bir oluru :)

Devriye[kaynağı değiştir]

Merhaba. Artık devriyesiniz. Kolaylıklar dilerim. --yabancım 09:30, 25 Eylül 2010 (UTC)

Slm[kaynağı değiştir]

Bunu kontrol dedip Türkçe versiyonunu geliştirebilir misiniz ? Takabeg ileti 22:33, 26 Eylül 2010 (UTC)

Slm[kaynağı değiştir]

O baslik silinmedi mi? Bir daha yeniden acabiliyor muyuz? Acikcasi o madde uzerinde calismak istiyordum ama madde silindikten sonra hic motivasyonum kalmadi o yonde. Benvewikilerim 03:10, 27 Eylül 2010 (UTC)

Silinmeye karar alınmadığına göre silinmemiştir. Yönlendirilmiştir ama konuya hakim olmayan kullancıılar ilgilenmiştir ki güzelce yönlendirildiği söylenemez. Tam aynı olmasın da iyi kaynaklandırıldıktan sonra açılabilir. Bu her maddeler için geçerlidir. Takabeg ileti 03:18, 27 Eylül 2010 (UTC)

Battle of Scimitar Hill[kaynağı değiştir]

Merhaba Takabeg. Battle of Scimitar Hill. Bu madde Vikipedi'de yok sanırım. Bu savaşın Türkçe ismi ne? Yusufçuk tepesi savaşı mı? Benvewikilerim 07:12, 2 Ekim 2010 (UTC)

Ve aleyküm selam. Tepenin Türkçe adı Yusufçuk Tepe. Ancak Yusufçuk Tepe Muharebesi, Yusufçuk Tepe Savaşı gibi terimleri bulamadım. Belki Kullanıcı:Makedon biliyor olabilir. Takabeg ileti 07:44, 2 Ekim 2010 (UTC)
Takabeg bulamadıysa, benden hiç umutlanma :) Yusufçuk Tepe'de bir muharebe olduğu belli. Dolayısıyla bu adda bir madde açılabilir. Elimdeki Türkçe kaynaklarda kayda değer birşey yok. Ama halen Genel Kurmayın o üç ciltlik çalışmasını bulamadım. İng. den çeviri yapılabilir ama o kitaplara ulaşmadan konuya dönmek istemiyorum. Kitapları bulursam tekrar dönerim, bu kez 1 Mb.lık bir proje olarak. Fakat şu sıra gözüm Sirenayka'da :) --Makedon 10:54, 2 Ekim 2010 (UTC)
Çok teşekkürler. Ben ingilizcesinden çevireyim şimdilik. Sonra siz vakit bulursanız geliştirirsiniz. Kolay gelsin :) Benvewikilerim 10:57, 2 Ekim 2010 (UTC)
Ben de teşekkür ederim. Ve sevinçle, Çanakkale Savaşları Projesi'ne hoşgeldin. :) --Makedon 14:20, 2 Ekim 2010 (UTC)

Türk Amerikalıların listesi[kaynağı değiştir]

Selam Takabeg. Bu Türk Amerikalıların listesi'ni ben açtım ama nedense kullanıcı adım çıkmadı. Bu madde daha önce açılmışmıydı? Benvewikilerim 07:11, 3 Ekim 2010 (UTC)

Ve ayeyküm selam. Bu SAS ile silindi. Sadece bu liste değil bunun gibi kişi listleri objektif olmadığı için (yani hangi kriterler ile kimlerin listede yer alabileceği tartışılmalı mesela) silinmişlerdir. Takabeg ileti 07:17, 3 Ekim 2010 (UTC)

slm[kaynağı değiştir]

merhaba takabeg. kusura bakma ben de hep sana soruyorum. burda sayfanin sag tarafinda Politics diye bir kutu var. ben de onun aynisini hazirlamak istiyorum. o tur kutular nasil yapiliyor? bilgin var mi bu konuda? cok tesekkurler. Benvewikilerim 05:48, 4 Ekim 2010 (UTC)

Belki {{Demokrasi}} şablonu bir örnek olabilir. Takabeg ileti 06:26, 4 Ekim 2010 (UTC)

Kişi Adına Açmak[kaynağı değiştir]

Kişi adına 2.kez deniyorum; ama yine siliniyor. Kişinin kısa biyografisi, programları hakkında bilgiler veriyorum. Silinmemesi için ne yapmamam gerek? Uyarı verilmeden silinmesi de ilginç. Uyarı verilir, şunları şunları kaldırın ya da silin şeklinde. 1 saatlik uğraşı çöpe. Teşekkürler.

Doğan Holding maddesinde Vandalizm Var[kaynağı değiştir]

Selam adminim, Doğan Holding maddesinde gizli gizli vandalizm var kaynakçası olan maddeleri siliyorlar. saygılar.--camoka4 21:27, 3 Şubat 2011 (UTC)


Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

Merhaba Benvewikilerim,

Oluşturmuş olduğunuz Dosya:Inci sozluk.png adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden d5 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

Oğuzhan 20:33, 13 Mart 2011 (UTC)

Eksik adil kullanım gerekçesi[kaynağı değiştir]

İyivikiler... [ho? ni!] 12:10, 24 Nisan 2012 (UTC)

Merhaba,
Telif hakkı saklı bir kitap kapağı görüntüsü yüklediğiniz zaman, VP:AKGY kurallarına uygun bir {{adil kullanım gerekçesi}} vermeniz gerekir. Resim yükleme konusunda Yardım:Resim yükleme sayfasını da kullanabilirsiniz. Ben yukarıdaki dosya için eksikliği şu şekilde giderdim. Bundan sonraki yüklemelerinizde buna uygun düzenlemeleri yaparsanız sorun olmayacaktır. Sorularınız olursa bana yine mesaj yazabilirsiniz. İyivikiler... [ho? ni!] 16:55, 24 Nisan 2012 (UTC)

Taşıyıcı annelik[kaynağı değiştir]

Merhaba. Taşıyıcı annelik kontrol edip onaylamanız mümkün mü? Teşekkürler.--88.242.176.185 10:22, 30 Nisan 2012 (UTC)

Onaylanmış bile :) Wiki Wiki Baba (mesaj) 10:26, 30 Nisan 2012 (UTC)

destek[kaynağı değiştir]

Merhaba, ilginize teşekkürler, projenin birçok anlamda olumlu sonuçları olacağını düşünüyorum özellikle sizlerin kontrolünde devam eden bir süreç öğrencileri ve bizi oldukça zorluyor, bu en çok istediğim durum, sene içinde tematik 10-20 arasında makale katkısında bulunabiliriz diye düşünüyorum http://tr.wikipedia.org/wiki/SA%C3%9C_Co%C4%9Frafya_B%C3%B6l%C3%BCm%C3%BC_Vikipedi_Uygulamalar%C4%B1 bu sayfayı koruyabilir miyim yada alternatiflerim nelerdir? Korhan

Bahsettiğiniz sayfa maalesef vikipedi kritlerlerine uymadığı için silinecektir. fakat aynı sayfa kullanıcı sayfanıza taşınmış. o yüzden bu sayfayı kullanabilirsiniz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1:Erturac

Açacağınız maddeleri önce bir deneme sayfasında hazırlayıp bittikten sonra yayınlayabilirsiniz. Mesela kullanıcı adınızdan sonra / koyup istediğiniz sayfayı açıp yazıp deneyebilirsiniz. onlar silinmeyeceklerdir. örneğin bu denemeler sayfasını da kullanabilirsiniz: http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Kullan%C4%B1c%C4%B1:Erturac/denemeler&action=edit --Wiki Wiki Baba (mesaj) 21:31, 3 Mayıs 2012 (UTC)

narwhals narwhals swimming in the ocean~[kaynağı değiştir]

merhaba. narval başlığında o değişikliği ben yapmıştım, zaten hemen geri değiştirecektim. can sıkıntısı işte. vandalizm gibi bir amacım yok. kusura bakma, seni de uğraştırdım :)

öyle yapmayın :) Wiki Wiki Baba (mesaj) 17:28, 4 Mayıs 2012 (UTC)

Reality (mesaj) 18:02, 22 Mayıs 2012 (UTC)

Düşünce[kaynağı değiştir]

 • Yorum insanların düşüncelerinin zamanla değişmesinden daha doğal ne olabilir? Wiki Wiki Baba cümlenizi gördüm...İnsanların vikipedideki resmi politikalara uygun bir biçimde, yani kaynaklar güvenilir değilse madde TBA aykırıdır, fikir sabitliği içerisinde olarak SAM oylaması yapmasından daha doğal ne olabilir ? Ayrıca benim yansızlığımı değil, çünkü maddeyi ben yazmadım, kaynakların yansızlığını tartışıyoruz, VP:KSY --Boyalikus (mesaj) 17:48, 31 Mayıs 2012 (UTC)

Pilburada[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Ben pilburada.com'da çalışıyorum. Hepsiburada.com bizimle aynı şablonda yazı yazmış onu kaldırmıyorsunuz ve bizim firmamızın sayfasını silme nedinini anlamış degılım. geri dönum yaparsanız sevinirim.

Pilburada[kaynağı değiştir]

x<zs

Şikayet[kaynağı değiştir]

Hakkınızda Burada Eline sağlık Hedda Gabler ama cidden muhatap bile olmaya değmez lafınız nedeniyle bir şikayet başlattım, bilginize. --Boyalikus (mesaj) 15:06, 22 Haziran 2012 (UTC)

Evet gördüm, süresiz engelleme verilebilir. İlgilenmiyorum. Wiki Wiki Baba (mesaj) 15:09, 22 Haziran 2012 (UTC)

Haydi iş birliğine![kaynağı değiştir]

İş birliği projesi çağrısı!


Wikipediye kolektif katkı
İş birliği projesine katılın!

Bu haftanın konusu:Kaynakları eksik maddelerin kaynaklandırılması


İş birliği projesini büyütmeyi hedefliyoruz. Yeni İBP ile kullanıcılar daha kolay bir şekilde katkıda bulunabilecek, kazanan Vikipedi olacak!

İBP yeni kullanıcılar için en iyi tecrübe kazanma yerlerinden biridir. Çekinmeyin, bir taraftan kolektif çalışma sayesinde tecrübenizi artırıp diğer taraftan wikipedinin gelişmesine katkıda bulunun!

Haydi, 25.06.2012 günü başlayacak projeye katılarak hemen siz de birlikte başarma heyecanına ortak olun!  

 


Bundan sonraki haftalar için mesaj almak istemiyorsanız lütfen bu sayfada bildirin.

Sargon (mesaj) 06:10, 25 Haziran 2012 (UTC)

Engelleme[kaynağı değiştir]

 • VP:N ve VP:İÜYYKÜD politikalarına ihlâlden 48 saat süresince engellendiniz. Döndüğünüzde olumlu katkılarınızı bunlara dikkat ederek sürdüreceğinizi umuyorum. --Mskyrider ileti 12:45, 26 Haziran 2012 (UTC)

elinize sağlık![kaynağı değiştir]

tam da bu maddenin ingilizcesini okuyordum geçenlerde ve şimdi baktım türkçesini yazmışsınız. elinize sağlık! Benvewikilerim (mesaj) 16:00, 28 Haziran 2012 (UTC)

Teşekkür ederim. İlgilenirseniz maddedeki hafıza şablonu içinde yer alan açılmamış maddeleri birlikte açabiliriz.-DRG msj 16:47, 28 Haziran 2012 (UTC)

Haydi iş birliğine![kaynağı değiştir]

İş birliği projesi çağrısı!


Wikipediye kolektif katkı
İş birliği projesine katılın!

Bu haftanın konusu: Her Vikipedi'de olması gereken 10.000 madde listelerinden Kişiler ve Ölçüm listelerindeki yeni maddelerin açılması


İş birliği projesini büyütmeyi hedefliyoruz. Yeni İBP ile kullanıcılar daha kolay bir şekilde katkıda bulunabilecek, kazanan Vikipedi olacak!

İBP yeni kullanıcılar için en iyi tecrübe kazanma yerlerinden biridir. Çekinmeyin, bir taraftan kolektif çalışma sayesinde tecrübenizi artırıp diğer taraftan wikipedinin gelişmesine katkıda bulunun!

Haydi, 02.07.2012 günü başlayan projeye katılarak hemen siz de birlikte başarma heyecanına ortak olun!  

 


Bundan sonraki haftalar için mesaj almak istemiyorsanız lütfen bu sayfada bildirin.

Sargon (mesaj) 05:42, 25 Haziran 2012 (UTC)

Reality 07:06, 6 Temmuz 2012 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]


İbn-i Sina Özel Ödülü[kaynağı değiştir]

İbn-i Sina Özel Ödülü (27). hafta İşbirliği Projesinde açtığınız Arjuna maddesi ile size verilmeye uygun görülmüştür.

Sargon (mesaj) 06:01, 9 Temmuz 2012 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Sargon selam. Şurada sağda hindu mitolojisiyle ilgili bir şablon var. Böyle bir şablon bizde var mı acaba? Ya da bu tür şablonları nasıl yapıyoruz bilgin var mı? Teşekkürler. --Benvewikilerim (mesaj) 09:27, 9 Temmuz 2012 (UTC)

Selam Benvewikilerim. Kategori:Din şablonları içinde birkaç şablon yapılmış. Hinduizm küçük, Ayyavazhi ve Hint felsefesi şablonlarına bir bak istersen. Maddeye edit eder gibi şablona tıklayıp değiştiriyorsun. Hangisinin işine yarayacağına sen karar verebilirsin. Yeni şablon yapmak için de burdan yararlanabilirsin. Ama hazır şablonlardan birini kopyalayıp değiştirmek daha kolay. Sargon (mesaj) 09:46, 9 Temmuz 2012 (UTC)
 • Bu hafta açılan Toplum ve Sosyal Bilimler ile ilgileneceğini düşünmüştüm, İBP'ye katılmayı düşünmüyor musun? Sargon (mesaj) 22:23, 9 Temmuz 2012 (UTC)
İnan o kadar çok istiyorum ki ama maalesef çok meşguliyet çıktı. Fakat gene de en az bir madde hazırlayacam. Proje sayfası açıldı mı? --Benvewikilerim (mesaj) 22:37, 9 Temmuz 2012 (UTC)
Çok sevinirim, senin gibi güzel katkılar yapan bir Vikipedist'i hep İBP'de görmek isterim. Yeni proje sayfası açık, seni bekliyor :) Sargon (mesaj) 06:30, 10 Temmuz 2012 (UTC)

Mesih konusu[kaynağı değiştir]

Selam, benimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler, ancak vandalizm konusunda çok acelecisiniz. Mesih türkçeye arapçadan geçmiştir ve anlamı meshedilen demektir. Önceki katkılar mesih'i meshedilen kiş olarak değil mesh fiili olarak vermişler. Önceki katkılara saygızlık ve keyfi olarak değil, doğrusu bu şekilde olduğu için düzeltilmiştir. Bir örnek vereyim katl fiildir, katil (birinci hecenin uztılmasıyla, eylemi yapanı) katil ikinci hecenin uzetılmasıyla eyleme maruz kalanı, yani maktulü anlatır. İkna edici olabildim mi acaba? Kolay gelsinZohak (mesaj) 10:39, 13 Temmuz 2012 (UTC)

Bir kelimenin sadece bir manaya gelmedigini biliyor olmalisiniz. Pek cok anlama gelebilir. Zira bakiniz http://www.nisanyansozluk.com/?k=mesih . Kisaca sunu demek istiyorum: dogru olmadigini dusundugunuz bilgiye kesin olarak dogrulamadiktan sonra lutfen cikarmayin. cikarsaniz bile yeni eklediginiz bilgi icin kaynak gosterin. o maddeye emek vermis insanlara haksizlik yapmamis oluruz. --Benvewikilerim (mesaj) 10:47, 13 Temmuz 2012 (UTC)

teşekkür ve Nezaket konusu[kaynağı değiştir]

Referans desteğiniz ve hatırlatmanız için teşekkürler. Ancak birkaç hatırlatmada bulunayı isterseniz; vikipedide ne kadar kıdemli olursanız olunuz bu sizi vikipedianın sahibi yapmaz. Düşündükleriniz ve bildiklerinize aykırı eylemler için azarlama tonunda yaklaşımın vikipedi politikaları açısından da uygun olmadığını biliyorum. Bu sizin bu konuyu bilmediğiniz anlamına gelmiyor. Bir de öncki katılım sağlayanların emeği kadar yeni bir kullanıcının emeği de değerlidir. Emek verilmiş bir katkıyı ilk bakışta nasıl farketmediniz anlayamadım. hizmetiniz umarım bu istikamette gelişir.Zohak (mesaj) 11:10, 13 Temmuz 2012 (UTC)

VP:KSY ihlali[kaynağı değiştir]

merhaba, köy çeşmesindeki politika ihlali olan ifadeleriniz çıkartıldı. tekrarlamayın lütfen. --kibele 10:28, 19 Temmuz 2012 (UTC)

tebrikler onları çıkarınca her şey düzeldi. --Benvewikilerim (mesaj) 10:42, 19 Temmuz 2012 (UTC)

(...) Yöntemleriniz hakkında görüş belirten herkesi sansürlemeye devam edip, engellemeler verecek misiniz? Bunun Vikipedi'ye katkıları nelerdir? --Benvewikilerim (mesaj) 10:51, 19 Temmuz 2012 (UTC)

vikipedi'nin ilkeleri, politikaları açıktır, size göre bana göre değildir. dikkat etmek buranın varlığı ve gelişimi için zorunludur. kolay gelsin. --kibele 10:55, 19 Temmuz 2012 (UTC)

dikkat[kaynağı değiştir]

eklediğiniz ifadeler hem konu dışıdır, hem de iftira boyutu vardır. tekrarlamayın lütfen. --kibele 11:15, 19 Temmuz 2012 (UTC)

konu dışı değil aslında. çünkü burada konu hizmetliler yani sizlersiniz. konunun siz olduğu yerde size yönelik eleştiri getirmek nasıl konu dışı oluyor anlamadım. --Benvewikilerim (mesaj) 11:19, 19 Temmuz 2012 (UTC)
Çeşmeden çıkarıldığından belki yorumumu okuyamamışsındır diye bir daha tekrarlayayım:
Oligopedi, adı üstünde "oligarşi" sözcüğünden geldiği için siyasi bir kavramdır ve Vikipedi'de özgürce kullanılması, siyasi kamplaşmaya yol açabilir. Bu sözcük kullanılmadan da anlatılmak istenenler etkili bir biçimde anlatılabilir. Lütfen kelimelere takılıp, konu dışına çıkmayalım... Eleştirilerimizi makul bir biçimde sakince yapalım...--вяí¢αи76ileti 11:16, 19 Temmuz 2012 (UTC)
Bir de vikipedi dışındaki kişisel saldırıların da politika dahilinde, yani meta'da yazarken de sakin ve makul bir dil kullanmak gerekiyor. Yorumlarında buna da dikkat edersen sevinirim...--вяí¢αи76ileti 18:28, 19 Temmuz 2012 (UTC)

telif hakkı[kaynağı değiştir]

Selam, bahsettiğiniz site bir vakfa ait sitedir ve defalarca kontrol etmeme rağmen telif haklarının saklı olduğuna dair bir işaret veya uyarı göremedim. Yardımcı olursanız sevinirimZohak (mesaj) 09:42, 20 Temmuz 2012 (UTC)

erdemyolu[kaynağı değiştir]

Selam, bu site doğrulanabilirlik özellikleri ve eleştirel yaklaşımı nedeniyle benim ilgimi çekiyor. daha önce de tarafımca referans gösterilen site için bana uyarı yapan editörler olmakla birlikte bu siteyi kullandığım katkılarım onaylandı. Örneğin bu gün Cevşen maddesiyle ilgili olanı en son örnektir. eleştirileri dikkate alıyorum, kolay gelsin.Zohak (mesaj) 11:46, 23 Temmuz 2012 (UTC)

blog ve kopyalama[kaynağı değiştir]

Selam,bana ait olmayan bir cümle ile ilgili olarak benim katkılarımı reddediyor ve bana eleştiri yöneltiyorsunuz. Lütfen daha dikkatli olun, kolay gelsin.Zohak (mesaj) 16:40, 2 Ağustos 2012 (UTC)

doğanın kanunları kişilere göre değişmez[kaynağı değiştir]

Selam, değerlendirmelerinizi objektif kriterlere göre yaparsanız sorun kalmaz. 40 yaşında bir kadının en geç birkaç yıl içerisinde menapoza girmesi olasıdır. Ayrıca döl verimi bu kadar yüksek bir erkek ise diğer eşlerinden hiçbir çocuğunun kayıtlara girmemesi tuhaftır. Mariyeden olma ibrahim Muhammedin kendi çocuğu ise haticeden sonra gelişebilecek bir kısırlık probleminin bulunmadığını gösterir. zannederim çözümü zor bir sorular yumağıZohak (mesaj) 09:32, 3 Ağustos 2012 (UTC)

VP:İÜYYKÜD Uyarısı[kaynağı değiştir]

Bu değişikliğiniz kullanıcı üzerine yorumdur, saldırganlıktır. Daha önce bu sebepten 48 saat süreyle engellenmiştiniz. Bu kez VP:EP gereği 1 haftalığına engellendiniz. Lütfen döndüğünüzde içerik üzerine yorum yapınız, kullanıcılar üzerine değil. --Khutuckmsj 19:49, 3 Ağustos 2012 (UTC)

redhack[kaynağı değiştir]

selam. şu sayfada http://tr.wikipedia.org/wiki/Redhack giriş kısmında "Soytarılar grubu" eklenmiş. Edit tarihçesinden bu ifadenin ne zaman eklendiğini göremiyorum ve hatta o ifadeyi değiştirden kaldıramıyorum bile. Sayfada bir hacklenme durumu falan mı var acaba bir bakar mısınız lütfen. --Benvewikilerim (mesaj) 18:35, 6 Eylül 2012 (UTC)

bilgi kutusu değiştirilmişti, hallettim. :) --kibele 18:43, 6 Eylül 2012 (UTC)
vay be ne taktikler var. yardım için teşekkürler :) Benvewikilerim (mesaj) 18:46, 6 Eylül 2012 (UTC)
 :)sayfada görmedğiniz ve müdahale edemediğiniz durumlarda etraftaki şablonlara göz atın. kolay gelsin. --kibele 18:47, 6 Eylül 2012 (UTC)

anadolu milliyetçiliği safsatası[kaynağı değiştir]

iyi günler. şu maddeye bakar mısınız? http://tr.wikipedia.org/wiki/Anadolu_milliyet%C3%A7ili%C4%9Fi olmayan bir kavram uydurulmuş ve bunun altında emperyalizm, bölücülük propagandası yapılıyor. google araması da 2000 sonuç dönüyor. yani kavram uydurma. kaldı ki netteki anadolu milliyetçiliği açıklaması da maddeden farklı. ayrıca kullanıcı bana hakaret etti sayfayı silmeye çalışırken. gereğini yapabilir misiniz? teşekkürler.

iyi günler. maddenin tartışma sayfasına bir ekleme yaptım. Benvewikilerim (mesaj) 13:05, 30 Ekim 2012 (UTC)

kaynaklar[kaynağı değiştir]

merhaba, şurada kaynak güvenilir değil demişsiniz. yeniden ve daha yagın bir haber kaynağından eklenmiş, bu sefer de taraflı kaynak diye geri almışsınız. kaynakların ikisi de ve özellikle ikincisi bu konu için kullanılabilir kaynaklar. bu yüzden değişikliğinizi geri aldım ve haber vermek istedim. kolay gelsin. --kibele 21:00, 1 Kasım 2012 (UTC)

hiçbir kaynağı böyle doğrudan 'taraflı' diye niteleyemeyiz. konuya ve bağlama bakmak gerekli. haber kaynağı olarak nerede reddedildiklerini hatırlarsanız ona da bakalım bence. ikisi de uzun zamandır ve geniş açılı yayın yapan siteler. özellikle bianet'in güvenilir bir haber kaynağı olarak kullanılmasında bir sakınca yok bu noktada. teşekkürler. --kibele 21:12, 1 Kasım 2012 (UTC)

Kaynak eklendi[kaynağı değiştir]

Selamlar, Bahsettiğiniz madde için birisi akademik çalışma olan iki adet kaynak eklendi. Kolay gelsinZohak (mesaj) 08:03, 12 Aralık 2012 (UTC)

gezi parki degisikliginiz[kaynağı değiştir]

Merhaba, gezi parkı olaylarında taraflı kaynak olduğunu düşündüğünüz (degisikliközetinde zaman vs. demişsiniz) bir çok bilgiyi çıkartmışsınız. Ancak bir olayın anlaşılması için her türlü görüşe ihtiyaç vardır ve sildiğiniz bilgilerin kaynakları, radikal gazetesi, habertürk, ahaber, zaman gazetesi gibi ulusal yayın yapan yayınların yanısıra bir uluslararası yayındı. Bu yüzden silinen bilgileri geri aldım. bilginize | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 17:00, 4 Haziran 2013 (UTC)

Taraflı yayın ve kaynak belirtilmeyen kısımları çıkardım. Bilginize.Bluefin (mesaj) 17:27, 4 Haziran 2013 (UTC)

Doğrulanabilir bir kaynakdan alınan bilgiyi çıkarmayın[kaynağı değiştir]

2013_Taksim_Gezi_Parkı_protestoları maddesine doğrulanabilir kaynaklardan eklenen bilgilerin bazılarını kaldırmışsınız. Ancak maddeleri oluşturuken temel aldığımız noktalar VP temel taşları, politikaları ve yönergeleridir. Bunlar çerçevesinde yaptığınız değişiklikler vikipedinin Vikipedi:Doğrulanabilirlik, Kaynak gösterme, Güvenilir kaynaklar, Sansür ve Tarafsız bakış açısı ilkelerine ters bir durum oluşturmaktadır. Bu yüzden bu ilkelere aykırı bir şekilde kaldırılmış içeriği geri ekledim. İçeriği kaldırmayı tekrar düşünmeden önce yukarıdaki ilkelere ve Vikipedi ne değildir? maddelerine bakmanizi rica ederim. Doğrulanabilir bir kaynakdan alınan bilginin çıkarılması için tek istisna bilginin Yaşayan insanların biyografilerine aykırı olması durumudur ki bu madde YİB değildir. Eger halen ikna olmadiysanız doğrulanabilir bir içeriği çıkarmadan önce 3. şahısların ve/veya hizmetlilerin tartışmaya katılmasını bekleyiniz. | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 07:11, 5 Haziran 2013 (UTC)

2013 Taksim Gezi Parkı protestoları[kaynağı değiştir]

Merhaba, 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sayfasında dün bazı kullanıcılar israrla bazı kaynaklı bilgileri sildiler. Konu hakkında tartısma sayfasında bir tartışma başladı ancak tartışmayı uzatmamak ve geri dönüş savaşlarına girmemek için dün tartışmadam cekildim. Bugün konuyu araştırdığımda eklenen bilgilerin doğrulanabilir kaynaklar olduklarını ve geri getirmemde sakınca olmadığını farkettim. Sizinde konuyla ilgili olduğunuzu düşündüğüm için fikir belirtmenizi rica ediyorum. iyi çalışmalar. | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 08:34, 5 Haziran 2013 (UTC)

Tam olarak anlamadım ama Zaman dahil birçok gazetenin kaynak olarak kullanımı bence maddenin güvenirliğini arttıracaktır...--вяí¢αи76ileti 06:20, 6 Haziran 2013 (UTC)
Zaman'ın yanlı yayın yapmadığına emin misiniz? Bluefin (mesaj) 18:13, 6 Haziran 2013 (UTC)
Vikipedi mahkeme bende hakim değilim. Savcı veya avukat da. Vikipedinin ilkeleri bellidir. Bu ilkeler çerçevesinde Zaman gazetesi editöryal denetime sahip doğrulanabilir bir kaynaktır. Sözcü gazetesi de, Cumhuriyet de, Sabah da, Hürriyet vb.de aynı şekilde...Size Vikipedi:Doğrulanabilirlik, Kaynak gösterme, Güvenilir kaynaklar, Sansür ve Tarafsız bakış açısı maddelerine bakmanızı tavsiye ederim. Vikipediye katkı yaparken vikipedi ilkelerini gözetmeniz dileğiyle.. Saygılar | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 11:04, 7 Haziran 2013 (UTC)

teşekkürler bluefin, bence biraz azaltmalıyım ama.. kavga dersen, hiç bir şey hatırlamıyorum iyi mi! :) --kibele 19:55, 11 Ocak 2014 (UTC)
ad değiştirince böyle oluyor. mesaj sayfana bakınca uyandım. sevgiler. :) --kibele 19:57, 11 Ocak 2014 (UTC)

Merhaba Bluefin. Muhammed maddesinde kaynaklar değiştirilmeden tarih değiştirilmiş. Bu nedenle geri aldım. İyi akşamlar.--Abuk Sabuk 23:16, 29 Ocak 2014 (UTC)

Rıza Sarraf[kaynağı değiştir]

Merhaba. Rıza Sarraf maddesindeki değişikliğimi geri almışsınız. Doğum tarihinin kaynağı olarak gösterdiğiniz haber sayfası Sarraf'ın Bakü doğumlu olduğunu söylüyor.[1] Ancak bu iddia Azerbaycan tarafından reddedildi ve ayrıca Sarraf'ın Azerbaycan vatandaşı olmadığı belirtildi.[2] Dolayısıyla o kaynak doğru değil. Halbuki benim eklediğim kaynakta MİT belgesi kullanılmış. Ayrıca şarkı sözü yazarı olduğunu kaynağıyla eklemiştim onu da kaldırmışsınız. Lütfen kaynaklı içerikleri maddelerden çıkarmayın. Ek olarak bilgi kutusundaki bazı parametreleri yanlış kullanıyorsunuz. Doğru kullanımlar için en:Template:Infobox person sayfasına bakabilirsiniz.--B.S.R.F. 💬 19:45, 19 Mart 2014 (UTC)

Merhaba. Yayınladığınız mit belgesi MIT'in resmi sitesinden mi alındı? Bluefin (mesaj) 20:21, 19 Mart 2014 (UTC)
Yanlış kullandığım parametreler hangisi? Lütfen siz de kendi yorumunuza göre içerik çıkarmayınız. Doğum tarihi ve yeri bilgilerini düzelttim. Kaynak olarak gösterdiğiniz MIT belgeleri resmi olarak yayınlanan belgeler değil. Ayrıca şarkı sözü yazarlığı küçük bir detay olduğundan alt kısma taşıdım. Bluefin (mesaj) 20:29, 19 Mart 2014 (UTC)
Belgenin üstünde "Gizli" ibaresi olduğu için MİT'in internet sitesinde yer alacağını sanmıyorum. Sızdırılan bir belge ile ilgili BirGün'ün yaptığı haberden alınmış. Kaynağı güvenilir bulmuyorsanız doğum tarihini komple kaldırın. Maddede doğum tarihi bulunmasın. 1984 doğumlu olduğunu belirten kaynakların doğruluğu şüpheli çünkü. Yanlış kullandığınız bir parametreye örnek "milliyeti" parametresi. "Should only be used if nationality cannot be inferred from the birthplace" diyor. Doğum yeri İran olduğu için milliyetine tekrar İran veya İranlı yazmaya gerek yok. Ben hangi içeriği yorumuma göre çıkartmışım? Bir de benim değişikliğimi geri alarak anonim bir kullanıcının yapmış olduğu iftira niteliğindeki değişikliği onaylamış oldunuz[3] ki bu YİB politikasına aykırı. Son bir şey daha belirtmek istiyorum. Devriyelerin sahip olduğu "eski hâline getir" seçeneği sadece sürüm kontolü için kullanılmalı. Onun dışında "geri al" seçeneği tercih edilmeli.--B.S.R.F. 💬 20:41, 19 Mart 2014 (UTC)
Birgün sitesinde yayınlanınca belgenin sarih olduğu sonucu mu çıkıyor? Aynı türden belge word'te yazılıp hazırlanarak fotoğrafı çekilerek internette yayınlanabilir. Bu onu geçerli bir kaynak kılmaz. Anonim kullanıcının yaptığı değişikliği görmemiştim, kaldırdım zaten onu. Bluefin (mesaj) 20:45, 19 Mart 2014 (UTC)

Bariyer transfer makinesi[kaynağı değiştir]

Théoden merhaba. https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Bariyer_transfer_makinesi&action=edit&redlink=1 şu maddeyi neden kayda değer görmeyip sildiniz acaba. https://en.wikipedia.org/wiki/Barrier_transfer_machine şurda da mevcut. --Bluefin (mesaj) 07:50, 13 Nisan 2014 (UTC)

İçerik ansiklopedik bir şekilde oluşturulmamış. Bunun yanında, verilen bağlantılarda kayda değerlik için yeterli görünmediğinden madde silinmiş. Maddeyi uygun bir şekilde, yeniden oluşturmanızda bir engel yok biliyorsunuz ki. İyi çalışmalar.. --Théoden ileti 11:26, 13 Nisan 2014 (UTC)

İlginize[kaynağı değiştir]

Selamlar. İncelemeelemani'nin hizmetlilik başvurusunda oy kullanmak ister misiniz? Teşekkürler.. --SiLveRLeaD mesaj 12:06, 15 Haziran 2014 (UTC)

Davet[kaynağı değiştir]

Merhaba. Hizmetli seçimi için yapılmakta olan oylamaya katılmak ister misiniz? Teşekkürler! (Not: Bu mesaj birden fazla kullanıcıya gönderilmiştir.) --esc2003 (mesaj) 12:09, 28 Haziran 2014 (UTC)

IŞİD[kaynağı değiştir]

IŞİD'in militan sayısını Cizire'den aldım. Ayrıca IŞİD Lübnan'da hiçbir faaliyeti yoktur. Türk Silahlı Kuvvetleri ile herhangi bir çatışma yaşamamıştır. Çatışma YPG ile olmuştur.

Destek[kaynağı değiştir]

Irak ve Şam İslam Devleti maddesinde değişiklik yaptığınızı gördük. Biz de 2014 Irak ve Suriye saldırıları maddesi üzerinde çalışmaktayız. Eğer bu konu hakkında bilginiz varsa bize destek olmanızdan memnun oluruz. --Turgut46 (mesaj) 13:24, 6 Ekim 2014 (UTC)

3 Geri Dönüş[kaynağı değiştir]

Irak ve Şam İslam Devleti sayfasını birçok kez geri aldınız. Bir devriye olarak 3 geri dönüş kuralını biliyor olmalısınız. Aynı uyarı diğer kullanıcıya da yapıldı. --Turgut46 (mesaj) 08:04, 7 Ekim 2014 (UTC)

Irak ve Şam İslam Devleti[kaynağı değiştir]

Ülke bilgi kutusu mu? IŞİD bir ülke değil ve hiçbir devlet tarafından ülke olarak tanınmamaktadır. Yapmayın lütfen. --Turgut46 (mesaj) 18:41, 8 Ekim 2014 (UTC)

1. Madde içeriğini kaldırmadan önce tartışma sayfasına nedenini yazınız. 2. defakto ve tanınmayan ülke kavramlarını araştırınız. --Bluefin (mesaj) 19:13, 8 Ekim 2014 (UTC)
Tanınmayan ülkeler bazı ülkeler tarafından tanınmasa da diğer bazı ülkeler tarafından tanınabilir. Örneğin KKTC sadece Türkiye tarafından tanınıyor. Ama IŞİD'i tanıyan bir tek ülke bile yok. --Turgut46 (mesaj) 20:22, 8 Ekim 2014 (UTC)
Tanınmayan devlet: Tanınmayan devlet demektir. 1 ülke veya 2 ülke tarafından tanınan devlet demek değildir. Örneğin IŞİD kimse tarafından tanınmayan defakto bir ülkedir. Tanınmayan devlet statüsüne girmek için minimum 1 ülke tarafından tanınma gibi bir şart yok. --Bluefin (mesaj) 04:10, 9 Ekim 2014 (UTC)
Lütfen maddeyi tekrar eski haline getirmeyin. Bugün 2 defa eski hâline getirdiniz zaten. --Turgut46 (mesaj) 04:17, 9 Ekim 2014 (UTC)

Sanırım maddeyi bir gün içinde 3 defa eski haline getirdiniz. --Turgut46 (mesaj) 04:22, 9 Ekim 2014 (UTC)

Bir daha tartışmadan madde içeriğini boşaltmayın. --Bluefin (mesaj) 04:24, 9 Ekim 2014 (UTC)

Vandalizm?[kaynağı değiştir]

Anonim kullanıcının değişikliği yerine sizinkini geri almışım. Sonra düzelttim. --Turgut46 (mesaj) 15:50, 12 Ekim 2014 (UTC)

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, Bluefin
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:00, 15 Mart 2015 (UTC)

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBeyaz RusyaBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

Uzay araştırmaları ve Uzayın keşfi sayfaları[kaynağı değiştir]

Merhaba.Uzay araştırmaları sayfasının tartışma kısmına çok önceden yazmış olduğunuz soruya karşılık olarak Space exploration için Uzayın keşfi, Space research içinse Uzay araştırmaları çevirileri daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. Sizin için de uygunsa Uzay araştırmaları sayfasını "Uzayın keşfi" sayfasına taşımak istiyorum. "Uzay araştırmaları" makalesini de Space research makalesinden çevirerek uygun bir zamanda ekleyeceğim. İyi çalışmalar.--guyver 10:24, 13 Ocak 2016 (UTC)