Nicolaus von Below

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Nicolaus von Below
Nicolaus von Below
Doğum Anklam, Almanya
Ölüm =Detmold, Almanya
Bağlılığı Flag of Germany.svg Weimar Cum.
Flag of the German Reich (1935–1945).svg Nazi Almanyası
Hizmet dalı Luftwaffe roundel WW2.png Luftwaffe
Rütbesi Oberst (Albay)
Savaşları/Çatışmaları II. Dünya Savaşı
1941 yılında Hitler, Hermann Göring ve Hanna Reitsch ile Nicolaus von Below (solda)

Nicolaus von Below (d. 20 Eylül 1907 - ö. 24 Temmuz 1983), II. Dünya Savaşı öncesinde ve sırasında Alman Hava Kuvvetleri'nde (Luftwaffe) bir subaydı.

Pomeranya eyaletinde Anklam yakınlarında Jargelin'de doğdu. Below Alman aristokrat bir üyesiydi. 1937 ile 1945 yılları arası Alman diktatör Adolf Hitler'in emir subayı oldu. Hitler genellikle aristokrat kökenli askerleri sevmezdi. Bu özellikle Almanya'ya karşı açık savaşın gidişatı olarak doğruydu. Ancak Below, albay rütbesiyle, sürekli bunca yıl yakın bir kapasite ile hizmet vermeye devam eden, Hitler'in maiyeti olan birkaç üyesinden biri oldu.

12 Nisan 1945 tarihinde Below, Berlin şehri Kızıl Ordu tarafından ele geçirilmden önce Berlin Filarmoni Orkestrasını son performansını görmek için Albert Speer'in konuğu oldu. 29 Nisan günü, Hitler ve Eva Braun'un evlenmesinden sonra Below, Adolf Hitler'in "resmi olmayan" tanığı oldu. Below belgeyi imzalamadı.

Below savaştan sonra Hitler'in Tarafında başlıklı İkinci Dünya Savaşı sırasında askerlik anılarını içeren bir kitap yazdı. Anıları 1980'de yayımlandı. 1983 yılında Detmold, Almanya'da öldü.