Half-Life 2: Episode One

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Half-Life 2: Episode One
Halflifeepisodeone.JPG
Yayımcı(lar) Valve
Dağıtıcı(lar) EA
Yapımcı(lar) Valve
Oyun motoru Source Motoru
Platform(lar) PC Windows
Çıkış tarih(ler)i 14 Ocak 2006 (Amerika)
Tür(ler)i FPS
Biçim(ler) Tek Kişilik ve Çok oyunculu
Sınıf(lar)ı ESRB: M (Mature) 17+
BBFC: 15
OFLC: MA 15+
PEGI: 16+
PEGI: 15+ (FI)
Ortam CD, DVD veya Steam ile internetten indirilebilme
Sistem gereksinimleri

1.1 GHz işlemci, 256 MB RAM, DirectX 9.0c or daha yükseği

Giriş Klavye ve fare (PC)

Half-Life 2: Episode One, (Türkçe: Yarı-Hayat 2: Birinci Bölüm) Half-Life 2'nin devamı niteliğinde olan üç serilik parçanın ikinci bilgisayar oyunudur. Serinin üçüncü oyunu olan Half-Life 2: Episode Two, The Orange Box ile birlikte çıkmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk iki oyunda olduğu gibi yine bu oyunda da Gordon Freeman adlı bilim adamını yönetiyoruz ve Half-Life 2'den kaldığımız yerden tepesinde bir patlamaya neden olduğumuz Citadel'den başlıyoruz, 2. oyunun sonunun aksine G'Man bizi, zamansız boyuta koyamamıştır çünkü Vortigauntlar tarafından engellenmiştir, ve Citadel patlamasından kısa bi süre sonra enkaz içerisinde uyanarak, oyuna başlarız.. Ardından Şehir-17'den kaçmaya çalışıyoruz. Kaçmaya çalışırken Half-Life 2'den de tanıdığımız Alyx Vance bize oyun boyunca yardım ediyor.

Serinin diğer oyunlarına göre en kısa olanıdır ve yaklaşık 5-6 saatlik oynanış süresi vardır. Kısa olmasına rağmen en az 20 saatlik oynanışa sığabilecek aksiyon ve duygu yüklü sahne vardır.

Ayrıca oyunda HDR grafik teknolojisi kullanılarak daha gerçekçi görüntüler ortaya konulmuştur stalker citadel'in lazer atan bir karakterdir sadece half life 2 beta'da görülen bir stalkerdir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]