İçeriğe atla

Tico Torres

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Tico Torres
Tico Torres (2009)
Genel bilgiler
DoğumHector Juan Samuel Torres
7 Ekim 1953 (70 yaşında)
New York, ABD
Tarzlarrock
MesleklerMüzisyen
ÇalgılarDavul
Etkin yıllar1983-günümüz
Resmî sitewww.bonjovi.com www.bonjoviturkey.com

Hector Samuel Juan "Tico" Torres (d. 7 Ekim 1953, New York), Amerikalı müzisyen, Bon Jovi’nin bateristi ve perküsyoncusu olan Kübalı-İtalyan bir anne (Emma) ve İtalyan bir babanın (Hector) çocuğu olan Tico Torres’in asıl ismi Hector Samuel Juan Torres’dir. Colonia - New Jersey’de büyüyen Torres, JFK Memorial Lisesi’ni bitirmiştir. Jazz müzik dinlediği dönemlerde Joe Morello ile çalışan Tico Torres’in etkilendiği sanatçılar arasında John Coltrane, Elvin Jones, Led Zeppelin ve The Beatles bulunmaktadır.Lakabı Hitman olan Tico Torres, 1983 yılında Bon Jovi’ye katılmadan önce içlerinde Franke and the Knockouts, Pat Benatar, Chuck Berry, Cher, Alice Cooper ve Stevie Nicks gibi isimlerin bulunduğu müzisyenlerle hem stüdyo hem de canlı performanslarda çalışıp, toplamda 26 albüm kaydına katılmıştır.

1983 yılında Bon Jovi’nin kurulmasını takiben ilk eşinden ayrılan Tico Torres, 1996 yılında Çek top model Eva Herzigova ile evlenmiştir. Sea Bright - New Jersey’de geçekleşen düğüne çiftin aileleri, Donald Trump ve Bon Jovi üyeleri gibi ünlülerin dahil olduğu yakın arkadaşları katılmış, ünlü çift düğün dansını Bon Jovi’nin canlı Always performansı eşliğinde yapmıştır. 1998 yılında Eva Herzigova’dan ayrılan Torres, Eylül 2001’de Maria Alejandra ile dünyaevine girmiştir. Çiftin 9 Ocak 2004’te doğan oğullarının adı Hector Alexander’dır.

Müzikal kimliği dışında ressamlık yapan Tico Torres’in ilk sergisi Soho - New York’daki Ambassador Galleries’de gerçekleşmiş olup, 1994 yılından bu yana bu dalda sanatını sergilemeye devam etmektedir. Resim yapmayı kendi kendine öğrenen ve bu konuda herhangi bir eğitim almamış olan Torres’in eserlerinde günlük hayata ve grupla olan yaşantısına dair konular öne çıkmaktadır. Ayrıca bebek kıyafetleri, pusetler, oyuncak, mücevher ve mobilya dizaynlarını Rock Star Baby markasıyla moda dünyasına sunmaktadır.