Only Lonely

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Only Lonely
7800° Fahrenheit albümünden
Bon Jovi single
Yayımlanma Nisan 1985
Format 12" tekli
Kaydedilme The Warehouse, Philadelphia 1985
Tarz Hard Rock
Süre 5:02
Şirket Mercury
Yazar Jon Bon Jovi, Richie Sambora, David Bryan
Yapımcı Lance Quinn
Bon Jovi tekli kronolojisi
""She Don't Know Me""
(1984)
"Only Lonely"
(1985)
""In and Out of Love""
(1985)

Only Lonely, rock grubu Bon Jovi'nin' 1985 çıkışlı ikinci albümleri 7800° Fahrenheit'ın üçüncü şarkısıdır ve albümden yayınlanan ilk teklidir. Şarkı, Mercury Records tarafından yayınlanmıştır.

Şarkı hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Only Lonely, Jon Bon Jovi, Richie Sambora ve David Bryan tarafından yazılmıştır. Kısa metrajlı bir filmi andıran sinematik video klibi ile dikkat çeken şarkı 7800° Fahrenheit albümünden yayınlanan şarkılar arasında ABD'de en iyi liste başarısını yakalayan şarkıdır. Only Lonely, Billboard Hot 100'e girmesine rağmen Runaway'in elde etmiş olduğu ilk kırk başarısını tekrarlayamamıştır. Şarkı 1987 yılında Michael J. Fox, Gena Rowlands, Joan Jett ve Michael McKean'in rol aldığı drama filmi Light of Day'de yer almıştır.

Canlı gösteriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Only Lonely, Bon Jovi'nin 7800 Fahrenheit albümü için çıktığı turnede bütün konserlerde çalınmıştır. En son 1986 yılında Slippery When Wet turnesi esnasında İngiltere'nin Bradford şehrinde gerçekleşen konserde çalınmıştır. Bu tarihten beri Bon Jovi konserlerinde Only Lonely'ye yer vermemektedir.