İçeriğe atla

These Days (şarkı)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"These Days"
These Days albümünden
Bon Jovi single
YayımlanmaMart 1996
FormatCD
Tarzrock
Süre6:27
ŞirketMercury
YazarJon Bon Jovi,Richie Sambora
YapımcıPetter Collins
Bon Jovi tekli kronolojisi
""Lie To Me""
(1995)
"These Days"
(1996)
""Hey God""
(1996)

These Days, rock grubu Bon Jovi'nin' 1995 yılında yayımlanan altıncı stüdyo albümü These Days'in dördüncü şarkısıdır ve albümden yayımlanan dördüncü teklidir.

Şarkı hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

These Days Jon Bon Jovi ve Richie Sambora tarafından yazılmıştır. Şarkı sözleri These Days albümündeki diğer şarkılarda olduğu gibi Jon Bon Jovi ve Richie Sambora'nın daha derin ve karamsar yönlerini yansıtmaktadır.Sözlerde günümüz dünyasında insan ilişkilerini sürdürmenin zorluğu ve insanların hayallerini yaşaması için anlayışlı olunması hakkındadır.

These Days sadece Avrupa ve Avustralya'da yayımlanmıştır.1996'nın Mart ayında İngiltere listelerinde 7 numaraya kadar yükselen şarkı grubun These Days albümünden yayımladığı tekliler arasında İngiltere'de ilk ona giren dördüncü ve son şarkısıdır.

Video-klip[değiştir | kaynağı değiştir]

These Days'in video klibi Vari Registi tarafından çekilmiştir.Grubun 1995 yılında gerçekleştirdiği dünya turnesi esnasında gittiği ülkelerden görüntülerin yer aldığı klpte grubun asya turnesinden,Güney Afrika Cumhuriyeti ve Londra'da Wembley Stadında gerçekleşen konserlerinden görüntüler yer almaktadır.

Canlı Gösteriler[değiştir | kaynağı değiştir]

These Days 1995/1996 konserlerinde hemen hemen her konserde çalınmıştır.2000'li yıllardaki konserlerde grup These Days albümünden şarkılara pek fazla ter vermesede These Days bu albümden en fazla çalınan şarkıdır.These Days 2007/2008 Lost Highway turnesinde bazı konserlerde Richie Sambora tarafından söylenmiştir.