İçeriğe atla

Born to Be My Baby

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Born To Be My Baby"
New Jersey albümünden
Bon Jovi single
YayımlanmaAralık 1988
FormatCD,Kaset
KaydedilmeLittle Mountain, Vancouver,Kanada 1988
TarzHard Rock
Süre4:40
ŞirketMercury
YazarJon Bon Jovi,Richie Sambora,Desmond Child
YapımcıBruce Fairbain
Bon Jovi tekli kronolojisi
""Bad Medicine""
(1988)
"Born To Be My Baby"
(1988)
""I'll Be There For You""
(1989)

Born To Be My Baby, rock grubu Bon Jovi'nin 1988 çıkışlı dördüncü albümleri New Jersey'nin üçüncü şarkısıdır ve albümden yayınlanan ikinci şarkıdır.

Şarkı hakkında

[değiştir | kaynağı değiştir]

Born To Be My Baby Jon Bon Jovi, Richie Sambora ve Desmond Child tarafından yazılmıştır. Şarkı sözleri tıpkı Livin' On A Prayer'daki gibi iki genç çiftin birbirlerine olan bağlılığı ve hayata tutunmaları hakkındadır. Born To Be My Baby ilk olarak sadece akustik gitarlarla ve mızıka ile kaydedilmiştir fakat prodüktör Bruce Fairbain'in önerisi üzerine yeniden kaydedilmiş ve bilinen halini almıştır. İlerleyen yıllarda şarkının kaydedilen ilk versiyonunu daha çok beğendiğini belirten Jon Bon Jovi, prodüktör Bruce Fairbain'i yeni bir Livin' On A Prayer yaratmaya çalışmakla suçlamıştır.

Born To Be My Baby Amerika'da Billboard Hot 100 listesinde 3 numaraya kadar yükselmiştir. New Jersey albümünün elde ettiği rock müzik adına hala erişilememiş bir rekor olan tek bir albümden çıkan 5 Top 10 hitinden ikincisidir.

Born To Be My Baby'nin klibi Wayne Isham tarafından çekilmiştir. Tamamen siyah beyaz olan klip grubun stüdyoda şarkıyı kaydederkenki görüntülerinden oluşmaktadır. Ayrıca klipte Jon Bon Jovi'nin o zamanlar henüz evlenmemiş olduğu eşi Dorothea Hurley'de görünmektedir.

Canlı Performanslar

[değiştir | kaynağı değiştir]

Born To Be My Baby Bon Jovi konserlerinin vazgeçilmez şarkılarından biridir. 1988 yılında New Jersey turnesi esnasında ilk kez çalındığı günden beri günümüze dek bazı istisnalar dışında neredeyse her konserde çalınmıştır. Born To Be My Baby grubun 1995 yılındaki konserlerinde nadiren çalınmıştır 1996 Japonya ve Avrupa turunda ise hiç çalınmamıştır.