Never Say Goodbye (Bon Jovi şarkısı)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"Never Say Goodbye"
Slippery When Wet albümünden
Bon Jovi single
Yayımlanma 14 Ağustos 1987
Format CD, kaset
Kaydedilme Little Mountain, Vancouver, Canada 1986
Tarz Hard Rock
Süre 4:49
Şirket Mercury
Yazar Jon Bon Jovi, Richie Sambora
Yapımcı Bruce Fairbain
Bon Jovi tekli kronolojisi
""Wanted Dead or Alive""
(1987)
"Never Say Goodbye"
(1987)
""Bad Medicine""
(1988)

Never Say Goodbye, rock grubu Bon Jovi'nin 1986 çıkışlı üçüncü albümleri Slippery When Wet'in dokuzuncu şarkısıdır ve albümden yayımlanan dördüncü ve son teklidir.

Şarkı hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Never Say Goodbye, Jon Bon Jovi ve Richie Sambora tarafından yazılmıştır. Bir aşk şarkısı olan balad tarzındaki Never Say Goodbye, iki genç sevgilinin ilişkisini ve beraber kalma çabalarını anlatmaktadır. Never Say Goodbye ilerki yıllarda da Bon Jovi albümlerinde yer alacak ve neredeyse geleneksel hale gelecek olan; I'll Be There for You, Bed of Roses, Always ve This Ain't A Love Song gibi balad hitleri serisinin başlangıcıdır. Never Say Goodbye'ın teklisi sadece İngiltere'de satışa sunulmuştur. Amerika'da satışa sunulmamasına rağmen hem şarkı hem de video klip MTV ve radyolarda yüksek dinlenme rakamları yakalamıştır.

Video-klip[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkının video klibi Wayne Isham tarafından grubun 1987 yılında New York, Madison Squere Garden'da verdiği konser esnasında çekilmiştir.

Canlı gösteriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı, ilk kez 1987 yılında Slippery When Wet turnesinin Kuzey Amerika ayağında çalınmaya başlanmıştır. Bu turne esnasında sürekli çalınana şarkı ilerki turnelerde çok sık olmasa da çalınmıştır. Şarkının üç farklı canlı sürümü bulunmaktadır. Birincisi albümdeki özgün şekli ile çalındığı sürüm, ikincisi akustik olarak başlayıp solo ile birlikte özgün şekline dönen, üçüncüsü ise baştan sona akustik çalınandır. Şarkı özgün hali, en son 9 Aralık 1988 tarihinde Londra Wembley Arena'daki konserde çalınmıştır.