İçeriğe atla

Living in Sin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Living In Sin"
New Jersey albümünden
Bon Jovi single
YayımlanmaAralık 1989
FormatCD,Kaset
KaydedilmeLittle Mountain, Vancouver,Kanada 1988
TarzHard Rock
Süre4:39
ŞirketMercury
YazarJon Bon Jovi
YapımcıBruce Fairbain
Bon Jovi tekli kronolojisi
""Lay Your Hands On Me""
(1989)
"Living In Sin"
(1989)
""Keep The Faith (şarkı)""
(1992)

Living In Sin, rock grubu Bon Jovi'nin' 1988 çıkışlı dördüncü albümleri New Jersey'nin dördüncü şarkısıdır ve albümden yayınlanan beşinci singledır.Living In Sin'in de Amerika'da Billboard Hot 100'de ilk ona girmesi ile birlikte New Jersey albümü Amerikan single listelerinde 5 tane Top 10 hiti çıkaran ilk ve tek hard rock albümü unvanını ele geçirmiştir.

Şarkı hakkında

[değiştir | kaynağı değiştir]

Living In Sin Jon Bon Jovi tarafından yazılmıştır.Jon Bon Jovi bu şarkıyı idolü Bruce Springsteen'e ithaf etmiştir.Şarkı sözleri iki genç sevgilinin aile baskısına rağmen birlikte olmaya çalışmaları hakkındadır. Living In Sin Amerika'da Billboard Hot 100'de 9 numaraya kadar yükselmiştir.New Jersey albümünün elde ettiği rock müzik adına hala erişilememiş bir rekor olan tek bir albümden çıkan 5 Top 10 hitinden beşincisidir.

Living In Sin'in klibi Wayne Isham tarafından çekilmiştir.Tamamen siyah beyaz olan klipte tıpkı şarkı sözlerinde olduğu gibi iki genç sevgilinin aile baskısına rağmen birlikte olmaya çalışmaları konusunu işlemiştir.Erotik sahneler içeren klip Mtv sansürüne takılmıştır fakat daha sonra yeniden kurgulanan klip sıkça müzik kanallarında gösterilmiştir.

Canlı Performanslar

[değiştir | kaynağı değiştir]

Living In Sin 1988 yılında New Jersey turnesi esnasında ilk kez çalınmaya başladığı günden beri her turnede nadiren çalınmıştır.Şarkının çalınmadığı tek turne 95/96 Cross Road ve These Days turneleridir.