Sonic the Fighters

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Sonic the Fighters

Sonic Championship

Yayımcı(lar) SegaAM2
Dağıtıcı(lar) Sega
Yönetmen(ler) Hiroshi Kataoka
Sanatçı(lar) Kazunori Oh
Besteci(ler) Maki Morrow
Seri Sonic the Hedgehog serisi
Platform(lar) Arcade 

GameCube

PlayStation 2

Xbox Live Arcade

PlayStation Network

Çıkış tarih(ler)i Mayıs 1996
Tür(ler)i Dövüş
Biçim(ler) Tek oyuncu

Multiplayer

Ortam Sega Model 2

Sonic the Fighters, Sega tarafından yayınlanıp Mayıs 1996'da satışa sunulan dövüş oyunu.Oyunda Dr.Robotnik Death Egg 2'yi inşa ediyor.Tails Lunar Fox adlı bir roket yapıyor..Metal Sonic ona engel olmaya çalışıyor ama Sonic ona engel oluyor.Sonic Death Egg 2 Robot'unu 8 kaos zümrütlerini kullanarak Süper Sonic olup yeniyor(Normalde 7 tanedir.8. zümrüt altın renklidir.).Oyun ringde geçer.

Oyun[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonic the Fighters karakterlerin birbirlerine karşı mücadele ettiği bir rekabet dövüş oyunu. Oyuncular kendi rakibini nakavt ederse veya turun sonunda kendilerinde daha fazla sağlık varsa kazanır. Arcade modunda, oyuncular Metal Sonic hariç mücadelede (seçtikleri karakter gri tonlama klonu dahil) her karakterle mücadele edilebilir. Metal Sonic'i yendikten sonra Dr.Robotnik'i 15 saniye içinde yendikten sonra oyunun sonu iyi biter.

Oyunun mekaniği, delme için kullanılan etrafında dönme tekme ve engelleme hareketi yapan 3 tuş, Virtua Fighter serisinin kullanımına benzemektedir. Bu oyunda oyuncu çok hasar alırsa nakavt olur. Oyuncular engelleri engelleyebilmek için sınırlı güçleri vardır.Bu güç biterse engellemek mümkün olmaz.Hyper modda genişletilmiş kombinasyonlar kullanılabilir.Mesela barrier adı verilen özellik kullanılabilir. Oyuncular ayrıca kaçınma manevraları gerçekleştirebilir.