Sonic Underground

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sonic Underground
Sonic Le Rebelle
Sonicunderground.jpeg
Sonic Underground açılış görüntüsü
Format Çizgi dizi
Yönetmen Marc Boreal
François Hemmen
Daniel Sarriet
Tom Smith
Seslendiren(ler) Jaleel White
Maurice LaMarche
Gary Chalk
Gail Webster
Peter Wilds
Samuel Vincent
Louise Vallance
Tyley Ross
Tema müziği bestecisi Robby London
Mike Piccirillo
Besteci Mike Piccirillo
Jean-Michel Guirao
Ülke  ABD
 Fransa
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 40 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcı Andy Heyward
Michael Maliani
Robby London
Yapımcı DiC Entertainment
TF1
Gösterim süresi 20-22 dakika
Yapım şirketi DiC Entertainment
Yayın bilgileri
Kanal UPN
Yayın tarihi Fransa 6 Ocak 1999
Amerika Birleşik Devletleri 30 Ağustos 1999 - 22 Ekim 1999 (ABD)
Kronoloji
Önce gelen Sonic the Hedgehog
Sonra gelen Sonic X

Sonic Underground (FransızcaSonic le Rebelle), bir önceki seri olan Kirpi Sonic' in devamı niteliğinde olup, ilk gösterimini Fransa'da TF1 kanalında 6 Ocak 1999 tarihinde yapmıştır. Sonrasında 2 Mayıs 1999'da İngiltere kanalı ITV1'de, 30 Ağustos 1999 tarihinde ise ABD'de gösterime girmiştir. Kirpi Sonic ve kardeşleri, pembe kirpi Sonia ve yeşil renkli Manic'in maceralarını konu almaktadır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonic, Sonia ve Manic Kirpi Kraliçe Aleena'nın çocuklarıdır. Kraliçe Aleena Mobius'un iyi kalpli ve adil hükümdarıydı, fakat Dr. Robotnik ve onun robot güçleri şehri ele geçirdi ve onu saklanmaya zorladı. Delphius Kâhini ona bir kehanette bulunmasından sonra Sonic, Manic ve Sonia'dan ayrılmış ve saklanmıştır. Dr. Robotnik Mobius'u adaletsizce yönetmeye başlamış ve ona baş kaldıranları robotlaştırmış, asillerden ise haraç olarak yüklü miktarda para almıştır.

Sonic, Manic ve Sonia büyüyünce, Delphius Kâhini onlara kehaneti açıklar: bir gün Robotnik'e karşı anneleriyle bir olup Dörtlü Meclisi oluşturacak ve birkez daha Mobius adaletli bir şekilde yönetilecektir. Böylece Sonic, Manic ve Sonia bir macereya atılırlar ve Kraliçe Aleena için Mobius'u baştan başa ararlar.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Kirpi Sonic: Dünya'nın en hızlı kirpisi ve Sonic Underground'ın lideri. Baş şarkıcıdır; kırmızı ipli madalyonu lazer fırlatan bir elektro gitara dönüşmektedir. Ses hızı kadar hızlı Sonic kolayca Robotnik'in kuvvetlerinden kurtulabilir ve onları alt edebilir. Chili dogs'un büyük bir hayranıdır (tıpkı önceki Sonic çizgi dizilerindeki gibi). Aquaphobia'sı vardır; yüzemediği gibi sudan da çok korkar. Sonic koşarken zemin üstünde uçarcasına gitmesine izin veren anti-yerçekimli spor ayakkabılar giyer.
  • Kirpi Sonia: Sonic Underground'ın bayan üyesi ve Sonic ve Manic'in kız kardeşi. Kardeşleri gibi değildir; daha üst seviye bir anlayış veren aristokratik bir aile tarafından büyütülmüştür. Kirlenmekten nefret eder. Jimnastik ve karate konusunda ustalaşmıştır. Superhuman gücüne ve Tazmanya Canavarı ve Bukalemun Espio gibi siklonik bir şekilde dönme yeteneğine sahiptir. Sarı ipli madalyonu lazer fırlatan bir klavyeye dönüşebilmektedir. Sonia'nın Sonic kadar hızlı gitmesini sağlayan bir motosikleti vardır(36.bölümde parçalanmıştır).
  • Kirpi Manic: Sonic'in erkek kardeşi. Özel gücü Bateri çalmaktır. Bu sayede deprem üreterek yıkım oluşturablilir.

Bölüm Listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonic Underground dizisi 40 bölümden oluşmaktadır. Senaristi Sonic the Hedgehog ' u da yazan Ben Hurst'tur. 2008'e kadar yalnızca 40 bölüm yayınlanmıştır.

Seslendirmenler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ek sesler[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

TV.com'da Sonic Underground (İngilizce)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]