Sonic Boom: Shattered Crystal

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Sonic Boom: Shattered Crystal
Geliştirici Sanzaru Games Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Sega
Yönetmen Bill Spence
Yapımcı Sanzaru Games
Tasarımcı

Mat Kraemer

John Hsia
Senarist

Ken Pontac

Warren Graff
Besteci Richard Jacques
Seri Sonic the Hedgehog serisi
Platform Nintendo 3DS
Çıkış 11 Kasım 2014
Tür Platform

Sonic Boom: Shattered Cyrstals, Nintendo 3DS için Sanzaru Games tarafından geliştirilen Sega tarafından yayınlanan ve 2014 yapımı aksiyon-macera türünde video oyunu.

Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, Lyric'in Amy Rose'yi kaçırıp Sonic'in hareket etmesiyle başlar. Sonic ilk önce Tails'i arar. Tails'i bulup, Sticks'i ararlar. Ama Sticks ondan önce başını belaya sokabileceğinden Sonic onu durdurur. Sonra Knuckles bulurlar. Sonra Lyric Shadow'un zihnini kontrol eder. Shadow Sonic'le düello yaparlar. Sonic Shadow'u kurtarır. Sonra Shadow Lyric'i aramaya gider. Dr.Eggman Metal Sonic'i Sonic'i yenmesi için gönderir. Sonic onu da yener. Sonra Tails'in uçağıyla Amy'i kurtarırlar. Sonra Lyric tüm arkadaşlarını yakalar. Sonic Lyric'i yenince Lyric bir robotla saldırmaya kalkar. Ama Shadow robotu bozar ve Lyric'e tekme atar. Sonic de Lyric'in gittiği yerdeki boşluğa açılan kapıyı açar ve Lyric düşer. Sonic ile Knuckles evlerine dönerken "Team Sonic", "Team Knuckles" diye tartışırlar.

Oyun[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda 4 kullanılabilir karakter vardır: Sonic, Tails, Knuckles, Sticks. Her birinin yeteneği ayrıdır. Oyunda yine lazer vardır. Oyunda harita bulunur. Yan ve ana bölümler olmak üzere 2 bölüm türü vardır. 5 karakterin evi vardır: Sonic, Tails, Sticks, Knuckles, Amy. Evler haritada bulunur. Oyunda karakterler değiştirilebilir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]