Sonic the Hedgehog (2006 video oyunu)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Sonic the Hedgehog (2006 video oyunu)
Yayımcı(lar) Sega
Dağıtıcı(lar) Sega
Yönetmen(ler) Shun Makamura
Yapımcı(lar) Sonic Team
Sanatçı(lar) Akira Mikame
Yazar(lar) Shun Nakamura

Kiyoko Yoshimura

Shiro Maekawa

Besteci(ler) Tomoya Ohtani

Mariko Nanba

Hideaki Kobayashi

Taihei Sato

Jun Senoue

Takahito Eguchi

Seri Sonic the Hedgehog serisi
Oyun motoru Havok
Platform(lar) Playstation 3

Xbox360

Çıkış tarih(ler)i 14 Kasım 2006
Tür(ler)i Platform
Biçim(ler) Tek oyuncu
Ortam DVD-DL,Blu-Ray disk
Giriş Oyun kumandası

Sonic the Hedgehog (2006 video oyunu) Sonic Team tarafından yapılan Sega tarafından satışa sunulan Playstation3, Xbox360 için yapılan video oyunudur. Oyunda Dr. Eggman'ın görünümü insana daha çok benzetilmiştir. Bu oyunda yeni bir karakter bulunur: Kirpi Silver. Oyunda 3 bölüm bulunur: Sonic's Story, Shadow's Story ve Silver Story. Sonic oyunda Prenses Elise'i Dr. Eggman'dan kurtarır.

Oyun[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonic the Hedgehog, platform oyunudur. Oyundaki her insan gerçekçi olmuştur. Sonic, Shadow ve Silver oynanabilir ana karakterlerdir. Her ana karakterin ayrı bir gücü vardır. Oyun 3D ortamda oynanır. Oyunda oynanabilen yan karakterler: Tails ve Knuckles (Sonic's Story), Rouge ve Omega 123 (Shadow's Story), Blaze ve Amy (Silver's Story).

Sonic's Story[değiştir | kaynağı değiştir]

Dr. Eggman Prenses Elise'i robotlarıyla kaçırırken Sonic mavi bir hortum oluşturup robotlar patlar. Sonic Elise'i yanına alıp bir yere kadar götürür. Sonra Elise Sonic'e kolyesindeki kaos zümrütünü verir. Sonra Dr. Eggman Elise'i kaçırır.Sonic onu Tails ile kurtarmaya gittiğinde Eggman'ın dev robotu onu bekliyordur. Sonic onu yendikten sonra Elise'i evi olan Soleanna'ya götürür. Silver Sonic'i bulup öldürmek istiyordur. Onu bulunca Silver, Sonic'i yener. Yendiğinde Dr. Eggman Elise'i yeniden kaçırır. Sonic hemen kaçıp Elise'e gider. Knuckles'ı bulup Dr.Eggman'ı bulurlar. Eggman onlardan Elise karşılığında kaos zümrütünü ister. Sonic ona verince onu geleceğe yollar. Gelecek kötü durumdadır. Sonic orada Shadow'u bulur. Sonic orada Elise'in bindiği Eggman'ın gemisinde öldüğu gazetesini okurlar. Sonic'in 2 kaos zümrütünü Iblis'i yenip durdurunca geçmişe dönüp Elise'i kurtarır. Yine karşısına Silver çıkınca Shadow Sonic'e yardım eder. Silver'ı durdurur. Eggman'ı ararken Silver ona yardım eder.Artık Sonic ile dosttur. Eggman'ı bulunca gemi yere çakılıp Elise ölür. Silver ile beraber zamanda yolculuk yaparlar. Silver geleceğe Sonic geçmişe döner. Bu sefer gemi kalkmadan önce Eggman'ı durdurur. En son Elise'i kurtarır.

Shadow's Story[değiştir | kaynağı değiştir]

Shadow G.U.N ajanı olmuştur. Eggman'dan Solaris projesi adını verdiği şişeyi alırlar. Daha sonra Eggman yüzünden şişe açılır. Içinden oyundaki baş kötü Mephiles the Dark çıkar. Shadow'u geleceğe götürür. Orada Sonic ile karşılaşır. Shadow orada Iblis'i yenip 2 kaos zümrütünü alıp Sonic'le arkadaşlarını geçmişe götürür. Orada Mephiles the Dark'ı görüp kendi gitmez. Mephiles'i yendikten sonra Omega ile geçmişe giderler. Orada Silver'ı yenip Mephiles'i bulup yenerler. Ama Mephiles kendi kopyalarını oluşturur. Shadow onları yener.

Silver's Story[değiştir | kaynağı değiştir]

Silver Iblis Trigger adındaki iblisi yenip dünyayı kurtarmaya çalışır. Ama iblis kaçar. Daha sonra Mephiles iblisi Sonic'in uyandırdığını söyledi. Silver da buna kandı. Ve Sonic'i geçmişe gidip öldürmek için aradı. Orada her Sonic'i öldürmek üzeryken birileri onu korur. Silver sonradan kandırıldığını anlar ve Sonic'in Elise'i kurtarmasına yardım eder. Sonra geleceğe gidip Iblis Trigger'ı öldürür. Iblis Trigger'ı 2 kaos zümrütünü bulup arkadaşı Blaze ile yener. Ama Blaze ölür. Sonradan bu olay hiç yaşanmaz.

Last Story[değiştir | kaynağı değiştir]

Mephiles the Dark Sonic'i öldürüp Dünya'yı yok eder. Arkadaşları 7 kaos zümrütü ile Sonic'i hayata döndürür. Sonic, Shadow ve Silver süper formlarına dönüşüp Mephiles the Dark'ın iblisle birleşmiş halini yenerler. Sonra Sonic Elise ile birlikte Solaris alevini söndürüp bu olayı hiç yaşamazlar.