Sonic Lost World

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Sonic Lost World
SonicLostWorldWiiUBoxArt.jpeg
Sonic Lost World oyununun Wii U kapağı
Geliştirici Sonic Team Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Sega
Yönetmen

Morio Kishimoto (Wii U)

Takao Hirabayashi(3DS)
Yapımcı

Sonic Team

Dimps (3DS)
Sanatçı

Sachiko Kawamura

Yuji Uekawa
Senarist

Ken Pontac

Warren Graff

Harumasa Nakajima
Besteci

Tomoya Ohtani

Takahito Eguchi

Naofumi Hataya
Seri Sonic the Hedgehog serisi
Motor Havok
Platform

Wii U

Nintendo 3DS
Çıkış 18 Ekim 2013
Tür Platform
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Wii U ve Nintendo 3DS platformları için Sonic Team tarafından geliştirilen ve Kuzey Amerika ve Japonya'da Avrupa ve Avustralya ve Sega ve Nintendo tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera , platform video oyunu. Oyun Sonic Colors'un yayımlanmasından sonra kısa bir süre geliştirilmeye başlandı. Bu yeni bir tüp benzeri düzey tasarım stili ve basit, parlak renk düzenini kullanarak, sadelik için tasarlanmış, hareket ve tasarım sıvı oldu. Oyun açıklaması üzerine karışık eleştiriler aldı.

Oyun[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonic Lost World'da Sonic yakalanan hayvanları kurtarmak ve Ölümcül 6'yı durdurmak için Kayıp Hex'i dolaşıyor. Oyun, oyuncuların Sonic hızını kontrol etmenizi sağlayan yeni bir kontrol sistemi kullanır.Sadece hareketli yön kontrolleri Sonic ılımlı bir hızda, daha fazla hassasiyet için izin veren bir hareket olacaktır. Tetik düğmesini basılı tutarak bir çalışma içine Sonic, daha hızlı yürümesi için izin verecek ve yeni parkur hareketleri, ve duvarlar boyunca çalışan ve küçük çıkıntıları atlamalayabilir. Havada, Sonic bir çift atlama yapabilir. Oyun Miiverse ve Off-TV Play işlevini destekler. Miiverse Kullanarak, oyuncular öğeleri değiştirebilirler.

Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Sonic ve Tails Eggman'ın yakaladığı hayvanları kurtarmaya çalışırken Lost Hex'i bulurlar.Daha sonra Zeti(Deadly Six)lerden biriyle savaşırlar.Daha Deadly Six Dr.Eggman'ın onları kontrol eden cihazı fırlatınca Eggman Sonic'le takım olur.Ondan sonra Deadly Six'in diğer üyelerini yendikten sonra Tails, Sonic'in tuzaktan kurtulması için kendisi girer.Tails'ı robotlaştırırlar ama Tails ayarlarda oynar.Sonic'e vurmalarını söylediğinde onlara vurur.Deadly Six'in planı Sonic'in dünyasındaki enerjiyi almaktır.Dr.Eggman o enerjiyi alıp bir robot yapar.Sonic onu da patlatıp dünyasını kurtarır.

Yoshi's Islands Zone[değiştir | kaynağı değiştir]

Ek bölümlerden biridir.Sonic Yoshi yumurtalarını toplar.Bölüm Mario oyunlarına benzer.Her 100,000 puan toplayışında görünür.Sonic oyunda yumurtaları toplar.Ve onlar dinozorlara dönüşür. Dinozorlar oyunda cana dönüşür.

The Legend of Zelda Zone[değiştir | kaynağı değiştir]

Ek bölümlerden biridir.Her 100,000 puan toplayınca görünür.Düşmanlar Legend of Zelda dünyasındaki düşmanlarıdır.Rupeeler (Hyrule'un para birimi) toplanılır ve bunlar hayvanlar yerine geçer.Bu bölümde Link de görünür.Link Loftwing'in üzerindedir.

Nightmare Zone[değiştir | kaynağı değiştir]

Ek bölümlerdendir.Sadece Deathly Six Edition' u alanlara kodu verilmektedir.Night bölümün sonunda görünür.Deadly Six patronları farklı versiyonlarla görülür.Ekran siyah - beyaz gözükür.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]