Kullanıcı mesaj:Muratcevikgs

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

TCDD ve TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.[kaynağı değiştir]

Sayın Muratcevikgs, şu an için ayrı madde olacak kadar kayda değerliği gözükmüyor. Vİki politikalarına göre bu tip maddeleri genellile birleştirmeyiz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 12:08, 14 Ekim 2016 (UTC)

Telifli içerik[kaynağı değiştir]

Merhabalar, telif hakkı Vikipedi'nin en hassas olduğu konudur. Bu yüzden telifli katkıya rastlanan değişiklik tamamen geri alınır. İyi günler. Cem 53 mesaj 12.21, 17 Ocak 2020 (UTC)

Amazon Web Services Cevirisi Hakkinda[kaynağı değiştir]

Merhaba, sanirim ceviriye devam etmiyorsunuz, rica etsem siler misiniz? Ben devam edebilirim. --Hakaretamiz (mesaj) 09.11, 23 Şubat 2020 (UTC)

Devam edeceğim ama fırsatım olmadı o yüzden siliyorum. Muratcevikgs (mesaj) 12.27, 23 Şubat 2020 (UTC)

Dosya:Little Caesars Logo.svg[kaynağı değiştir]

  • Merhabalar. Little Caesars maddesine yüklediğiniz görsel için teşekkür ederiz. Fakat ilgili görselin telif hakkı saklıdır ve Commons'a bu tür içeriklerin yüklenmesi mümkün değildir. Görsel, yakın zamanda silinmesi için işaretlenecek ve silinecektir. Bu görseli, isterseniz Vikipedi'ye yükleyebilirsiniz. Fakat görselin telif hakkı saklı olacağından, lisanslamayı ve adil kullanım gerekçesini doğru vermeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için VP:RKP ve buradaki ilgili sayfalara bakabilirsiniz. Sorunuz olursa Vikipedi topluluğu olarak elimizden geldiği ölçüde yardımcı olmaya hazırız. Güzel katkılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla. – ravages | mesaj 12.20, 26 Şubat 2020 (UTC)

Bu kısmını atlamışım gerekli düzenlemeleri yaparım. Bilgi için teşekkür ediyorum. Muratcevikgs (mesaj) 15.45, 26 Şubat 2020 (UTC)

Madde çevirisi[kaynağı değiştir]

Merhabalar; Türkçe viki maratonunda yapabildiğim maddeleri eklemeye çalışıyorum; şu sayfada yer alan maddeyi çevirmek istediğimde https://en.wikipedia.org/wiki/Sarburma Türkçe Viki'de böyle bir sayfa var olarak görünüyor https://tr.wikipedia.org/wiki/Sarburma bu sayfa daha sora https://tr.wikipedia.org/wiki/Kol_b%C3%B6re%C4%9Fi adrese yönlendiriliyor. Bunları birleştirebilir misiniz? Bu imzasız yazı Muratcevikgs (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba sayın Muratcevikgs, gördüğüm kadarıyla Türkçe Vikipedi'de Kol böreği sayfası var ve Sarburma da buraya yönlendirilmiş. İngilizce Wikipedia'da ise hem Kol böreği hemde Sarburma sayfaları ayrı ayrı var. Ben konuya hakim değilim. Konu orada birleştirilmeli mi, yoksa Türkçe Vikipedi konu ayrılmalı bilemedim. Bilenler de kimdir onuda bilemedim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.59, 10 Haziran 2020 (UTC)

VikiProje İnternet sizi bekliyor![kaynağı değiştir]Wikiproject internet.svg
Vikiproje İnternet tekrardan aktif!
Merhaba, yıllardır aktif olmayan Vikiproje İnternet'i tekrardan aktif hale getirme kararı aldık. Siz değerli katılımcımız da projemize üye olduğu için bu güzel haberi bildirmek istedik.

Yenilenen sayfaları, ödülleri ve İş birliği projeleri ile projeyi sürekli aktif tutmaya çalışacağız. Katılımınızı beklerim... MediaWiki message delivery (mesaj) 18.14, 3 Temmuz 2020 (UTC)

VP İnternet Temmuz ayı iş birliği projesi daveti[kaynağı değiştir]Internet Golden Barnstar.svg
Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
İnternet ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje İnternet projesi kapsamında Temmuz ayı İnternet İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde İnternet konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! MediaWiki message delivery (mesaj) 19.03, 3 Temmuz 2020 (UTC)

evrifaessa ❯❯❯ mesaj 15.17, 4 Temmuz 2020 (UTC)

VikiProje İnternet Ağustos ayı İBP'si başladı[kaynağı değiştir]Internet Golden Barnstar.svg
Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
İnternet ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje İnternet projesi kapsamında her ay tekrarlanan İnternet İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde İnternet konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! ~~~~ Jelican9💬

Lütfen emailinizi kontrol edin[kaynağı değiştir]

Merhaba Muratcevikgs: Lütfen emailinizi kontrol edin! Konu: "The Community Insights survey is coming!" Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen surveys@wikimedia.org adresine e-posta gönderin.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, see my explanation here.

MediaWiki message delivery (mesaj) 19.39, 24 Eylül 2020 (UTC)

Köy projesi[kaynağı değiştir]

Selamlar Muratcevikgs hocam. Köy maddeleri vikipedi kullanıcıları tarafından oluşturulan standartlar çerçevesinde düzenleniyor eğer o ilçenin ilgili köyü yoksa açılıyor. Birkaç vikipedi kullanıcısı olarak başladığımız köy maddeleri projesine katılmayı Bolu ili için düşünürseniz köyleri proje kapsamında düzenlemek için size yol gösterebilirim. Ancak öncesinde Bolu iline ait köy şablonlarını düzenlemeliyim. Her bir köy sayfasını düzenlemek 10-13 dakika arası sürüyor. Madde içerisinde nüfus hariç (zaten biz onu ekliyoruz) kaynaklı bir içerik yoksa sayfanın tamamını temizleyip o şekilde sıfırdan açar gibi düzenliyoruz, eğer varsa o içeriği tutuyoruz ancak çoğu zaman olmuyor.--Śαвяí¢αи76ileti 09.49, 8 Ekim 2020 (UTC)

Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Bolu için gerekli işlemleri yapabilirim ama şablonların güncellenmesi gerekiyor. @Sabri76
Merhabalar. Dörtdivan köy şablonunu düzenledim. Kalanları da yarın akşama kadar düzenlemiş olurum. Dörtdivan'dan başlayabilirsiniz. şu sayfada 8 maddede anlattığım ve herkesin kullandığı bir standart köy maddesi şablonu var. Ben hep kopyala-yapıştır usulü çalışırım, en kolayı. Adaköy, Dörtdivan maddesini size örnek olsun diye düzenledim ancak nisanyanmap sitesinde bazen bilgi bulunamayabiliyor o nedenle örnek "tarihçe" kısmı için Bademli, Gökçeada sayfasına bakabilirsiniz. Diğer Dörtdivan köylerini bu maddeyi örnek alıp (yani kopyalayıp diğer maddeye yapıştırıp il ilçe ve rakamlar vs. bilgileri değiştirip) sadece üzerine değişiklikler yapıp (linklerde ve rakamlarda değişiklikler yaparak) o maddeyi standartlaştırabilirsiniz. Kopyala-yapıştır yapınca zaten çok da önemi kalmıyor ama şunu da anlatmak istiyorum. "ref" şablonu sadece bu şekildeyse tek referanstır ancak "ref name=" şeklinde yapınca aynı referansla birden fazla yere referans verebiliyoruz. Sadece "ref name=NN/" gibi yani "/" simgesiyle bunu yapabiliyoruz. Bir maddede "/" şeklinde referans varsa ama bunu "ref name=" kısmıyla göstermezsek hata verir. Proje kapsamındaki Yerelnet sayfası açılmasa da archive.org sitesinden bulunabiliyor. bu sayfada köyün bağlı olduğu ilçe sayfasına tıklayıp sonra da o ilçe sayfasına girip hemen sağ aşağıdaki köy isimlerine tek tek tıklayarak her köyün adresini bulabilirsiniz. Eğer vikiveride köyün koordinatları yoksa şablondaki raptiye haritada köyün konumu gözükmeyebilir ama sorun değil. Raptiye haritanın çalışması için vikiveriye koordinat eklemek gerekiyor ama onu şimdilik ben de yaparım. Siz madde içeriğinde 2007-2019 arası nüfus için nufusune.com, tarihçe kısmı için nisanyanmap.com, rakım ve koordinat bilgileri için fallingrain.com ve Yerelnet'in arşivinden (km bilgileri, 2000, 1990 ve varsa 1985 nüfusları için) bilgi alıp kaynakları göstererek maddeleri düzenlerseniz çok makbule geçer. Bir iki kere yaptıktan sonra kolaylıkla alışabilirsiniz. Düzenlemelerinizi takip ederek daha iyi yol gösterebilirim. Sorunuz olursa da her zaman sorabilirsiniz. Bir iki denemeden sonra maddeyi düzenlemeyi öğrenirsiniz. Sonra da wikidata (vikiveri) sitesine koordinat eklemeyi tarif ederim. Siz şimdi örnek madde gibi başka bir madde düzenleyin, ben eksik varsa söyleyeyim.--Śαвяí¢αи76ileti 14.25, 8 Ekim 2020 (UTC)
Mesajınızı aldıktan sonra denedim. Öncelikle nüfus kaynaklarını nasıl kaynakçada gösteriyoruz? Tabloyu ekleyebiliyorum, güncelliyorum ama bir türlü siteleri kaynakçada gösteremedim diğer kısımda wikidataya veri ekleyebiliyorum ama wikidata bağlantısına nasıl kolayca ulaşabilirim?@Sabri76
Şablon kısmını da kopyala-yapıştır şeklinde eklerseniz zaten nüfus şablonundaki nüfusune.com kaynağının başını vermiş oluyorsunuz. Coğrafya kısmında da yerelnet bağlantısını vermiş oluyorsunuz. Tek yapacağınız örnek maddeden kopyala-yapıştır yaparak köye göre kaynak url adreslerini, erişim tarihlerini, başlıkları değiştirmek. Siz bir kez daha deneyin, olmazsa projeye katılan birisi için wikidata'ya eklemeyi de içeren ilgili kişi gördükten sonra youtube hesabımda gizlediğim bir video var. Akşam saat 7 civarı videoyu görünür yaparım, köy maddesine dair her şeyi uygulamalı anlattığım bir video. Siz izlediğinizi haber verdikten sonra tekrar gizlerim.--Śαвяí¢αи76ileti 06.35, 9 Ekim 2020 (UTC)
Imza.png Tartışma sayfalarına ve/veya diğer kullanıcılara yazdığınız iletilerinizin sonuna dört adet ~ (tilde) işareti eklerseniz, imzanız belirir. Klavyenizdeki (Q/q klavye için) Alt gr+Ü tuşlarına (Mac'te: ⌥ Opt+Ü veya N) birlikte 4 kez basmanız ya da üstteki mavi/gri kutucuklardan 6.sına tıklamanız yeterli. --Śαвяí¢αи76ileti 06.35, 9 Ekim 2020 (UTC)
h ttps://youtu.be/6wXQz8ru8Vk--Śαвяí¢αи76ileti 17.21, 9 Ekim 2020 (UTC)
İzlediniz mi acaba? Aşağıdüğer ve Aşağısayık köy maddelerinde eksikler görüyorum da. Aşağısayık'ta yerelnet eksik, diğeri biraz daha fazla eksik.--Śαвяí¢αи76ileti 08.32, 11 Ekim 2020 (UTC)

Verdiğiniz linkte videoyu izledim ama bilgisayara daha oturma fırsatım olmadığından gerekli düzenlemeleri yapma imkanım olmadı bu günden itibaren video doğrultusunda düzenlemeleri yapmaya devam ederim.takıldığım yerde sizle iletişime geçerim. Muratcevikgs (mesaj) 04.33, 12 Ekim 2020 (UTC)

  • Selamlar düzenlemeye başladığınız için elinize sağlık, ancak sadece birini seçip kontrol ettiğimde bazı eksiklikler gördüm. Buradan görebileceğiniz üzere rakım ve koordinatlar girilmemiş, nişanyanmap'ten ekleme yaptım ve fallingrain'den uzayfoto şablonuna enlem-boylam değerlerini girdim. Diğer Dörtdivan köylerini bu değişikliklerimi dikkate alarak düzenlerseniz bu iş olur.--Śαвяí¢αи76ileti 11.50, 13 Ekim 2020 (UTC)
    • Aşağıdüğer köyü maddesini gördüm, mükemmel. Ellerinize sağlık. Bolu'nun tüm ilçelerinin köy şablonlarını güncelledim. İstediğiniz ilçeden devam edebilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.--Śαвяí¢αи76ileti 18.32, 18 Ekim 2020 (UTC)

Teşekkür ediyorum fırsat oldukça düzenleme yapmaya deva ediyorum. Muratcevikgs (mesaj) 00.41, 19 Ekim 2020 (UTC)

  • Ellerinize sağlık öncelikle. Ayrıntılı incelemeye yeni fırsat bulabildim. Dörtdivan'ı inceledim, kaynak şablonlarında değiştirilmesi unutulmuş birkaç ufak hata vardı ama giderdim. Gerede'de devam ederken başka bir husus gözüme çarptı. Şu şekilde bir düzenleme yaptım. Köylerin eski isimleri olduğunda belli bir cümle kalıbı kullanıyoruz. Revize ederseniz sevinirim. Bunun haricinde çok iyi gidiyorsunuz. Hızlı kontroller yapıp ufak hatalarınızı gördükçe kapatırım, hiç sorun değil. Yeter ki projemiz ilerlesin :)--Śαвяí¢αи76ileti 21.22, 27 Ekim 2020 (UTC)