Vikipedi:VikiCüce

Bu sayfa mizahi dille yazılan içerik barındırır. Aynı zamanda ironik tavsiyeler içerebilir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bir VikiCüce
Başka bir Vikicüce örneği

VikiCüce, ilgi beklemeden maddelerde ufak ve yararlı değişiklikler yapan bir Vikipedist'tir. VikiCüceler, sahne arkasında çalışıp eksikleri tamamlarlar. Örneğin bahsedilen bir kitabın ISBN kod numarasını eklerler. "Birisi demiştir ki..." gibi türlü ifadelerde kaynak belirtirler, imla bozuklukları ve düşük cümleleri düzeltirler, bozuk bağlantıları tamir ederler; maddeye yararlı olan yeni bağlantılar, kategoriler ve yönlendirmeler eklerler. Metinde belirtilen bilgilere yararlı örnek ve ayrıntılar eklerler. Söz gelimi "Shusaku Endo önemli kitaplar yazmıştır." gibi bir cümlenin ortasına " ... Sessizlik ve Derin Nehir gibi..." yazarlar.

Çoğu faal Vikipedist, aynı zamanda VikiCüce davranışları gösterir. Bazı kişiler ise kendilerini tamamen VikiCüce etkinliklerine adarlar.

VikiCüceler, VikiPeriler gibi dost yaratıklardır (Troll zararlılarının tam zıddı sayılabilirler.).

VikiCüceler; Vikipedi'nin köşe ve bucaklarında, gölgede kalmış yerlerde k harfiyle ("küçük değişiklik") işaretlenmiş değişiklikler yapmaktan haz alırlar. Şu anda Son Değişiklikler sayfasına bakarsanız belki bir tanesini yakalarsınız!

Kendini VikiCüce olarak sayan Vikipedistleri Kategori:VikiCüceler sayfasında bulabilirsiniz.

Eğer arzu ederseniz VikiCüce özelliğinizi ilan etmek için kullanıcı sayfanıza {{VikiCüce}} kullanıcı şablonunu koyabilirsiniz. Eğer şablon kullanmaya meraklı değilseniz kullanıcı sayfanızın altına aşağıdaki metni koyarak

[[Kategori:VikiCüceler|{{kopyala:SAYFAADI}}]]

kullanıcı sayfanızın VikiCüceler kategorisinde görünmesini sağlayabilirsiniz.