Kullanıcı mesaj:Ravages

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


HSK Maddesi[kaynağı değiştir]

Maddeye düzenlenmesi gerekiyor ibaresini eklemişsiniz.Ben tekrar baktım ancak eksiğin ne olduğunu anlayamadım.Ne yapılması gerektiğini söyleyebilir misiniz?--Metehan2 (mesaj) 22.48, 22 Ocak 2020 (UTC)

 • Merhabalar. Maddenin içeriğini kaynak olarak belirttiğiniz bölümden kelimesi kelimesine almışsınız gibi görünüyor. Fakat bu değişiklikler Vikipedinin genel biçem ve imlâ kurallarına uygun düşmemekte. Bu yüzden de Vikipedi formatına uygun olarak düzenlenmesi gerekiyor. Bunun için şu sayfadan yardım alabilir, size gönderilen hoş geldiniz mesajında yer alan diğer sayfalara göz atabilirsiniz. Maddeyi düzenlerken, kaynak olarak kullandığınız sayfada yer alan metni birebir kullanmadan, kendi cümlelerinizle yazmanız daha uygun olacaktır, böylece telif hakkı saklı olan sayfadan yararlanırken telif hakkı ihlâli yapmamış olursunuz. Bu konuyla ilgili olarak da bu sayfadan yardım alabilirsiniz. Güzel çalışmalarınızın devamını dilerim. Saygılarımla. – ravages | mesaj 09.14, 24 Ocak 2020 (UTC)

Tekrar merhabalar T.C. devlet kurumlarıyla ilgili maddelere baktığımda pek çoğunda sizin dediğiniz problem mevcut.Bu problemin önüne geçemeyiz çünkü bu maddelerin içerdiği pek çok bilginin kaynağı kanun,cumhurbaşkanlığı kararnamesi vb. olduğu için cümleleri aynen almak zorundayız.Aynı şekilde benim değişikliğim de kurumun internet sitesinden alınarak oluşturulmuş, kurumun internet sitesinden maddeye konulan bilgiler ise kanundan alınarak oluşturulmuş.Yani yaptığım değişiklikte herhangi bir sakınca olduğunu düşünmüyorum.İyi çalışmalar.--Metehan2 (mesaj) 01.23, 20 Mart 2020 (UTC)

Sporcu bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Merhaba,

"Son değişiklikler" sekmesinde devriye olarak sizi online gördüm. Şablon:Sporcu bilgi kutusu maddesinde yapılan değişikliği geri alabilir misiniz? Birçok maddeyi etkiliyor ve sporcu bilgi kutularının dengesini bozmuş durumda.

Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.--Göktürk97 (mesaj) 14.52, 26 Ocak 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


bilgi[kaynağı değiştir]

selam, şuradaki değişiklik özetine ilişkin bir bilgi yanlışını düzeltmek istedim. gördüğüm vandalizmi düzelttim, ancak ondan önceki değişiklik konusunda bir fikrim olmadığı için kabul edilmiş olarak işaretlemeyip başka bir devriyenin kontrolüne bıraktım. yapılması gereken de budur. kolay gelsin. --kibele 15.53, 29 Ocak 2020 (UTC)

ve ayrıca baktığım zaman bu katkının doğru olduğunu görüyorum, vandalizm olduğu kanısına nereden vardınız? --kibele 15.58, 29 Ocak 2020 (UTC)
 • Merhaba Kibele. Değişiklik geçmişinden anladığım kadarıyla vandalizm amaçlı yapılan iki değişiklikten sadece 88.241.67.240 numaralı IP tarafından yapılan değişikliği geri almışsınız. Öyle olunca ilgili değişiklikten önce yapılmış olan ve vandalizm barındıran diğer değişiklik (88.241.68.202 numaralı IP tarafından yapılan değişiklik) geri döndürülmüş oldu (o sürüme de buradan bakabilirsiniz). Yani sizin değişikliğinizden sonra sayfa şöyle görünüyordu. Bu yüzden de iki değişikliği de geri almam gerekiyordu, sizin değişikliğinizi de bu yüzden geri almak zorunda kaldım. Sayfanın şu sürümünde alt paragrafta yer alan "aptal pegasuslar" ibaresi sizin değişikliğine dokunmadığınız diğer kullanıcıya ait. Bu yüzden hepsini maddeden çıkartmış olmak için sizinki de dahil tüm onaylanmamış değişiklikleri reddetmem gerekiyordu. İyi çalışmalar, kolay gelsin. – ravages | mesaj 16.10, 29 Ocak 2020 (UTC)
'ejderler' eklentisi de vandalizm mi? @Ravages --kibele 16.12, 29 Ocak 2020 (UTC)
Vandalizm değil elbette. Fakat vandalizm amaçlı olduğu sabit bir eklenti ile birlikte eklenen bir başka ibarenin güvenilirliği tartışılabilir. Değişiklikleri yapan anonimler büyük ihtimalle aynı kişi, bu yüzden de vandalizm olduğu bariz bir ibarenin yanında vandalizm olmayan bir diğer değişikliğin de geri alınmasında ciddi bir sorun görmüyorum. – ravages | mesaj 17.09, 29 Ocak 2020 (UTC)

Sürüm kontrolü[kaynağı değiştir]

Selamlar değerli Ravages. İzleme listemdeki bir maddeden dolayı bugün ilgimi çeken bir nokta oldu ve haddim olmayarak bugün yaptığınız birkaç sürüm kontrolüne göz attım. Yoğun çalışmanız için elinize sağlık demek istedim öncelikle. Bu kapsamda eklemeleri reddettiğiniz birkaç maddeye bakma şansım oldu. Reddettiğiniz değişikliklerin içerisinde net bir şekilde yararlı bilgi eklemesi içeren değişiklikler gördüm, misal bu, ki bu sayfada kullanıcı İngilizceden çeviri yaptığını da söylemiş. Veya bu ki biçem kurallarına da son derece uygun bir ek, maddenin kalanı da kaynaksız ve kitapların varlığını hemen Google'dan bakıp görmek mümkün. Malumunuz sürüm kontrolü sayfası onaylama konusunda "Maddedeki bilgilerin doğruluğu burada etken bir faktör değildir." diyor. Bu sadece vandalizme karşı daha etkin mücadele için getirilmiş bir uygulama olduğundan bu gibi değişikliklerde VP:İNOV çerçevesinde hızlıca onaylanabilir diye düşünmekteyim. Aksi takdirde bu içeriği eklemek için uğraşan ve kaynaklandırmayla ilgili uygulamalarımıza hakim olmayan bir yeni kullanıcı yerine kendimi koyduğumda... Ama asıl size yazmamın sebebi şu: Geçmişte bu meseleyi birkaç arkadaşla konuştuğumda bu gibi eklemelerde bazen sıkıntı çıktığında devriyelere "Siz neden onayladınız?" gibi sorular sorulduğu söylenmişti dediler. Bu noktada, vandalizm olmadığı belli olsa da bu gibi noktalarda reddetmeye yönelik sizi yönlendiren bir topluluk ortamı var mı, nasıl düşünüyorsunuz merak etmiştim. Zira varsa konuyu köy çeşmesinde (asla sizin değişiklikleriniz üzerinden değil, genel olarak) dile getirip bu konuda bir hareketlenme ve daha fazla tolerans oluşturmak isterim :) Umarım bu naçizane mesajımı yanlış anlamazsınız, tekrardan emeğinize sağlık, iyi çalışmalar. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.21, 30 Ocak 2020 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Bazıları uzunca bir süredir uyuyakalmış SAS tartışmalarına son dönemde yaptığınız duygusallıktan uzak, makul, VP ilkelerini gözeten, iyi gerekçelendirilmiş katkıları takdirle izliyorum. Kolaylıklar... E4024 (mesaj) 14.02, 6 Şubat 2020 (UTC)

Tulum bitince gayda'ya da bir el atsanız. Metin yerlerde sürünüyor...E4024 (mesaj) 18.23, 9 Şubat 2020 (UTC)
 • Tekrar merhaba. Gayda ile ilgili mesajınız üzerine yazıyorum. Maddede ufak birkaç düzeltme yaptım. Ama kaynaklı bilgi girişine ihtiyaç var. Şimdilik {{düzenle}} ve {{kaynaksız}} şablonları maddede duruyor. Vandalizm unsuru bulunmadığı için maddeden içerik silmeye lüzum görmedim. Umarım ilgili birisi kaynaklar da ekleyerek maddeyi zenginleştirir Face-smile.svg. İyi çalışmalar. – ravages | mesaj 18.57, 9 Şubat 2020 (UTC)
Teşekkürler ama tulum + iki düdük (kamış, boru, her neyse) ifadesi tam oturmadı. Zira "tulum" denilen çalgıda zaten onlardan bir adet var. Burada soruna neden olan şey, "tulum" başlığının aslında tulum (pösteki gövde) değil de çalgıya ait kılınması. (Onu Tulum (çalgı) gibi bir başlığa taşıyıp asıl "Tulum" maddesini yapmak gerek.) Tulum peyniri de tam bu nedenle ana unsuru olan "tulum"a bağ verilemeden yazılmak zorunda kalınmış. Garip ama gerçek... Hoşçakalın. E4024 (mesaj) 01.35, 10 Şubat 2020 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Mesajınız, yardım ve yol göstermeniz için teşekkür ederim tekrardan! --Ozkarabasak (mesaj) 11.49, 11 Şubat 2020 (UTC)

Biografi[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Linkte yer alan sayfayı "kayda değer olmayan konu" olarak işaretlemişsiniz ve silinmesini talep etmişsiniz. Lütfen detay verebilir misiniz? Nasıl bir düzenleme yapmalıyız, çünkü kendisi şuan tanınan insanlardan biri ve film sektöründe de yer aldığını için bu biografiyi oluşturma gereği duyduk.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sasan_Samadian İhslife (mesaj) 11.42, 17 Şubat 2020 (UTC)

Reklamcı[kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages, kullanıcının biri Asterizm maddesine kaynak diye reklam içerikli bağlantılar eklemiş. Bu tür değişiklikleri lütfen kabul etmeyin. Kolay gelsin. --Ali Haydar (mesaj) 14.26, 17 Şubat 2020 (UTC)

Kayda Değerlik[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Daha önceden Vikipedi'de Ömer Atiker Holding hakkında madde oluşturmuştum fakat "kayda değerlik" konusunda işaretlendiğini gördüm. Neden işaretlendiğini ve işaretin kaldırılması için ne yapılması gerektiğini öğrenebilir miyim?

Teşekkürler. (Glly (mesaj) 12.54, 20 Şubat 2020 (UTC))

Vikipedi'deki her maddede olduğu gibi ben de bu madde için tarafsız, bağımsız yayın yapan güvenilir ve Vikipedi'nin de bağımsız olarak kabul ettiği haber sitelerini ve kuruluşların sitelerini kaynakça olarak vermiştim. Başka nasıl verilebilir?

(Glly (mesaj) 15.02, 20 Şubat 2020 (UTC))

Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Merhaba Ravages, onayladığınız Murda maddesi telif hakkı ihlali içeriyor, bu tür şeyler çok kolay gözden kaçırabildiği için bundan sonra madde incelerken şu telif aracını kullanmanızı öneririm. İyi çalışmalar. --Ali Haydar (mesaj) 09.31, 25 Şubat 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, bu makaleye bakabilir misin? Teşekkürler: Cristóbal Bencomo y Rodríguez. En son sürümünü kabul edebilirsiniz: San Cristóbal de La Laguna. Teşekkürler !!--87.223.122.180 17.03, 29 Şubat 2020 (UTC)

Teşekkürler!!, Bu iyi yazılmış mı?: Cristóbal Bencomo y Rodríguez.--87.223.122.180 20.14, 29 Şubat 2020 (UTC)

HS Etiketi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Dhulbahante maddesine koymuş olduğunuz HS etiketini, yapılan düzenleme dolayısıyla gerekçenizin ortadan kalkması dolayısıyla kaldırdım. Bilgilerinize, iyi çalışmalar. Chansey 21.31, 29 Şubat 2020 (UTC)

İskandinav mitolojisi[kaynağı değiştir]

 • merhaba Ravages, İskandinav mitolojisi maddesini telif nedeni ile hızlı sil şablonu ile işaretlemişsin, ancak şöyle bir durum var, telif için gösterdiğin haber 2019 yılına ait halbuki maddenin 2018 yılı sürümünde aynı şekilde. Dolayısıyla o haber yapan yer kaynak göstermeden kopyala-yapıştır yapmış. Maddede verilen ileri okuma bölümündeki kitaplarla birebir uyuşuyor mu ona ayrıca bakmak gerekli. Vikipedi'yi kaynak göstermeden kopyala-yapıştır yapan oluyor nitekim. Kolay gelsin. --Mskyrider ileti 05.59, 2 Mart 2020 (UTC)

onay[kaynağı değiştir]

selam şuradaki değişiklik özeti, değişikliği onaylayan olarak sizi de ilgilendiriyor. --kibele 11.27, 2 Mart 2020 (UTC)

2019–20_CEV_Kadınlar_Şampiyonlar_Ligi hk.[kaynağı değiştir]

merhaba, 2019–20_CEV_Kadınlar_Şampiyonlar_Ligi başlığında çalışmayı bitireceğim; ama "Otomatik olarak bu işlemin zararlı olduğu belirlendi ve izin verilmedi. İşleminizin yapıcı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen ne yapmaya çalıştığınız konusunda bir hizmetliye bilgi verin. İşleminizin eşleştiği kötüye kullanım kuralının kısa bir açıklaması: Özet kutusu kullanılmadan uzun bir metin parçasının çıkartılması" hatasını veriyor. çeviriyi ve tablolardaki düzenlemeleri bitiremiyorum bu nedenle. teşekkürler. Bu imzasız yazı BurikTheSecond (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Türkçe Wikipedia/ Avrasya İncelemeleri Merkezi Maddesi[kaynağı değiştir]

İyi günler,

Türkçe Wikipedia'ya da Avrasya İncelemeleri Merkezi Maddesi'nde (https://tr.wikipedia.org/wiki/Avrasya_%C4%B0ncelemeleri_Merkezi)yeni değişikliğe gittim . Ayrıca Kaynak eklemsi yaptım. Bu yeterlimi Telif ihlalinin kaldırılması için.

Teşekkür ederim Bu imzasız yazı Tetulun (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayfa oluşturmada ki engellemeler.[kaynağı değiştir]

Sayfa oluşturduğumda kaynakları belirtmeme rağmen sayfa siliniyor. Neden böyle oluyor? Hatamı öğrenmek istiyorum. Vikipediaya daha fazla katkıda bulunmak istiyorum. Teşekkürler... Buraksimsek75 (mesaj) 21.13, 4 Mart 2020 (UTC)

Çökertme[kaynağı değiştir]

Selam. Çökertme görebildiğim kadarıyla kaynaklarda ya yemek tarifi olarak geçiyor ya da yöresel yemeklerden söz edilirken şöylece bir adına değinilip geçiyor. Bence KD değil (zaten sadece 50 yıllık bir tarihi ya var ya yok, Bodrum icadı). Bir de siz gözden geçirseniz de fuzuli SAS'a sunup tepki çekmesem... Teşekkürler. E4024 (mesaj) 01.36, 16 Mart 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Civility Barnstar Hires.png Nezaket Yıldızı
Söz konusu telegram grubuna dair söylediklerim "genel" görüşlerimi kapsıyordu, sizi kişisel olarak kırdıysa, bunun için afersiniz. Vikipedi'de sizinle pek ortak çalışmak nasip olmadı ve sizin o grupta olduğunuzu dahi bilmiyordum. Diyeyim ve size bir yıldız göndereyim :) Ahmet Turhan (mesaj) 18.05, 17 Mart 2020 (UTC)

Mart 2020[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Merhaba, ben Ravages. Yaptığın son değişiklik deneme gibi görünüyordu ve silindi. Eğer deneme yaparak kendini geliştirmek istiyorsan Deneme tahtasını kullanabilirsin. Eğer hatalı olduğumu düşünüyorsan veya sormak istediğin bir soru varsa mesaj sayfam aracılığıyla benimle iletişime geçebilirsin. Teşekkürler!


ravages | mesaj 13.12, 19 Mart 2020 (UTC)

Deneme derken, nasıl bir deneme yapmışım merak ettim şimdi? -Kuzey 75

Sayın @Kuzey 75, baktığımda bu değişikliğiniz deneme olarak değerlendirilmiş (ki Türkçe'de üçlü ayrılan sayıların arasına virgül değil nokta konulmalıdır lütfen bakınız) ve size ilgili uyarı bilgilendirme mesajı gönderilmiş. İyi vikiler. Chansey 13.34, 19 Mart 2020 (UTC)
Sayın @Kuzey 75, baktığımda bu değişikliğiniz deneme olarak değerlendirilmiş (ki Türkçe'de üçlü ayrılan sayıların arasına virgül değil nokta konulmalıdır lütfen bakınız) ve size ilgili uyarı mesajı gönderilmiş. İyi vikiler. Chansey 13.34, 19 Mart 2020 (UTC)
 • Selamlar. Değişiklik gerekçelerinde belirttiğim üzere, dolar işareti miktarın başında yer alır, yabancı dillerdeki kullanım da bu yöndedir. Bu ve @Chansey tarafından gönderilen bağlantı da bunu göstermektedir. Bu tip değişiklikler deneme amaçlı kabul edilir ve Vikipedi'de kabul edilmez. Değişiklikleriniz bu nedenle geri alınmıştır. Saygılarımla. --ravages | mesaj 13.36, 19 Mart 2020 (UTC)
 • "Yabancı dillerdeki kullanım da bu yöndedir." diye bir ifade kullanmışsınız ama benim aklıma takılan soru şu: Ben Türkçe yazarken başka dildeki yazım neden beni ilgilendirsin?
 • İkincisi "Türkçe'de üçlü ayrılan sayıların arasına virgül değil nokta konulmalıdır" ifadesi geçiyor, benim yaptığımda virgül yerine nokta koymak. Ama siz tam tersini yaptığımı ve uyarı mesajı aldığımı yazmışsınız?

-Kuzey 75

Tekrar selam. Türkiye'deki kullanım da yabancı dillerdeki gibi olduğu için yabancı ülkelerdeki kullanımı tercih ediyoruz. Noktaya gelirsek, orada benim yanlış bilgim söz konusudur, @Chansey ile de konuşarak maddede gerekli değişikliği gerçekleştirdim. Saygılarımla.

 • Yine de simgenin başa konulmasının yanlış bir kullanım olduğu kanısındayım.

-Kuzey 75

Neden yanlış bulduğunuza dair bir sebebiniz var ise, bunu maddenin tartışma sayfasında dile getirebilirsiniz. Orada varılacak karar üzerine maddede gerekli değişiklik yapılabilir. --ravages | mesaj 14.00, 19 Mart 2020 (UTC)

-Kuzey 75

Gönderdiğiniz link yalnızca Türk lirası için söz konusu. Yabancı para birimleri için bir kaynak var mı? -

 • Türkçenin dil yapısı gereği diğer para birimleri içinde aynı şeyin yapılabileceğini düşünüyorum.

-Kuzey 75

geri alınma hakkında[kaynağı değiştir]

merhabalar hocam;

wikipedia üzerinde yeniyim python hakkında son yaptığım değişiklik geri alınmış sanırım. Kesinlikle sizin kararınızı sorgulamak için değil de kendimi wikipedia hakkında(yazım kuralları vs..) geliştirmek için soruyorum. Yazdığım cümle yorum ihtiva eden bir anlam mı içeriyordu?

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Civility Barnstar Hires.png Nezaket Yıldızı
Uygun bir yıldız bulamadım ama olsun bu da uyar. Teşekkür ettiğiniz için asıl ben teşekkür ederim efendim. minasinahan 18.54, 19 Mart 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Copyeditor Barnstar Hires.png Redaktör Yıldızı
Teşekkürler efendim. minasinahan 12.36, 20 Mart 2020 (UTC)

Birahane Darbesi[kaynağı değiştir]

Birahane darbesi makalesindeki değişiklerim özgün araştırma değildir, kaynakçada da belirtilen Nazi İmparatorluğu kitabından alınmıştır. --Visnelma (mesaj) 12.36, 22 Mart 2020 (UTC)

 • Selamlar. Maddeye eklediğiniz kaynağı görüyorum. Bununla birlikte maddedeki bazı ifadelerin yorum içerdiğini, bu yönüyle de özgün araştırma kapsamına girdiğini düşünmekteyim. Örnek olarak;
 1. "...ordu ve polisin gamalı haç bayrağı altında şehre doğru yürüdüklerini söyledi. Bu bir blöftü ancak oradaki karışıklıkta bunun doğru olup olmadığını kimse bilemezdi."
 2. "Hitler yine yalan söylüyordu ancak yalanı tuttu. Toplantıdakiler Kahr, Lossow ve Seiser’in Hitler’e katıldığını işitince tutumları birden değişti. Bu sırada Ludendorff’un olay yerine gelişi ve darbeye adının karışması, Hitler’in öğütlerine ve tehditlerince cevap vermeyen üçlüyü kısmen ikna etmişti."
 3. "...kalabalıkla birlikte sıvışmaya çalışan birtakım Bavyera kabinesi üyelerini ve ünlü kişileri alıkoydu..."
 4. "...Bu meşum bir hataya sebebiyet verdi: Hitlerin yokluğundan faydalanan Lossow, Kahr ve Seisser, elini kolunu sallayarak binayı terk etti. Hitler, geri dönünce Ludendorff önderliğinde hiçbir aşama katedilmediğini, Münih’teki kilit noktaların işgal edilmediğini gördü." #"...Toplantıdakiler Kahr, Lossow ve Seiser’in Hitler’e katıldığını(!)..." cümlelerini verebilirim.
Vikipedi'ye katkı yapmak herkesin emeğine saygı duyuyoruz. Fakat bu cümleler kaynakla verilseler bile yorum içermektedir. Okuyan biri "kime göre, neye göre" diyebilir. Fakat kaynağın öyle diyor olması o işin öyle olduğunu göstermez, sadece kaynağa öyle olduğunu gösterir. Bunu maddede vurgulamazsak o zaman değişiklikler yorum olarak, özgün araştırma olarak değerlendirilir. Geri alma gerekçem budur. Aksini iddia ediyorsanız tartışma sayfasında gerekçeleriniz ile birlikte tartışma başlatabilirsiniz. Saygılarımla. --ravages | mesaj 13.50, 22 Mart 2020 (UTC)
Not: Maddede 3 geri dönüş kuralını ihlal etmektesiniz. Bir kullanıcının madde üzerinde 24 içerisinde üçten fazla geri dönüş gerçekleştirmesi yasaktır. Lütfen bu kurala dikkat ediniz. --ravages | mesaj 13.50, 22 Mart 2020 (UTC)

Telif İhlali[kaynağı değiştir]

Merhaba, Türk dilleri maddesinde Türk Dillerinin Karşılaştırmalı Sözlüğü diye bir bölüm oluşturulmuş. Bu kısım zaten ansiklopedik olmadığı gibi aynı zamanda link verilen excel dosyaları Kültür Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan Karşılaştırmalı Türk Lehçeleri Sözlüğünden kopya edilmiş. Bölümü maddeden silmeye çalıştığımda hata veriyor. Siz maddeyi kontrol edebildiğinize göre bu kısmı silebileceğinizi düşünüyorum. --88.236.200.98 13.46, 22 Mart 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
Teşekkür ediyorum yazdıklarımı onayladığınız için. minasinahan 15.18, 22 Mart 2020 (UTC)

Değişiklik[kaynağı değiştir]

Fince maddesinde yaptığım değişikliğin sebebini açıkladım size. TDK'ya göre düzenlemeler yaptım. İsterseniz sitesinin linkini vereyim bakın. Ayrıca bağlantıları bol bol ekledim ki insanlar baktıkları zaman iyice istifade edebilsinler. Maddeyi çeviri yoluyla geliştiriyorum ve haliyle çeviri yavan olmasın diye ve telif hakkı ihlali olmaması açısından kendi cümlelerim ile ifade ediyorum.Sonuç olarak yaptığınızın hatalı olduğunu düşünüyorum.

Keloğlan Masalları[kaynağı değiştir]

Merhaba, keloğlan masalları maddesine düzenleme yapmışsınız fakat öyle bir madde bulunmuyor yani “ bölümleri listesi “ diye bir sayfa yok Baran Ahmet (mesaj) 18.11, 23 Mart 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
Merhaba, Tekkeyeniköyü ile ilgili değişikliklerimin onaylanması için yardımcı olmanızı bekliyorum. GaziOsmanPasa (mesaj) 07.50, 25 Mart 2020 (UTC)

Gramar hata[kaynağı değiştir]

Lütfen, aşağıdaki cümlede hatalar var mı?

2010 Rusya nüfus sayımına göre etnik yapı; Başkurtlar % 78.8, Tatarlar % 15.3, Çirmişler % 2.6, Ruslar % 1.9 şeklindedir.

--Ayratayrat (mesaj) 17.24, 27 Mart 2020 (UTC)