Autofellatio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Autofellatio yapan bir erkek

Autofellatio, erkek bireyin kendi penisini oral yolla uyardığı bir fellatio ve mastürbasyon çeşididir. Erkeklerin çok az bir kısmı bu eylemi gerçekleştirecek esnekliğe sahiptir.[1]

Fiziksel özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çok az sayıda erkek Autofellatio yapmak için gerekli penis uzunluğuna ve esnekliğe sahiptir.[1] Bununla birlikte gerekli esneklik, jimnastik ve yoga gibi fiziksel egzersizler ile de sağlanabilir. Amerikalı biyologlar Craig Bartle ve Alfred Charles Kinsey, erkeklerin %1'den daha azının kendi penislerine başarılı bir şekilde oral yolla bağlanabileceklerini belirtmiştir.[2] Geçmişte Autofellatio cinsel bir davranıştan ziyade bir problem olarak düşünülmüştür.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b Savage, Dan. Savage Love (İngilizce). s. 242. 28 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Aralık 2016. 
  2. ^ William Guy, Michael H. P. Finn (1954). "A Review of Autofellatio: A Psychological Study of Two New Cases". Psychoanalytic Review (İngilizce), 41. s. 354-358. 
  3. ^ Cavenar JO Jr, Spaulding JG, Butts NT. "Autofellatio: a power and dependency conflict.", Journal of Nervous & Mental Disease. Kasım 1977; s. 356-360.