Autofellatio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Autofellatio yapan bir erkek

Autofellatio, erkek bireyin kendi penisini oral yolla uyardığı bir mastürbasyon çeşididir. Erkeklerin çok az bir kısmı bu eylemi gerçekleştirecek esnekliğe sahiptir.[1]

Fiziksel özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çok az sayıda erkek Autofellatio yapmak için gerekli penis uzunluğuna ve esnekliğe sahiptir.[1] Bununla birlikte gerekli esneklik, jimnastik ve yoga gibi fiziksel egzersizler ile de sağlanabilir. Amerikalı biyologlar Craig Bartle ve Alfred Charles Kinsey, erkeklerin %1'den daha azının kendi penislerine başarılı bir şekilde oral yolla bağlanabileceklerini belirtmiştir.[2] Geçmişte Autofellatio cinsel bir davranıştan ziyade bir problem olarak düşünülmüştür.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b Savage, Dan (İngilizce). Savage Love. s. 242. https://books.google.com/books?id=iWmsV0n0mNYC&pg=PA242&dq=autofellation+and+really&ei=hUEgSvU-hYrKBOq01eYC. 
  2. ^ William Guy, Michael H. P. Finn (1954). "A Review of Autofellatio: A Psychological Study of Two New Cases" (İngilizce). Psychoanalytic Review (41): 354-358. 
  3. ^ Cavenar JO Jr, Spaulding JG, Butts NT. "Autofellatio: a power and dependency conflict.", Journal of Nervous & Mental Disease. Kasım 1977; s. 356-360.