Grup seks

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Peter Fendi, 1835

Grup seks veya toplu ilişki, ikiden fazla kişinin cinsel ilişkiye girmesidir.

Terimler[değiştir | kaynağı değiştir]

Teoride ikiden fazla kişinin gerçekleştirdiği herhangi bir cinsel davranışa grup seksi denir, ancak grup seksi sırasında çeşitli davranışları veya çeşitli sayıdaki insanları tanımlayan terimler bulunur.

Üçleme ya da Üçlü: Üç kişinin birlikte uyguladığı cinsellik. İngiliz halk dilinde threesome olarak adlandırılır.

Dörtleme ya da Dörtlü: Dört kişinin birlikte uyguladığı cinsellik. Fransız halk dilinde Ménage à quatre olarak adlandırılır.

Gang bang: Bir kişinin, birkaç kişi ile aynı anda veya sırayla cinsel davranışlarda bulunmasıdır.

Orgy: Pek çok kişinin katıldığı seks partisi.

Duble penetrasyon: Bir kişinin, iki kişi tarafından anüsünün ve/veya vajinasının aynı anda penetre edilmesi. Bir kişinin vajinaya, diğer kişinin de anüse girmesi; bu pozisyonun genel uygulanma şeklidir. Aynı zamanda, iki kişinin de anüsten veya iki kişinin de vajinadan (ki söz konusu kişi dişiyse) girmesi de bu pozisyonun uygulama şekillerinden sayılır.

Yetişkin yapımlarında toplu ilişki[değiştir | kaynağı değiştir]

Yetişkin yapımlarında toplu ilişki 1980'lerde başladı, genellikle bu tür oyun bölümleri yarım düzineden bir düzineye kadar bireyle yapıldı. Ancak 1995'te yapılan The World's Biggest Gangbang adlı yapımda, Annabel Chong'dan sonra, kısa süreler içinde hızlı bir biçimde dizinsel olarak birçok kişinin katıldığı çekinler yapıldı.[1]

Bu filmler parasal açıdan çok başarılı oldu ve o yıllarda AVN Ödülleri'nde En Çok Satan Yapım ödüllerini ardışık olarak almaya başlamışlardı; ancak bu başarının sayımının güvenliğinde çeşitli sorunlar olduğu iddia edildi.[2]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Bisch, K. (30 Eylül 1999). "The gang's all here (Hope flickers at the World's Biggest Gangbang)". Salon. 11 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ekim 2009. 
  2. ^ Taormino, T. (19 Ocak 2000). "The ABCs of Porn". The Village Voice (İngilizce). 8 Ağustos 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ekim 2009.