iPod+HP

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

HP iPod mini

iPod+HP arka tarafında HP logosu bulunan ve Hewlett-Packard aracılığıyla dağıtılan bir Apple iPod 4G modeli idi.[1]

8 Ocak 2004'te Carly Fiorina, Tüketici Elektroniği Fuarı'nda Apple iPod + HP anlaşmasını açıkladı. Apple iPod + HP başlangıçta "HP Blue" ile geldi.

Başlangıçta HP, yalnızca 20 ve 40 GB 4. nesil iPod'ları sundu. HP daha sonra iPod Mini'yi, iPod Photo ve iPod Shuffle'ı sıraya ekledi.[2] Bunlar Apple ürünleri yerine resmi olarak HP ürünleri olduğundan, Apple Store Genius Bar Apple iPod + HP iPod'ları tamir etme yetkisine sahip değildi ve aynı tasarımlara rağmen tamiri için bir HP Yetkili Servis Merkezi'ne gönderilmek zorunda kaldılar.

29 Temmuz 2005 tarihinde HP, Apple ile anlaşmasını feshettiğini açıkladı. Anlaşma sona erecek olmasına rağmen anlaşmanın bir kısmı, HP'nin Ağustos 2006'ya kadar rakip bir dijital müzik çalar (MP3 çalar) yapamayacağını ve anlaşmanın Ocak 2004'te yapıldığından bu yana neredeyse 3 yıl geçtiğini söyledi.[3] HP, RealNetworks ile HP'ye Rhapsody ve HP markası altında Compaq marka ev oynatıcıyı yüklemek için bir ortaklık duyurduğunda, HP'yi 6 Ocak 2006'ya kadar ev bilgisayarlarına önceden yüklemeyi sürdürdü.[4][5]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]Zaman çizelgesiiPod modelleri zaman çizelgesi