Apple Magic Trackpad 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Apple Magic Trackpad 2
Magic Trackpad 2.jpg
Geliştirici(ler) Apple
Tip Multi-touch Multi-touch Dokunmatik yüzey
Çıkış tarihi 13 Ekim 2015
İşletim sistemi OS X El Capitan v 10.11 ve üstü
Enerji Geri Dönüşümlü ve Şarj Edilebilir Li-Po Pil (2024 mAh)
Yonga seti kullanımı 32-bit RISC ARM Cortex-M3
CPU ST Microelectronics STM32F103VB @ 72 MHz
Touchpad Apple'ın dahili Çizgisel Devindirici Düzenekle çoklu dokunuşla mat cam yüzeyi
Bağlantı(lar) Bluetooth 3.0+EDR, Lightning konnektörü
Boyutlar/Kasa .19–0.43 inç (0.49–1.09 cm) x 6.3 inç (16.0 cm) x 4.52 inç (11.49 cm)
Ağırlık 0.51 pound (0.231 kg)
Önceli Apple Magic Trackpad
Website Sitesi

Apple Magic Trackpad 2 Apple tarafından üretilen multi-touch dokunmatik yüzey'dir. Apple Magic Trackpad'in halefi olarak Apple tarafından üretilen multi-touch ve Force Touch dokunmatik yüzey'dir. 13 Ekim 2015'te açıklanan bu model, daha büyük bir form faktörü, şarj edilebilir pil, ve Force Touch'ın temel farklılıklarıyla Bluetooth özellikli izleme dörtgenine benzer.[1] Trackpad, OS X El Capitan sürüm 10.11 ve üstü çalıştıran Apple Macintosh masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla uyumludur.

İzleme pedi, şarj ve eşleştirme için bir Lityum iyon pil ve Lightning konnektörüne sahip. Hareket tuşu, Apple'ın dokunmatik kontrol için aynı Broadcom BCM5976 serisi fişleri de dahil olmak üzere yeni MacBook trackpad'lerindeki teknolojiye benzer çizgisel Devindirici Düzenek aracılığıyla haptik teknolojisi sağlıyor.

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Magic Trackpad 2, Apple'ın Yenilenebilir girişimini tamamlamak için Ekim 2015'te Apple Magic Keyboard ve Apple Magic Mouse 2'nin yanında yayınlandı. Yeni çevre birimleri ile, Magic Keyboard, Magic Mouse 2 ve Magic Trackpad 2'nin her biri tamamen şarj edilebilir ve geri dönüştürülebilir lityum iyon pil kullanan tasarımı ile çevre dostu oldu.[2] Bu, alkalin pillere olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Magic Trackpad 2'nin giriş yüzeyi 6,3 inç-4,52 inç genişliğinde ve MacBook'un trackpad'ine çok benzeyen, öncekinden daha geniş ve daha kısa. Birinci nesil Magic Trackpad ile karşılaştırıldığında, bu yılki modelin yüzde 29 daha fazla yüzey alanı bulunuyor. Trackpad 2'nin gerçek büyüsü, camın ve metal dışın altında gizlenmiş bir Force Touch mekanizmasıdır.[1] Cam yüzeyine bağlı sensörler, basınca duyarlı derin basın hareketi kaydetti ve OS X El Capitan'ın GUI'sine tamamen yeni bir katman ekledi. Yüzey aynı zamanda statiktir; Fiziksel olarak hareket etmiyor. Apple, en son MacBook'larda kullanılan "tıklama" hissi taklit etmek için bir haptik geri bildirim aleti kullanıyor. Üniteye güç sağlanması, Lightning portu üzerinden şarj edilebilen dahili bir pildir. Alüminyum kama arkasında, Lightning prizinin yanında, fiziksel güç anahtarı ve şerit radyo-şeffaf malzeme ile doldurulmuş bir Bluetooth anten kesmesi var. Dört kauçuk ayak, en şiddetli yuvarlanma faaliyetleri dışındaki herkes için sağlam bir temel oluşturur.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]