Apple Kablosuz Fare

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Apple Kablosuz Fare
AppleWirelessMouse.JPG
Geliştirici(ler) Apple
Tip Fare
Çıkış tarihi Eylül 2003
Son üretim Ağustos 2007
Ardılı Apple Mighty Mouse

Apple Kablosuz Fare Macintosh bilgisayarlar için yapılmış tek düğmeli bir fare. Eylül 2003'te piyasaya sürüldü, ancak 2005 yılına kadar Apple'ın birincil kablosuz fare olduğu yaygın şekilde bilinmiyor. Bluetooth 1.1 kablosuz teknolojisiyle etkileşime giriyor. 2 AA lityum şarj edilebilir pil içermekteydi ve fare kullanılmadığı zaman da optik algılayıcıyı koruyan bir güç düğmesi vardı. Apple Wireless Mouse'un Endüstriyel tasarımı tamamen Apple'ın ev tasarımcıları tarafından ele alınırken, bazı donanımlar Sparkfactor Design tarafından tasarlandı.[1] Apple model numaraları A1015'i içerir.

Ayrıca, işletim sisteminin eski sürümleri, tüm PC kullanıcıları ve sistemleri Bluetooth olanakları bulunmayan Mac-da çalışmıyor, yalnızca Bluetooth özellikli Mac'lerde Mac OS X 10.2.6 veya daha üstünü çalıştıran Mac'lerle çalışabilir. Klasik Apple tarzında, parlak, beyaz Kablosuz Mouse, her iki elinizde de rahat hissetmenizi sağlayan, aerodinamik, iki taraflı, düğmeli olmayan bir tasarımla hareket eder.[2] Cihaz, bir fare kalıbında olduğu gibi çıplak bir ahşap yüzey üzerinde düzgün bir şekilde hareket ettirildi ve optik izleme motoru, dizüstü bilgisayardan 30 fit uzaklığa kadar doğru tıklamalar sağlamıştır.

Apple Mighty Mouse, kaydırmalı topu olan çok düğmeli bir fare, sonunda kablosuz bir biçimde çıktı. Apple sonunda Wireless Apple Mouse'ı iptal etti ve Wireless Mighty Mouse ile değiştirdi. Bluetooth teknolojisi temel alınarak farenin kurulumu çok kolaydır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]