Kullanıcı mesaj:Gizliyedili

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Cartoon Network sayfasında yaptığınız değişiklik hakkında[kaynağı değiştir]

Stop hand nuvola.svg
Vikipedi'ye hoş geldiniz. Herkesi ansiklopedimizin gelişmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Katkıda bulunma hakkında daha fazla bilgi almak için hoş geldiniz sayfasına göz atabilirsiniz. Bununla birlikte, gelişmeye katkıda bulunmayan, sayfa boşaltma, hakaret vb. değişiklikler vandalizm olarak tanımlanır ve eğer bu tavrınızı sürdürürseniz daha fazla uyarılmadan engellenebilirsiniz. Lütfen, diğerlerinin emeklerine zarar vermek yerine ansiklopedimizin gelişmesine yardımcı olun. Teşekkürler. VikipediBilginimesaj? 17:30, 25 Ocak 2013 (UTC)

Jeremy Shada[kaynağı değiştir]

merhaba, bir şey sorcam. Neden Jeremy Shada sayfasını sildiniz?Bu imzasız yazı Gizliyedili (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

He, maddeyi gördüm şimdi ama ben onun devamını yazcaktım, oyuncu bilgi şablonu eksik yapılmış!Bu imzasız yazı Gizliyedili (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Sayfada yalnızca, bir bilgi kutusu bulunuyormuş. İçeriğinde metin olmadan yaratılmış bir maddeyi tutmamız mümkün değil. Bu tür sonradan geliştirme yapmayı düşündüğünüz maddelere bundan sonra, {{çalışma}} şablonu koyarsanız silme işlemini bir süre için geciktirebiliriz. İyi çalışmalar.. --Théoden ileti 09:38, 28 Mayıs 2014 (UTC)

İyi çalışmalar[kaynağı değiştir]

Sürekli Dizi sayfasındaki "yasaklanmış bölümleri" adlı bir taraf açmışsınız, bunun doğruluğundan emin değilim, kaynak gösterirseniz sevinirim, iyi çalışmalar. --Tottam100 12:55, 14 Ağustos 2014 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Adventure Time bölümleri listesi için zaten değişikliklerini kontrol etmişim. Adventure Time sayfasında birçok değişiklik olduğundan birbirine karışmıştı. Belki doğru olabilirdi yazdıkların, fakat bilgi kaybı olduğundan dolayı kabul etmedim. İyi çalışmalar, bir önceki mesajıma bakarsan sevinirim.--Tottam100 13:51, 18 Ağustos 2014 (UTC)

Reality 19:23, 2 Eylül 2014 (UTC)

İyi akşamlar.[kaynağı değiştir]

Merhabalar. şuradaki Adventure Time için yapmış oldugun değişikliğin isim kısımları (finn-jake) gereksiz, sezon görünümleri için iyi yapmışsın fakat yanlış yere yapmışsın. Seslendirme başlığı altında yaptıklarını tekrarlarsan daha iyi olur bir dahaki sefer.

Cartoon Network Türkiye ye gelince Gumball için yaptıgın bi degisiklik vardı, yeni bölüm demişsin, evet dogru da senin yaptıgın şekilde yeni bölüm kısmına da gumball ı ekleyince 2 ayrı yerde oluyor. Boing kuşağı kısmında "(Yeni bölümleriyle)" vs. şeklinde yazarsan iyi olacaktır. Bir dahaki sefer değişikliklerine dikkat ederim :) İyi çalışmalar, kolay gelsin. --Tottam100 18:17, 7 Eylül 2014 (UTC)

Merhaba, şurada Universe sayfasında türkçe seslendirmeyi bilgi kutusuna eklemişsin, gerek yok hem gereksiz uzunluğa neden oluyor. Türkçe seslendirme bölümünde olması yeterli, kolay gelsin. --Tottam100 05:55, 9 Eylül 2014 (UTC)

merhaba[kaynağı değiştir]

İyi çalışmalar,şurada yaptığın bir değişiklik var. Çalışmaların iyi fakat ilk olarak ilgili programlar ile bazı diziler eklemişsin, bunları eklemeye gerek yok ayrıca bilgi kutusunun gereksiz uzamasına yol açıyor. Ek olarak bölümler tarafına türkçe yayını ile ilgili bilgileri eklemişsin fakat bolca parantez içerdiğinden pek Vikipedi ye uygun değil. Bunun yerine bölümler tarafında ===Türkiye'de Yayını=== gibi alt başlık ile bilgilere yer verebilirsin. Kolay gelsin.--Tottam100 07:28, 24 Eylül 2014 (UTC)

Sürekli Dizi bölüm sayısı[kaynağı değiştir]

Bölüm sayısında 179 yazıyordu, ben de 180 yaptım. Kabul etmediniz, her hafta perşembe günleri yeni bölümü çıkmaktadır Sürekli Dizi'nin. --Gizliyedilimesaj 09:06, 28 Şubat 2015 (UTC)

Emin olmadığım için kabul etmedim. Aslında okul sebebiyle evden uzak olduğum için Sürekli Diziyi de takip ettiğim söylenemez doğrusu. --Turgut46 07:15, 28 Şubat 2015 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Kolay gelsin gizliyedili, vikipedi'de eskisi kadar aktif olamasamda gerçekten beni aratmıyorsun, katkılarının devamını dilerim..--Tottam100 10:04, 13 Mart 2015 (UTC)

Bir şey değil, elimden geldiğince değişikleri yapıyorum, az sonra Sürekli Dizi bölümlerinde yeni bir değişiklik daha yapacağım, iyi düzenlemeler hepimize. --Gizliyedili 19:05, 13 Mart 2015 (UTC)

Sürüm Kontrolü[kaynağı değiştir]

Merhaba Gizliyedili, devriyelik ve beyaz liste hakkında bir bilginiz var mı? Turgut46 16:22, 17 Mart 2015 (UTC)

Devriye olmayı düşünüyor musunuz? --Turgut46 17:12, 26 Mart 2015 (UTC)
Evet, olurum ama tam olarak ne yapmam gerekiyor, olmam için? --Gizliyedili 19:25, 26 Mart 2015 (UTC)
Devriyeliğin ne olduğunu biliyor musunuz? --Turgut46 18:59, 26 Mart 2015 (UTC)

Lisanslama[kaynağı değiştir]

Fenerli1978Buyrun beniiiim? 00:48, 27 Nisan 2015 (UTC)

Sürekli Dizi[kaynağı değiştir]

Merhaba Gizliyedili, Sürekli Dizi maddesindeki tarih değişikliklerini kontrol eder misiniz? Ona göre onay vereceğim. Turgut46 00:09, 25 Mayıs 2015 (UTC) Merhaba Gizliyedili,Sürekli Dizi Bölüm Listesi yayın tarihi doğrudur bizzat CN tarafımdan öğrenildicubestami

Şikayet[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben bir kullanıcıyı şikayet etmek istiyorum da nereye bildirebilirim? --Gizliyedili (mesaj) 13:10, 7 Haziran 2015 (UTC)

Sayın Gizliyedili, sorun nedir? yardımcı olmaya çalışabilirim. Selamlarımla, iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 10:37, 7 Haziran 2015 (UTC)

Cartoon Network (Türkiye) ve Cartoon Network (Türkiye)tarafından yayınlanan programların listesi sayfalarında Deedeegr73 adlı kullanıcı, sayfada hep aynı değişikliği yapıyor, ben bunu kasıtlı olarak yaptığını düşünüyorum, çünkü o adlı kullanıcıya 2 kere mesaj yaptım ama hala yapmaya devam ediyor. Yazdığı bilgi de doğru bir bilgi değil, yazdığı şeyin aynısı tekrardan yazıyor. Kısacası, bir ben düzeltiyorum bir o bozuyor, bu olay Mayıs'ın sonundan beri sürmekte olan bir olaydır. Şu an ise Bekleyen Değişlikler'de düzeltiğim versiyonu vardır, bilginiz olsun. Teşekkür ederim! --Gizliyedili (mesaj) 14:33, 7 Haziran 2015 (UTC)

Hoş geldiniz Gizliyedili![kaynağı değiştir]

Vikipedi
Vikipe-tan

Davet..
Gelin bize; bilgiye destek verin!

Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Eğer devriyelik ölçütlerini sağlıyor ve gönüllü iseniz Devriyelik başvurusu sayfasından başvurunuz yapabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler. --HeraklesKakashi mesaj atın 16:44, 1 Temmuz 2015 (UTC)

Engelleme[kaynağı değiştir]

Vikipedide kişiler üzerine yapılan yorumlara ve nezaketsiz ifadelere izin verilmez. Şu mesajınızla bu politikaları ihlal ettiğiniz için bir günlüğüne engellendiniz. Lütfen bağlantısını verdiğim sayfaları okuyunuz, tartışmalarda soğukkanlı ve sakin olunuz ve böyle ifadeler kullanmaktan kaçınınız. Döndüğünüzde olumlu katkılarda bulunmanız dileğiyle. --yabancım 10:25, 11 Temmuz 2015 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Sevgili Gizliyedili, bu değişikliğinizin amacı nedir acaba? Beyaz listede olduğunuzu hatırlatmaya gerek var mı? Güvenilir oldugunuz düşünüldüğü için beyaz listeye alındınız. Eğer sayfaları böyle boş içeriklerle değiştirirseniz enegllenebilirsiniz. Eğer yanlışlık yapılmışsa ya kendiniz düzeltin ya da başka kullanıcılardan yardım isteyin. İyi çalışmalar. Turgut46 15:33, 14 Temmuz 2015 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Information icon Merhaba, Ben Zebraacık. Bilmeni isterim ki az önce senin son katkılarından birini geri aldım. Örneğin Steven Universe bölümleri listesi maddesinde yaptığın bu değişiklik bana yapıcı gibi gelmedi. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. Zebraacıkmesaj 10:23, 16 Temmuz 2015 (UTC)

Steven Universe bölümleri[kaynağı değiştir]

Steven Universe bölümlerindeki 2. Sezonu silmenizdeki nedeni anlayamadım. Kahinlik filan demişsiniz ama zaten bu bölümlerin hepsi ABD'de çıktı, ingilizce Vikipedisinden bakabilirsiniz. CN Türkiyenin de bir yayın programı var. Belli zaten 1. Sezonun bu bitip 2. Sezonun da 2016'da başlayacağı. Değişikliğiniz geri almanızı rica ederim. İyi günler. --Gizliyedili (mesaj) 15:17, 16 Temmuz 2015 (UTC)

Bilgileri silmeden önce bakmıştım zaten İngilizce Vikipedi'ye. İkinci sezon henüz yayınlanmadı ancak Şubat 2016 gibi bilgiler yer alıyor ki bu bilgilere nereden ulaşılmış emin değilim. Bilgileri geri getiriyorum. Bilgilendirme için teşekkürler. Aslında biraz da benim dikkatsizliğim var. Turgut46 12:31, 16 Temmuz 2015 (UTC)

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun![kaynağı değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG Sevgili Gizliyedili, Ramazan bayramını kutlar, bu bayramın senin için hayırlara vesile olmasını dilerim. Turgut46 16:47, 17 Temmuz 2015 (UTC)

Hoş geldiniz Gizliyedili![kaynağı değiştir]

Vikipedi
Vikipe-tan

Davet..
Gelin bize; bilgiye destek verin!

Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Eğer devriyelik ölçütlerini sağlıyor ve gönüllü iseniz Devriyelik başvurusu sayfasından başvurunuz yapabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler. - Turgut46 11:09, 19 Aralık 2015 (UTC)
Devriyelikte olmayı isterim. Ama başvuru için gerekenlere baktım. Ordaki beşinden üçü oluyor. Yani başvurma ihtimalim oluyor mu? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi günler! --Gizliyedili 14:05, 19 Aralık 2015 (UTC)
Başvuru için uygun gördüm sizi. Sürekli Dizi gibi maddeler uzun zamandır kontrol bekliyor. Bu gibi maddelerle ilgilenen sayısı az olduğu için haliyle değişiklikler bekliyor. Özellikle de bölüm listelerindeki tarih kısımları hakkında bilgi sahibi değilim. Bu konuda bilgili olduğunuz için yanlışları-doğruları kontrol etmek sizin gibi kullanıcılara kalıyor. --Turgut46 12:24, 19 Aralık 2015 (UTC)

gumball siz iyi iş yapıyorsun birdaha ekleme yapılmayacaktır :)[kaynağı değiştir]

Yukarda yazdım :) Dalkan 2.0 (mesaj) 01:20, 28 Aralık 2015 (UTC)

Tebrikler[kaynağı değiştir]

Selam Gizliyedili, Yeni devriyelik görevinizde başarılar. Başlamadan önce birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Öncelikle aşağıdaki yönerge ve politikaları yeniden okumanız sizin için faydalı olabilir:

Bunlarla ilgili anlamadığınız herhangi bir yer varsa bana, herhangi bir devriyeye ya da hizmetli arkadaşlarımdan birine sorabilirsiniz. Size yardım etmekten zevk duyarız.

Şimdi buraya kadar her şeyi anladıysanız okuyucuya gösterilmeden önce devriyeler tarafından incelenmeyi bekleyen değişiklikleri Özel:BekleyenDeğişiklikler sayfasından incelemeye başlayabilirsiniz. Özel:Doğrulamaİstatistikleri sayfasından çalışkan devriye arkadaşlarımızı görebilirsiniz. Her değişikliği kabul etmek ya da reddetmek zorunda değilsiniz. Anlamadığınız veya emin olamadığınız değişikliği pas geçiniz. Böylece konunun uzmanı bir arkadaşımız ilgilenebilir. Özel:Tercihler#mw-prefsection-gadgets sayfasında işinizi kolaylaştırabilecek bazı küçük programlar var. Gerekçe yardımcısı bunların olmazsa olmazı diyebiliriz.

Eskiden beri bekleyen değişiklikleri incelemek dışında yeni eklenen katkıları da canlı olarak takip edebilir ve kontrol edebilirsiniz. Vikipedi:Huggle programı bunu yapmanızın en kolay yolu. Program bir değişikliği geri aldığınızda kullanıcıya uygun bir uyarı mesajı da gönderiyor. Ayrıca programda diğer çevrim içi Huggle kullanıcıları ile fikir alışverişi yapabileceğiniz bir chat penceresi de var.

Çok konuştum biliyorum. Haydi kolay gelsin. :) -- OkanfanEvet benim? 07:51, 28 Aralık 2015 (UTC)


Selam Gizliyedili, devriyelik görevinizde başarılar dilerim. Yardıma ihtiyacınız olursa mesaj atmaktan çekinmeyin. --Turgut46 10:36, 29 Aralık 2015 (UTC)

Sürekli Dizi bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

Sadece liste şeklinde bölümler açmak doğru bir hareket değildir. Giriş cümlesi, bilgi kutusu gibi şeyler de olmalı. Bunun gibi maddeler açmanızı öneririm. Bu daha doğru bir hareket olur. Aksi takdirde maddeleriniz silinebilir. Lütfen bu uyarıyı dikkate alın! Turgut46 02:39, 20 Nisan 2016 (UTC)

Biliyorum zaten öyle yapacaktım ama vikipedi türkiyede öyle olmuyor, ben de bu yüzden bu şekilde yapmak zorunda kaldım, madde sayfası da silme diye bir yetkim de olmadığı için bari açılmışken listeyi yapıyım dedim çünkü ciddi anlamda bir kasma söz konusu oluyor. Birçok kez çeşitli şekilde denedim, ingdeki gibi sadece liste değil, tüm sayfayı koyuyorum. Bunun üzerinde çalışmaya çalışacağım, bir hata mı yaptım yoksa gerçekten de olmuyor diye mi, umarım yanılıyorumdur çünkü ben de o şekilde yapmak için açmayı planlamıştım :) --Gizliyedili 17:48, 20 Nisan 2016 (UTC)
Dilerseniz silinir ama isterseniz İngilizce Vikipedi'deki gibi geliştirilebilir de. Eğer yine de silinmesini istiyorsanız maddelerin en üstüne {{sil|Kişisel istek.}} yazabilirsiniz. Bir Hizmetli ilgilenecektir. Kolay gelsin. --Turgut46 16:57, 2 Mayıs 2016 (UTC)

Selam gizliyedili[kaynağı değiştir]

Umarım iyisindir kardeşim, Vikipedi'deki çalışmalarını sevdim iyi gidiyorsun ancak şunu umarım yapıyorsundur, kitap okumak, inan bana bu bir insanın hayatında kendisini geliştirecek en önemli şeylerden birisidir, sevgiler iyi çalışmalar --AliKd 00:43, 24 Haziran 2016 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, beni, teşekkür, bu iyileştirmeye yardımcı olabilir: Guançeler'ların Mağarası.--88.10.74.120 17:16, 16 Temmuz 2016 (UTC)

Televizyon bilgi kutusu hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, yaptığım değişikliği geri almışsınız. Türkçe dizilerin jeneriklerinde "yaratan" kelimesi kullanılmaz. Bundan ziyade "proje tasarımcısı" kullanılır ve bu proje tasarımcısı ortaya dizinin ana fikrini atan kişi olarak geçer. İngilizcede kullanılan "creator" da aynı manaya geldiği için yaratan kelimesinden ziyade zaten ülkemizde kullanılan "proje tasarımcısı"nı kullanmak daha akıllıca olmaz mı? ~ HastaLaVi2 (mesaj) 21:55, 26 Ağustos 2016 (UTC)

Bölüm listesi şablonu[kaynağı değiştir]

Merhaba iyi günler! Bölüm listesi şablonunda bir sorun var sanırım çünkü bölüm listelerinin başında bir sürü "}" işareti var, birkaç gün önce bu işaret yoktu, 24 Ağustos'ta da bir düzenleme yapılmış, ondandır dedim ve düzenlemeyi geri aldım ama işe yaramadı, yardımcı olabilir misiniz? (En son siz düzenleme yapmışsınız diye size başvurdum.) İyi günler tekrardan! Gizliyedili 17:04, 26 Ağustos 2016 (UTC)

Merhaba. Biraz geç cevap veriyorum ama... :) Sanırım sorun düzelmiş, benim ilgilenmeme gerek kalmamış. İyi günler.--RapsarEfendim? 19:13, 27 Ağustos 2016 (UTC)

Televizyon sezonu bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Merhaba, {{Televizyon sezonu bilgi kutusu}} şablonunda yaptığınız değişiklik çok yanlış. Birçok şablonda kullanılan parametreler silinemez, değişikliğinizi geri almak mecburiyetindeyim; çünkü şu anda o değişikliğiniz yüzünden bütün tv dizilerinin sayfalarındaki tarihler yok oldu. Parametre ekleyebilirsiniz ama zaten olanları silerseniz çok büyük sorun ortaya çıkar. Bir de {{Bölüm tablosu}}ndaki değişikliği de geri almışsınız. Onu ben tablolar altında boşluk oluşmasın diye öyle birleştirmiştim. Eğer geri alırsanız bütün bölüm listelerinin altında gereksiz bir boşluk oluşuyor. İyi vikiler. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 16:42, 14 Aralık 2016 (UTC)

Bu arada şablon dillerinden anlamadığınız ortada. Lütfen düzenlemeden önce bilen birilerine danışsanız iyi olur. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 16:44, 14 Aralık 2016 (UTC)
Son bir şey daha eklemek istiyorum; artık bölüm listesi şablonunda "|TürkiyeYayınTarihi=" yazarak kullanabilirsiniz AltTarih yazmanıza gerek yok. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 16:59, 14 Aralık 2016 (UTC)
İyi akşamlar, Televizyon sezonu bilgi kutusundaki hata mı anlamadım, diğerindeki yanlışımı biliyorum ondan en sonunda daha kötü olmasın diye öyle bırakmak zorunda kaldım, hatadan dolayı özür dilerim. Televizyon sezonu bilgi kutusunda sadece Türkiye'de yayınlanış tarihini ekledim o kadar. Diğerindeyse AltTarih diye yazılıydı, onun yerine onu Türkiye yayın tarihi diye değiştirmeye çalıştım ama bozukluklar oldu. Siz ya da herhangi bir görevli düzeltir diye öyle bırakmak zorunda kaldım önceden dediğim gibi. Dizi türü şablonlara tarihler için "Türkiye" yayın tarihi koyarsanız sevinirim, sonra böyle kötü durumlar olabiliyor. Umarım size dert açmamışımdır, iyi günler dilerim! --Gizliyedili 21:44, 14 Aralık 2016 (UTC)
Televizyon sezonu bilgi kutusundaki hatayı anladım, "1" eklemeyecektim, o kadar değiştirmenize gerek yoktu aslında, sadece 1'i silseniz yeterdi. İyi günler! --Gizliyedili 22:00, 14 Aralık 2016 (UTC)
Bundan sonra dizi şablonlarına dediğiniz gibi Türkiye için parametre açarım o halde. Ama tv sezonu bilgi kutusunda eski parametreyi sildiğiniz için o parametreyi kullanan sayfalarda tarihler gözükmedi ki onca tv sezonu sayfası var hepsiyle tek tek uğraşamayız. O yüzden var olan parametreleri hiçbir şablondan silmeyiniz. Ben televizyon ile ilgili çoğu madde ve şablon ile ilgilenmeye çalışıyorum. Sadece diziler de değil yani genel olarak televizyon. Yani eğer böyle istekleriniz olursa direk bana mesaj atarsanız iyi olur isteğinizi yerine getiririm, sıkıntı etmeyin yani. Bu arada rahatsızlık asla yok. :) Sadece şablonlar böyle bozulunca kötü oluyorum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 19:03, 14 Aralık 2016 (UTC)

Sürekli Dizi (1. sezon)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sürekli Dizi (1. sezon) maddesine sezondaki bölümlerin Türkçe başlıklarını ve tarihlerini eklemiştim, niye sildiniz? Herhangi bir yanlışlık filan da yoktu tarihler de ya da adlarda. Sonuçta Türkçe vikipedide Türkçe adları ve tarihleri de olmalıdır, insanlar sayfaya bakarken İngilizce adlarına bakmak için açmıyorlar sonuçta. Sorun değilse, düzenlemenizi geri alıyorum. İyi düzenlemeler, iyi günler dilerim. --Gizliyedili 19:30, 15 Aralık 2016 (UTC)

Bölümlerin Türkçe başlıkları yok. Sadece başlarken İngilizce yazıları seslendiren biri var. --Turgut46 17:02, 15 Aralık 2016 (UTC)
Zaten Türkçe Başlık denilen şey odur. O bölümün Türkçe adı olmuş oluyor, sonuçta Cartoon Network Türkiye bölümleri koyarken Türkçe olarak koyuyor, İngilizce yazmıyor.--Gizliyedili 20:47, 15 Aralık 2016 (UTC)
Dublaj gereği yapılan çeviriler sayılmaz. Aynı ses, dizi içindeki İngilizce yazıları da okuyor. --Turgut46 18:15, 15 Aralık 2016 (UTC)
Yalnız dediğiniz tam olarak doğru değil, o zaman öyle olsaydı zaten bölüm adları çevrilmezdi, direkt İngilizce olarak yazılır. Sonuçta CN bunu yayınlarken Türkçe adıyla yayınlıyor ve bu adı da resmi bir ad olmuş olmuyor mu o bölüm için? Sonuç olarak insanlar o bölümün Türkçesine bakacak çünkü burası "Türkçe" olan Vikipedi, İngilizce olsa zaten İngilizceye gidip bakarlar. Tüm vikipedilerde bölümlerin adları yazarken bizimkinde kendi dilimizi yazmama gibi bir saçmalık yapmamız mantık dışıdır. Lütfen şöyle şeyleri bırakalım, diğer ülkeler bile kendi dillerini önemserken biz dublaj diye olmaz gibi saçma şeyler söylemeyelim. Umarım dediğimi anlamışsınızdır, iyi akşamlar dilerim!--Gizliyedili 22:56, 15 Aralık 2016 (UTC)
Peki, öyle olsun. Daha fazla tartışmayacağım. --Turgut46 20:03, 15 Aralık 2016 (UTC)

Sayın Gizliyedili, adil kullanım politikasına göre adil kullanımdaki bir resmi sadece bir tek maddede kullanabilirsiniz. --Turgut46 21:00, 15 Aralık 2016 (UTC)

İngilizcedeki maddesinde aynısı var diye öyle koymuştum, bilgi için teşekkürler.--Gizliyedili 00:02, 16 Aralık 2016 (UTC)

Sürekli Dizi bölümleri listesi[kaynağı değiştir]

Merhaba. :) Öncelikle belirteyim de bölüm listelerini tablo olarak eklemiyoruz. Şablon olarak eklemek durumundayız ve şöyle bir durum daha var: eğer bir sezonun bölüm listesini düzenleyecekseniz o sezonun sayfasından düzenleyiniz. Bölüm listesinden değil. Örneğin Sürekli Dizi'nin 2. sezon bölümlerini Sürekli Dizi (2. sezon) maddesinden düzenleyin. Zaten otomatik olarak dizinin bölümleri listesi sayfasına yansıtma yapılıyor. {{:Sürekli Dizi (2. sezon)}} kodu o yüzden var. İyi vikiler, umarım Sürekli Dizi'nin bütün sezonları için madde oluşturmayı planlıyorsunuzdur, çalışmanız iyi gidiyor. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 21:33, 15 Aralık 2016 (UTC)

O iki sezon maddesini benim oluşturduğumu belirtmek isterim. Diğer sezonlar için de madde oluşturmayı düşünmüyorum. Benim için Sürekli Dizi, ikinci sezondan sonra bitmiştir. --Turgut46 22:05, 15 Aralık 2016 (UTC)
Bu arada "Genel bakış" meselesini şu yüzden yaptım. (Benimle ilgisi yok) Şu ana kadar gördüğüm bütün televizyon programlarında hep "Genel bakış" başlığı konuluyordu, ben de devam ediyorum o yüzden. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 21:36, 15 Aralık 2016 (UTC)
Dün gece mesaj yazacaktım da uyumam gerekti bu mesajı yazacaktım: "Gece vakti olduğu için şimdilik bölüm listesinden düzenledim. Vaktim olsa sezon maddelerinden direkt düzenleyecektim zaten. 2. sezon tam olmadığı için silip eski halini koydum. Tamamlandığında zaten direkt şablon halini koyarım, ki zaten bu şablon fikrini önceden deneyen birisiyim bu Sürekli dizi listesi için ama tam olmamıştı (Turgut46'ın dediği gibi, o maddeleri oluşturdu yeniden, ilkinde ben denemiştim ama olmamıştı), o şablonları getirmeniz iyi olmuş. Yalnız sizden tek ricam olacak, Sürekli diziyle ilgili koyduğum bilgi (ad, tarih vb.) şeyleri silmeseniz, akşamdan sadece bunla uğraşıyorum. Zaten o maddeyi açan birisi ve de geliştiren birisiyim, 3 yıldır o maddelerle uğraşıyorum ve emek verdiğim bir şey gidince kötü hissediyorum, umarım beni anlıyorsunuzdur, iyi geceler dilerim. Bir de maddedeki seri görünümündeki Sürekli Dizi: Film için Türkiye tarihinde 2 tane yazılı, onu İngilizcedeki gibi tek haline getirebilirseniz sevinirim, kötü görünüyor ondan." Bu arada Genel bakış diye yazılan series overview çevirisi tam bir çeviri değil, kim yaptıysa tam olarak yapmamış ve o şekilde vikipedide dağılmış, bunun düzeltilmesi gerek bence ama zor iş aynı zamanda, iyi günler dilerim.--Gizliyedili (mesaj) 18:56, 16 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Ahmet Turhan (mesaj) 22:58, 29 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 geride kaldı[kaynağı değiştir]Kustodiev The Bolshevik.jpg Soviet propaganda poster, proletarian dictatorship 1918.jpg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı
7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı. Proje 2016 yılında katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler ve madde istek sayfalarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeni yılda şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 20:57, 30 Aralık 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 12:54, 1 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin geliştirilmesidir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 14:22, 1 Ocak 2017 (UTC)

İyi Akşamlar[kaynağı değiştir]

Cartoon Network sayfasından anladığım kadarıyla jenerik vb. değişiklikleri benim gibi sıkı sıkı takip ediyorsunuz, ne zaman yenilik olduğunda yazmaya kalksam yazılmış halde buluyorum. Takipçisi olarak tek ben değilmişim :D

VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son 10 gün[kaynağı değiştir]

Communism template.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisindeki maddeleri geliştirmek projesinde son 10 güne girmiş bulunmaktayız.

Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin taslak seviyesinden çıkartılıp Türkçe Vikipedi'ye gelişmiş maddele olarak kazandırılması amaçlayan proje 15 Ocak 2017 günü sona eriyor, projeye yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 5 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Sovietfilm.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Not: Bu ayki proje VikiProje Sinema İkinci Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir. Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Ocak 2017 (UTC)

Sürekli Dizi bölümlerinin ürün kodları[kaynağı değiştir]

Dizilerin ürün kodlarıyla ilgili bilgili olan biri tanıyorsanız yardım eder misiniz? Sürekli Dizi bölümleri listesi'ndeki bir listenin ürün kodlarını ekliyorum ve iki kaynaktaki kodların bazıları uyuşmuyor ve ikisi de resmi kaynaklar, biri diziyi yapan kişinin Twitter'da koyduğu fotoğraftaki kodlar, diğeriyse dizinin arka plan tasarımcısının koymuş olduğu storyboardların üzerindeki kodlar. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bir de dün o maddeki listeleri değiştirmişsiniz, yer kaplama açısından iyi olmuş öyle yapmanız ama 8. sezonda ürün kodlarını eklerken kodlar kötü oluyor, muhtemelen Türkçe bölümleri/tarihleri ekleyince de düzelir ama. Bir de linklerden sanırım düzenlerken kasmalar oluyor, düzeltilme ihtimali var mı sayfadaki kasmaların, iyi günler. --Gizliyedilimesaj 19:15, 23 Ocak 2017 (UTC)

Ürün kodlarıyla ilgili (fikrime göre) doğru olanları dizinin yapım sahnelerinin paylaştığı fotoğraflardaki kodlar doğru olanlar gibi. Çünkü mesela bir televizyon sahnesi çekilirken sahne numarası, dizi adı vs. bilgilerin yazıldığı kartlar şeklinde böyle saklanır tüm sahneler. Bu fotoğraflar da çizi dizinin sahnelerinin bilgilerini veren kartlar, bence onlara güvenmeliyiz. Maddeyi düzenleme amacım daha bir toplu görünmesini istememdi, kasma olayına da gelirsek bende şu an sayfada kasma olmuyor, ama kasma oluyorsa da bu doğal. Çünkü kısa bir madde değil bu. Birçok sezon ve bilgi var. Doctor Who bölümleri listesi daha uzun mesela. :) Bölüm listeleri sayfalarında böyle şeyler olabiliyor. Önüne geçilmesi için bir yöntem varsa da ben bilmiyorum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 18:28, 23 Ocak 2017 (UTC)
Ha bir de sezon 8'de şu nedenle tabloda bozukluk oluyor; final bölümünde birçok senarist ismi var. O yüzden o sütun bayağı genişlemiş ama orayı 3 satır falan yaparsak düzelebilir. Bir deniyeyim. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 18:29, 23 Ocak 2017 (UTC)
Aklıma son bir şey daha geldi de, sen bu sezonların tablo renklerini neye göre koyuyorsun? Çünkü bölüm listelerinde renkler sezonların dvd kapaklarına göre seçiliyor? Sezonun DVD kapağında en yaygın renk tonu hangisiyse o alınıyor yani. İngilizce vikideki renkleri koymuştum ben ama değiştirmişsiniz de o yüzden sordum. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 18:34, 23 Ocak 2017 (UTC)
Teşekkürler fikrin için, yarın zamanım olursa diğer ürün kodlarını da ekleyeceğim. Bölüm listelerin renkleri biraz biliyorum şahsi görüşümden oluyor haksızım o konuda, yıllardır aynı renklerde durup, İngilizce ya da Türkçe liste fark etmez, sonradan değiştirilince garip oluyor çünkü tüm vikilerde o renklerde olup o sezonlarla özdeşmiş oluyor o renkler. 2. sezonun rengini tekrar geri alacağım, kötü duruyor unutmuşum o renkte olduğunu, sizin değiştirmenize gerek yok ben yaparım yarın, diğer sezonların renkleri zaten benzer renkler ondan değiştirmeye fazla gerek yok, zaten yarın ürün kodlarını eklediğimde onları da düzenleyeceğim. Bir de (ABD) ve (TR) yazılarını diğer sezonlar için de küçük hale getirdiğiniz için teşekkürler, büyük halde yazılarla dip dibe durunca karışık gözüküyordu, iyi günler. --Gizliyedilimesaj 22:10, 23 Ocak 2017 (UTC)

Ocak ayı sona eriyor[kaynağı değiştir]

Sovietfilm.png

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyet filmleri listesini düzenleme projesinde son 5 güne giriyoruz. 50 madde olan proje hedefine dair an itibariyle 14 madde (28%) tamamlandı. Projenin bitimi olan 31 Ocak 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte Şubat 2017 için anket ve oylamalara dair görüşünüze ihtiyacımız var. Buraya görüşlerinizi aktarmanız, gelecek aya dair ayın görseli ve işbirliği projesi konularında oylama yapmanızı temenni ediyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:19, 27 Ocak 2017 (UTC)

Logolar[kaynağı değiştir]

Deniz (mesaj) 10:21, 30 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 10:21, 30 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

State Emblem of the Soviet Union.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

Azerbaycan konulu işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması" projesine son 2 gün. An itibariyle 47 olan madde hedefine dair 18 madde (%38.3) açıldı, proje bitim tarihi olan 15 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Ayrıca gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:35, 13 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Lapa Altair.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemektir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Nisan 2017 (UTC)

Kaynak ekleme işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

Lapa Altair.png

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak ekleme" projesine son 5 gün. Burada örnek bir liste mevcut. An itibariyle 250 madde olan hedefe dair 57 maddeye (%22.8) kaynak eklendi, proje bitim tarihi olan 30 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:54, 26 Nisan 2017 (UTC)

Sovyet kaynak listesi[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında Sovyet kaynak listesi oluşturuldu. Vikipedistlerin yararlanılacağı kaynakların listesini barındıran bu listeye siz de herhangi bir kaynak önerebilir ve ilgili altbaşlığa ekleyerek içeriği zenginleştirebilirsiniz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 27 Nisan 2017 (UTC)

Vandalizm/deneme amaçlı değişikliği onaylama[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şu değişikliği niçin onayladığınızı sorabilir miyim? İyi vikiler.--Emir Özen mesaj 14:23, 28 Nisan 2017 (UTC)

Merhaba iyi günler, o maddedeki değişikliği nasıl yaptığımdan emin değilim, özür dilerim. Düzenlediğim sayfalarının birinde şablon değişiliği vardı, sayfa yanlışlıkla şablonun olduğu sayfaya yollamış, ben de fark etmeden onu kabul etmişim, ikisinde de değişiklik yeri boş şekilde göründüğü için. Vandalizm amaçlı değişilik değildir yani ama yine de böyle bir hata yaptığımı gösterdiğiniz için teşekkür ederim, bir daha olmayacaktır. Yeniden iyi günler dilerim. --Gizliyedili 13:33, 29 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

USSR animated flag.gif
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu SSCB bayrakları şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşturmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

Sovyet bayrakları işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

USSR animated flag.gif

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "SSCB bayrakları şablonundaki yer alan eksik maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 16 Mayıs 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:33, 12 Mayıs 2017 (UTC)

Futbol konulu VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

Sovyet projesi oylamaları[kaynağı değiştir]

GuentherZ 2015-1030 Wien22 AspernerFriedhof Russischer Heldenfriedhof (21).JPG

VikiProje Sovyetler Birliği'nde gelecek dönemlerde planlanan tüm katkılar konusunda anket ve oylamalar sayfasında önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve ayın görseli başta olmak üzere aklınızdaki herhangi bir konu hakkındaki görüşlerinizi oylama sayfasında paylaşın, dilediğiniz öneriye oy verin. Sayfada an itibariyle 14 aday görsel ve 14 aday proje bulunmakta. Bunun dışında aklınıza gelen yeni fikirlerinizi de ekleyebilirsiniz.

Proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte. İyi Vikiler, bol katkılar.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:16, 23 Mayıs 2017 (UTC)

Sovyet futbolu işbirliği projesinin bitmesine son 4 gün[kaynağı değiştir]

Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturma" projesine son 4 gün. 33 madde olan proje hedefine dair henüz 2 madde (6.06%) tamamlandı. Proje bitim tarihi olan 31 Mayıs 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:39, 27 Mayıs 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği birinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmektir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:34, 1 Haziran 2017 (UTC)

Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "{{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirme" projesine son 2 gün. Bu kapsamda {{VikiProje |Proje = Sovyetler Birliği |Sınıf = |Önem = }} şablon kodu proje kapsamında ilgili maddelerin tartışma sayfalarına eklenecektir. Proje bitim tarihi olan 15 Haziran 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:19, 14 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Nuvola Red Plus.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu 30'dan fazla dildeki olup Türkçe Vikipedi'de olmayan Sovyet konulu önemli maddelerin oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:06, 15 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Temmuz 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Turkey Soviet Union Locator.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırmaktır.

Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:08, 4 Temmuz 2017 (UTC)

Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri konulu Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

Turkey Soviet Union Locator.svg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 31 Temmuz 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:03, 29 Temmuz 2017 (UTC)

Sanat konulu Vikiproje Sovyetler Birliği birinci Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Триптих Коммунисты. Поднимающий знамя (центральная часть). 1959-1960г..jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet tabloları kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 08:30, 1 Ağustos 2017 (UTC)

Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

WLM logo-2.svg

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:34, 2 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


Coat of arms of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg RedSquare SaintBasile (pixinn.net).jpg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla
Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu ilk ödüllü işbirliği projesi
Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının Ağustos 2017'de Ankara merkezli Rus Kültür Derneği ile yaptıkları görüşme neticesinde periyodik olarak ortaklaşa ödüllü projeler gerçekleştirme kararı alındı. Bu kapsamda ilk proje olarak Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu bir ay süreli işbirliği projesi düzenlenmesi kararlaştırıldı. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
 • 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 14 Eylül 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan bir aylık süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
 • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Rus Kültür Derneği tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:
  • Birinci: Toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ) değerinde üç kitap ödülü;
   • 650 ruble (yaklaşık 39 ₺) değerinde Aleksandr Soljenitsin'nin Gulag Takımadaları adlı eserinin Rusça basımı (Александр Солженицын - Архипелаг Гулаг)
   • 220 ruble (yaklaşık 13 ₺) değerinde Boris Pasternak'ın Doktor Jivago adlı eserinin Rusça basımı (Борис Пастернак - Доктор Живаго)
   • 130 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Cengiz Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel adlı eserinin Rusça basımı (Чингиз Айтматов - И дольше века длится день)
  • İkinci: Toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap ödülü;
   • 360 ruble (yaklaşık 22 ₺) değerinde Joseph Brodsky'nin Küçük İşler adlı eserinin Rusça basımı (Антон Чехов: Малое собрание сочинений)
   • 140 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Mihail Bulgakov'un Usta ile Margarita adlı eserinin Rusça basımı (Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита)
  • Üçüncü: Toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödülü;
 • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
 • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:31, 11 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiproje Afrika Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 13:40, 31 Ağustos 2017 (UTC)

Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 10 gün[kaynağı değiştir]

Coat of arms of the Soviet Union.svg

Rus Kültür Derneği katkılarıyla düzenlenen "Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma" konulu bir ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesine son 10 gün. 250 madde açma hedefli projenin %38,8'i (97 madde) an itibariyle tamamlandı, geri kalan maddeler açılmayı bekliyor.

Ödül olarak; birinciye toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ₺) değerinde üç kitap, ikinciye toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap, üçüncüye toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödül olarak verilecektir. Proje bitim tarihi olan 14 Eylül 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 20:41, 4 Eylül 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Red Star Emblem.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu George Koval maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:00, 16 Eylül 2017 (UTC)

Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

State Emblem of the Soviet Union.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin dış ilişkileri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:26, 2 Ekim 2017 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhaba Gizliyedili Vikipedi'de Devriye Nasıl Olunuyor Ve Ne Kadar Katkı'da Bulunmam Gerekiyor Saygılarla YouAreMyCure (mesaj) 17:14, 3 Ekim 2017 (UTC)

Cartoon Network Yaptığım Değişiklikler Doğru[kaynağı değiştir]

O Koyduğun Maddeler Cartoon Network'te Bitip Tekrar Bölümleri Oynanan Maddeler O Yuzden Onların Yeri Bitip Tekrar Bölümleri Yayınlanan Bölümlerin Yeridir Bu Bir Vandalizm Değildir Maddelerimin Dogru Oldugunu Dusunuyorum Saygılar GFB Mete 34 (mesaj) 11:07, 15 Ekim 2017 (UTC)

Yaptığınız değişikler doğru değişikler değil, doğru olsa zaten kabul eder değiştirmezdim, Cartoon Network Türkiye'nin yayın akışına dikkatlice bakmanızı isterim. Bazı çizgi diziler yayın akışında yok olabiliyor çünkü bittiğinden değil, yayın akışında yer olmadığından da olabiliyor veya dizinin yeni bölümleri o dönemlerde yayınlanmayacağından kaldırıp sonradan ekleyebiliyor, yani dizi hala yayında ama kısa bir süreliğine olmama durumu oluyor. Mesela önceden olmuştu, Sürekli Dizi, Uncle Grandpa, Kafadar Ayılar bunlar bazı aylarda yayın akışında yoktu ama çizgi dizi hala bitmemişti. Adventure Time içinse dizinin 8. sezon ilk bölümlerinin adları TV'de yayınlandığında söylemedi bölümleri söyleyen kişi, ondan bölümlerin Türkçe adları için bir şey yazmadık. Yoksa ekleme yapılırdı tabii ki. Yanlış bir amaçla değişikleri yapmadığınızı düşünüyorum ama yine de değişikleri yaparken biraz daha detaylıca bakmanızı isterim. Umarım yanlış bir şey söylememişimdir. İyi günler dilerim. --Gizliyedili 14:18, 15 Ekim 2017 (UTC)

Yardim[kaynağı değiştir]

Eren Bülbülun ingilizce sayfasini silmeye kalkiyor yabancilar. Zamaniniz varsa yardim edin bir seyler soyleyin burada: Silme Tartismasi--IyikiVarsinEren Uyarim Hesabi (mesaj) 05:00, 16 Ekim 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ikinci ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg Roj emblem.svg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
Sovyetler Birliği'nde Kürtler konulu 50 madde oluşturma konulu ikinci ödüllü işbirliği projesi
Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci projenin ardından ikinci proje olarak "Sovyetler Birliğİ'nde Kürtler" konulu 50 madde oluşturma konulu 15 gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
 • 16 Kasım 2017 Perşembe günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 1 Aralık 2017 Cuma günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 15 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
 • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara proje sorumluları imzalı olarak verilecek hediyeler:
 • Birinci: Toplam altı adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Mela Bırhanê Tarînî - Medrese, Ji Her Aliyî Ve Medreseyên Me  • Newaf Mîro - Du Kes Yek Mırov  • Dilawer Zeraq - Nexşên Li Giyan  • Ahmedê Hepo - Bawerî

 • İkinci: Toplam beş adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Memo Şahin - Çîroka Koçberên Bêparêzer, Kurdên Elmanyayê  • Mahmut Baran - Êdî Navê Min Bêrîvane  • Sirri Ayhan - Dansa Berber  • Ali Yüzen - Dengê Felefeyê  • Eküp Kıran - Pilingê Serhedê

 • Üçüncü: Toplam dört adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Şiwan Osman Mıstefa - Kurdistan Û Prosesa Îslamkırına Kurdan  • Lokman Ayabe - Gava Heyatê  • Özgür Kıyak - Rêwıyên Bê Welat  • Celadet Alî Bedirxan - Ferheng

 • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
 • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz. Ayrıca açılacak maddelerde bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:12, 15 Kasım 2017 (UTC)

Seçkin içerik[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleşecek Aralık 2017 işbirliğinde Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde ve seçkin liste kazandırmayı düşünüyoruz. Burada İngilizce Vikipedi'de seçkin madde veya seçkin liste olan seçkin içerik oluşturma önerileri mevcut. Siz de görüşünüzü bildirerek ve projenin bir parçası olarak gerek Vikipedi'nin gerekse projenin gelişmesine yardımcı olun ve sizin de seçkin içeriklerde isminiz olsun. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:46, 28 Kasım 2017 (UTC)

Seçkin liste çalışması[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Red Star Emblem.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği liderleri listesi ve Sovyetler Birliği başbakanları listesi maddelerini Türkçe Vikipedi'ye seçkin liste olarak kazandırmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:31, 1 Aralık 2017 (UTC)

Ödüllü Sovyet işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


State Emblem of the Soviet Union.svg

Kustodiev The Bolshevik.jpg

Meeting at the Blagovescenskaya Square.jpg

Manifestación-petrogrado-diciembre-1917--russianbolshevik00rossuoft.png

Митинг на Путиловском заводе (1917).jpg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi konulu üçüncü ödüllü işbirliği projesi
Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci ve ikinci projenin ardından üçüncü proje olarak "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma konulu 45 gün gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
 • 18 Aralık 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 4 Şubat 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 45 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.

Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi), Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:

 • Birinci;
  • Rus Kültür Derneği tarafından verilecek Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 2017 tarihinde İzdatelstvo E Yayınevi tarafından basılan Ekim 1917 isimli kitabı (Rusça)
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek 4 adet kitap;
  • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
 • İkinci;
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek Maksim Gorki'nin 3 adet kitabı;
   • Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda adlı eserler
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
 • Üçüncü;
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek 2 adet kitap;
  • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta

 • Tüm katılımcılara ödüller

 • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi) tarafından projeye özgü hatıra ödülleri verilecektir.
 • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserleri hediye olarak verilecektir.
 • Ödül verilecek eserler hakkında ayrıntılı bilgi proje ana sayfasında yazılıdır.
 • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
 • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol ödüller, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:28, 15 Aralık 2017 (UTC)

Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 1 hafta[kaynağı değiştir]

Kustodiev The Bolshevik.jpg
2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

Moskova Yurttaşları Evi, Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi katkılarıyla düzenlenen "Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi" konulu bir buçuk ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesinin bitimine son bir hafta. "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma projede maddeler hala sizler tarafından açılmayı bekliyor.

Ödül olarak; birinciye Rus Kültür Derneği tarafından Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 1917 isimli kitabı, Kor Yayınevi tarafından Sovyet Devrimi I, Sovyet Devrimi II, Emmanuil Kazakeviç - Mavi Defter ve Nikolay Dobrolyubov - Oblomovluk Nedir? isimli 4 kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta; ikinciye Kor Yayınevi tarafından Maksim Gorki'nin Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda isimli 3 adet kitabı ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta, üçüncüye ise Kor Yayınevi tarafından Ivan Popov - Kavganın Şafağı ve Jan Otchenachek - Yurttaş Brych isimli 2 adet kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta ödül olarak verilecektir. Bununla birlikte tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserler ile Moskova Yurttaşları Evi tarafından projeye özgü hatıra ödülleri hediye olarak verilecektir.

Projenin bitim tarihi olan 4 Şubat 2018 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:14, 29 Ocak 2018 (UTC)

Sovyet kozmonotları projesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Laika ac Memorial Museum of Astronautics (6849617334) (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet kozmonotlar kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)[yanıtla]

Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verildi[kaynağı değiştir]

USSR animated flag.gif

Burada istatistiksel olarak listelendiği üzere; şu ana kadar 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 27 işbirliği projesi düzenlendi. Projeler kapsamında çeşitli ödüller dağıtıldı. Ancak sorumlu eksikliği nedeniyle Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verilmiştir. Gelecekte Vikiproje:Sovyetler Birliği'nden sorumlu olmak isteyenlere duyurulur. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.52, 21 Nisan 2018 (UTC)[yanıtla]

Vikiproje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım![kaynağı değiştir]Gauntlet.png OpenRA.png
Flag-map of Soviet Union sphere of influence (1961-1989).svg VikiProje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım!
Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje:Sovyetler Birliği'nde 2 yıl 9 ay geride kaldı. Proje katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

Proje kapsamında 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 28 adet işbirliği projesi oluşturuldu. Bu kapsamda toplam 46 katılımcı işbirliği projelerine katkı sağladı, yüzlerce madde periyodik olarak düzenlenen işbirliği projeleri kapsamında oluşturuldu ve düzenlendi. Bunun yanında pek çok yeni kategoriler ve şablonlar meydana getirilerek proje ile ilgili maddeler geliştirildi. (detaylı istatistik) Proje kapsamında Rusya Federasyonu Devlet Marşı ve George Koval seçkin madde olarak Vikipedi'ye kazandırıldı. Sovyetler Birliği liderleri listesinin adaylığı ise devam etmekte.

Maalesef sorumlu eksikliği nedeniyle projeye ara vermek zorunda kalmıştık. Ağustos 2019 itibariyle projeyi tekrar canlandırmak istiyoruz. Proje bülteninde yapılan gelişmeler ve yenilikler yer almakta. Projeyi tekrar canlandırmak için sizin katkılarınıza ihtiyacımız var. Anket ve oylamalar sayfasında görüşlerinizi bildirerek gelecek işbirliği projelerinin kolektif biçimde ilerleyebilmesi için yardımcı olun, Sovyetler Birliği ile ilgili maddelerin geliştirilmesine katkıda bulunun. Birlikte çalışmak için iletişime geçebilirsiniz. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeniden canlanmak umuduyla iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 11.24, 17 Temmuz 2019 (UTC)[yanıtla]

Sovyet casusları projesi[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

KGB Symbol.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında belli periyotlarla tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Ağustos 2019'un proje konusu Sovyet casuslar şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)[yanıtla]

--MediaWiki message delivery (mesaj) 09.59, 29 Temmuz 2019 (UTC)[yanıtla]

Sovyet gazeteleri projesi[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Mass Media Barnstar Hires.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında belli periyotlarla tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Eylül 2019'un proje konusu Sovyetler Birliği'nde yayınlanmış gazeteler kategorisine ait maddeleri oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18.59, 1 Eylül 2019 (UTC)[yanıtla]

Yılın maddeleri 2019 yarışması başlıyor[kaynağı değiştir]

Статьи года Статья года.svg

Kasım - Aralık 2019'da, Türkçe Vikipedi'deki maddeler ilk kez Yılın maddeleri yarışmasına ev sahipliği yapacak. Katılımcılar Türkçe Vikipedi'nin en iyileri arasından seçilen aday maddelerden seçimini yapacaktır. Yarışma kurallarına burada ulaşılabilir. Yarışma birkaç aşamadan oluşacaktır;

Etkinlik takvimine buradan ulaşılabilir. Bu sene Türkçe Vikipedi'de ilk kez yapılacak yarışmaya tüm Vikipedistler davetlidir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 08.21, 2 Kasım 2019 (UTC)[yanıtla]

2019 Yılın maddeleri adaylığı için son gün[kaynağı değiştir]

Статьи года Статья года.svg

Türkçe Vikipedi'nin en iyilerinin maddelerinin seçileceği 2019 Yılın maddeleri yarışmasının maddeleri aday gösterme süresi 25 Kasım'da 23:59 (UTC+03.00)'da sona eriyor. Yarışma kriterlerine uyan maddeleri Yılın maddesi olması için aday gösterin. 2019 Bu sene ilki yapılan yarışmaya tüm Vikipedistler davetlidir.

Etkinlik takvimine buradan ulaşılabilir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13.13, 24 Kasım 2019 (UTC)[yanıtla]

Makale Dil bağlantısı[kaynağı değiştir]

"Polis kutuları" makalesini "Police box" makalesine bağlasana kanka. Ben yapardım da bunu yapmaya uygun değil mişim. KerimDemirkaynak (mesaj) 06.32, 3 Şubat 2020 (UTC)[yanıtla]

"Bakugan: Armored Alliance" dil bağlantısı.[kaynağı değiştir]

Kanka Bakugan: Armored Alliance'ın sayfası Ingilizce vikisine gelmiş, Türkçe vikideki sayfaya bağlasana. KerimDemirkaynak (mesaj) 21.46, 11 Mart 2020 (UTC)[yanıtla]

Dil bağlantısı[kaynağı değiştir]

Kanka Bakugan: Armored Alliance'ın sayfası Ingilizce vikisine gelmiş, Türkçe vikideki sayfaya bağlasana. KerimDemirkaynak (mesaj) 21.48, 11 Mart 2020 (UTC)[yanıtla]

Satirdan kahraman (mesaj) 11.37, 23 Mayıs 2020 (UTC)[yanıtla]

Satirdan kahraman (mesaj) 11.59, 26 Mayıs 2020 (UTC)[yanıtla]

{{subst:di-adil kullanımı hatalı belirtilmiş dosya-notice|1=Kirpi Sonic Film 2020 poster.jpg}} Satirdan kahraman (mesaj) 12.03, 26 Mayıs 2020 (UTC)[yanıtla]

Sizleri Formula 1 Vikiprojesine davet ediyoruz![kaynağı değiştir]

2019 Formula One Test Days - Charles Leclerc's Ferrari SF90.jpg VikiProje Formula 1 davetiyesi
Merhaba Gizliyedili, Formula 1 ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Formula 1 Projesi'ne katılmak için sizi davet ediyoruz. Daha fazla bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar Face-smile.svg--MediaWiki message delivery (mesaj) 14.10, 7 Haziran 2020 (UTC)[yanıtla]
Eğer bu Vikiproje ile ilgili daha fazla mesaj almak istemiyorsanız, lütfen buraya adınızı ekleyin.

Gerekçesiz dosya[kaynağı değiştir]

--Dr. Coalmesaj 15.37, 11 Temmuz 2020 (UTC)[yanıtla]

VikiProje Psikoloji daveti[kaynağı değiştir]

Vikiproje
Psikoloji
Daveti
WikiProject Psychology Logo (Deus WikiProject).png

Merhabalar Gizliyedili!, Psikoloji ile ilgili maddeleri düzenlemek ve geliştirmeyi amaç edinen Psikoloji VikiProjesine davetlisiniz. Face-smile.svg


--evrifaessa ❯❯❯ mesaj

Formula yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi[kaynağı değiştir]

FIA F2 Austria 2018 Nr. 08 Russell (3).jpg VikiProje Formula 1 yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi
Merhaba Gizliyedili', Formula 1'in yetiştirme serileri ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Formula yetiştirme serileri görev gücüne katılmak için sizi davet ediyoruz. Daha fazla bilgi için görev gücü sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar Face-smile.svg--MediaWiki message delivery (mesaj) 12.15, 18 Temmuz 2021 (UTC)[yanıtla]


VikiProje Formula 1 İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

No.14 Fernando Alonso (30720433852).jpg VP Formula 1 iş birliği projesi davetiyesi
Selamlar Gizliyedili! Formula 1 Vikiprojesinin iş birliği projesinde bu ayın konusu Formula 1 pistlerindeki kırmızı bağlantıların açılması ve varolan sayfaların geliştirilmesi seçilmiştir. Katılımınızı beklemekteyiz Face-smile.svg İyi çalışmalar! --MediaWiki message delivery (mesaj) 18.28, 31 Temmuz 2021 (UTC)[yanıtla]

--Pamfilyalı (mesaj) 18.28, 31 Temmuz 2021 (UTC)[yanıtla]