Kullanıcı mesaj:HayırSeverBirey

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  2021: Ock · Şub · Mar · Nis · May · Haz · Tem · Ağu · Eyl · Ekm · Kas · Ara

  Devriyelik görevinde başarılar![kaynağı değiştir]

  Merhaba HayırSeverBirey,

  Devriyelik başvurun başarıyla sonuçlandı. Dolayısıyla hem tebrik etmek hem de yararlı bulabileceğin bazı bilgilendirmelerde bulunmak için yazıyorum. Devriye kullanıcı grubu vandalizmle mücadele etmek için oluşturulmuştur ve devriyelerin vandalizm politikasına hakim olmaları beklenir. Bu nedenle özellikle şu iki bölümü yeniden okumanı rica ediyorum:

  Vikipedi:Vandalizm#Vandalizm türleri
  Kötü niyetli ve zarar vermeyi amaçlayan değişiklikler, reklam, ısrarlı telif hakkı ihlali, kasıtlı olarak uygunsuz kullanıcı adı seçimi gibi örnekler vandalizmdir.
  Vikipedi:Vandalizm#Neler vandalizm değildir
  Basit denemeler, Vikipedi'yi öğrenmeye yönelik çabalar, tarafsız bakış açısı sorunları, hatalar, inatla yinelenen değişiklikler ve iyi niyetli sayfa boşaltma işlemleri vandalizm değildir.

  Artık geri döndür adlı yeni bir düğmeyi kullanabileceksin. Bu düğmenin yalnızca vandalizm kapsamına giren değişiklikler için kullanılabileceğini, içerik anlaşmazlıklarında diğer kullanıcılara karşı kullanımının devriyelik yetkisinin kötüye kullanımı sayıldığını da belirtmek isterim. Tek tıklamayla kullanılabilen bu güçlü işlevin onay istemiyle çalışmasını istersen aşağıdaki seçeneği etkinleştirebilirsin:

  • Tercihler → Görünüm → Gelişmiş seçenekler → işaretli Geri döndür bağlantısına tıklanınca bir onay istemi göster

  Bunun dışında aşağıdaki JavaScript betikleri de vandalizmle mücadele konusunda oldukça yararlı olacaktır:

  Sürüm Kontrolü uygulaması kapsamında hiç onaydan geçmemiş sayfalar için İncelenmemiş Sayfalar, bir kez onaylandıktan sonra değişiklik geçiren ve yeniden onay veya ret bekleyen sayfalar için Bekleyen Değişiklikler, uygulama ile ilgili istatistikler için ise Doğrulama İstatistikleri sayfalarından yararlanabilirsin.

  Başlangıç için bunlar yeterli olacaktır. Lütfen her türlü sorun için mesaj atmaktan çekinme ve cesur ol! --𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.16, 24 Eylül 2021 (UTC)[yanıtla]

  Merhaba, teşekkür ederim. HayırSeverBirey (buyrun¿) 14.35, 24 Eylül 2021 (UTC)[yanıtla]

  Mehmet Yılmaz Ak maddesi[kaynağı değiştir]

  Mehmet Yılmaz Ak maddesindeki silme talebinin çıkarılmasını talep ediyorum silme taleplerinde aceleci olunmamalı kaynak varsa eklemek için zaman harcanmalı. Anonim 21 Ekim 2021

  HS etiketlemeleriniz hk.[kaynağı değiştir]

  Merhaba HayırSeverBirey,

  HS etiketlerken maddeyi iyice araştırmanızı ve acele karar vermemenizi öneriyorum.

  İyi çalışmalar dilerim.

  Kadıköylü Mesaj 19.11, 24 Ekim 2021 (UTC)[yanıtla]

  Kasım 2021[kaynağı değiştir]

  Dur ikonu
  Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen engel itiraz rehberini okuyun ve ardından aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{Engel kaldır|gerekçe=buraya gerekçenizi yazın ~~~~}}.  Dr. Coalmesaj 21.34, 30 Kasım 2021 (UTC)[yanıtla]
  Bu engelli kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve reddedilmiştir. Diğer hizmetliler de bu engeli inceleyebilir, ancak makul bir gerekçe olmaksızın kararı geçersiz kılacak bir adım atmamaları gerekir (engelleme politikasına bakınız). Engelli olduğunuz süre boyunca bu engel kaldırma inceleme notunu kaldırmayın.

  HayırSeverBirey (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


  Talep gerekçesi:

  6 ay aralıklarla başkası benimle aynı IP'yi kullandığı için engel yememin doğru olmadığını düşünüyorum, ayrıca eğer kabul ederseniz @Cedreon adlı kullanıcı haftaya olacak VikiSalı'ya gelirse size o kullanıcı ile aynı kişi olmadığımın kanıtını sunmuş olabilirim. HayırSeverBirey (buyrun¿) 14.35, 3 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]

  Ret gerekçesi:

  Anladığım kadarıyla tespit edilen davranışsal izler ve denetçi isteği uyarınca bu hesabın kukla olduğun tespit edilmiş. Engel sadece IP adresi çakışmasına dayanmıyor. Talep gerekçesini yetersiz bulduğum için talebi reddediyorum. ‒ToprakM  21.02, 9 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]

  Başka bir engel kaldırma talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen talebinizin ret gerekçesinde belirtilen hususları dikkate aldığınızdan emin olun. İkna edici olmayan ya da gerçekçi olmayan engel kaldırma taleplerinde bulunursanız, bu sayfada değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir.

  .academy silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (.academy) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/.academy sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --— 07 💬 17.05, 27 Aralık 2021 (UTC)[yanıtla]