Mario Power Tennis

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Mario Power Tennis
Geliştirici Camelot Software Planning
Yayımcı Nintendo
Yönetmen Haruki Kodera
Yapımcılar
Tasarımcılar
Besteci Motoi Sakuraba
Seri Mario Tennis
Platform GameCube
Çıkış
  • JP: 28 Ekim 2004
  • KA: 8 Kasım 2004
  • PAL: 25 Şubat 2005
Tür Spor
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Mario Power Tennis (JaponcaマリオテニスGC Mario Tenisu Jī Shī), 2011 yılında Camelot Software Planning tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan bir spor video oyunudur. Oyun, Mario Tennis serisinin dördüncü oyunu olup 2004 sonlarında Japonya ve Kuzey Amerika'da ve 2005 başlarında PAL bölgesinde GameCube için piyasaya sürüldü.

Oyun, Mario serisinden birden fazla karakteri, temaları ve konumları içermektedir. Oyun standart tenis maçları içerir, ancak farklı puanlama formatları ve hedefleri içeren değişkenler bulundurmaktadır. Diğer çeşitler arasında "Hile" mahkemeleri, oyunu doğrudan etkileyen bileşenleri ve özellikleri olan tematik alanlar bulunmaktadır. Oyun, her biri oyun tarzlarına göre kategorize edilmiş ve her biri "Power Shots" olarak bilinen bir çift benzersiz hamle bulunan 18 oynanabilir karaktere sahiptir. Power Tennis, Mario Golf: Toadstool Tour ile aynı anda geliştirildi ve üretim sırasında benzer teknoloji ve kavramları birbirleriyle paylaştı. Bu benzerlikler, Mario temasına karakter ve ayarların yanı sıra "Ring Shot" gibi alternatif oyun modlarını da içerir.

Mario Power Tennis, genel olarak olumlu bir şekilde karşılandı ve GameRankings'den yüzde 81, Metacritic'ten yüzde 80 puan aldı. Eleştirmenler oyunun derinliğini ve çeşitliliğini överken atlanamayan Power Shot animasyonlarını eleştirdi. Oyun, 2010 yılında Ölmeden Önce Oynatmanız Gereken 1001 Video Oyunu kitabındaki oyunlardan biri olarak dahil edildi.[1] Oyun, 2009 yılında New Play Control!' serisinin bir parçası olarak Wii'ye taşındı ve 2012 yılında Nintendo Selects koleksiyonunun bir parçası olarak piyasaya sürüldü.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Mott, Tony (2010). 1001 Video Games You Must Play Before You Die. Londra: Quintessence Editions Ltd. s. 567. ISBN 978-1-74173-076-0. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]