İçeriğe atla

Captain Toad: Treasure Tracker

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Captain Toad: Treasure Tracker
Geliştirici1-Up Studio
EAD Tokyo Group No. 2 Bunu Vikiveri'de düzenleyin
YayımcıNintendo
YönetmenKenta Motokura Shinya Hiratake
YapımcıNintendo EAD Tokyo

Group No.2

1-UP Studio
BesteciMahito Yokota
SeriMario
Super Mario serisi Bunu Vikiveri'de düzenleyin
PlatformlarWii U, Nintendo 3DS, Nintendo Switch
ÇıkışWii U

Japonya : 13 Eylül 2014

Kuzey Amerika : 5 Aralık 2014

Avrupa : 4 Ocak 2015

Avustralya : 5 Ocak 2015

Nintendo 3DS ve Nintendo Switch

Dünya çapı : 13 Temmuz 2018
TürBulmaca
ModTek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun
co-op mode Bunu Vikiveri'de düzenleyin

Captain Toad: Treasure Tracker Wii U için Nintendo EAD Tokyo tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan bir bulmaca oyunudur. Oyun Super Mario 3D World'da bir minioyun olarak çıkar. Oyun E3 tanıtımından sonra 13 Eylül 2014'te Japonya'da satışa sunulmuştur.

Captain Toad: Treasure Tracker, Super Mario 3D World içinde Captain Toad minioyun olarak yapılmıştır. Oyunda altın yıldıza ulaşmak için engellerden atlamak gerekir. Oyunda oynanılabilen karakterler Kaptan Toad ve bazen onun arkadaşı Toadettedir.

Oyuncu bonus öğeleri görmek için Wii U kumandasını kullanarak çevirebilir. Kaptan Toad ölmeden önce 2 kez hasar alabilir ve kırmızı mantar alırsa iyileşir. Super Mario 3D Worlddeki gibi Kaptan Toad yürüyüp koşabiliyor ama atlayamıyor (çünkü Kaptan Toad onun ağırlığında bir sırt çantası taşıyor). Toad bitkileri yukarı çekerek altın toplayabilir veya şalgam alarak düşmanları yok edebilir. Kazma bulursa Toad düşmanları ve yoluna engel olan blokları kırabilir. Oyun Wii U kumandası özellikleri ile kullanılabilir.

Oyunda 3 hikâye bulunur.1. hikâyede dev bir kuş altın yıldız ile Toadette'i kaçırır. Toad, kuşu yenip onları kurtarır. Diğer hikâyelerde 1. hikâyeye benzerdir. Oyundaki ana kötü dev kuştur.