Mario & Luigi: Partners in Time

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Mario & Luigi: Partners in Time
Mario & luigi - Partners in time logo.png
Geliştirici AlphaDream
Yayımcı Nintendo
Yönetmen Hiroyuki Kubota
Yapımcılar
Sanatçı Akira Noguchi
Senarist Hiroyuki Kubota
Besteci Yoko Shimomura
Seri Mario & Luigi
Platform Nintendo DS
Çıkış
  • KA: 28 Kasım 2005
  • JP: 29 Aralık 2005
  • AVR: 27 Ocak 2006
  • UK: 10 Şubat 2006
  • AU: 23 Şubat 2006
Tür Rol yapma
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Mario & Luigi: Partners in Time (Japoncaマリオ&ルイージRPG2×2 Mario & Ruīji Āru Pī Jī Tsū bai Tsū), 2005 yılında AlphaDream tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan bir rol yapma video oyunudur. Oyun, Mario & Luigi serisinin ikinci oyunu olup Kasım 2013 tarihinde Game Boy Advance için piyasaya sürüldü.

Oyun, her ne kadar Superstar Saga oyununun halefi olmasına karşın rağmen, oyunun konusu Mantar Krallığı'nın geçmişi ile bugünü arasında seyahat eden kahramanları içeren zaman yolculuğu temasına daha fazla vurgu yapmaktadır ve selefi ile bir ilgisi bulunmamaktadır.[1] Macera, Shroobs olarak bilinen yabancı bir tür tarafından kaçırılan Prenses Peach'i arayan Mario, Bebek Mario, Luigi ve Bebek Luigi'yi takip etmektedir.[2] Oyun, dörtlü arasındaki işbirliğine odaklanır ve dörtlü arasında ilerlemek için kendi niteliklerini ve becerilerini kullanmak zorundadır ve çoklu rol yapma oyunu öğelerini içerir, ancak zamanlama doğruluğuna odaklanan sıra tabanlı bir savaş sistemi bulunmamaktadır.[3] Oyun, özellikle konu ve temalarında selefinden çok daha karanlıktır.

Mario & Luigi: Partners in Time, Metacritic'ten toplamda 86 puan alarak kritik bir başarı elde etti.[4] Selefi gibi, oyun, karakterizasyonu ve komik tarzı ile DS'in çift ekranı ve gürültülü özelliğini kullanması nedeniyle eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.[5]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Jonathan Metts (3 Aralık 2005). "Mario & Luigi: Partners in Time Review – NWR". Nintendo World Report. 8 Ocak 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Aralık 2019. 
  2. ^ Partners in Time instruction booklet, p. 4.
  3. ^ Mario & Luigi: Partners in Time instruction booklet, p. 24.
  4. ^ "Metacritic score of Mario & Luigi: Partners in Time". Metacritic. 31 Mayıs 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Aralık 2019. 
  5. ^ Craig Harris (28 Kasım 2005). "Mario & Luigi: Partners in Time Review – IGN". IGN. 2 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Aralık 2019.