İçeriğe atla

Luigi's Mansion 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Luigi's Mansion 2
GeliştiriciNext Level Games
YayımcıNintendo
YönetmenBryce Holliday
Yapımcılar
TasarımcıJason Carr
ProgramcıDavid Catlin
SanatçıNeil Singh
SenaristTaro Kudo
Besteciler
  • Chad York
  • Darren Radtke
  • Mike Peacock
SeriLuigi's Mansion
Platformlar
Çıkış
  • JP: 20 Mart 2013
  • KA: 24 Mart 2013
  • EU/AU: 28 Mart 2013
TürAksiyon-macera
ModTek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenleyin

Luigi's Mansion 2 (Japoncaルイージマンション2 Ruīji Manshon Tsū) veya Kuzey Amerika'da Luigi's Mansion: Dark Moon, 2013 yılında Next Level Games tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera video oyunudur.[1] Oyun, Luigi's Mansion oyununun devamı olup 20 Mart 2013 tarihinde Japonya ve daha sonraki tarihlerde diğer ülkelerde Nintendo 3DS için piyasaya sürüldü.

Oyunda oyuncu, hayaletleri yakalamak için kullanılan özel bir elektrikli süpürge olan Poltergust 5000 ile donatılmış Luigi'yi kontrol etmektedir. Oyunun tek oyunculu modunda asıl amaç, Evershade Vadisi'nde oyun ortamında yaşayan hayaletler üzerinde sakinleştirici etkisi olan büyülü bir nesne olan paramparça Dark Moon'un parçalarını ele geçirmek ve Luigi'nin kardeşi Mario'yu Dark Moon'un ortadan kalkması ve paranormal faaliyetin arkasında kişi olan Kral Boo'dan kurtarmaktır.[2] Luigi, bir sonraki seviyeye geçmek için hayaletleri yakalarken ve bulmacaları çözerken, beş farklı temalı konakları adım adım keşfetmektedir. Dark Moon, yerel olarak veya Nintendo Network üzerinden çevrimiçi olarak oynatılabilen bir ortak çok oyunculu mod sunmaktadır.

Luigi's Mansion 2, eleştirmenler tarafından oyunun 3D görsellerini ve yeni özellikleri övülürken oyunun görev temelli yapısı ve kontrol noktalarının eksikliği nedeniyle eleştirildi.

  1. ^ "Behind you!". Nintendo of Europe GmbH. 6 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Aralık 2019. 
  2. ^ "Official Site - Luigi's Mansion: Dark Moon for Nintendo 3DS (Story)". Nintendo. 14 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Aralık 2019. 

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]