Kullanıcı mesaj:Yzkoc

Vikipedi, özgür ansiklopedi


Mesaj Arşivi: - Arşiv1 - Arşiv2 - Arşiv3 - Arşiv4 - Arşiv5

Alp Arslan Sayfası[kaynağı değiştir]

Merhaba. Gösterdiğim kaynağın neden kaldırıldığını öğrenebilir miyim? Shiftetelli (mesaj) 11.53, 18 Mayıs 2021 (UTC)

Gizlenen tablolar[kaynağı değiştir]

Merhaba. TBMM 8.-16. ve 22.-25. dönem arasındaki milletvekilleri listesinde gizlenen tabloları kaldırabilir misiniz? Değişiklik yaparken sıkıntı çıkarıyor. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.--89.46.66.49 15.55, 18 Şubat 2018 (UTC)
8., 16., 22. ve 25. dönem milletvekilleri listesindeki gizlenen tabloları çıkardığınız için teşekkür ederim. Lakin 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 18., 23. ve 24. dönem listelerinde de gizlenen tablolar var. Acaba onları da çıkarabilir misiniz? Teşekkür ederim. İyi akşamlar.--94.198.97.20 19.06, 18 Şubat 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Mart 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Mart 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22.08, 1 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Yzkoc!
Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Afrika Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Vikiproje Afrika'ya davet ediyorum.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İş birliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca istenen maddeleri ve açılan maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--TmѰ e12 17.48, 5 Mart 2018 (UTC)

Mustafa Ernam silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Mustafa Ernam) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Mustafa Ernam sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 09.57, 19 Mart 2018 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[kaynağı değiştir]

WMF Surveys, 18.33, 29 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Yzkoc!
Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.28, 2 Nisan 2018 (UTC)

nbsp[kaynağı değiştir]

Bu değişiklikte eklenen nbsp'lerin maksadı ve görevi nedir? Sık sık karşılaşıyorum ve genellikle silmeye çalışıyorum.

Yanıtınız için teşekkürler. Saitcank (mesaj) 14.13, 11 Nisan 2018 (UTC)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

WMF Surveys, 01.31, 13 Nisan 2018 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

WMF Surveys, 00.41, 20 Nisan 2018 (UTC)

Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verildi[kaynağı değiştir]

USSR animated flag.gif

Burada istatistiksel olarak listelendiği üzere; şu ana kadar 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 27 işbirliği projesi düzenlendi. Projeler kapsamında çeşitli ödüller dağıtıldı. Ancak sorumlu eksikliği nedeniyle Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verilmiştir. Gelecekte Vikiproje:Sovyetler Birliği'nden sorumlu olmak isteyenlere duyurulur. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.52, 21 Nisan 2018 (UTC)

Kemal Tarsuslugil silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Kemal Tarsuslugil) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kemal Tarsuslugil sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 21.41, 1 Mayıs 2018 (UTC)

TBMM[kaynağı değiştir]

Merhaba, TBMM maddesinde en alta doğru dolaşım şablonlarından sonra üst kısımda yer alan bilgilerin kopyasının bulunduğu bir kısım var. Bir de TBMM 25. dönem milletvekilleri listesi maddesinde yine tablonun birleştirilmesinden kaynaklanan eski tablonun gizlendiği bir kısım var. Bunları çıkarabilir misiniz? Malum anonim kullanıcı olduğumuz için filtre tarafından engelleniyorum. İyi çalışmalar :) --185.125.231.239 13.24, 20 Temmuz 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Yzkoc!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)

Şablon:Kitap kaynağı[kaynağı değiştir]

Kitap kaynağı şablonun son değişiklikten sonra hata veriyor: Bilinmeyen parametre |diğerleri= görmezden gelindi --Yzkoc (mesaj) 07.49, 16 Ağustos 2018 (UTC)

Bazı gözden kaçırdığım parametreler sonradan çıkıyor, gördükçe düzeltiyorum. Artık çalışıyor. ~ Z (m) 15.31, 16 Ağustos 2018 (UTC)

Şablon:Bizans Devleti Tarihi silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Şablon:Bizans Devleti Tarihi) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Şablon:Bizans Devleti Tarihi sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Cobija (mesaj) 08.29, 21 Ağustos 2018 (UTC)

Vikiproje Olimpiyatlar Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Olympic flag.svg
Olimpiyatlar Ayın İşbirliği Daveti

Olympic flag.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Olimpiyatlar ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Olimpiyatlar projesi kapsamında her ay tekrarlanacak Olimpiyatlar İş birliği projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu {{Vikiproje}} şablonunu Olimpiyat alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 500 maddeye şablon eklemektir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.32, 31 Ağustos 2018 (UTC)

Kadın binici[kaynağı değiştir]

Merhabalar, şu maddeyi oluşturan kişi olarak tartışma sayfasına bir göz atabilir misiniz? --Sayginerv-posta 17.16, 19 Eylül 2018 (UTC)

İngilizce tercümedir. Elimde kaynak yoktur.--Yzkoc (mesaj) 05.23, 20 Eylül 2018 (UTC)

Türkiye Cumhuriyeti'nde Yahudiler (kitap) silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Türkiye Cumhuriyeti'nde Yahudiler (kitap)) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Türkiye Cumhuriyeti'nde Yahudiler (kitap) sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 16.59, 19 Kasım 2018 (UTC)

Komnini - Kommena[kaynağı değiştir]

Merhaba @Yzkoc. Ben, Bilge Umar'ın söyleyişini belirtmiştim, bu konuda başka bir şey söyleyemem. Rapsar'ı bekleyelim. --Makedon (mesaj) 16.23, 24 Ocak 2019 (UTC)

Madde açma önerisi[kaynağı değiştir]

İyi günler, Bizansla ilgili en:Battle of Anglon (543) maddesini Türkçeye çevirmeniz mümkün müdür? Teşekkürler. Cem 53 mesaj 09.25, 3 Şubat 2019 (UTC)

Bu madde açıldı.--Yzkoc (mesaj) 20.16, 4 Şubat 2019 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selam. Buradaki maddelerden biri veya birkaçı ilgini çeker mi? --Ahmet Turhan (mesaj) 22.17, 8 Şubat 2019 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selamlar. Nazilerin Sovyet savaş esirlerine karşı işledikleri suçlar maddesi üzerinde çalışıyorum, epey bi kırmızı bağlantılı madde mevcut. Şu listede toparladım, ilgi alanın olan madde varsa açabilirsen sevinirim :) --Ahmet Turhan (mesaj) 15.14, 9 Mart 2019 (UTC)

Vikipedi:Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg

Merhabalar. Vikipedi:Vikibahar 2019, 23 Mart günü başlıyor! Köy çeşmesindeki duyuruyu inceleyebilir, proje sayfasına giderek projeyle alakalı daha ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz! Katılımınızı bekliyoruz!--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 00.07, 21 Mart 2019 (UTC))

Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

Yarışmayı organize eden kullanıcı olarak katılımcıların, yarışma kurallarını okumalarını ve kurallara dikkat etmelerini hatırlatan toplu bir mesaj atmak istedim :) İyi günler.--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 21.14, 23 Mart 2019 (UTC))

Sasani şehinşahları listesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, bu maddeyi siz açmışsınız sanırım ama maddenin yarısı İngilizce kalmış. Gözünüzden kaçmış olabileceğini tahmin ederek hatırlatmak istedim. Sevgiler Euphemia (mesaj) 10.24, 21 Haziran 2019 (UTC)

Nedensiz Geri Alma[kaynağı değiştir]

Merhabalar. İskitler maddesinde, Cem Rize adlı kullanıcı tarafından, kaynaklı bilgi nedensizce silinmektedir. Başka kullanıcılar tarafından da benzer değişikliklere gidilmektedir. Yanlış yaptığım bir nokta varsa öğrenmek isterim. Yok ise bu duruma bir göz atmanızda yarar var gibi gözükmektedir. Saygılar. Tarakoda (mesaj) 11.02, 30 Haziran 2019 (UTC)

Vikiproje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım![kaynağı değiştir]Gauntlet.png OpenRA.png
Flag-map of Soviet Union sphere of influence (1961-1989).svg VikiProje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım!
Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje:Sovyetler Birliği'nde 2 yıl 9 ay geride kaldı. Proje katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

Proje kapsamında 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 28 adet işbirliği projesi oluşturuldu. Bu kapsamda toplam 46 katılımcı işbirliği projelerine katkı sağladı, yüzlerce madde periyodik olarak düzenlenen işbirliği projeleri kapsamında oluşturuldu ve düzenlendi. Bunun yanında pek çok yeni kategoriler ve şablonlar meydana getirilerek proje ile ilgili maddeler geliştirildi. (detaylı istatistik) Proje kapsamında Rusya Federasyonu Devlet Marşı ve George Koval seçkin madde olarak Vikipedi'ye kazandırıldı. Sovyetler Birliği liderleri listesinin adaylığı ise devam etmekte.

Maalesef sorumlu eksikliği nedeniyle projeye ara vermek zorunda kalmıştık. Ağustos 2019 itibariyle projeyi tekrar canlandırmak istiyoruz. Proje bülteninde yapılan gelişmeler ve yenilikler yer almakta. Projeyi tekrar canlandırmak için sizin katkılarınıza ihtiyacımız var. Anket ve oylamalar sayfasında görüşlerinizi bildirerek gelecek işbirliği projelerinin kolektif biçimde ilerleyebilmesi için yardımcı olun, Sovyetler Birliği ile ilgili maddelerin geliştirilmesine katkıda bulunun. Birlikte çalışmak için iletişime geçebilirsiniz. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeniden canlanmak umuduyla iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 11.24, 17 Temmuz 2019 (UTC)

Sovyet casusları projesi[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

KGB Symbol.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında belli periyotlarla tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Ağustos 2019'un proje konusu Sovyet casuslar şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)

--MediaWiki message delivery (mesaj) 09.59, 29 Temmuz 2019 (UTC)

Mihail Apostolios[kaynağı değiştir]

Merhaba, Mihail Apostolios maddesinin kayda değerliği hakkında görüşünüzü merak ediyorum, kaynak aramalarım yetersiz kaldı, rica etsem bir bakabilir misiniz?--Kingbjelica (mesaj) 21.34, 26 Ağustos 2019 (UTC)

Sovyet gazeteleri projesi[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

Mass Media Barnstar Hires.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında belli periyotlarla tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Eylül 2019'un proje konusu Sovyetler Birliği'nde yayınlanmış gazeteler kategorisine ait maddeleri oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18.59, 1 Eylül 2019 (UTC)

Behçet Cantürk'ün Anıları silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Behçet Cantürk'ün Anıları) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Behçet Cantürk'ün Anıları sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 19.11, 10 Eylül 2019 (UTC)

Türkçeleştirme[kaynağı değiştir]

Praetorian Prefect madde adının doğrudan İngilizce'den aktarıldığı açık. Siz de bu isme sadık kalarak Anthemius (praetorian prefect) maddesini açmışsınız. Acaba bu madde ismini Latince kullanım olan praefectus praetorio olarak değiştirmeli miyiz? İngilizce kullanımdan daha doğru olur diye düşünüyorum. Düşünceleriniz nelerdir? Saitcank (mesaj) 11.32, 15 Eylül 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 18.58, 20 Eylül 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 15.28, 4 Ekim 2019 (UTC)

İsmail Coşar silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (İsmail Coşar) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/İsmail Coşar sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nedim Gâyet Bir (mesaj) 18.42, 22 Ekim 2019 (UTC)

Yılın maddeleri[kaynağı değiştir]

Selamlar. 5 Kasım günü Vikipedi:Yılın maddeleri seçmelerinin ilk aşaması başlıyor. Vikipedi'deki deneyimin nedeniyle yarışma jürisine seni aday göstermek istiyorum. Öncesinden bu işe dair vaktin ve isteğin var mı, bir sormak istedim. --Ahmet Turhan (mesaj) 08.18, 2 Kasım 2019 (UTC)

Selamlar. Teklifin nedeniyle çok teşekkür ederim. Bu konuya zaman ayırıp, katılmak isterim.--Yzkoc (mesaj) 05.56, 4 Kasım 2019 (UTC)

Yılın maddeleri 2019 yarışması başlıyor[kaynağı değiştir]

Статьи года Статья года.svg

Kasım - Aralık 2019'da, Türkçe Vikipedi'deki maddeler ilk kez Yılın maddeleri yarışmasına ev sahipliği yapacak. Katılımcılar Türkçe Vikipedi'nin en iyileri arasından seçilen aday maddelerden seçimini yapacaktır. Yarışma kurallarına burada ulaşılabilir. Yarışma birkaç aşamadan oluşacaktır;

Etkinlik takvimine buradan ulaşılabilir. Bu sene Türkçe Vikipedi'de ilk kez yapılacak yarışmaya tüm Vikipedistler davetlidir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 08.21, 2 Kasım 2019 (UTC)

Jüri adaylığı[kaynağı değiştir]

Статьи года Статья года.svg

2019 Yılın maddesi yarışmasında jüri olarak aday gösterildiniz.

Topluluk tarafından seçilmeniz durumunda yerine getirmeniz gereken jüri görev ve sorumlulukları için ana sayfadaki "Yarışma jürisi" konusunu inceleyebilirsiniz. Başarılar dileriz. Ahmet Turhan (mesaj) 10.29, 5 Kasım 2019 (UTC)

2019 Yılın maddeleri adaylığı için son gün[kaynağı değiştir]

Статьи года Статья года.svg

Türkçe Vikipedi'nin en iyilerinin maddelerinin seçileceği 2019 Yılın maddeleri yarışmasının maddeleri aday gösterme süresi 25 Kasım'da 23:59 (UTC+03.00)'da sona eriyor. Yarışma kriterlerine uyan maddeleri Yılın maddesi olması için aday gösterin. 2019 Bu sene ilki yapılan yarışmaya tüm Vikipedistler davetlidir.

Etkinlik takvimine buradan ulaşılabilir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13.13, 24 Kasım 2019 (UTC)

Sema Peyman, Filiz Aker ve Patricia Aulitzky maddeleri[kaynağı değiştir]

Bu maddeler için bir bakıp oylama yaparmisiniz sizin kararınız önemli sayın Yazkoç...--185.163.45.94 16.27, 25 Kasım 2019 (UTC)

Bizans İmparatorluğu vikiprojesi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bizans İmparatorluğu ile ilgili maddeler İngilizce Vikipedi'de bir görev gücü kapsamında bulunmakta ve bunlar herhangi bir önem derecesine sahip değil. Bu nedenle, diğer vikiprojeler için kullandığımız otomatik yordamı burada işletemiyoruz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15.08, 6 Aralık 2019 (UTC)

İngilizce kategori[kaynağı değiştir]

Merhaba Yzkoc, AWB ile değişiklik yaptığım için karşıma sürekli <!-- [[Category:X]] --> tarzı şeyler içeren maddeler çıkıyor. Sizin başlattığınız maddelerde de aynı şeylere rastlıyorum. Madde içinde İngilizce kategorilerin kullanılmasının nedeni öğrenebilir miyim? --Ali Haydar (mesaj) 18.52, 2 Ocak 2020 (UTC)

Ahmet Demir (bürokrat) silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Ahmet Demir (bürokrat)) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ahmet Demir (bürokrat) sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--E4024 (mesaj) 17.59, 28 Ocak 2020 (UTC)

Beyaz Rusya bayrağı maddeleri[kaynağı değiştir]

şuradaki kırmızı bağlantılı Muhafız birimi maddesi açıldı.--Yzkoc (mesaj) 11.38, 23 Şubat 2020 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Merhaba, çalışmalarınızı imrenerek takip ediyorum, vikiye katkınız büyük. İlgi alanınıza giriyor mu bilmiyorum ancaj sizden bir şey rica etmek istiyorum. Papa VI. Alexander'ın papalık dönemi The Borgias dizisine konu oldu. Bu papayla ilgili Türkçe kaynaklarda bilgi yok, rica etsem viki maddesini zenginleştirir misiniz? İyi günler.--Nushirevan11 07.10, 23 Mart 2020 (UTC)

Mustafa Tekmen silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Mustafa Tekmen) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Mustafa Tekmen sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.-- Ahmet Turhan (mesaj) 08.57, 26 Mart 2020 (UTC)

Hasan Karahan silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Hasan Karahan) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Hasan Karahan sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.-- Ahmet Turhan (mesaj) 08.59, 26 Mart 2020 (UTC)

Ali Rıza Aksu silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Ali Rıza Aksu) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ali Rıza Aksu sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.-- Ahmet Turhan (mesaj) 09.02, 26 Mart 2020 (UTC)

Mustafa Taşkesen silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Mustafa Taşkesen) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Mustafa Taşkesen sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.-- Ahmet Turhan (mesaj) 09.05, 26 Mart 2020 (UTC)

Vikiproje Tarih Yenilendi[kaynağı değiştir]

Wikiclassics Owl of Minerva (green).svg Vikiproje Tarih Yenilendi !
İyi günler, iyi çalışmalar.
Tarih ile ilişkili konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Tarih uzun süredir pasif durumda olduğu sebebiyle çalışmalarına ara verilmişti.

Projenin yeniden aktifleşmesi için yürütülen çalışmalar neticesinde proje görsel ve teknik eklentiler ile iyileştirildi.Projenin yeniden aktif bir sürece girebilmesi için Anket ve oylamalar kısmında proje dahilinde fikirlerinizi bildirebilirsiniz.Ayrıca iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğünüz katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edebilirsiniz. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesinin oylamasına katılarak iş birliği projesinin belirlenmesinde katkı sağlayabilir ve seçilen işbirliği projesi neticesinde pek çok ödül kazanabilirsiniz.

Ayrıca Yapılacaklar ve istek maddelerini inceleyebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve sizleri tekrardan aramızda görebilmemiz için LÜTFEN TIKLAYIN.

--𝓔̂𝔃𝓭𝓲̂𝓷𝓼̧𝓮̂𝓻 𝓑𝓮𝓰 01.09, 10 Nisan 2020 (UTC)

Efesbank Commons[kaynağı değiştir]

Merhaba Conderas adlı kişi efesbank sayfasına eklediğim dosyayı silmekte. dosya 5 nisandan beri silinmemiş kaynak da var bir bakar mısnız saygılarr--88.230.163.158 09.27, 24 Nisan 2020 (UTC)

Kamil Tolon[kaynağı değiştir]

Bu sayfaya kaynak ekleidm bir bakar mısınız?--178.244.95.65 16.05, 9 Mayıs 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Kamil Tolon maddesinin KM veya SM olmasını istiyorum fakat her aday gösterdiğimde trol deniyor reklam deniyor ve geri alınıyor. Sizden bu konu hakkında yardım rica edebilir miyim? saygılarımla--88.230.152.39 13.33, 10 Mayıs 2020 (UTC)

Gyula Moravcsik[kaynağı değiştir]

Selamlar. İlginizi çekebilir diye düşündüm, sevgiler.--Kingbjelica (mesaj) 20.18, 22 Mayıs 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar, 2020'nin 2. haftasının İş Birliği Projesi, Uluslararası UNICEF İyi Niyet Elçileri ve Savunucuları maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.30, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Kamil Tolon sayfasını kontrol eder misiniz?--188.57.100.153 11.43, 27 Mayıs 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 23. haftasının İş Birliği Projesi, Spike Lee filmografisindeki film maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 21.20, 1 Haziran 2020 (UTC)

Hikmet Ayar[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Evolutionoftheuniverse. Oluşturduğun Hikmet Ayar maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G9: Telif" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 14.14, 2 Haziran 2020 (UTC)

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Yzkoc, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --~~~~


Brcan (mesaj) 22.19, 5 Haziran 2020 (UTC)Brcan

Sizleri Formula 1 Vikiprojesine davet ediyoruz![kaynağı değiştir]

2019 Formula One Test Days - Charles Leclerc's Ferrari SF90.jpg VikiProje Formula 1 davetiyesi
Merhaba Yzkoc, Formula 1 ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Formula 1 Projesi'ne katılmak için sizi davet ediyoruz. Daha fazla bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar Face-smile.svg--MediaWiki message delivery (mesaj) 14.11, 7 Haziran 2020 (UTC)
Eğer bu Vikiproje ile ilgili daha fazla mesaj almak istemiyorsanız, lütfen buraya adınızı ekleyin.

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 24. haftasının İş Birliği Projesi, açılması istenen maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 01.01, 8 Haziran 2020 (UTC)

Geri Alma[kaynağı değiştir]

Özür diliyorum yanlışlıkla geri aldım değişikliğinizi ama hemen sizin revizyonu geri getirdim kusura bakmayın. Bir daha aynısı olmayacak Baran Ahmet (mesaj) 16.21, 15 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 25. haftasının İş Birliği Projesi, kadın millî ragbi birliği takımı maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 19.06, 15 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Kindness Barnstar Hires.png
Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Yzkoc,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Açılması istenen maddelerin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 08.25, 16 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Psikoloji İşbirliği Davetiyesi[kaynağı değiştir]

İş
Birliğine
Davet
WikiProject Psychology Logo (Deus WikiProject).png

İyi günler, iyi çalışmalar Yzkoc!!, Psikoloji ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Psikoloji projesi kapsamında her ay tekrarlanan Psikoloji İşbirliği Projesine davetlisiniz. Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.


--Thothr (mesaj)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 26. haftasının İş Birliği Projesi, Viki bağlantısı olmayan maddelerde iç bağlantı verilmesi olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 21.22, 22 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Psikoloji-Hatırlatma[kaynağı değiştir]

WikiProject Psycology Babel (Deus WikiProjects).png

İyi çalışmalar
Psikoloji Projesi dahilinde sürmekte olan bu ayın iş birliği çalışmasının sonlanmasına çok az kaldı.Son çalışmalar için lütfen proje sayfasını ziyaret ediniz..

--~~~~


İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 27. haftasının İş Birliği Projesi, Wolf Kimya Ödülü sahibi maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.20, 29 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Psikoloji İşbirliği projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Writer 15k medal wikiproject.png Gelişmiş Yazar Nişanı
Vikiproje Psikoloji kapsamında düzenlenen Ayın işbirliği projesinde göstermiş olduğunuz çaba için teşekkürler. 20.000 bayt büyüklüğünde açmış olduğunuz Askerî psikoloji maddesi ile bu nişanı almaya hak kazandınız Face-smile.svg Thothr(mesaj) 08.22, 30 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje:Psikoloji İBP ödülü[kaynağı değiştir]

Psi 3rd Class.svg Vikiproje:Psikoloji Ayın iş birliği 3.sü ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Yzkoc,

Psikoloji Vikiprojesinin bu ayın İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Projedeki performansınız sonrasında Vikiproje:Psikoloji Ayın iş birliği 3.sü ödülünün sahibi oldunuz. Sonraki aylarda da katılımınızın devamını umuyorum. Sevgiler... --Thothr(mesaj) 12.36, 30 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 28. haftasının İş Birliği Projesi, Bayrak taşıyıcı hava yolu maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.19, 6 Temmuz 2020 (UTC)

VikiProje Psikoloji daveti[kaynağı değiştir]

Vikiproje
Psikoloji
Daveti
WikiProject Psychology Logo (Deus WikiProject).png

Merhabalar Yzkoc!, Psikoloji ile ilgili maddeleri düzenlemek ve geliştirmeyi amaç edinen Psikoloji VikiProjesine davetlisiniz. Face-smile.svg


--evrifaessa ❯❯❯ mesaj

Selam[kaynağı değiştir]

Kamil Tolon sayfasındaki değişiklikler bekliyor. Bir bakar mısınız? Ayrıca bir anlaşmazlık da mevcut.--217.131.74.30 10.55, 18 Temmuz 2020 (UTC)

Papalık Nişanı[kaynağı değiştir]

Emblem of the Holy See usual.svg Papalık Nişanı
Birçok papa maddesini oluşturmuş olmanızdan ötürü, sevgiler. Madrox❯❯❯ mesaj? 18.52, 4 Ağustos 2020 (UTC)
Ambox warning pn.svg

Ayhan Çevik[kaynağı değiştir]

Ayhan Çevik (1964 doğumlu siyasetçi) isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir.
Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

ahmetlii mesaj katkılar 08.25, 7 Ağustos 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 19.02, 15 Ağustos 2020 (UTC)

Küçük bir merasim ile bu Kutsal Taç size[kaynağı değiştir]

Корона св. Стефана.jpg Kutsal Taç
Bizans İmparatorluğu ile ilgili yaptığınız katkılarınızdan ötürü, bu Kutsal Taç'ı size takdim ediyorum, sevgiler. Madrox❯❯❯ mesaj? 15.51, 14 Eylül 2020 (UTC)

Seçkin madde adaylıkları görüş bekliyor![kaynağı değiştir]

Selamlar, şu an "Vikipedi'de bulunan 365.786 maddenin 199 tanesi seçkin madde statüsündedir; yani diğer bir deyişle 1.830 Vikipedi maddesine bir seçkin madde düşmektedir." Oysa ki bu oran enWiki'de 1.050 maddede 1 seçkin madde. Seçkin madde oluşturmak kadar, seçkin maddde adaylıklarına görüş bildirmekte çok önemlidir, zira adaylıkların bekleme süresi 1 aydan fazla sürebiliyor. Ancak burada yalnızca "Destek Destek" şablonu eklemekten değil, detaylı bir incelemeden bahsediyoruz. Unutmayın ki, seçkin olması amacıyla bir madde oluşturduğunuzda o madde de "görüş bekleyen seçkin madde adaylıklarından" biri olacak. Eee bu kadar dil döktükten sonra bir görüşünüzü alırız, iyi Vikiler :) MediaWiki message delivery (mesaj) 13.22, 19 Eylül 2020 (UTC)

Şablondaki yazım hatası[kaynağı değiştir]

Merhaba! {{I. Dünya Savaşı'na götüren olaylar}} şablonda bir yazım hatası var. I. Dünya Savaşı'a götüren olaylar olarak gözüküyor "n" harfi gözükmemekte. Ayriyitten şablon adını daha açık olmasından ötürü I. Dünya Savaşı'na sebebiyet veren olaylar. Robingunes (mesaj) 15.02, 26 Eylül 2020 (UTC)

1000+ Madde[kaynağı değiştir]

1k award.png 1000 Madde yıldızı
Türkçe Vikipedi'de 1000'den fazla madde başlattığınız için bu yıldız size, sevgiler. Madrox❯❯❯ mesaj? 11.44, 27 Eylül 2020 (UTC)

Siyaset VikiProjesi İBP[kaynağı değiştir]

Katılımınızı bekleriz. İBP'nin bitmesine az kaldı! Kadıköylümesaj 14.45, 20 Ekim 2020 (UTC)~ Siyaset İş Birliği Projesi ~

28 Temmuz 2021 Çarşamba

Bu projenin amacı; VikiProje Siyaset topluluğunu siyaset konulu maddelerin ansiklopediye kazandırılması veya mevcut maddelerin geliştirilmesi amacıyla iş birliği ile birlikte hareket ettirmektir. Her ay bir veya iki proje seçilerek, Vikipedistlerin katılımıyla projenin hızlı bir şekilde bitirilmesi amaçlanır.

Siyaset İş birliği Projesi için siz de, yeni projeye aday gösterebilir veya oy kullanabilirsiniz. Ayrıca eski projeleri görmek için arşive göz atabilirsiniz.

Bu Ayın İş birliği Projesi[kaynağı değiştir]

~ Siyaset iş birliği ~

Society.svg
Bu ayki iş birliğine katılın!

Ekim 2020'nin iş birliği, maddesi henüz oluşturulmamış Türkiye'nin 27. dönem milletvekillerinin maddelerinin oluşturulmasıdır.
Puanlamaya alınabilmesi için aşağıdaki beş koşulun yerine getirilmesi gerekiyor.

 1. Tamamlanan her maddenin tartışma sayfasına, (sınıf ve önemi belirtilerek) siyaset proje şablonu eklenmelidir. Edebiyat, spor, bilim vb başka bir proje ile de ilgiliyse onların da eklenmesi önerilir.
  Hatırlatma: Siyaset projesi küresel çaptadır. Dolayısıyla, Türkiye'de bakanlık yapmayan milletvekilleri "az" önemde varsayılıyor.
  {{VikiProje | Proje = Siyaset | Sınıf = |Önem = }}
 2. Tüm maddelerin tartışma sayfalarında en üste Şablon:Tartışma şablonu eklenecektir.
 3. Tüm maddelerin tartışma sayfalarında (hayatta iseler) Şablon:YİB şablonu eklenecektir.
 4. Oluşturulan her maddeye Şablon:Makam sahibi bilgi kutusu eklenecektir.
 5. Ekim ayı içinde oluşturan maddeye yapılan katkılar, oluşturan kullanıcıya ait ise puanlanacaktır.
  Diğer katkılara yalnızca teşekkür edilecektir.

Puanlama:

 • Her bir Taslak sınıfında oluşturulmuş yeni madde için 8 puan,
 • Her bir Başlangıç sınıfında oluşturulmuş yeni madde için 17 puan,
 • Her bir C sınıfında oluşturulmuş yeni madde için 35 puan,
 • Eklenen her kaynak için 3 puan
 • Eklenen her kategori için 1 puan verilecektir.
 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedef 20 yeni milletvekili maddesi oluşturmaktır:
3 / 20   (15%)

 • Proje başlangıç: 1 Ekim 2020
 • Proje bitiş: 31 Ekim 2020

Bu imzasız yazı Kadıköylü (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

İstanbul kuşatmaları[kaynağı değiştir]

Selam. İstanbul kuşatmaları ile ilgili yapılan değişiklikler bir yerde tartışıldı mı yoksa İngilizce Vikipedi'yle uyumlu olsun diye mi yapıldı? --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 13.44, 23 Ekim 2020 (UTC)

Selam "Osmanlılar, Macarlar ile olan sorunları çözdükten sonra 1394-1396 yılları arasında şehri tekrar kuşatmışlardır. 1391 yılında kuşatma kaldırılırken şehrin hâlen abluka altında tutulmasından yola çıkan bazı Osmanlı tarihçileri 1391'de başlayan kuşatmanın 1396 yılında sonlandığını, bu yıllar arasında iki farklı değil şiddeti dönem dönem artan ve azalan tek bir kuşatma olduğunu kabul etmektedir.[ Bazı tarihçiler ise 1397'de başlayan üçüncü Osmanlı kuşatmasını da bu kapsamda değerlendirerek 1391-1402 yılları arasında tek bir kuşatma olduğu savunmaktadırlar." çerçevesinde iki kuşatmayı tek düşünüp yalnızca İngilizce değil tüm diğer diller ile uyumlu olsun diye yaptım.--Yzkoc (mesaj) 14.05, 23 Ekim 2020 (UTC)
Ben de onu diyecektim. Üç ayrı kuşatmayı 1391'den 1402'ye kadar tek bir kuşatma olarak da düşünmek mümkün. Buna karşın bir kuşatmanın 1391'de başlayıp 1396'da sonlandığının söylenebileceğinin yanı sıra İngilizcede yapıldığı gibi 1396-1402 arasındaki abluka-kuşatma durumunu tek bir kuşatmaya indirgemek de mümkün. Hatta İspanyolca ve Yunancada Ankara Savaşı da birbirleriyle ilgili görülerek kuşatmaya dahil edilmiş mesela. İkinci kuşatmanın 1394'te mi yoksa 1396'da mı başladığı bile henüz tartışmalıyken bu üç kuşatmayı -ya da kişinin meşrebine göre ikisini- birbirlerine bağlamak yerine ayrı ayrı olarak işleyip birbirleriyle olan ilgilerini vermek daha makul bir çözümdü. Geri kalanı özgün araştırmanın kıyılarında dolaşmak oluyor bana kalırsa. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 14.21, 23 Ekim 2020 (UTC)
Tekrar merhaba, kusura bakma geç dönebildim. Nasıl yapalım? Geri almak, daha fazla tartışmak. Lütfen sen yönlendir--Yzkoc (mesaj) 11.13, 26 Ekim 2020 (UTC)
Estağfurullah. Bana kalırsa açıkladığım sebeplerden ötürü eski hâli, yani maddelerin ayrı olması daha makuldü. Yazdıklarıma cevaben bir şeyler yazarsın diye geri alma işlemi yapmadım. Üzerine tartışalım, nihayetinde neye karar verirsek ona göre işlem yaparız. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 19.55, 26 Ekim 2020 (UTC)
Geri alım benim için uygundur. Gün içerisinde geri alırım.--Yzkoc (mesaj) 06.48, 2 Kasım 2020 (UTC)

İBP - Teslim Edilememiş Yıldızların Tespiti Çağrısı[kaynağı değiştir]

Merhaba Yzkoc.

2020'nin son haftalarına gelmekte olduğumuz şu günlerde, geçmiş bazı haftalarda İBP katılımcılarının hakettikleri bazı yıldızların arşive ve yıldız koleksiyonuna eklenmemiş olduğunu şans eseri farkettim. Takdir edersiniz ki, unutulan yıldızları bulmak için geriye dönük 40+ haftanın tek kişi tarafından kontrol edilmesi oldukça zor. Bu sebeple, herkes kendi kontrolünü kendisi yapıp, hak ettiğini düşündüğü ama alamadığı yıldızları haftasıyla birlikte bildirirse geriye dönük tekrar kontrol edip güncelleme yaparak yıl bitmeden herkesin koleksiyonunu olması gerektiği haline getirebiliriz.

Yıldızıma kavuşmak istiyorum diyen herkesi kendi eksik yıldızlarını tespit etmeye davet ediyorum. Tespitlerinizi bana mesaj bırakarak bildirebilirsiniz.

Geriye dönük yıldızlar şöyle dursun, bundan sonrasına bakalım diyenleri ise haftalık İBP'lerimize bekliyorum. Bu haftanın projesi "Meksika mutfağı maddelerinin oluşturulması" olarak belirlenmiştir ve projeyi ilk beş sırada tamamlayan kullanıcılar, Yeme-İçme Yıldızı ödülünün de sahibi olacaktır.

Sevgiler, iyi vikiler. LostMyMind (mesaj) 22.16, 27 Ekim 2020 (UTC)

Değişiklikler bekliyor![kaynağı değiştir]

Şu anda, Vikipedi'de sürüm kontrolü bekleyen tam olarak 2.060 değişiklik bulunmakta; bu oldukça yüksek bir değer. Okuyucuların bilgiye hızlı ve düzgün şekilde erişebilmesi için bekleyen değişiklikleri haydi hep birlikte eritelim!

İş birliği projesi daveti[kaynağı değiştir]

2020 46. Hafta İş Birliği Projesi'nin konusu, "Şablon:Pratt & Whitney hava aracı motorları maddelerinin oluşturulması" olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Projeye katılımınızı bekleriz.

2020 Yılın Maddeleri yarışması için jüri adaylığı[kaynağı değiştir]

Merhaba Yzkoc. Kabul ederseniz sizi 2020 Yılın Maddeleri yarışmasına jüri adayı göstermek istiyorum. Henüz istekli bulamadık ve yarın adaylığın son günü. Size başvurmayı da atlamışım. Ne dersiniz? --iazak (mesaj) 10.25, 12 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba. Aday olabilirim. Teşekkürler.--Yzkoc (mesaj) 10.27, 12 Kasım 2020 (UTC)

İBP'de yeni ödül: Ekonomi yıldızı![kaynağı değiştir]

Ekonomi Yıldızı
Selamlar. İş birliği projesi ödüllerinin arasına yeni Ekonomi yıldızı katıldı! Ekonomi ile ilgili iş birliği projelerine katılın, bu yıldızı kaçırmayın! İyi çalışmalar!
Caskination ?
Bu mesajı almak istemiyorsanız Şablon:İşbirliği-davet/İstemeyenler sayfasına imzanızı ekleyiniz. MediaWiki message delivery (mesaj) 21.02, 12 Kasım 2020 (UTC)

İş birliği projesi daveti[kaynağı değiştir]

Selamlar. İş birliği projesinde bu haftanın konusu "Şablon:Queen ve Şablon:Queen şarkıları maddelerinin oluşturulması" olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan göz atabilirsiniz. Projeye katılımınızı bekleriz. İyi çalışmalar!

Bu mesajı almak istemiyorsanız Şablon:İşbirliği-davet/İstemeyenler sayfasına imzanızı ekleyiniz.
Caskination ? 12.31, 24 Kasım 2020 (UTC)

Yılın maddesi adayın[kaynağı değiştir]

Merhaba Yzkoç. Daha önce de takdir ederdim ama yılın maddeleri adaylıkları sırasında okuduğum maddelerin, sana hayran olmama neden oldu. Tüm topluluk adına bir de ben teşekkür ederim. Şu an ise Aleksios Apokaukos için yazıyorum. Madde güzel de 2019'da yazılmış, Geçen yıl konan "yıl içinde boyutunun %30 genişletilmiş olma" kuralına uymuyor. Senin eklentini çıkarmaya elim varmadı, kendin geri almanı rica ediyorum. Kategorilendirme için de değerlendirmeni bekliyorum. --iazak (mesaj) 08.01, 26 Kasım 2020 (UTC)

İBP Davet[kaynağı değiştir]

Selamlar. İş birliği projesinde bu hafta "Tematik Yıldız Kampanyası" var! Projeye katılıp istediğiniz tematik ödülleri kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan göz atabilirsiniz. Projeye katılımınızı bekleriz. İyi çalışmalar!

Bu mesajı almak istemiyorsanız Şablon:İşbirliği-davet/İstemeyenler sayfasına imzanızı ekleyiniz.

Caskination ? 07.52, 7 Aralık 2020 (UTC)

Zonguldak Vikiprojesine davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Zonguldak (tr).svg Vikiproje Zonguldak davetiyesi
İyi günler, iyi vikiler!
Zonguldak ile ilgili maddeleri arttırmayı, belirli standartlara ulaştırmayı ve düzenlemeyi hedefleyen Zonguldak Vikiprojesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!--Kadıköylümesaj 18.55, 7 Aralık 2020 (UTC)

Ermenistan vikiprojesine davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Flag of Armenia.svg VikiProje Ermenistan davetiyesi
VikiProje Ermenistan'a davetlisiniz! Bu vikiprojeye katılmak isterseniz katılımcılar bölümüne adınızı girip Vikiproje Ermenistan'ı geliştirmeye başlayabilirsiniz. İyi günler.

Huluxsi (mesaj) 12.56, 9 Aralık 2020 (UTC)

Finlandiya vikiprojesine davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Flag of Finland.svg VikiProje Finlandiya davetiyesi
VikiProje Finlandiya'ya davetlisiniz! Bu vikiprojeye katılmak isterseniz katılımcılar bölümüne adınızı girip Vikiproje Finlandiya'yı geliştirmeye başlayabilirsiniz. İyi günler.

Huluxsi (mesaj) 17.01, 9 Aralık 2020 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Merhaba, Fransız Devrimi sayfasına bakınca, böyle büyük bir olayın kısaca yazılmış olması garibime gitti ve size yazmak istedim. Tarihi çeviriler yapmaktasınız, umarım ilgi alanınıza giriyordur, rica etsem sayfayı genişletebilir misiniz? Kolaylıklar.--Nushirevan11 00.23, 12 Aralık 2020 (UTC)

Zonguldak vikiprojesine davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Vikiproje Zonguldak davetiyesi.png Vikiproje Zonguldak davetiyesi
İyi günler, iyi vikiler!
Zonguldak ile ilgili maddeleri arttırmayı, belirli standartlara ulaştırmayı ve düzenlemeyi hedefleyen Zonguldak Vikiprojesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Huluxsi (mesaj) 12.57, 12 Aralık 2020 (UTC)

Robert Guiscard[kaynağı değiştir]

Merhaba @Yzkoc, Robert Guiscard maddesindeki bazı kategorileri kaldırdığınızı gördüm (örneğin Antakya tarihi kategorisi) bunların neden kaldırıldığını merak ediyorum. Selamlar, iyi vikiler...эртлй ილეტი იაზ 05.23, 17 Aralık 2020 (UTC)

Merhaba @Ertly, Kategori:Antik Antakya ve Kategori:Orta Çağ'da Antakya isimli iki kategori açtım. İlgili maddeleri İngilizce ile karşılaştırıp, yerleştirdim. Bu nedenle yapıldı değişiklik. Sen uygun gördüğün kategorileri eklersin. Selamlar.--Yzkoc (mesaj) 08.24, 17 Aralık 2020 (UTC)
Anladım, çok teşekkürler. Kolaylıklar...эртлй ილეტი იაზ 10.07, 17 Aralık 2020 (UTC)

Sizleri Kuzey Makedonya Vikiprojesine davet ediyoruz![kaynağı değiştir]

Flag of North Macedonia.svg Vikiproje Kuzey Makedonya davetiyesi
Vikiproje Kuzey Makedonya'ya davetlisiniz! Bu vikiprojeye katılmak isterseniz katılımcılar listesine adınızı ekleyip Vikiproje Kuzey Makedonya'yı geliştirmeye başlayabilirsiniz. İyi günler.


--Veselov350💬 07.02, 24 Aralık 2020 (UTC)

Ermenistan vikiprojesine davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Flag of Armenia.svg VikiProje Ermenistan davetiyesi
VikiProje Ermenistan'a davetlisiniz! Bu vikiprojeye katılmak isterseniz katılımcılar bölümüne adınızı girip Vikiproje Ermenistan'ı geliştirmeye başlayabilirsiniz. İyi günler.

Huluxsi (mesaj) 17.36, 3 Ocak 2021 (UTC)

Boğazlar Savaşı[kaynağı değiştir]

Selamlar Yzkoc. Galata Kulesi maddesinde bir çalışma yürütüyorum da, "Boğazlar Savaşı" diye bir savaşa denk geldim. İlginç bir şekilde şurada görebileceğin gibi yalnızca İtalyanca ve Rusça Vikilerde varmış bu madde (üstelik bayağı da detaylı işlenmiş). Konu ilgi alanına girdiğinden, oluşturabilmen mümkün müdür? Ayrıca birkaç kırmızı bağlantı daha çıktı Galata Kulesi maddesinde, ilgini çeken olursa oluşturabilirsin :) İyi çalışmalar diliyorum.--NanahuatlEfendim? 09.16, 7 Ocak 2021 (UTC)

Teşekkürler bunun için, hoş oldular :) İstersen Podestà, I. Konstantinos (patrik) gibi maddeler de var. Ben zaten açacağım, acelem yok, çalışma uzun sürecek ama sen istersen ayrıntılı açabilirsin :) İyi günler.--NanahuatlEfendim? 10.05, 10 Ocak 2021 (UTC)

Mahmut Hendek[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Esmer Günler. Oluşturduğun Mahmut Hendek maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Esmer Günler (mesaj) 21.10, 9 Şubat 2021 (UTC)

Değişiklik İçin Yardım ve Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben Albayrak Grubu'nun bünyesinde çalışan sosyal medya yetkililerinden birisiyim. Şirketin Wikipedia sayfasında bir takım eklemeler yapmam gerekiyor. Üyeliğimi bunun için oluşturdum. Dünden beri uğraşıyorum ve asıl sayfayı bozmamak için bir deneme sayfası oluşturdum. Buraya tıklayarak oluşturduğum sayfayı inceleyebilirsiniz. Dün akşam sayfada telif uyarısı vardı ve silip yeniden oluşturdum deneme sayfasını. Özgünlük testi bulunan 3 farklı sitede yazıyı test ettim ve yüzde 77 özgün, yüzde 23 ise kopya içerik sonucunu aldım. Wikipedia şartları sayfasında kopya sınırının %25 olduğunu gördüm. Rica etsem deneme sayfasını inceleyip eğer bir problem yoksa asıl Albayrak Grubu sayfasına taşır mısınız? Teşekkür ediyorum.--Eyupmerdasi (mesaj) 09.47, 5 Nisan 2021 (UTC)

Halil Türkmen silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Halil Türkmen) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Halil Türkmen sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Robingunes; 15.18, 25 Nisan 2021 (UTC)

Madde önerisi[kaynağı değiştir]

Merhaba Yzkoc. Ermeni kişilerin maddelerini açtığın için kayda değerliğinden pek emin olmasamda müsait olduğunda "Arşag Alboyacıyan" sayfasını oluşturabilir misiniz (kayda değer ise)? İyi vikiler! Robingunes; 07.07, 5 Mayıs 2021 (UTC)

Bir fotoğraf[kaynağı değiştir]

Elimde İsak Altabev'in bir fotoğrafı var. Ben yüklemeyi beceremiyorum. İletişime geçerseniz size atabilirim. NamütenahiŞah (mesaj) 03.27, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Sayfa Genişletme Hk.[kaynağı değiştir]

Bir süredir Albayrak Grubu'nun iştirakleri için Wikipedia'da düzenleme yapıyorum. Bu konu hakkında da bir çok yetkiliyle irtibata geçtim. Son yaptığım değişikliklerin üzerinden 1 hafta geçti. Herhangi bir sorun görünmüyorsa acaba işlemlerime devam etmek istiyorum. Sizden ricam Albayrak Grubu, Albayrak Medya Grubu ve TVNET için inceleme yapıp herhangi bir sorun yoksa onaylamınızı talep ediyorum. Lütfen önceki ve yeni sürümler arasındaki farkları inceleyip karar verebilir misiniz? Teşekkürler--Eyupmerdasi (mesaj) 07.58, 5 Haziran 2021 (UTC)

Formula yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi[kaynağı değiştir]

FIA F2 Austria 2018 Nr. 08 Russell (3).jpg VikiProje Formula 1 yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi
Merhaba Yzkoc', Formula 1'in yetiştirme serileri ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Formula yetiştirme serileri görev gücüne katılmak için sizi davet ediyoruz. Daha fazla bilgi için görev gücü sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar Face-smile.svg--MediaWiki message delivery (mesaj) 12.15, 18 Temmuz 2021 (UTC)