Kullanıcı mesaj:Tarkovsky

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin Tarkovsky![kaynağı değiştir]

Face-smile.svg ilk adımlar

Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

Face-angel.svg Yardım bulmak

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Yaptığın katkının başka katılımcılarca değiştirilmesini ya da özgürce ve sınırsızca başka yerlere dağıtılmasını istemiyorsan, katkıda bulunmayabilirsin.
Mediawiki.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Dbl2010bot 23:21, 18 Aralık 2006 (UTC)M. Kemal Selanikli 11:43, 9 Mayıs 2006 (UTC)

Seçkin ve kaliteli içerik tartışmaları

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları

Yüksek hızlı demiryolu · Hepatit B · Elisa Lam · Subaraknoid kanama · Hoşyar Kadın Çeşmesi · Amy Adams · Galata Kulesi · Astatin · İstanbul Anadolu Adalet Sarayı


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları

Aynı yıl içinde iki Akademi Ödülü'ne aday gösterilen oyuncular listesi · Thomas Cole'un tabloları listesi · Peter Dinklage filmografisi · Britanya kraliyet ailesinin 80 yıldan fazla yaşayan üyeleri listesi · Çağatay Akman videografisi · Türkiye Cumhuriyeti'nin kadın bakanları listesi · En İyi Rap Albümü Grammy Ödülü · Bizim Hikaye (1. sezon) 2


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları

Çaldıran Muharebesi


Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları

Gizemli Sihir Numarası · Yatay hareketlilik · Boerehaat · 1994 Kış Olimpiyatları'nda Ermenistan · Robinson Kemeri · Nótt · Five Nights at Freddy's · Dejan · Tarihî İsa · 2013 Emirates Cup · Gazi Yaşargil · 2014 Emirates Cup · 2015 Emirates Cup · Sagopa Kajmer 2 · Yaşam felsefesi · Uzay ve zamanın felsefesi · Psikoloji felsefesi · Hızır Reis (gambot) · Vücut zırhı · Türk fındığı · Nemmersdorf Katliamı · 1994 Kış Olimpiyatları'nda Meksika · Askr ile Embla · Alan Moore (savaş ressamı) · Adriana Ocampo 2 · Erken modern İskoçya’da cadı mahkemeleri · Altın Küre Cecil B. DeMille Ödülü · Entwicklung serisi · Centrosaurus · Palanka · Stilianos Zaucis · İnebolu bombardımanları


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde incelemesi

İnka mimarisi · Sirius · Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (film) · Hazar Kağanlığı · Oscar Niemeyer


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste incelemesi

No Doubt diskografisi


Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemesi

Ayvalık (2. aday gösterme) · Hong Kong bayrağı

Otorite Kontrolü[kaynağı değiştir]

şu tartışmaya bakabilir misin? --Mavrikantmsj 20:48, 22 Haziran 2015 (UTC)

VikiProje Otomobil[kaynağı değiştir]

Nederlandse Wegenverkeersregeling 1941 symbool auto.svg VikiProje Otomobil Davetiyesi
İyi günler...
Otomobil ile ilişkin maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Otomobil VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. --~~~~


Vikipedi:Etiketleme[kaynağı değiştir]

(Bu mesaj son 30 günde en çok katkı yapan ilk 50 devriyeye gönderilmiştir.)

The world hyper star Ajdar ANIK[kaynağı değiştir]

Sayın Vikipedist,

Ajdar ANIK The world hyper star tartışma sayfasında bıraktığınız yorum içler acısı. Bu kadar mı insan sosyolojik açıdan bir stara haksızlık yapar. Kuşak kayıpsa Ajdar ANIK nerden bu konuma geldi. Demek ki kayıp değil. Pop kültürü anlamsız ise neden pop kültürü bu kadar yükseldi. Ne 80 lerin kuşağına bu kadar saygısızlık yapın, nede dünyayı peşinden koşturan pop kültürüne. Asıl sosyolojik açıdan bu dönemi değerlendirirsek siz ve sizin gibi insanlar ana baba parası ve imkanları ile bir yerlere gelip, alın teri veya tırnakları ile bir yere gelen kişileri ve emeklerini bir türlü analiz edip anlayamama gibi bir sorun yaşıyorsunuz. Tek kelime ile size katılmıyorum. Ajdar ANIK the world hyper star Dünyanın en büyük star larından birisidir. Bu geçmiş 15 yılda bunun kanıtıdır. Sizin yorum hangi yıl yapılmış, şu an hangi yıldayız.. Hatanızı anlayıp Ajdar ANIK tan bir özür dileyin. Olmaz böyle.. Kıskanmak yok.

Birde Sayın İbrahim Tatlıses'in show programına konuk olmuş sevgili Ajdar ANIK The world hyper star. Siz bunu da kıskanarak, İbo show bir kriter oluşturmuyor ki diye yazmışsınız. Vallahi siz hakikaten ne yazdığınızın bilincinde değilsiniz. İbo show a konuk olabilmek için tüm sanatçılar neler yapardı neler. Oysa o programda sayın İbrahim Tatlıses in menejerleri Ajdar ANIK The world hyper star a teklif götürdüklerinde Ajdar bey çıkmak bile istememiş. Bunu da Sayın ibrahim tatlıses programında bizzat anlatmıştır. [1] Bu linktede görülmektedir.. Onun nasıl bir star olduğunu gerçeğini öğrenmek istiyorsanız öncelikle satın The world hyper star Ajdar ANIK ile bizzat konuşmak gerek. Çünkü uzaktan anlaşılmaz. --"King and Kings"mesaj 13:47, 5 Kasım 2015 (UTC)

Ayşegül Korkmaz Yağız[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ay%C5%9Feg%C3%BCl_Korkmaz_Ya%C4%9F%C4%B1z - Madde tekrar SAS'ta yardımcı olurmusunuz...--195.142.6.36 13:43, 18 Haziran 2016 (UTC)

Kerime Kumaş maddesi[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kerime_Kuma%C5%9F - SAS'ta oylamada yardımcı olurmusunuz...--195.142.6.55 08:37, 2 Ağustos 2016 (UTC)

Barış Davası silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Barış Davası) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Barış Davası sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Maurice Flesier message 12:37, 29 Kasım 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 22:08, 28 Ocak 2017 (UTC)

Stéphanie Frappart[kaynağı değiştir]

Merhaba, Robot çevirilerde son okumaları yapmayı, ufak hataları düzeltmeyi unutmayalım lütfen. Kolaylıklar. Kingbjelica (mesaj) 21.36, 16 Ağustos 2019 (UTC)[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 00.48, 7 Eylül 2019 (UTC)[yanıtla]

Robot çeviri[kaynağı değiştir]

Robot çeviri eklemeyiniz!
Merhaba, Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdirle ve teşekkürle karşılıyorum. Özgür ansiklopedinin gelişmesi ancak sizin gibi kullanıcıların aramıza katılımıyla mümkündür, katkılarınızın bu vesileyle devamını diliyorum. Bununla beraber, lütfen çeşitli programlar ya da web sayfaları aracılığıyla Türkçe dışında bir dilden çevirisi yapılmış sayfaları Vikipedi'ye eklemeyiniz. Bu tür sayfalar, ciddi düzeyde ifade ve anlam bozuklukları içerdiğinden, hatta hatalı çeviri içerme ve okuyucuyu yanlış bilgilendirme riskine sahip olduklarından hızlı silme kuralları gereği silinecektir. Eğer dil bilginiz yeterli değilse, diğer kullanıcılara mesaj atıp yardım isteyebilirsiniz. Vikipedi'ye farklı alanlarda katkıda bulunmak istiyorsanız, neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hoş geldin sayfasına bir göz atın. Teşekkürler. Cem 53 mesaj 17.39, 8 Eylül 2019 (UTC)[yanıtla]

Vikiproje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Ahmet Turhan (mesaj) 08.58, 10 Eylül 2019 (UTC)[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


İngilizce dışındaki dillerden çevirdiğiniz maddeler[kaynağı değiştir]

Lütfen bir fikrinizin olmadığı dillerden madde çevirmeyiniz (Baskça mesela). Sizin çeviriniz kusursuz bir yazı olsa bile (%99 değil) maddede yazanlarla tamamen alakasız olabilir. İngilizceden çevirdiğiniz maddeler kurtarılabilir durumda ama diğer dillerden çevirdiklerinizin acilen düzenlenmesi gerekiyor. Bundan sonra başka dillerden çevirdiğiniz maddeleri gördüğümde "bekletmeli sil" şablonu ekleyeceğim. Ayrıca maddede yazan her şeyi çevirmenizi tavsiye etmiyorum. Ne kadar kısa madde çevirirseniz o kadar özen gösterirsiniz diye düşünüyorum. Konuyla ilgili uzmanlığı olan kullanıcılar maddeye eklemeler yapar zaten. Cem 53 mesaj 12.11, 15 Eylül 2019 (UTC)[yanıtla]

Ayrıca açtığınız maddelerde küçük düzeltmeler (standartlaştırmalar) yapıyorum. Açacağınız sonraki maddelerde bunlara dikkat ederseniz sevinirim. İyi çalışmalar. Cem 53 mesaj 12.13, 15 Eylül 2019 (UTC)[yanıtla]

Selamlar @Cem Rize, standartlaştırma konusunda dikkat edeceğim, sağol. "Kurtardığınız, ilerde kurtarılacak" İngilizce'den çevirilere de bakacağım. Baskça bir madde dışında çeviri hatırlamıyorum. Diğer wikilerden çeviriler konusunda değerlendirme sizin, silme etiketi için beklemeyin zaten, uygunsuz gördüğün herhangi maddeye uygun bulduğun etiketi koyabilirsin, wiki değerlendirmeye açık bir platform, değerlendirip ilgili değişikliğinizi, etiketinizi ekleyin. Kısa çeviri öneriniz için teşekkürler~Tarkovsky~ 18.51, 15 Eylül 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 18.56, 20 Eylül 2019 (UTC)[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 15.27, 4 Ekim 2019 (UTC)[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Your article Maurice Druon[kaynağı değiştir]

{{subst:uw-notenglish|1=Maurice Druon|nopnt=yes}} Nedim Gâyet Bir (mesaj) 20.23, 1 Şubat 2020 (UTC)[yanıtla]

Ulaştırma bakanlığı[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben BlueTime93. Oluşturduğun Ulaştırma bakanlığı maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G8: Temizlik amacıyla" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --bluetime93 (mesaj) 10.58, 11 Haziran 2020 (UTC)[yanıtla]

Satırdan Kahraman (mesaj) 09.59, 30 Aralık 2020 (UTC)[yanıtla]

Featured article candidates/Greenhouse gas emissions by Turkey[kaynağı değiştir]

Merhaba Tarkovsky,

Zamanınız varsa

https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Featured_article_candidates/Greenhouse_gas_emissions_by_Turkey/archive2

bakabilir misiniz? en:Greenhouse gas emissions by Turkey hatalar varsa bana der

Tşk

Chidgk1 (mesaj) 16.21, 4 Eylül 2021 (UTC)[yanıtla]

Talat Tufan[kaynağı değiştir]

Talat Tufan'ın gercek soy ağacıni yazmak veya gercek dogum yerini yazmak neden sizin icin yapıcı olmayan bir madde oldu ! ? Ramazanoff76 (mesaj) 17.42, 20 Eylül 2021 (UTC)[yanıtla]

Alexia Ioana Căruțașu[kaynağı değiştir]

Selamlar,

Oyuncunun adı Alexia Ioana Căruțașu iken neden Ioana'yı silip maddeyi taşıdığınızı merak ettim. Bence tam adı ile olmalı eğer ki bir mutabakat oluşturmak isterseniz tartışma kısmında bu konuyu konuşalım isterim. iyi vikiler(Pipapo7 (mesaj) 14.06, 2 Ekim 2021 (UTC))[yanıtla]

Madde Adını Değiştirmek[kaynağı değiştir]

Merhaba Tarkovsky, "Kimse Sağ Çıkmayacak (2021 filmi)" olarak açtığım başlığı "Kimse Sağ Çıkmayacak (film)" olarak değiştirmek istiyorum. Bunu sanırım kendim yapamıyorum, nasıl yapabileceğimi biliyor musun acaba?Honyey (mesaj) 09.30, 6 Ekim 2021 (UTC)[yanıtla]

Selamlar @Honyey #REDIRECT [[yeni madde ismi]] şeklinde gerçekleştirebilirsin.~Tarkovsky~ 09.38, 6 Ekim 2021 (UTC)[yanıtla]
@Honyey tabii söylemeyi atladım, eski maddede - ismini değiştirdiğin- sadece yukarıdaki yönlendirme / #REDIRECT [[yeni madde ismi]] / olacağı için yeni maddede eskisinde olan tüm girdileri eklemek de gerekiyor. Kullanım için benzer örneklere bakabilirsin.~Tarkovsky~ 09.43, 6 Ekim 2021 (UTC)

@Tarkovsky, doğru mu anladım? Yeni madde açıyorum, eski maddedekileri kopyalayıp yeni maddeye yapıştırıyorum, sonra eski maddedekileri silip yukarıdaki kodu yapıştırıyorum. Honyey (mesaj) 09.47, 6 Ekim 2021 (UTC)[yanıtla]

Tam olarak yazdığın gibi~Tarkovsky~ 09.49, 6 Ekim 2021 (UTC)