Kullanıcı mesaj:Tarkovsky

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin Tarkovsky![kaynağı değiştir]

Face-smile.svg ilk adımlar

Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

Face-angel.svg Yardım bulmak

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Yaptığın katkının başka katılımcılarca değiştirilmesini ya da özgürce ve sınırsızca başka yerlere dağıtılmasını istemiyorsan, katkıda bulunmayabilirsin.
Mediawiki.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Dbl2010bot 23:21, 18 Aralık 2006 (UTC)M. Kemal Selanikli 11:43, 9 Mayıs 2006 (UTC)


13 Mayıs 2021 Perşembe

Nuvola apps error alt.svg Sayfa tartışmalarına katılarak görüş bildirin (28).
Nuvola apps korganizer.svg Kategori tartışmaları sayfasındaki tartışmalara katılın (0).
Question book-3.png Biliyor muydunuz bölümündeki önerileri değerlendirin veya yeni cümle önerisinde bulunun.
Logo of Grafik Laboratuvarı.png Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz.


Good Article collaboration.svg İş birliği projesine katılın!


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları: Astatin · ? (film) · Avrupa dilleri · Acemi Ocağı · Ankara Muharebesi · İstanbul Anadolu Adalet Sarayı

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları: Türkiye Cumhuriyeti'nin kadın bakanları listesi · En İyi Rap Albümü Grammy Ödülü · Grammy Efsane Ödülü · Dido diskografisi · Sagopa Kajmer videografisi · RuPaul'un kazandığı ve aday gösterildiği ödüller listesi · Bizim Hikaye (1. sezon) 2

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları: kalaş kadını · Anavatan 1927 · Mandelbrot kümesindeki denizatı kuyruğu

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları: Arakan Soykırımı · Slice of Life · Palanka · Sultaniye (yat) · Home Sweet Homediddly-Dum-Doodily · Hedwig Potthast · Julius Schreck · Stilianos Zaucis · En İyi Klasik Müzik Performansı, Opera veya Koro Grammy Ödülü · İnebolu bombardımanları · En İyi Enstrümantal Performans Grammy Ödülü · Tiger 131 · En İyi Solo Erkek Rap Performansı Grammy Ödülü · En İyi Enstrümantal Aranjör, Besteci, Orkestra veya Koro Lideri Pop Performansı Grammy Ödülü · Uyuşmazlık Mahkemesi · Zamanda sonlu farklar yöntemi · Gutiler · Zinfandel

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde incelemeleri: Kürtler  · Aston Villa FC  · Ruh  · Samsunspor (futbol takımı)

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste incelemeleri: Amsterdam Turnuvası

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemeleri: Puma

Otorite Kontrolü[kaynağı değiştir]

şu tartışmaya bakabilir misin? --Mavrikantmsj 20:48, 22 Haziran 2015 (UTC)

VikiProje Otomobil[kaynağı değiştir]

Nederlandse Wegenverkeersregeling 1941 symbool auto.svg VikiProje Otomobil Davetiyesi
İyi günler...
Otomobil ile ilişkin maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Otomobil VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. --~~~~


Vikipedi:Etiketleme[kaynağı değiştir]

(Bu mesaj son 30 günde en çok katkı yapan ilk 50 devriyeye gönderilmiştir.)

The world hyper star Ajdar ANIK[kaynağı değiştir]

Sayın Vikipedist,

Ajdar ANIK The world hyper star tartışma sayfasında bıraktığınız yorum içler acısı. Bu kadar mı insan sosyolojik açıdan bir stara haksızlık yapar. Kuşak kayıpsa Ajdar ANIK nerden bu konuma geldi. Demek ki kayıp değil. Pop kültürü anlamsız ise neden pop kültürü bu kadar yükseldi. Ne 80 lerin kuşağına bu kadar saygısızlık yapın, nede dünyayı peşinden koşturan pop kültürüne. Asıl sosyolojik açıdan bu dönemi değerlendirirsek siz ve sizin gibi insanlar ana baba parası ve imkanları ile bir yerlere gelip, alın teri veya tırnakları ile bir yere gelen kişileri ve emeklerini bir türlü analiz edip anlayamama gibi bir sorun yaşıyorsunuz. Tek kelime ile size katılmıyorum. Ajdar ANIK the world hyper star Dünyanın en büyük star larından birisidir. Bu geçmiş 15 yılda bunun kanıtıdır. Sizin yorum hangi yıl yapılmış, şu an hangi yıldayız.. Hatanızı anlayıp Ajdar ANIK tan bir özür dileyin. Olmaz böyle.. Kıskanmak yok.

Birde Sayın İbrahim Tatlıses'in show programına konuk olmuş sevgili Ajdar ANIK The world hyper star. Siz bunu da kıskanarak, İbo show bir kriter oluşturmuyor ki diye yazmışsınız. Vallahi siz hakikaten ne yazdığınızın bilincinde değilsiniz. İbo show a konuk olabilmek için tüm sanatçılar neler yapardı neler. Oysa o programda sayın İbrahim Tatlıses in menejerleri Ajdar ANIK The world hyper star a teklif götürdüklerinde Ajdar bey çıkmak bile istememiş. Bunu da Sayın ibrahim tatlıses programında bizzat anlatmıştır. [1] Bu linktede görülmektedir.. Onun nasıl bir star olduğunu gerçeğini öğrenmek istiyorsanız öncelikle satın The world hyper star Ajdar ANIK ile bizzat konuşmak gerek. Çünkü uzaktan anlaşılmaz. --"King and Kings"mesaj 13:47, 5 Kasım 2015 (UTC)

Ayşegül Korkmaz Yağız[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ay%C5%9Feg%C3%BCl_Korkmaz_Ya%C4%9F%C4%B1z - Madde tekrar SAS'ta yardımcı olurmusunuz...--195.142.6.36 13:43, 18 Haziran 2016 (UTC)

Kerime Kumaş maddesi[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kerime_Kuma%C5%9F - SAS'ta oylamada yardımcı olurmusunuz...--195.142.6.55 08:37, 2 Ağustos 2016 (UTC)

Barış Davası silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Barış Davası) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Barış Davası sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Maurice Flesier message 12:37, 29 Kasım 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 22:08, 28 Ocak 2017 (UTC)

Stéphanie Frappart[kaynağı değiştir]

Merhaba, Robot çevirilerde son okumaları yapmayı, ufak hataları düzeltmeyi unutmayalım lütfen. Kolaylıklar. Kingbjelica (mesaj) 21.36, 16 Ağustos 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 00.48, 7 Eylül 2019 (UTC)

Robot çeviri[kaynağı değiştir]

Robot çeviri eklemeyiniz!
Merhaba, Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdirle ve teşekkürle karşılıyorum. Özgür ansiklopedinin gelişmesi ancak sizin gibi kullanıcıların aramıza katılımıyla mümkündür, katkılarınızın bu vesileyle devamını diliyorum. Bununla beraber, lütfen çeşitli programlar ya da web sayfaları aracılığıyla Türkçe dışında bir dilden çevirisi yapılmış sayfaları Vikipedi'ye eklemeyiniz. Bu tür sayfalar, ciddi düzeyde ifade ve anlam bozuklukları içerdiğinden, hatta hatalı çeviri içerme ve okuyucuyu yanlış bilgilendirme riskine sahip olduklarından hızlı silme kuralları gereği silinecektir. Eğer dil bilginiz yeterli değilse, diğer kullanıcılara mesaj atıp yardım isteyebilirsiniz. Vikipedi'ye farklı alanlarda katkıda bulunmak istiyorsanız, neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hoş geldin sayfasına bir göz atın. Teşekkürler.

Cem 53 mesaj 17.39, 8 Eylül 2019 (UTC)

Vikiproje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Ahmet Turhan (mesaj) 08.58, 10 Eylül 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


İngilizce dışındaki dillerden çevirdiğiniz maddeler[kaynağı değiştir]

Lütfen bir fikrinizin olmadığı dillerden madde çevirmeyiniz (Baskça mesela). Sizin çeviriniz kusursuz bir yazı olsa bile (%99 değil) maddede yazanlarla tamamen alakasız olabilir. İngilizceden çevirdiğiniz maddeler kurtarılabilir durumda ama diğer dillerden çevirdiklerinizin acilen düzenlenmesi gerekiyor. Bundan sonra başka dillerden çevirdiğiniz maddeleri gördüğümde "bekletmeli sil" şablonu ekleyeceğim. Ayrıca maddede yazan her şeyi çevirmenizi tavsiye etmiyorum. Ne kadar kısa madde çevirirseniz o kadar özen gösterirsiniz diye düşünüyorum. Konuyla ilgili uzmanlığı olan kullanıcılar maddeye eklemeler yapar zaten. Cem 53 mesaj 12.11, 15 Eylül 2019 (UTC)

Ayrıca açtığınız maddelerde küçük düzeltmeler (standartlaştırmalar) yapıyorum. Açacağınız sonraki maddelerde bunlara dikkat ederseniz sevinirim. İyi çalışmalar. Cem 53 mesaj 12.13, 15 Eylül 2019 (UTC)

Selamlar @Cem Rize, standartlaştırma konusunda dikkat edeceğim, sağol. "Kurtardığınız, ilerde kurtarılacak" İngilizce'den çevirilere de bakacağım. Baskça bir madde dışında çeviri hatırlamıyorum. Diğer wikilerden çeviriler konusunda değerlendirme sizin, silme etiketi için beklemeyin zaten, uygunsuz gördüğün herhangi maddeye uygun bulduğun etiketi koyabilirsin, wiki değerlendirmeye açık bir platform, değerlendirip ilgili değişikliğinizi, etiketinizi ekleyin. Kısa çeviri öneriniz için teşekkürler~Tarkovsky~ 18.51, 15 Eylül 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 18.56, 20 Eylül 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 15.27, 4 Ekim 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Your article Maurice Druon[kaynağı değiştir]

{{subst:uw-notenglish|1=Maurice Druon|nopnt=yes}} Nedim Gâyet Bir (mesaj) 20.23, 1 Şubat 2020 (UTC)

Ulaştırma bakanlığı[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben BlueTime93. Oluşturduğun Ulaştırma bakanlığı maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G8: Temizlik amacıyla" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --bluetime93 (mesaj) 10.58, 11 Haziran 2020 (UTC)

Satırdan Kahraman (mesaj) 09.59, 30 Aralık 2020 (UTC)