Kullanıcı mesaj:Hasaw öztürk

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Hoşgeldiniz[kaynağı değiştir]

  Merhaba Hasaw öztürk, Vikipedi'ye hoş geldiniz.
  Crystal Clear app kedit.svg
  Herkes yazabilir

  Herkesin özgürce katkıda bulunduğu Vikipedi'ye hoş geldiniz. Katkıda bulunmak için yapmanız gereken tek şey, üstteki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonlarından birine basmak. Ancak girdiğiniz bilgilerin ansiklopedik ve kişisel saldırıdan uzak olmasına, hakaret içerikli ve en önemlisi telif ihlali barındırıyor olmamasına dikkat etmelisiniz.

  Bantuan
  İpuçları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanızda yarar var.
  • Lütfen tartışma ve mesaj sayfalarında yazdıklarınızı, sonuna ~~~~ koyarak ya da değiştirme panelinin sol üst üçüncü sekmesini Imza.png
  kullanarak imzalamayı unutmayın!.
  Tips
  Yardım bilgileri

  Daha fazla bilgiyi Topluluk Portali'nde bulabilirsiniz. Sorularınızı Danışma Masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsiniz. Deneyimli kullanıcılarımız yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Herhangi bir sorununuzda, diğer kullanıcılarla iletişime geçmekten çekinmeyin.

  Membuat kesalahan?
  For Non-Turkish Speakers
  Deutsch: Sprechen Sie kein Türkisch? Klicken Sie hier.
  Ελληνικά: Δεν ξέρεις Τουρκικά; Κάντε κλικ εδώ.
  English: Don't speak Turkish? Click here.
  español: ¿No hablas turco? Cliquea aquí.
  français: Vous ne parlez pas turc ? Cliquez ici.
  日本語: トルコ語は難しいでしょうか。ここをクリックしてください。
  русский: Не говорите по-турецки? Нажмите сюда.
  Andere Sprachen   Other languages   Otros idiomas   Autres langues   他の言語   Другие языки
  Mediawiki.png Kardeş Projeler

  VikiSözlük
  Özgür Sözlük

  VikiKitap
  Özgür Kitaplar

  VikiKaynak
  Özgür Kütüphane

  VikiSöz
  Özdeyişler

  Commons
  Çoklu ortam paylaşım

  Meta-Wiki
  Viki Merkez

  Kolay gelsin... SakhalinioBuyrun beniiiim? 04:26, 17 Ekim 2016 (UTC)

  Aralık 2016[kaynağı değiştir]

  Bilgilendirme simgesi Merhaba, ben Ryan O'Reily. Yaptığın son değişiklik deneme gibi görünüyordu ve silindi. Eğer deneme yaparak kendini geliştirmek istiyorsan Deneme tahtasını kullanabilirsin. Eğer hatalı olduğumu düşünüyorsan veya sormak istediğin bir soru varsa mesaj sayfam aracılığıyla benimle iletişime geçebilirsin. Teşekkürler! --Ryan O'Reily (mesaj) 02:29, 16 Aralık 2016 (UTC)

  Şubat 2017[kaynağı değiştir]

  Bilgilendirme simgesi Hoş geldiniz. Katkılarınız, için teşekkür ederiz fakat özgün araştırmaları kabul edemeyiz. Güvenilir, yayınlanmış kaynaklara dayanmayan yaygın bilinen gerçekler, iddialar ve fikirler özgün araştırma olarak kabul edilir. Özgün araştırma kavramı aynı zamanda yayımlanmış materyallerin geliştirme amaçlı birleştirilmesini de kapsamaktadır. Lütfen katkılarınızı güvenilir kaynaklara dayandırdığınıza emin olun. Teşekkürler! --Ryan O'Reily (mesaj) 03:36, 26 Şubat 2017 (UTC)

  -[kaynağı değiştir]

  Robot çeviri eklemeyin.
  Lütfen, çeşitli programlar ya da web sayfaları aracılığıyla Türkçe dışında bir dilden çevirisi yapılmış sayfaları Vikipedi'ye eklemeyiniz. Bu tür sayfalar, ifade ve anlam bozuklukları içerdiğinden, Hızlı silme kuralları, madde:8 gereği silinecektir. Eğer dil bilginiz yeterli değilse, çeviri grubumuzdan yardım isteyebilirsiniz. Vikipedi'ye farklı alanlarda katkıda bulunmak istiyorsanız, neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hoş geldin sayfasına bir göz atın. Teşekkürler.
  Cenk (mesaj) 10:49, 31 Mart 2017 (UTC)


  Ambox warning pn.svg

  Clay Shaw isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
  Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

  --SakhalinioBuyrun beniiiim? 20:44, 31 Mart 2017 (UTC)

  Ambox warning pn.svg

  Robert Hansen isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
  Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

  --SakhalinioBuyrun beniiiim? 21:38, 31 Mart 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği davet[kaynağı değiştir]

  State Emblem of the Soviet Union.svg
  Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg
  VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

  Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

  Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  --Ahmet Turhan (mesaj) 07:30, 13 Nisan 2017 (UTC)

  Ayrıntılı telif açıklaması

  Merhaba,
  Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdir ve teşekkürle Tournesol.png karşılıyorum; çünkü sayısız kişiye karşılıksız bilgi sunan bu ansiklopedi, gönüllülük kavramıyla ayakta durabilmektedir. Ve en önemli konulardan Beş temel taşımızdan üçüncüsü; telif hakları konusudur. Vikipedi; ana sloganı olan Özgür ansiklopedi kavramına yakışır bir şekilde yaşamak istediği için, telif konusuna özen göstermektedir. Herhangi bir kurum, kuruluş ya da kişinin, telif ihlali nedeniyle yasal yaptırım uygulama hakkının olmaması için, özgür içerik kullanmaya çalışıyoruz.

  Eğer herhangi bir sitede; özgürce alıntı yapılabileceğine, değiştirilebileceğine ve ticari amaçla da olsa dahi kullanılabileceğine dair açık ve net bir ifade yoksa, kopyalama yapamamaktayız. Site sayfalarında bu konuda herhangi bir açıklama ya da uyarı yoksa, bu durum da onun yasalar tarafından otomatik olarak korunduğunun göstergesidir. Özellikle de, "Copyright, Red copyright.svg , Her hakkı saklıdır, TM" vb. yazı ve uyarı işaretleri varsa, zaten bu durumda kesinlikle o site sahibinin Vikipedi'ye izni olmadan alıntı, kopyalama yapamıyoruz. Unutmayın; alıntılarınıza kaynak göstermeniz tek başına yeterli değildir. Fakat alternatifler var elbet:

  • Alıntı yaptığınız site size aitse ya da site yetkililerinden izin aldıysanız; ilgili web sayfasının yüklü olduğu sunucuya bağlı yetkili bir e-posta adresinden, permissions-tr@wikimedia.org adresine; kendi web sayfalarından yapılacak her türlü içerik alıntısının Vikipedi'de kullanılmasına Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım lisansı çerçevesinde izin verildiğini belirten bir e-posta yazılması bir çözümdür. Ya da;
  • Gerek cümleleri değiştirerek, gerekse kendimizden birşeyler katıp, yeni cümleler oluşturarak o sayfayı yazabiliriz. Hem böylece emeğimiz geçerek gerçek bir katkıda bulunur, hem de telif hakları ihlali yapmamış oluruz.
  • Telif yasalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

  İyi bir yazar olamayabiliriz, hatalardan da korkmamalıyız, çünkü her gün yüzlerce hatayı düzelten birçok vikipedist var.

  Bu anlamda silinen (ya da geri alınan) maddeyi/içeriği yeniden kendiniz yazarak Vikipedi'ye katkıda bulunacağınızı umuyorum. Herhangi bir durumda yardım istemekten çekinmeyin. Ben ve diğer vikipedist arkadaşlarım her konuda elimizden gelen her şeyi yaparız. Tekrar hoş geldiniz, iyi çalışmalar.
  Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.58, 2 Şubat 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]


  Kategoriler hk.[kaynağı değiştir]

  • Merhaba. Lütfen geri aldığım değişikliklerinizde yer verdiğim gerekçeyi okuyunuz. İlgili alt kategorinin eklenmiş olduğu maddelere üst kategorileri de eklemenize yer bulunmamaktadır. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 15.52, 14 Mart 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Merhaba. Lütfen uyarıları dikkate alalım :)--NanahuatlEfendim? 20.16, 28 Mart 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Size gerekli uyarılar yapılmış. Bundan sonraki değişiklikleriniz vandalizm olarak algılanabilir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.49, 29 Mart 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Sayın Hasaw öztürk, size daha öncede uyarılar yapıldı. Lütfen yaptığınız kategorilendirmelerde gözden kaçarmı şeklinde kategorilendirmeler yapmayınız. Bu size yapılan son uyarı olduğunu bildirmek isterim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 12.08, 11 Nisan 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Dolaşım şablonları[kaynağı değiştir]

  Merhaba,

  Dolaşım şablonlarını {{Otorite kontrolü}} şablonlarının üstüne eklerseniz daha iyi olur. Bu hatalı bir ekleme. --Hedda Gabler (mesaj) 18.45, 21 Nisan 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Nobel[kaynağı değiştir]

  Selamlar Nobel ödüllü kişilerin isim kısmının yanına Nobel ödülünün simgesini eklediğinizi gördüm, isim yerine ödüller kısmına eklemenizi rica edicem, çünkü isimlerin yanına bu tarz şeyler eklemiyoruz örneğin; George Smith (kimyager). Sevgiler.--Madrox❯❯❯ mesaj? 12.23, 20 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Ateisler kategorileri[kaynağı değiştir]

  Hasaw merhaba, kategori eklemeleriyle bir maddeye kaynaksız bilgi eklemek arasında kimi zaman ciddi bir fark yoktur her ikisinin temel noktası "doğrulanabilirliktir". Çok sayıda Ateistler kategorisi yarattığını ve maddelere eklediğini görüyorum. Bu kategoriyi eklediğin maddelerin neredeyse tamamında bu konuda bir bilgi yok. Kategorileri yaşayan insanların biyografilerine de eklediğin için bu durumda VP:YİB'i de fark etmeden ihlal etmiş olabilirsin. Muhtemelen elindeki toplu bir listeyle -örn. bilgi kirliliği ve güvenilirlik endişeleri için derya-deniz olan internetten herhangi bir toplu liste- VP'de eksik olduğunu düşünerek yaptın. Bu kategorileri eklemek için maddelerin hepsine "çok güçlü ve zamana yayılan/birincil" kaynaklar eklemek zorunda olunduğunu hatırlatmak isterim. Muhtemelen bu kategoriler toplu olarak kaldırılacak. Bilgilendirmek isterim. Benzer bir tartışmayı Kategori tartışma:Türk masonlarda bulabilirsin. Kingbjelica (mesaj) 20.53, 15 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Tarih sayfalarındaki aynı tarihli olanların ortak tarih altında yazılması hakkında[kaynağı değiştir]

  Bu konu ile ilgili değişiklik yaptığınızı görüyorum. Alınmış bir karar var mı bu konu hakkında yoksa kendi başınıza verdiğiniz bir karar mı? Arhavi'den sevgilerle YALIN BALTA (mesaj) 19.54, 31 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Altın Küre Ödülleri hk.[kaynağı değiştir]

  Merhaba, son değişikliklerde Altın Küre ile ilgili yaptığın şeyler gözüme çarptı. Düzenlemeler için çok teşekkür ederim. 78. Altın Küre Ödülleri makalesini enwiki'den çeviriyorum ve yayımlamama az kaldı. Başladığını ya da başlamak üzere olduğunu bilmediğim için haber vereyim dedim. İyi çalışmalar, --Victor Trevor (mesaj) 15.01, 6 Mart 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Ocak 2022[kaynağı değiştir]

  Lütfen maddeler üzerinde çoklu kategori değişiklikleri yapmaktan vazgeçin aksi takdirde hizmetlilere durumu bildireceğim... Delbatrosmesaj 18.31, 14 Ocak 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Kategorilendirme hakkında[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Şuradaki değişikliğinle alakalı olarak bir bilgilendirme yapma ihtiyacı doğdu. Vikipedi'de kategorilendirme yaparken "genel olarak" en dar kapsamlı kategorileri eklememiz ve daha üst kategorileri tekrar tekrar eklemememiz gerekiyor. Oradaki örnekte mesela senin eklediğin kategori Kategori:1874'te kurulan oluşumlar kategorisi. Bu kategori, ülkelerine göre ve oluşum türüne göre iki tip alt kategorilere ayrılmış. Ülkelere göre incelediğimizde Aston Villa, Birleşik Krallık'ta kurulmuş bir oluşum. Dolayısıyla bunu Kategori:1874'te Birleşik Krallık'ta kurulan oluşumlar kategorisine eklememiz gerekiyor. Oluşum türüne göre incelediğimizde ise (eğitim kurumu, spor kulübü, dernek ve vakıf, yerleşim birimi vs) bunun bir "spor kulübü" olduğunu görüyoruz. Daha da altına indiğimizde bir futbol kulübü hatta. Dolayısıyla Kategori:1874'te kurulan futbol kulüpleri kategorisine eklememiz gerekiyor. Böylece iki alt ve en dar kapsamlı kategoriye eklemiş olduk maddeyi. Dolayısıyla daha üst kategori olan "1874'te kurulan oluşumlar" kategorisini eklememize gerek kalmadı :) Katkılarımızı bu şekilde yapabilirsek daha sağlıklı olacaktır. İyi çalışmalar dilerim. NanahuatlEfendim? 20.59, 3 Şubat 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Tekrar selam. Bu konuda bir kez daha uyarmam gerekiyor, zira tekrar ediyorsun aynı değişiklikleri yapmaya :) Zaten hangi ödülü aldığına dair kategori varken tekrar bir üst kategori eklenmiş. Üstte K:Dr. Coal, hemen altında benim, hemen altında K:Sakhalinio'nun iki, bir üstte K:Delbatros'un olmak üzere 7. uyarı ediyor bununla birlikte. K:Vikipolimer'den konuyla ilgilenmesini rica ediyorum. İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 04.24, 8 Mart 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  @Nanahuatl, son zamanlarda biyografi maddelerine eksik kategori düzenlemeleri yapan bir kullanıcı olarak bu kullanıcı tarafından maddelere eklenen üst kategoriler benim de gözümden kaçmadı. Denk geldiğim maddeleri düzenledim ama birçok kullanıcı tarafından yapılmış tüm bu uyarılara rağmen kullanıcı adeta hiç uyarılmamış gibi üst kategorileri maddelere eklemeye devam ediyor. Zira bu uyarıları dikkate alsaydı iletişim kurma yoluna gidebilirdi ama o da yok. Sanılandan daha fazla sayıda maddeye işleyişi bozucu ve diğer kullanıcıların iş yükünü artırıcı nitelikte kategori eklemeleri yapılmış. Anlaşılan o ki uyarılar hiçbir şekilde işe yaramamış. Bu konuda acilen bir şey yapılması gerekli.--Ali95Acar (mesaj) 09.11, 14 Haziran 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Engel bildirimi[kaynağı değiştir]

  Saatli dur ikonu
  Israrla aksatıcı değişiklikler yaptığınız için değişiklik yapmanız 24 saat süreyle engellenmiştir. Engelin süresi bittiğinde yararlı katkılarda bulunabilirsiniz.
  Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen engel itiraz rehberini okuyun ve ardından aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{Engel kaldır|gerekçe=buraya gerekçenizi yazın ~~~~}}.  
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 03.31, 15 Haziran 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Haziran 2022[kaynağı değiştir]

  Saatli dur ikonu
  Israrla aksatıcı değişiklikler yaptığınız için değişiklik yapmanız 48 saat süreyle engellenmiştir. Engelin süresi bittiğinde yararlı katkılarda bulunabilirsiniz.
  Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen engel itiraz rehberini okuyun ve ardından aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{Engel kaldır|gerekçe=buraya gerekçenizi yazın ~~~~}}.  
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 00.50, 21 Haziran 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Telif sorunu ikonu Kuzuların Sessizliği sayfasındaki değişikliğinizde telif hakkı sahibinin izni olmaksızın Vikipedi'ye telif hakkıyla korunan materyal eklediğiniz için değişikliğiniz tamamen veya kısmen kaldırıldı. Yasal nedenlerden dolayı Vikipedi, uygun ve doğrulanabilir bir lisans olmadan, basılı yayınlardan veya diğer web sitelerinden metin ve resimler dahil olmak üzere telif hakkıyla korunan materyalleri kabul edemez. Bu tür tüm değişiklikler silinecektir. Harici web sitelerini veya yayınları bilgi kaynağı olarak kullanabilirsiniz, ancak cümleler veya resimler gibi içerikleri direkt olarak kullanamazsınız; kendi kelimelerinizi kullanarak yazmalısınız. Vikipedi'de telif hakkı çok ciddiye alınmaktadır ve telif hakkı politikamızı sürekli ihlal eden kullanıcıların değişiklik yapması engellenecektir. Daha fazla bilgi için Vikipedi:Kopyala-yapıştır sayfasına göz atın.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 07.49, 26 Haziran 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Beyaz liste[kaynağı değiştir]

  Aksatıcı değişiklikler yapmanız nedeniyle beyaz liste kullanıcı grubundan şimdilik çıkarıldınız, karkılarınızın yapıcı bir örüntü gösterdiği zamanda tekrar başvurabilirsiniz.
  𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 00.53, 21 Haziran 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]