Güllü Erhan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Erhan Ufak
Güllü Kurtlar vadisi pusu.jpg
Güllü Erhan Temsili Fotoğraf.
İlk görünüş Kurtlar Vadisi 34. Bölüm
Canlandıran Erhan Ufak
Seslendiren Kadir Çermik
Bilgi
Takma ad(lar)ı Güllü
Tür İnsan
Cinsiyet Erkek
Meslek Devlet Görevlisi
Unvan Güllü Erhan
Önemli ilişkileri Polat Alemdar
Memati Baş (öldü)
Abdülhey Çoban (öldü)
Kara (karakter) (öldü)
Cahit Kaya
Akif Deveci (öldü)
Yakınlar Seyfo Dayı (öldü)
Din İslam
Ulus Türk

Güllü Erhan, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak filminin karakteridir. Erhan Ufak tarafından canlandırılıp, Kadir Çermik tarafından seslendirilir.

Geçmişi[değiştir | kaynağı değiştir]

Güllü Erhan, Seyfo Dayı'nın öz yeğenidir. Hatta dizide ilk göründüğü bölümde Seyfo Dayı'nın dediğine göre, Dayı'nın annesinin teyzesinin torunudur. Dayısı onu mafyadan uzak tutmaya çalışsa da Güllü, Polat Alemdar'ın ekibine girmeyi başarır. Grubun en neşeli ve sevimli yüzüdür. Problemleri, parlak fikirleri ve beklenmedik anlardaki ani patlamaları ile çözebilmektedir. Onun arkadaş olamayacağı hiç kimse yoktur. Sevimli sesi ve neşeli yüzü en büyük silahıdır. Hayalperest, bazen çocuksu ve sakar ama her zaman talihli oluşuyla dikkat çeker. Kadınlara olan ilgisi ve korkusu onda çelişik duygular yaşatır. Sempatikliğinin ve insanlarla çarçabuk kaynaşmasının farkındadır. Bunu kullanarak olmadık anlarda çözümler üretir.

İskender den intikam almak için İskender'e ateş etmiş bu yüzden İskender Büyük ve adamları tarafından omuzuna kurşun sıkılmıştır. Polat' ın evini yakan İskender, kaçarken Erhan' ın kolunu çöp kamyonu ile ezer. Bu olaydan sonra Erhan kolunu kaybeder. Kolunu kaybetmesine ilk zamanlar üzülürken daha sonra buna alışmıştır. Daha sonra Güllü Erhan karakterine 229. bölümde kol nakli yapılmıştır.

Şu an vadideki en büyük düşmanı Tilki Andrei'dir. Bunun sebebi 2005 yılında en yakın arkadaşlarının Tilki tarafından öldürülmesidir. Bu sebeple 10 yıl aradan sonra ortaya çıkan Tilki'nin saklandığı yeri öğrenmiş, onu vurarak hafif yaralamış ancak adamlarından kaçamayarak yakalanmıştır. Erhan'ı sonrasında Cahit Kaya kurtarmıştır. Yine Tilki Andrei'nin Polat Alemdar'la olan görüşmesinden sonra Polat'ın tüm uyarılarına rağmen Tilki'nin peşine adam takmış, bunun üzerine Tilki, Settar Ağa'yı öldürerek Polat Alemdar'a karşı savaş başlatmıştır.

Aynı zamanda Memati Baş ve Abdülhey Çoban'ın ölmesi ile birlikte Polat Alemdar'ın ilk ekibinden kalan tek adamdır.